Radio Białystok | Gość | Dariusz Piontkowski - przewodniczący podlaskich struktur PiS, minister edukacji

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, minister edukacji

21.09.2020, 08:25, akt. 09:11

"Liczę na to, że rozmowy, które będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie dalej funkcjonować, to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Dziś większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne" - mówi Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska
Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Z Dariuszem Piontkowskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sytuacja polityczna w Polsce od dawna nie była tak napięta. Ustawa o ochronie zwierząt podzieliła koalicję rządzącą. Czy Zjednoczona Prawica przetrwa w obecnej formie, jakich zmian można się spodziewać i jakie to oznacza konsekwencje dla regionalnych działaczy – m.in. o to przewodniczącego podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego pyta Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Co się stało w ubiegłym tygodniu na polskiej scenie politycznej? Mało kto raczej spodziewał się, że to ustawa o ochronie zwierząt może okazać się kluczowa dla koalicji pod hasłem Zjednoczona Prawica, a raczej - być może - jej końca.


Dariusz Piontkowski: To raczej nie sama ustawa, tylko to, co się działo w koalicji już od dłuższego czasu. Jak rozumiem, prezes wspominał o rozmowach koalicyjnych wokół rekonstrukcji rządu, jak państwo wiedzą te rozmowy trwały od kilku tygodni i to raczej te rozmowy były swego rodzaju punktem zapalnym i brak chęci porozumienia ze strony tych mniejszych partii, które przy tej okazji chciały chyba zbyt wiele ugrać dla siebie.


Czyli rozumiem, że ustawa o ochronie zwierząt jest tylko pretekstem, by przedefiniować  koalicję rządzącą. Przypomnijmy - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślał, że ogon nie może merdać psem.


No to jest właśnie to, o czym wspominałem, aczkolwiek trzeba też wyraźnie wspomnieć, że sama ustawa i jej zapisy budziły także emocje i wątpliwości części naszych kolegów, to też jest prawda, ale sama ustawa nie była, moim zdaniem, głównym elementem tego sporu wewnątrz koalicji, tylko raczej tego jak ona ma funkcjonować, jakie mają być relacje pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami, w tym pewnie także i spory programowe. Ja akurat w tych rozmowach dotyczących rekonstrukcji rządu nie uczestniczyłem, ale z informacji, które przekazał prezes Jarosław Kaczyński na klubie, można wnioskować, że to raczej rozmowy koalicyjne stały się powodem sporu, a ustawa była tylko takim zapalnikiem, który doprowadził do otwartego konfliktu.


Panie ministrze, ilu członków liczą podlaskie struktury Prawa i Sprawiedliwości?


Kilka tysięcy osób.


Struktury Solidarnej Polski w regionie to 10 członków. To chyba nie byłaby duża strata dla PiS-u?


Każde zawirowanie byłoby problematyczne. Przypomnę, że wspólnie rządzimy około 5 lat, to są zmiany pozytywne dla Polski i regionu, wydawało się, że warto je kontynuować, tylko tak jak to pan prezes kilkakrotnie mówił - my musimy także myśleć o pewnym samoograniczeniu i to samoograniczenie nie może dotyczyć tylko i wyłącznie Prawa i Sprawiedliwości, ale nasi koalicjanci także muszą o tym pamiętać.


Sondaże są bezlitosne dla koalicjantów - sondaż Ibrisu dla Wirtualnej Polski pokazuje jasno - Solidarna Polska ma 1,5% poparcia, ugrupowanie Jarosława Gowina "Porozumienie" niewiele ponad procent, PiS może wtedy liczyć wciąż na 35%.


To pokazuje ogromną różnicę w poparciu, jednak wiele lat działalności Prawa i Sprawiedliwości powoduje, że jesteśmy ugrupowaniem dużo bardziej rozpoznawalnym niż te dwa pozostałe i ten sondaż przypomina, przynajmniej częściowo, jaka jest realna siła oddziaływania wszystkich trzech ugrupowań i nasi koalicjanci powinni o tym pamiętać.


Zakładając, że koalicja pod hasłem Zjednoczona Prawica w tej formule nie przetrwa, czy widzi pan jednak taki scenariusz, że skruszeni politycy Solidarnej Polski odpokutują na przykład w ten sposób, że zostawią swoje ugrupowanie i formalnie przyłączą się do Prawa i Sprawiedliwości?


Liczę na to, że rozmowy, które jeszcze będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie po prostu mogła funkcjonować, wydaje się, że to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski, dla trwałości rządu i spokoju politycznego. Dziś chyba większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne.


Panie ministrze, co będzie z posłem z Ziemi Łomżyńskiej - Lechem Kołakowskim, który zagłosował za odrzuceniem ustawy i został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości? W jego medialnych wypowiedziach nie widać skruchy, cytuję tutaj: "zagłosowałem zgodnie z własnym przekonaniem i w interesie wyborców, jestem w stanie ponieść wszelkie konsekwencje wynikające z mojego głosowania" - to wypowiedź dla Polskiego Radia Białystok. Jakie to mogą być zatem konsekwencje, których pan poseł się nie boi?


To w konsekwencji może być całkowite usunięcie z partii, pozbawienie stanowisk sejmowych w klubie parlamentarnym, ale pan Kołakowski był świadomy tego, jakie konsekwencje wiążą się z takim, a nie innym głosowaniem. W dniu, kiedy odbywały się głosowania w sejmie, mieliśmy posiedzenie klubu parlamentarnego, w którym prezes Jarosław Kaczyński wyraźnie wskazywał, że osoby, które zagłosują inaczej, niż na to wskazuje dyscyplina partyjna, muszą liczyć się z wykluczeniem z partii. Co prawda prezes może tylko zawiesić, ale komitet polityczny, który pewnie niedługo będzie, będzie podejmował decyzję także o ewentualnym wykluczeniu i wtedy grozi panu posłowi Kołakowskiemu usunięcie z partii. Widocznie był na to gotowy.


Z całym szacunkiem dla parlamentarnego doświadczenia posła Kołakowskiego, który mandat poselski sprawuje piątą kadencję, nieprzerwanie od 2005 roku, ale śmiem wątpić, że dostałby się w swoim okręgu do parlamentu z jakiejkolwiek innej listy niż Prawa i Sprawiedliwości.


Na razie nie ma jeszcze żadnych wyborów, proszę o tym pamiętać. Mamy nadzieję, że to głosowanie też wstrząśnie postrzeganiem polityki przez poszczególnych posłów, pozwoli im też stwierdzić, jakie są rzeczywiste wartości. Wydaje mi się, że jedno głosowanie nie powinno być z punktu widzenia także takiego posła aż tak ważne, aby poświęcać spoistości klubu. Mamy w tej chwili bardzo ważne reformy do przeprowadzenia przed nami, wielokrotnie rozmawialiśmy choćby o potrzebie dokończenia reformy sprawiedliwości, rynku medialnego w Polsce i w wielu innych dziedzinach. A przypomnę, że także ciągle mamy do czynienia z pandemią i koniecznością sprawnego działania rządu, który potrzebuje większości parlamentarnej. Mam nadzieję, że ci posłowie, którzy z różnych powodów, akurat w trakcie tej ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, zachowali się inaczej - będą brali pod uwagę także dobro Polski, łącznie z panem posłem Kołakowskim.


To przejdźmy jeszcze do pańskich kompetencji ministerialnych. Padł rekord, ponad 1000 zakażeń koronawirusem, czy te liczby nie wpływają na zmianę systemu pracy szkół, czy nie ma pan pomysłu, aby uczniowie wrócili do zdalnego nauczania?


Przypomnę, że pandemią, raczej zwalczaniem pandemii, zajmuje się główny inspektor sanitarny oraz minister zdrowia, natomiast to, co się dzieje w szkołach, jest tylko pochodną tego, co dzieje się w ogóle w Polsce z pandemią. 

Z tych pierwszych ponad dwóch tygodni nauki widzimy, że system, który wprowadziliśmy, to znaczy reagowanie lokalne na ewentualne zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się. Na razie tylko bardzo niewielki ułamek poniżej procenta szkół przeszło na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie, bądź nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie. 

Na 48,5 tysiąca szkół dotyczy taki system mieszany bądź całkowicie kształcenie na odległość zaledwie około 200, to naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny. Wielokrotne mówiliśmy o tym, że to kształcenie na odległość ma jednak swoje ograniczenia, trudno zastąpić bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, nawet przy pomocy najnowocześniejszych technik, stąd nie planujemy w tej chwili zamykania szkół, uważamy, że dopóki będzie to możliwe, a wydaje się na razie, że jest to możliwe, żeby szkoły normalnie funkcjonowały. 

Powtórzę jeszcze raz, że zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać się zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół, podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakiegoś większego zagrożenia epidemicznego. Sam fakt, że ktoś pod Szczecinem zachorował, wcale nie oznacza, że pod Rzeszowem trzeba zamykać szkoły.


Czyli zostajemy przy obecnych rozwiązaniach, dziękuję bardzo za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
21.10.2020

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
20.10.2020

"W pierwszej kolejności myślimy o szpitalu polowym w Białymstoku. Nie chcę zdradzać konkretnej lokalizacji" - mówi wojewoda.


Marcin Kozłowski, fot. Monika Kalicka

Marcin Kozłowski

szef muzyczny Polskiego Radia Białystok
19.10.2020

Polskie Radio Białystok organizuje kolejną edycję konkursu Niebieski Mikrofon. - Chcemy jeszcze bardziej pomóc w promocji muzykom z naszego regionu - podkreśla dziennikarz Marcin Kozłowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
19.10.2020

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.

nadinspektor Robert Szewc, fot. Marek Krupa/ podlaska.policja.gov.pl

nadinsp. Robert Szewc

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku
17.10.2020

Blisko połowa województwa podlaskiego została objęta tzw. strefą czerwoną w związku z epidemią koronawirusa. To oznacza poważne ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji.


prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB
16.10.2020

"Jest pewna bezwładność w tych zakażeniach. Myślę, że najbliższe dni nie pokażą nam jakiejś poprawy, ale jeżeli zaczniemy rzeczywiście restrykcyjnie przestrzegać zasad, to co najmniej po tygodniu powinniśmy widzieć, że powinna być czy stabilizacja, czy dużo wolniejszy przyrost nowych przypadków" - mówi prof. Zajkowska.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
15.10.2020

"To policjant będący na miejscu ocenia sytuację i decyduje jaką formę reakcji na wykroczenie podejmie. Może to być pouczenie, zwrócenie uwagi, mandat, a jeśli będzie to rażące złamanie prawa - nawet wniosek skierowany do sądu" - wyjaśnia podinsp. Tomasz Krupa.

Jolanta Wołągiewicz, fot. Joanna Szubzda

Jolanta Wołągiewicz

ze Stowarzyszenia "Szukamy Polski" i Podlaskiej Redakcji Seniora
15.10.2020

- Należałoby zwrócić uwagę na prawidłowe noszenie maseczek, czyli zakrywanie ust i nosa, i dezynfekcję rąk. Przestrzeganie tego, egzekwowanie i uświadamianie ludzi jest chyba ważniejsze od dawania osobom starszym ram czasowych na zrobienie zakupów.


Zdzisław Babicz, foto: Monika Kalicka

Zdzisław Babicz

nauczyciel
14.10.2020

"W szkołach trzeba przeprowadzić badanie przesiewowe i wtedy podejmować decyzje odnośnie zajęć zdalnych" - sugeruje Zdzisław Babicz.

Joanna Torbé, źródło: archiwum prywatne

Joanna Torbé

z Business Center Club
13.10.2020

- Przedsiębiorcy żyją w tej chwili w dużej niepewności, co przekłada się też na kwestie zatrudnienia. Pracodawcy przyjmują do pracy z ostrożnością lub w ogóle, czasem są limity na tworzenie nowych etatów, a część firm pracowników zwalnia - mówi Joanna Torbé.

Zbigniew Bohdziewicz, foto: Monika Kalicka

Zbigniew Bohdziewicz

dyrektor podlaskiego oddziału PKO BP
13.10.2020

Pandemia koronawirusa, jak twierdzi wielu ekonomistów, wciąż negatywnie wpływa na naszą gospodarkę, niektóre branże mocno odczuwają skutki Covid-19. Jednak bardzo wiele firm notuje znaczący wzrost obrotów i zysków.


Adrian Chabowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Adrian Chabowski

prorektor do spraw kształcenia UMB
12.10.2020

Jako uczelnia medyczna zakazujemy naszym organizacjom studenckim jakichkolwiek imprez, nie rekomendujemy spotkań towarzyskich, apelujemy o rozsądek. Rozważamy też zmianę harmonogramu zajęć - mówi prof. Adrian Chabowski.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
9.10.2020

W pierwszej kolejności Straż Miejska będzie informować o nowych nakazach, m.in. o obowiązku noszenia maseczek na ulicach. - Kolejnym etapem jest egzekwowanie, ale myślę, że najpierw powinniśmy apelować i informować - podkreśla Przemysław Tuchliński.

foto: Monika Kalicka

Ewa Zgiet, Beata Galińska-Skok, Nadzieja Sołowiej

dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii, wojewódzki konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego
9.10.2020

Prawie miliard ludzi na świecie boryka się z różnego rodzaju zaburzeniam psychicznymi, co 40 sekund jedna osoba popełnia samobójstwo.


Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Leszczyński

prezes Podlaskiej Izby Rolniczej
8.10.2020

"To ustawa szkodliwa dla polskiego rolnictwa, ale kompromis jest możliwy" - mówi Grzegorz Leszczyński.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
7.10.2020

"Sytuacje bardzo lekceważącego podejścia ze strony osób niestosujących się do obostrzeń kończą się nawet tym, że policjanci sporządzają notatkę i wysyłają wniosek o ukaranie do sądu. Ale kiedy mówimy o roztargnieniu, policjant ma do dyspozycji takie środki jak np. pouczenie".

Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda

dr Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz

koordynatorka Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii
6.10.2020

W województwie podlaskim około 600 kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi. Z każdym rokiem tych przypadków jest więcej o przynajmniej 50. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą. Walki, która teraz - przez pandemię - jest jeszcze trudniejsza.


Adam Abramowicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Abramowicz

rzecznik małych i średnich przedsiębiorców
6.10.2020

"My proponujemy racjonalne podejście, żeby pobyt Białorusinów bez kwarantanny był ograniczony tylko do woj. podlaskiego i lubelskiego" - mówi Adam Abramowicz.

Zbigniew Nikitorowicz, fot. Barbara Sokolińska

Zbigniew Nikitorowicz

zastępca prezydenta Białegostoku
5.10.2020

- To od każdego człowieka zależy, czy przestrzega zasad związanych z koronawirusem. Lepiej dbać teraz, kiedy mamy więcej swobody, nie ma tylu ograniczeń, (...) żeby później nie było płaczu, że mamy wysoki wskaźnik zachorowań.

prof. Elżbieta Smułkowa, fot. PRB

prof. Elżbieta Smułkowa

pierwsza ambasador RP w Mińsku w latach 1992-1995
2.10.2020

Tak wielka skala protestów na Białorusi przeciwko fałszerstwom wyborczym Aleksandra Łukaszenki jeszcze przed wyborami była nie do przewidzenia.


Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka

Jan Perkowski

starosta białostocki
2.10.2020

"Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała" - apeluje starosta.

fot. Monika Kalicka

Jakub Macewicz

z Centrum Psychoterapii Meandra w Białymstoku
1.10.2020

"W pewnym sensie temat wraca, ale myślę, że my będziemy jako społeczeństwo mniej reaktywni, mniej będziemy lękiem reagować, bo nie da się w wysokim poziomie lęku ciągle funkcjonować" - ocenia socjolog.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
30.09.2020

- Rozmawialiśmy już z ministrem spraw wewnętrznych, że musimy wzmóc egzekucję nakładanych zasad, szczególnie w strefach żółtych i czerwonych, ale nie tylko - mówi wiceminister Kraska.


Wojciech Winnik, fot. Tomasz Kubaszewski

Wojciech Winnik

prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki
29.09.2020

- Próbowaliśmy stworzyć siatkę kontaktów i szukaliśmy źródła, gdzie mogło dojść do zakażenia. Na tej liście znalazło się przeszło 300 osób - mówi Wojciech Winnik.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku, ekonomista
29.09.2020

- Poradziliśmy sobie z deficytem budżetowym trochę lepiej niż inne kraje europejskie. Z perspektywy tego, co mieliśmy w ostatnich latach w Polsce, jest gorzej, ale musiało tak być, bo kwestie epidemiczne wpłynęły na wszystkich. Z drugiej strony sytuacja jest na pewno dużo lepsza niż chociażby w południowej Europie czy w niektórych krajach Europy Zachodniej.

Włodzimierz Czarzasty, fot. Sylwia Krassowska

Włodzimierz Czarzasty

szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej
28.09.2020

Wyborów przedterminowych nie będzie, rządów mniejszościowych również. Zjednoczona Prawica podpisała porozumienie koalicyjne. Co to oznacza dla opozycji?


Paweł Buczko, fot. Joanna Szubzda

Paweł Buczko

p.o. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
28.09.2020

"Maseczki to nie kaganiec, takie są standardy światowe, takie są zalecenia WHO, GIS i ministra zdrowia. Na pewno jest to bardzo dobry element profilaktyki w obecnej sytuacji".

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
25.09.2020

"Chciałbym odwiedzić, bądź wysłuchać trosk, problemów wszystkich mieszkańców, radnych, wójtów z całego województwa podlaskiego" - mówi marszałek.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
24.09.2020

- Musimy przygotować się na kolejne odcinki tego serialu, pt. "Kryzys w obozie władzy" - ocenia socjolog.


Bartosz Grodecki, źródło: www.gov.pl

Bartosz Grodecki

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
23.09.2020

"Każda wiza, która jest w paszporcie obywatela Białorusi, uprawnia do wjazdu teraz w sensie formalnym na terytorium RP" - mówi wiceminister.

Witold Karczewski, fot. Monika Kalicka

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
22.09.2020

"Przedsiębiorcy do polityki się nie mieszają, niemniej polityka zawsze wpływa na gospodarkę, nie możemy nie patrzeć na to, co dzieje się w polityce" - mówi nasz gość.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, minister edukacji
21.09.2020

"Liczę na to, że rozmowy, które będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie dalej funkcjonować, to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Dziś większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne" - mówi Dariusz Piontkowski.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
18.09.2020

Na starcie imprezy Białystok Biega łącznie stanie prawie 1800 osób. - Zrobiliśmy wszystko na każdym kroku - od odbioru pakietów startowych aż po przekroczenie linii mety. Wszystko jest przygotowane w obowiązującym reżimie sanitarnym, i nie tylko. Zrobiliśmy to, by biegacze czuli się bezpiecznie.

Piotr Horzela, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Horzela

podróżnik i youtuber
18.09.2020

W Podlaskich lasach trwa rykowisko jeleni. W tym czasie samce głośno ryczą - w ten sposób pokazują swoją siłę, konfrontują się z rywalami i wabią partnerki.

foto: Monika Kalicka

dr Beata Galińska-Skok

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii
18.09.2020

Brak poradni, specjalistów, całodobowego oddziału - w województwie podlaskim jest wielki problem z psychiatrią dziecięcą.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok