Radio Białystok | Gość | Jan Perkowski - starosta białostocki

Jan Perkowski

starosta białostocki

2.10.2020, 09:18, akt. 14:56

"Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała" - apeluje starosta.

Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka
Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka

Z Janem Perkowskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Powiat białostocki od soboty (3.10) będzie objęty — do odwołania — czerwoną strefą obostrzeń. Mieszkańcy gmin należących do powiatu muszą wszędzie w przestrzeni publicznej, nawet na ulicy, zakrywać usta i nos. Ograniczenia lub zakazy dotyczą m.in. wydarzeń kulturalnych, wesel czy imprez rodzinnych. O tym, co się zmienia w życiu powiatu, ze starostą białostockim Janem Perkowskim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Pytanie może trochę półprywatne, ale jak najbardziej związane z problemem, o którym będziemy rozmawiać i sytuacją, która dotyczy wielu osób w powiecie białostockim. Mieszka pan poza miastem, w jednej z gmin powiatu białostockiego, pracuje pan w Białymstoku, ponieważ tutaj mieści się starostwo. To jak to będzie od poniedziałku? U siebie w gminie wyjedzie pan w maseczce, a jak minie pan znak Białystok, to dopiero będzie można odetchnąć pełną piersią?


Jan Perkowski: Pełną piersią trzeba też i w maseczce nauczyć się oddychać. Mogliśmy to robić przez ostatnie pół roku w przestrzeni publicznej, w sklepach i tak dalej, to wszędzie obowiązywało, ale to fakt — trochę tak jest niefortunnie, że powiat białostocki nie ma swojej stolicy. Mamy miasto akurat w środku powiatu białostockiego, gdzie nie ma czerwonej strefy. 

Niestety, trafiły się nam przypadki akurat też w gminie Choroszcz, w której mieszkam, w szpitalu psychiatrycznym i w DPS-ie. To dwa dosyć duże ogniska, które spowodowały to, że jesteśmy w tej czerwonej strefie. Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała. Musimy patrzeć też na te osoby w szczególności zagrożone — osoby starsze, w ciężkim stanie. Pokazuje to nawet Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy, że mieliśmy kilku mieszkańców, od wielu lat bardzo poważnie schorowanych, o których zawsze dbamy, często przebywali w szpitalu. Niestety pięć osób zmarło. Widać, że te osoby osłabione są narażone na duże ryzyko. Warto by było wziąć to do serca i tych zasad przestrzegać.


Co do codziennego życia to jutro to nie mieszkańcy Białegostoku będą się wybierać na obrzeża na sobotni spacer, a mieszkańcy Klepacz, Kleosina czy Grabówki wybiorą się na spacer pooddychać w Białymstoku.


Prawdopodobnie tak, jeśli ktoś mówi, że w maseczce ciężko jest oddychać, to musi jechać do Białegostoku, żeby tę maseczkę zdjąć. Tak samo prosimy mieszkańców Białegostoku, którzy jeżdżą ścieżkami rowerowymi, które mamy wybudowane w powiecie białostockim, że jeżeli wjeżdżają na teren powiatu białostockiego, żeby założyli tę maseczkę.


Co z komunikacją miejską? W strefie czerwonej zmniejszyły się limity osób, które mogą nią podróżować, czyli może być taka sytuacja, że osoby, które wsiadły w Białymstoku, tuż za miastem mogą być z niego wyproszone, bo będą ponad ten limit.


W jakiś sposób to trzeba będzie rozwiązać. To jest dla nas, jak dla wszystkich, nowość.


A co z pracą urzędu, starostwa powiatowego — czy tutaj coś się zmienia w obsłudze interesantów?


Na dziś nic nie zmieniamy, cały czas umawiamy mieszkańców telefonicznie na wizyty w starostwie, czy do wydziału komunikacji, czy do wydziału architektury. Wydział środowiska i rolnictwa nasz pracuje na bieżąco. Zresztą nasz urząd nigdy nie był zamknięty, nawet w czasie kiedy inne urzędy były zamknięte, zawsze była to obsługa petent-pracownik, oczywiście przy wszystkich rygorach. 

Można powiedzieć, że może byliśmy ewenementem w województwie podlaskim, który cały czas pracował, ale mamy niestety tylu interesantów, jesteśmy dużym powiatem, ponad 150 000 mieszkańców. 150 000 mieszkańców, a 120 000 jest samochodów w powiecie białostockim, wychodzi, że nawet ci, którzy jeszcze nie mają prawa jazdy, to już mają samochód. I dlatego my musimy obsługiwać cały czas. Pilnujemy też, żeby nasi pracownicy mieli zachowany reżim, żeby oni się czuli bezpiecznie, dlatego mierzymy na wejściu do starostwa temperaturę, petenci dezynfekują dłonie, pracownicy mają rozdane rękawiczki, maseczki, przyłbice, to wszystko u nas jest. Jak dochodzi czasami do tych zakażeń, to jeszcze tak naprawdę nikt nie doszedł.


Wspomniał pan o tym, dlaczego w ogóle powiat białostocki znalazł się na czerwonej liście, chodzi konkretnie o placówki w gminie Choroszcz. Jak wygląda teraz sytuacja w tych placówkach?


Mam raport z czwartku. Ogólnie w gminie Choroszcz jest 191 przypadków. To są pacjenci szpitala, mieszkańcy domu pomocy społecznej, jak również personel, pracownicy szpitala i DPS.


Ile osób tam mamy?


W szpitalu są 44 osoby z personelu i 43 pacjentów. W Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy mamy 40 osób z personelu i 64 podopiecznych, to daje 191 osób. To jest bardzo duże ognisko.

Niestety, to się rozprzestrzeniło. Pomimo że byliśmy przez dłuższy czas przygotowani w Domu Pomocy Społecznej na to, że coś takiego może przyjść do nas, te procedury, które były — zdawały egzamin. Pierwsze przypadki się pojawiły niestety w szpitalu, są to rodziny, gdzie pracuje mąż czy żona, jedno pracuje w DPS-ie, drugie w szpitalu. Pomimo tych wszystkich reżimów — temperatura, dłonie, maseczki — przemyciło się, ale to jest kwestią czasu, chyba wszyscy to musimy przejść, tylko pytanie kiedy, czyli czy kiedy jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej, czy kiedy jesteśmy osłabieni. Im dłużej ten koronawirus nas nie dotyka, tym bardziej że teraz jeszcze jest sezon jesienny, gdzie mogą być powikłania ze zwykłą grypą, żeby to wszystko nie mutowało, musimy się postarać. Taki apel nawet do mieszkańców powiatu białostockiego, żebyśmy zwrócili na to uwagę.


Czy te dwa ogniska się rozwijają, czy są powoli wygaszane? Jakie ma pan informacje z sanepidu?


Sytuacja jest taka, że 4 osoby, które miały wynik dodatni, już mają wynik ujemny z tych ostatnich badań. To pokazuje, że trudno mówić jak, ale dzisiaj mamy taką nadzieję, że ta ilość będzie spadała.


Czy trzeba odwołać jakieś wydarzenia, imprezy w powiecie z powodu obostrzeń?


Takiej informacji nie mamy. Wczoraj umieściliśmy na stronie powiatu białostockiego komunikat, z którego wynika, co jest odwołane, co może się odbywać w czerwonej strefie, a co jest zakazane. Odbiór społeczny jest różny, bo jedni to lekceważą, drudzy się z tego śmieją, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że każdy ma w rodzinie osoby starsze, które są bardzo narażone, schorowane dzieci, ludzi po chemii — na to musimy uważać, to jest taki czas.


Panie starosto, czy coś się zmieniło w funkcjonowaniu placówek oświatowych, bo gdy rozmawiałem z mieszkańcami powiatu, to niektórzy wyrażali obawy, że przez ograniczenia, przez czerwoną strefę zamykane będą też szkoły. Czy to prawda?


Nie mam takich informacji, żeby któraś szkoła miała być zamknięta.


W czerwonej strefie sanatoria, uzdrowiska mają być również zamknięte, czy ma pan zatem tutaj informacje co z uzdrowiskiem Supraśl, czy wszyscy kuracjusze mają dzisiaj pakować walizki? Jak tam wygląda sytuacja?


Właśnie jesteśmy w trakcie rozmów z panem burmistrzem, jak to będzie przebiegać, jeszcze nie ustaliliśmy.


A patrząc na statystyki myśli pan, że powiat białostocki wyjdzie spod tych rygorów strefy czerwonej już za tydzień, przy publikacji kolejnej listy ministerstwa zdrowia, czy jednak trochę to potrwa? Po drodze są jeszcze strefy żółte, strefa niebieska.


Chciałbym, żeby to było w przyszłym tygodniu, żebyśmy jak najkrócej byli w tej strefie czerwonej, ale to wszystko zależy od tego, czy będziemy się do tego reżimu stosować, czy nie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w domach pomocy społecznej trudno utrzymać reżim wśród mieszkańców, z uwagi na to, że to są osoby psychicznie chore i trudno nakazać jest noszenie maseczki, czy reżim. To jest ciężka praca pracowników Domu Pomocy Społecznej, którym bardzo dziękuję za postawę, że pomimo tego wybuchu nie pouciekali na zwolnienia lekarskie, że są, że cały czas służą naszym mieszkańcom.


Tutaj przyłączamy się też do apelu, który kilkakrotnie padał z ust pana starosty do mieszkańców powiatu białostockiego, aby nosić maseczki, stosować się do tych zasad sanitarnych. Dziękuję bardzo za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
21.10.2020

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
20.10.2020

"W pierwszej kolejności myślimy o szpitalu polowym w Białymstoku. Nie chcę zdradzać konkretnej lokalizacji" - mówi wojewoda.


Marcin Kozłowski, fot. Monika Kalicka

Marcin Kozłowski

szef muzyczny Polskiego Radia Białystok
19.10.2020

Polskie Radio Białystok organizuje kolejną edycję konkursu Niebieski Mikrofon. - Chcemy jeszcze bardziej pomóc w promocji muzykom z naszego regionu - podkreśla dziennikarz Marcin Kozłowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
19.10.2020

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.

nadinspektor Robert Szewc, fot. Marek Krupa/ podlaska.policja.gov.pl

nadinsp. Robert Szewc

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku
17.10.2020

Blisko połowa województwa podlaskiego została objęta tzw. strefą czerwoną w związku z epidemią koronawirusa. To oznacza poważne ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji.


prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB
16.10.2020

"Jest pewna bezwładność w tych zakażeniach. Myślę, że najbliższe dni nie pokażą nam jakiejś poprawy, ale jeżeli zaczniemy rzeczywiście restrykcyjnie przestrzegać zasad, to co najmniej po tygodniu powinniśmy widzieć, że powinna być czy stabilizacja, czy dużo wolniejszy przyrost nowych przypadków" - mówi prof. Zajkowska.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
15.10.2020

"To policjant będący na miejscu ocenia sytuację i decyduje jaką formę reakcji na wykroczenie podejmie. Może to być pouczenie, zwrócenie uwagi, mandat, a jeśli będzie to rażące złamanie prawa - nawet wniosek skierowany do sądu" - wyjaśnia podinsp. Tomasz Krupa.

Jolanta Wołągiewicz, fot. Joanna Szubzda

Jolanta Wołągiewicz

ze Stowarzyszenia "Szukamy Polski" i Podlaskiej Redakcji Seniora
15.10.2020

- Należałoby zwrócić uwagę na prawidłowe noszenie maseczek, czyli zakrywanie ust i nosa, i dezynfekcję rąk. Przestrzeganie tego, egzekwowanie i uświadamianie ludzi jest chyba ważniejsze od dawania osobom starszym ram czasowych na zrobienie zakupów.


Zdzisław Babicz, foto: Monika Kalicka

Zdzisław Babicz

nauczyciel
14.10.2020

"W szkołach trzeba przeprowadzić badanie przesiewowe i wtedy podejmować decyzje odnośnie zajęć zdalnych" - sugeruje Zdzisław Babicz.

Joanna Torbé, źródło: archiwum prywatne

Joanna Torbé

z Business Center Club
13.10.2020

- Przedsiębiorcy żyją w tej chwili w dużej niepewności, co przekłada się też na kwestie zatrudnienia. Pracodawcy przyjmują do pracy z ostrożnością lub w ogóle, czasem są limity na tworzenie nowych etatów, a część firm pracowników zwalnia - mówi Joanna Torbé.

Zbigniew Bohdziewicz, foto: Monika Kalicka

Zbigniew Bohdziewicz

dyrektor podlaskiego oddziału PKO BP
13.10.2020

Pandemia koronawirusa, jak twierdzi wielu ekonomistów, wciąż negatywnie wpływa na naszą gospodarkę, niektóre branże mocno odczuwają skutki Covid-19. Jednak bardzo wiele firm notuje znaczący wzrost obrotów i zysków.


Adrian Chabowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Adrian Chabowski

prorektor do spraw kształcenia UMB
12.10.2020

Jako uczelnia medyczna zakazujemy naszym organizacjom studenckim jakichkolwiek imprez, nie rekomendujemy spotkań towarzyskich, apelujemy o rozsądek. Rozważamy też zmianę harmonogramu zajęć - mówi prof. Adrian Chabowski.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
9.10.2020

W pierwszej kolejności Straż Miejska będzie informować o nowych nakazach, m.in. o obowiązku noszenia maseczek na ulicach. - Kolejnym etapem jest egzekwowanie, ale myślę, że najpierw powinniśmy apelować i informować - podkreśla Przemysław Tuchliński.

foto: Monika Kalicka

Ewa Zgiet, Beata Galińska-Skok, Nadzieja Sołowiej

dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii, wojewódzki konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego
9.10.2020

Prawie miliard ludzi na świecie boryka się z różnego rodzaju zaburzeniam psychicznymi, co 40 sekund jedna osoba popełnia samobójstwo.


Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Leszczyński

prezes Podlaskiej Izby Rolniczej
8.10.2020

"To ustawa szkodliwa dla polskiego rolnictwa, ale kompromis jest możliwy" - mówi Grzegorz Leszczyński.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
7.10.2020

"Sytuacje bardzo lekceważącego podejścia ze strony osób niestosujących się do obostrzeń kończą się nawet tym, że policjanci sporządzają notatkę i wysyłają wniosek o ukaranie do sądu. Ale kiedy mówimy o roztargnieniu, policjant ma do dyspozycji takie środki jak np. pouczenie".

Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda

dr Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz

koordynatorka Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii
6.10.2020

W województwie podlaskim około 600 kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi. Z każdym rokiem tych przypadków jest więcej o przynajmniej 50. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą. Walki, która teraz - przez pandemię - jest jeszcze trudniejsza.


Adam Abramowicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Abramowicz

rzecznik małych i średnich przedsiębiorców
6.10.2020

"My proponujemy racjonalne podejście, żeby pobyt Białorusinów bez kwarantanny był ograniczony tylko do woj. podlaskiego i lubelskiego" - mówi Adam Abramowicz.

Zbigniew Nikitorowicz, fot. Barbara Sokolińska

Zbigniew Nikitorowicz

zastępca prezydenta Białegostoku
5.10.2020

- To od każdego człowieka zależy, czy przestrzega zasad związanych z koronawirusem. Lepiej dbać teraz, kiedy mamy więcej swobody, nie ma tylu ograniczeń, (...) żeby później nie było płaczu, że mamy wysoki wskaźnik zachorowań.

prof. Elżbieta Smułkowa, fot. PRB

prof. Elżbieta Smułkowa

pierwsza ambasador RP w Mińsku w latach 1992-1995
2.10.2020

Tak wielka skala protestów na Białorusi przeciwko fałszerstwom wyborczym Aleksandra Łukaszenki jeszcze przed wyborami była nie do przewidzenia.


Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka

Jan Perkowski

starosta białostocki
2.10.2020

"Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała" - apeluje starosta.

fot. Monika Kalicka

Jakub Macewicz

z Centrum Psychoterapii Meandra w Białymstoku
1.10.2020

"W pewnym sensie temat wraca, ale myślę, że my będziemy jako społeczeństwo mniej reaktywni, mniej będziemy lękiem reagować, bo nie da się w wysokim poziomie lęku ciągle funkcjonować" - ocenia socjolog.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
30.09.2020

- Rozmawialiśmy już z ministrem spraw wewnętrznych, że musimy wzmóc egzekucję nakładanych zasad, szczególnie w strefach żółtych i czerwonych, ale nie tylko - mówi wiceminister Kraska.


Wojciech Winnik, fot. Tomasz Kubaszewski

Wojciech Winnik

prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki
29.09.2020

- Próbowaliśmy stworzyć siatkę kontaktów i szukaliśmy źródła, gdzie mogło dojść do zakażenia. Na tej liście znalazło się przeszło 300 osób - mówi Wojciech Winnik.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku, ekonomista
29.09.2020

- Poradziliśmy sobie z deficytem budżetowym trochę lepiej niż inne kraje europejskie. Z perspektywy tego, co mieliśmy w ostatnich latach w Polsce, jest gorzej, ale musiało tak być, bo kwestie epidemiczne wpłynęły na wszystkich. Z drugiej strony sytuacja jest na pewno dużo lepsza niż chociażby w południowej Europie czy w niektórych krajach Europy Zachodniej.

Włodzimierz Czarzasty, fot. Sylwia Krassowska

Włodzimierz Czarzasty

szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej
28.09.2020

Wyborów przedterminowych nie będzie, rządów mniejszościowych również. Zjednoczona Prawica podpisała porozumienie koalicyjne. Co to oznacza dla opozycji?


Paweł Buczko, fot. Joanna Szubzda

Paweł Buczko

p.o. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
28.09.2020

"Maseczki to nie kaganiec, takie są standardy światowe, takie są zalecenia WHO, GIS i ministra zdrowia. Na pewno jest to bardzo dobry element profilaktyki w obecnej sytuacji".

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
25.09.2020

"Chciałbym odwiedzić, bądź wysłuchać trosk, problemów wszystkich mieszkańców, radnych, wójtów z całego województwa podlaskiego" - mówi marszałek.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
24.09.2020

- Musimy przygotować się na kolejne odcinki tego serialu, pt. "Kryzys w obozie władzy" - ocenia socjolog.


Bartosz Grodecki, źródło: www.gov.pl

Bartosz Grodecki

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
23.09.2020

"Każda wiza, która jest w paszporcie obywatela Białorusi, uprawnia do wjazdu teraz w sensie formalnym na terytorium RP" - mówi wiceminister.

Witold Karczewski, fot. Monika Kalicka

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
22.09.2020

"Przedsiębiorcy do polityki się nie mieszają, niemniej polityka zawsze wpływa na gospodarkę, nie możemy nie patrzeć na to, co dzieje się w polityce" - mówi nasz gość.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, minister edukacji
21.09.2020

"Liczę na to, że rozmowy, które będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie dalej funkcjonować, to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Dziś większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne" - mówi Dariusz Piontkowski.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
18.09.2020

Na starcie imprezy Białystok Biega łącznie stanie prawie 1800 osób. - Zrobiliśmy wszystko na każdym kroku - od odbioru pakietów startowych aż po przekroczenie linii mety. Wszystko jest przygotowane w obowiązującym reżimie sanitarnym, i nie tylko. Zrobiliśmy to, by biegacze czuli się bezpiecznie.

Piotr Horzela, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Horzela

podróżnik i youtuber
18.09.2020

W Podlaskich lasach trwa rykowisko jeleni. W tym czasie samce głośno ryczą - w ten sposób pokazują swoją siłę, konfrontują się z rywalami i wabią partnerki.

foto: Monika Kalicka

dr Beata Galińska-Skok

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii
18.09.2020

Brak poradni, specjalistów, całodobowego oddziału - w województwie podlaskim jest wielki problem z psychiatrią dziecięcą.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok