Radio Białystok | Gość | Rafał Rudnicki - zastępca prezydenta Białegostoku

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku

17.11.2020, 08:01, akt. 11:17

"Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy uczniów, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej" - mówi Rafał Rudnicki.

Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski
Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski

Z Rafałem Rudnickim rozmawia Edyta Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przedszkola i żłobki pracują bez zmian, tak, jak i szkolne zerówki. Stacjonarnych zajęć nie mają natomiast uczniowie podstawówek i szkół średnich. Na razie do 29 listopada. Czy i jak władze Białegostoku monitorują nauczanie zdalne? M.in. o tym z zastępcą prezydenta miasta Rafałem Rudnickim rozmawiała Edyta Wołosik. 


Edyta Wołosik: Czy do urzędu miejskiego docierają sygnały o jakiś nieprawidłowościach w tym zdalnym nauczaniu?


Rafał Rudnicki: Jak do tej pory takich sygnałów w większej ilości nie mieliśmy. Wczoraj miałem okazję spotkać się na naradzie online z dyrektorami białostockich szkół podstawowych i też nie zwracali uwagi na jakieś problemy związane ze zdalnym nauczaniem. Myślę, że te tygodnie, których doświadczyliśmy w pierwszej połowie roku, kiedy szkoły też funkcjonowały zdalnie, nauczyły nas tego, by te lekcje odbywały się właśnie w taki sposób. Niejako przyzwyczaiły i uczniów i nauczycieli i też rodziców, którzy w pewien sposób - szczególnie w tych młodszych klasach - są zmuszeni do tego, by pomagać swoim pociechom, do tego, by funkcjonować w tej rzeczywistości, która jest rzeczywistością trudną, ale myślę, że na ten moment mamy to w miarę opanowane.


Mówi pan, że nie ma sygnałów ze strony szkół, ale czy rodzice nie dzwonią, którzy mają na przykład zastrzeżenia, że nie ma łączenia online, a nauczyciele przysyłają tylko zadania do wykonania albo też łączą się na 3 minuty, żeby powiedzieć "proszę zrobić to, to i to" i wszystko spoczywa na barkach rodziców, szczególnie tak jak pan mówił - tych młodszych dzieci?


Nikt do mnie nie dzwonił, nikt do mnie nie pisał, numer telefonu czy też mail jest powszechnie dostępny, zawsze można się skontaktować i zwrócić uwagę na jakiś problem. Natomiast ja myślę, że o ile w miarę opanowaliśmy kwestie związane z nauczaniem zdalnym to - tutaj muszę wrzucić kamyczek do ogródka Ministerstwa Edukacji Narodowej - myślę, że nikt nie myśli o tym, a szczególnie w ministerstwie, co nas czeka za jakiś czas, a mianowicie te dzieci, które w tej chwili uczą się online, wrócą do normalnej nauki. Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej, bo to powoduje sytuację taką, że nie mają kontaktu ze swoimi rówieśnikami, że są odizolowani. Myślę, że już teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, pan minister, zamiast zajmować się ściganiem tego, kto uczestniczy w "czarnym proteście", czy są na nim uczniowie, nauczyciele, powinni zastanowić się jak rozwiązać problem tych roczników poszkodowanych przez koronawirusa w przyszłości.


Myślę, że ani ministerstwo, ani nikt z nas rodziców nie ma wpływu na to, jak i dlaczego ta pandemia się rozwija, ale wracając do zdalnego nauczania, to myślę, że też jest tu duża rola szkoły, żeby nacisk kłaść przede wszystkim na przedmioty, które w życiu będą potrzebne, żeby może troszeczkę odpuścić te, które nie do końca będą przydawać się w życiu.


Staram się na bieżąco śledzić, chociażby profile internetowe, facebookowe białostockich szkół podstawowych, białostockich szkół średnich i jestem, powiem szczerze, zadowolony z tego, że w większości przypadków dyrektorzy, jak również nauczyciele, starają się znaleźć sposób na to, by dotrzeć do młodych ludzi mimo tego, że nie ma bezpośredniego kontaktu, ten kontakt jest tylko kontaktem online, szukają różnych rozwiązań, by te lekcje były ciekawe, by zaintrygować. Zgadzam się z panią redaktor, że być może warto postawić na coś mocniej, ale z drugiej strony jest też podstawa programowa, którą trzeba zrealizować, też musimy zrozumieć tutaj nauczycieli. 


Ale z drugiej strony myślę, że w tej sytuacji, którą mamy, tak do końca z tej realizacji podstawy programowej nikt rozliczać nie będzie. Czy właśnie na takich spotkaniach, o których pan mówił, z dyrektorami, zwracacie czy też będziecie zwracać uwagę, żeby jednak postawić nacisk na polski, matematykę, na języki, przede wszystkim na te przedmioty, które są na egzaminach czy ósmoklasisty, czy też na maturach?


Myślę, że dyrektorzy szkół mają tego świadomość, nawet nie trzeba im zwracać uwagi. Jeżeli coś szwankuje, jeśli coś jest nie tak, to zawsze można wystąpić do Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego czy też do mnie osobiście po to, byśmy zainterweniowali. Ale mówię, te doświadczenia z marca, kwietnia, maja są takie, że myślę, że szkoły sobie z tym tematem poradziły. Staramy się też jakoś radzić sprzętowo, ten sprzęt będzie kupowany - kolejne tym razem 2000 komputerów (za prawie 7 milionów złotych) trafi do białostockich placówek dzięki środkom z BOF-u i wsparciu miasta. I nawet jeśli skończy się ten trudny czas związany z pandemią, to ten sprzęt w szkołach zostanie, będzie potrzebny, będzie się przydawał do innych zadań.


A jeśli chodzi właśnie o ten dostęp do internetu czy też do sprzętu, bo w ostatniej tej transzy Aktywna Tablica miasto pozyskało pieniądze, żeby kupić sprzęty, mówimy tutaj o 20 placówkach w mieście, w regionie ponad 70 - jak jest z tą dostępnością? Czy właśnie to, że jesteśmy dużym miastem, to nam troszeczkę ułatwia w porównaniu do tych mniejszych miejscowości? 


Oczywiście, ułatwia, natomiast na początku były też problemy, chociażby z uczniami, są takie przypadki, że nie mieli tego sprzętu komputerowego. My jako miasto i szkoły jakoś sobie z tym poradziliśmy. Przypomnę, że kupowaliśmy na początku roku za kwotę 200 tys. zł mniej więcej 98 laptopów, które są wypożyczane dla uczniów, którzy takiego sprzętu nie mają. Wiem, że też szkoły własnym sumptem starały się taki sprzęt zakupić, po to, by był na stanie danej placówki. Myślę, że jeśli idzie o dostępność, to ta dostępność jest tej chwili zapewniona wszystkim uczniom i każdy z białostockich uczniów podstawówek czy szkół średnich ma dostęp do lekcji online. 


W Radomiu, podam taki przykład, urzędnicy sprawdzają, w jaki sposób prowadzone są lekcje, tak jak pan mówił, też przeglądacie różne strony internetowe i Facebooka na przykład poszczególnych placówek, ale też pojawiają się takie sygnały ze strony nauczycieli, pewnie nie do urzędu, że jednak w tym nauczaniu zdalnym nauczyciele niektórych przedmiotów muszą wykazywać się bardziej niż nauczyciele innych przedmiotów, bo wiadomo, że lekcje polskiego, matematyki, które obciążone są jakimiś egzaminami czy też maturą troszeczkę więcej wymagają od nauczyciela muzyki, czy plastyki. Czy w związku z tym dyrektor ma takie możliwości, żeby nagrodzić tych nauczycieli, gdy już ta nauka zdalna się zakończy, właśnie za taką pracę, cięższą pracę? 


Oczywiście, że ma możliwość nagrodzenia nagrodą dyrektora. My jako miasto przy okazji Dnia Edukacji Narodowej staraliśmy się nagrodzić, wyróżnić tych, którzy wyróżniali się w tym okresie pierwszego półrocza. Moim zdaniem, jeśli chodzi o białostockie placówki, dyrektorzy są doskonale zorientowani, wiedzą, którzy nauczyciele sobie z tym tematem radzą. Rzadko takie sygnały wpływają do mnie jako do zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za edukację, a prędzej takie sygnały wpływają bezpośrednio do dyrektorów szkół i oni doskonale wiedzą, który nauczyciel się przykłada do tych lekcji, a który nie. Ale też wielu z nas jest rodzicami - też mam okazję obserwować to, jak to wygląda w domu - czy dziecko ten czas, który powinien spędzić w szkole, spędza w swoim pokoju przy komputerze, ja to mogę mówić z własnego doświadczenia, w przypadku mojego syna tak jest.


Czyli dyrektorzy powinni dostrzegać tych, którzy w tym nauczaniu zdalnym przykładają się bardziej.


Oczywiście i my jako miasto na pewno, jeśli będzie taka potrzeba ze strony dyrektorów placówek, żeby na to wygospodarować jakieś środki, to te środki znajdziemy. Ja wychodzę z założenia, że to jest nasz wspólny wysiłek, by te kolejne pokolenia młodych białostoczan edukowały się mimo tej całej sytuacji związanej z pandemią, sytuacji trudnej, edukowały się jak najlepiej na przygotowanych, świadomych i wychowanych młodych ludzi.


I tego oczywiście życzymy, ale przede wszystkim zdrowia i cierpliwości. Jak na razie do 29 listopada obowiązuje nauczanie zdalne. Czy uczniowie wrócą do szkół po tym dniu, to się jeszcze okaże.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Bartosz Marczuk, fot. Monika Kalicka (archiwum)

Bartosz Marczuk

wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju
27.11.2020

Od stycznia można starać się o wsparcie z kolejnej tarczy finansowej PFR - to pomoc dla niemal 40 najbardziej dotkniętych branż. Pieniądze powinny trafić do przedsiębiorców średnio po 2-3 dniach od złożenia wniosku - zapowiada wiceprezes PRF.

Joanna Zabielska-Cieciuch, fot. Monika Kalicka

dr Joanna Zabielska-Cieciuch

specjalistka medycyny rodzinnej
26.11.2020

"Przed paniką powinniśmy się ratować zdrowym rozsądkiem i naszą logiką, dlatego że osoby zestresowane, z dużym poziomem lęku będą miały obniżoną odporność i one są najbardziej podatne na zakażenia. " - mówi dr Joanna Zabielska-Cieciuch.

Ewa Zgiet, fot. Monika Kalicka

Ewa Zgiet

dyrektorka Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
25.11.2020

- Wydaje mi się, że szpitalowi najbardziej przydałby się wzrost finansowania. (...) Placówka ma problemy z pokryciem kosztów realizacji świadczeń. Udało się zwiększyć to finansowanie w pewnym stopniu, jednak nie jest to satysfakcjonujące - mówi dyrektor szpitala w Choroszczy.


Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
24.11.2020

"Mamy jedyną okazję raz na 10 lat, żeby zrobić w pewien sposób inwentaryzację wsi i rolnictwa, a jest to potrzebne do tego, żeby zobaczyć jak się to rolnictwo w trakcie 10 lat zmieniło" - mówi Dorota Wyszkowska.

Marcin Smolik, Konferencja MEN na temat wyników egzaminu maturalnego 2020 w sesji głównej, źródło: www.gov.pl

Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
23.11.2020

Będzie mniej materiału do matury i egzaminu ósmoklasisty. - Mamy świadomość, że nauczanie zdalne, pomimo tego, że nauczyciele robią coraz lepszą robotę, zaangażowani są uczniowie i rodzice, nie daje tego samego, co nauczanie stacjonarne - mówi dyrektor CKE.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
20.11.2020

"Bardzo wielu młodych twórców nie może się przebić, a Niebieski Mikrofon może dać im szansę pokazania się szerszej publiczności" - mówi Artur Kosicki.


Violetta Cylwik, fot. Sylwia Krassowska

Violetta Cylwik

rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Adwokackiej w Białymstoku
20.11.2020

"Funkcjonariusz policji powinien nam podać swoje imię i nazwisko, stopień służbowy, jednostkę, w której służy i przyczynę podjętych czynności w stosunku do nas" - mówi Violetta Cylwik.

Dariusz Kuć, fot. Marcin Mazewski

dr Dariusz Kuć

lekarz z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
19.11.2020

Książka "Niedługie życie" jest zbiorem 21 wywiadów z rodzicami śmiertelnie chorych dzieci, które były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci - mówi dr Dariusz Kuć.

prof. Piotr Radziwon, fot. Marcin Mazewski

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
19.11.2020

Przeciwciała ozdrowieńców są po to, aby zneutralizować wirusa, zanim wyrządzi on poważne szkody w naszym organizmie. Osocze można oddać 28 dni po ustąpieniu objawów - tłumaczył dyrektor RCKiK w Białymstoku prof. Piotr Radziwon.


Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska

z podlaskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
18.11.2020

"Dwa lata temu zebraliśmy podczas licytacji w Radiu Białystok 7 tys. zł, rok temu około 10 tysięcy zł - słuchacze są ofiarni" - mówi Anna Kietlińska.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący struktur PiS w województwie podlaskim
18.11.2020

"Byłem zaskoczony postawą pana posła Lecha Kołakowskiego, byłem zaskoczony głosowaniem, radykalnymi wypowiedziami w mediach i ostatnim krokiem" - mówi poseł Dariusz Piontkowski.

Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski

Lech Antoni Kołakowski

poseł
17.11.2020

Dokładnie dwa miesiące temu w Sejmie głosowano nad poprawkami w ustawie o ochronie zwierząt. Konsekwencją wyłamania się grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali przeciwko tym propozycjom, było zawieszenie ich w prawach członków ugrupowania.


Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
17.11.2020

"Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy uczniów, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej" - mówi Rafał Rudnicki.

Lech Chyczewski, fot. Marcin Gliński

prof. Lech Chyczewski

rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku
16.11.2020

"Jeżeli próbek będzie bardzo dużo, to planujemy całodobową pracę" - mówi rektor WSM.

dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz, fot. Joanna Szubzda

doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

p.o. kierownika SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
13.11.2020

"Zapalenie płuc wywołane COVID-19 to nie jest choroba, która leczy się w tydzień, to jest choroba, która leczy się w miesiącach. Jeśli pacjent trafia na intensywną terapię, to wiemy, że to łóżko prędko się nie zwolni" - mówi doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
12.11.2020

"Z całą mocą i stanowczością wdrażamy przepisy, które na nas spadają. (...) Z nauką zdalną są jednak problemy, ale staramy się pomagać - będą 4 mln zł na komputery" - mówi Tadeusz Truskolaski.

Bogdan Kalicki, fot. Monika Kalicka

Bogdan Kalicki

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
10.11.2020

- Zdarzają się sytuacje, że zespoły oczekują na przyjęcie, że są odsyłane z jednego szpitala do drugiego z powodu braku miejsc, więc zdarza się, że pacjent przebywa na pokładzie ambulansu do kilku godzin. Takie sytuacje u nas też miały miejsce - mówi dyrektor.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji
9.11.2020

Jeżeli uczeń w domu nie ma warunków do tego, aby uczestniczyć w kształceniu na odległość, wówczas dyrektor szkoły zobowiązany jest do tego, aby udostępnić mu w tym celu pomieszczenia w szkole bądź nawet zorganizować naukę stacjonarną - podkreśla wiceminister.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
6.11.2020

- Niestety prognozy, które mamy na najbliższe dni, nie pokazują aż tak dużego trendu, jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby dziennych zachorowań, więc jesteśmy dość blisko przed decyzją o tzw. kwarantannie narodowej - mówi wiceminister.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
5.11.2020

- Jest bardzo wiele takich sytuacji, kiedy bagatelizujemy drobne objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, myśląc, że jest to przeziębienie, a jest to okres często największej zakaźności wirusa - podkreśla prof. Zajkowska.

Andrzej Duda, fot. Monika Kalicka

Andrzej Duda

burmistrz Kolna
5.11.2020

Zmiana metody naliczania opłat pozwoliła uszczelnić system i dzięki temu większa liczba mieszkańców będzie płaciła za wywóz śmieci - przekonuje Andrzej Duda.


foto: Monika Kalicka

prof. Izabela Kraśnicka

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
4.11.2020

- Większa część kampanii wyborczej w USA nie była dobrym prognostykiem dla Donalda Trumpa, ale końcówka należała do urzędującego prezydenta i już widać jej wpływ na wyniki - mówi prof. Izabela Kraśnicka.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
3.11.2020

- Mamy określony potencjał opieki zdrowotnej i musimy sobie w tych trudnych czasach próbować tymi dostępnymi środkami radzić. W tej chwili zmierzamy do tego, żeby ok. 35-40 proc. naszego potencjału medycznego przesunąć na walkę z Covidem - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Sebastian Wysocki

dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie
3.11.2020

Grajewski szpital nie jest gotowy na przekształcenie go w placówkę tylko dla zakażonych koronawirusem - mówi jego dyrektor Sebastian Wysocki.


foto: Monika Kalicka

sierż. szt. Katarzyna Kulesz

z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
3.11.2020

"Nie daj się zwieść". Rozpoczyna się akcja profilaktyczna "Senior dla seniora", która ma m.in. ustrzec osoby starsze przed oszustwami "na wnuczka" czy "na policjanta".

foto: Monika Kalicka

Adam Kamiński

koordynator Klastra Technologicznego Infotech
2.11.2020

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. "Jestem przekonany, że będzie dużo problemów z wdrożeniem tego trybu. Mogę zaapelować, aby dać szanse urzędnikom i jutro nie wydzwaniać do urzędów. Sądzę, że będą potrzebowały jeszcze kilku dni, żeby się przygotować".

ks. Andrzej Dębski

ks. Andrzej Dębski

rzecznik Archidiecezji Białostockiej
30.10.2020

Tegoroczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będą inne niż zwykle. W jaki sposób możemy wyrazić swoją pamięć o bliskich?


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk
30.10.2020

Polacy są już zmęczeni pandemią i chcieliby wrócić do normalnego życia, dlatego nie wszyscy przestrzegają obostrzeń - mówi prof. Jerzy Kopania.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Rzeszewska

szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem
29.10.2020

"Żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do stacjonarnej nauki".

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
28.10.2020

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
27.10.2020

- W Podlaskiem nie wszystkie szpitale mają uruchomione pełne moce (...) Nie wszystkie łóżka, które są dedykowane Covid-19, są na to przeznaczane. To jest też w dużej mierze wynik braków kadrowych - mówi prof. Flisiak.

Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.

Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.


kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok