Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego

22.12.2020, 07:47, akt. 10:56

Uchwalono budżet województwa podlaskiego na 2021 r. - Jesteśmy w takim przedziale, kiedy ustalamy nową perspektywę unijną (...) dlatego musimy bazować w większości na własnych środkach, nie możemy włączyć w to pieniędzy unijnych. Zawsze tak się dzieje w tego typu sytuacjach - mówi marszałek.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum
Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Więcej pieniędzy na transport kolejowy i samochodowy oraz utrzymanie - mimo pandemii - wydatków na różne publiczne placówki. To założenia przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego. Przyjęty w poniedziałek (21.12) przez radnych sejmiku województwa podlaskiego budżet zakłada 88,4 mln zł deficytu. Dochody mają wynieść 545,8 mln zł, zaś wydatki - 634,3 mln zł.

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Jeśli pan pozwoli, to zacytuję radnego opozycji, który powiedział, że budżet z dużym deficytem i mały w porównaniu do lat poprzednich, przekładając na zaplanowane inwestycje w ciągu ostatnich 5 lat, jest rekordowo niski. Jakby pan to skomentował?


Artur Kosicki: Bardzo prosto. Jesteśmy w takim przedziale, kiedy ustalamy nową perspektywę unijną. Wiemy o tym, że zawsze tak się dzieje w tego typu sytuacjach. Musimy bazować w większości na własnych środkach, nie możemy włączyć w to pieniędzy unijnych.

Jeśli chodzi o deficyt, to na przykład w 2017 r. na 2018 planowano deficyt 204 mln zł, także nie powiedziałbym, że on jest rekordowy. Deficyt cały czas stopniowo spada. Mam nadzieję, że w następnym roku będziemy mówili już o tym, że deficytu nie będzie, ale to wtedy, kiedy zostaną włączone do budżetu środki europejskie. To jest bardzo istotne. Każdy, kto się zajmuje projektowaniem budżetów w samorządzie województwa czy też w samorządzie gminnym, wie, jak duży procent stanowią środki europejskie. Dlatego teraz bazujemy w większości na własnych funduszach, a za rok już będziemy włączali w to pieniądze unijne.


Czyli ten rok jest na przeczekanie, taki trochę chudszy.


Jeśli chodzi o te inwestycje, które mamy zamiar wykonać, to tak, oczywiście.


Przyszłe lata zapowiadają się już nieco lepiej ze względu na to, że dopłyną duże pieniądze unijne i z Planu Odbudowy, i z nowego budżetu.


Tak, oczywiście. Z Krajowego Planu Odbudowy, z Programu Operacyjnego Polski Wschodniej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. To są bardzo duże sumy. Ale tylko wspomnę, że pomimo tego, że negocjujemy nową perspektywę unijną, to jednak realizujemy takie inwestycje jak choćby Teatr Dramatyczny w Białymstoku, za który nikt przez tyle się nie zabrał, a my jednak tę inwestycję za prawie 60 mln zł będziemy realizowali, oczywiście przy wsparciu rządu.


Jeśli chodzi o wykonanie z poprzednich lat zaplanowanych inwestycji finansowanych z funduszy unijnych, to wykorzystamy w 100 proc. te złotówki?


Oczywiście. To właśnie wiąże się choćby z wkładami własnymi do budowy dróg wojewódzkich. Została nam już jedna taka dosyć poważna rata - 80 mln zł. Dotyczy to przebudowy drogi wojewódzkiej Zabłudów - Nowosady. Musimy się rozliczyć z Komisją Europejską, ale nie ma tu żadnego zagrożenia. W tej sytuacji postawiliśmy w bardzo dużej mierze na remonty, co widać po tym roku - wykonanie budżetu jest na poziomie 53-55 mln zł. W następnym roku już zakładamy 43 mln, ale wiemy, że ta suma będzie o wiele, wiele większa. Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to w 2021 r. wynoszą one 110 mln zł.


Inne działy, na które będziecie przeznaczali pieniądze, to...


Fundusz wsparcia gmin i powiatów - na dzień dzisiejszy to 13 mln zł, ale już mogę powiedzieć, że w trakcie budżetu ta kwota będzie zwiększona. To jest kwestia sportu - prawie 5 mln zł, rekordowa suma. Już mogę zapowiedzieć, że ta kwota też zostanie zwiększona. To jest kwestia już wspomnianej kultury - włącza się tu ta sytuacja z teatrem. Ale też rekordowe sumy na transport zarówno kolejowy, jak i drogowy - 39 mln zł na transport kolejowy i 15 mln na transport drogowy.

I oczywiście ochrona zdrowia. Tutaj nakłady są na poziomie 25 mln, tylko - to jest bardzo ważne, co teraz powiem - 8 mln zł przeznaczonych jest na wkłady własne do kończącej się perspektywy unijnej, które wygenerują prawie 67 mln zł inwestycji. A ten konkurs zostanie zakończony gdzieś na początku stycznia.


Eksperci wskazują, że w najbliższych latach czeka nas mocne inwestowanie w służbę zdrowia, bo koronawirus obnażył wszystkie niedofinansowania i istotne braki, szczególnie na tym szczeblu powiatowym.


Tak, dlatego uruchomiliśmy podczas pandemii Podlaski Pakiet Zdrowotny. To ponad 60 mln zł ze środków europejskich. To nie są ostatnie pieniądze, które pójdą do służby zdrowia, bo tak jak powiedziałem, mamy jeszcze konkurs unijny, w którym na dzień dzisiejszy alokacja wynosi 40 mln zł, ale będzie ona o wiele większa. To są pieniądze, które trafią do naszej podlaskiej służby zdrowia, do szpitali powiatowych, wojewódzkich.

Negocjujemy jeszcze program wsparcia REACT-EU i wiemy, że tam też część środków będzie przeznaczona właśnie na służbę zdrowia.


Jeśli chodzi o wsparcie przedsiębiorców i całej gospodarki, to pieniądze, które przeznaczyliście, przyniosły efekt? Jak wynika z waszych analiz?


W mojej ocenie tak. Podawałem wczoraj na sejmiku takie dane, że na przykład jeśli chodzi o podatek PIT, to plan wynosił 42 mln, mamy wykonanie na poziomie 40 mln. Ale na przykład w planie było 86 mln z CIT, a wykonanie mamy na poziomie 90 mln, a jeszcze rok się nie skończył, bo do tego będą wliczane sumy, które wpłyną w styczniu. Czyli już wiemy, że mamy 104 proc. wykonania, jeśli chodzi o podatek CIT. To pokazuje, że budżet był skrojony właściwie, rozważnie i przede wszystkim był realny. Ale widać też, że zadziałał także m.in. Podlaski Pakiet Gospodarczy. Przypomnę, że w ramach tego pakietu udało nam się uratować ponad 18 tys. miejsc pracy.


Dane, które pan marszałek przytoczył, wskazywałyby, że gospodarczo za dużo w plecy nie dostaliśmy.


Jako samorząd województwa podlaskiego mogę powiedzieć, że nie mamy dziury, co więcej, mamy nadwykonanie, także wygląda to bardzo dobrze, a wiemy, że rok już się kończy, więc te sumy jeszcze się zmienią, na korzyść oczywiście.


Początek przyszłego roku to nadal walka z pandemią i przedsiębiorcy, szczególnie z tych branż zamykanych, będą liczyli na wsparcie.


Tak, oczywiście. Jest tarcza rządowa skierowana właśnie do tych przedsiębiorców. Ale my też uruchamiamy dalszą część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Na koniec stycznia będziemy najprawdopodobniej ogłaszali następny konkurs na ponad 20 mln zł właśnie w ramach wsparcia dla przedsiębiorców.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.

prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.


Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".


Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.


Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.

Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.

Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.


Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.


Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.


źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.

Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.

fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".

Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.

Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda

Paweł Krutul [wideo]

wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica
1.02.2024

- Decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o prezydenturę Białegostoku, to ja jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Mieczysław Mejsak, fot. Joanna Szubzda

Mieczysław Mejsak [wideo]

wieloletni pracownik i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku
31.01.2024

- W życiu najważniejsza jest miłość. Przez tyle lat przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński nie było dla mnie rutyną. Wręcz przeciwnie.


Dzianis Procharau, fot. Źmicier Kościn

Dzianis Procharau

dowódca białoruskiego Pułku im. Konstantego Kalinowskiego walczącego w Ukrainie
31.01.2024

- Białorusini dobrze rozumieją, że kwestia naszej wolności zależy wprost od klęski "imperium rosyjskiego". Czujemy zmęczenie, owszem, ale mamy główny cel - niepodległość Białorusi.

płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski [wideo]

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
30.01.2024

To obowiązek każdego młodego mężczyzny, który w tym roku kończy 19 lat. 1 lutego rozpoczyna się ogólnopolska kwalifikacja wojskowa. W naszym regionie przed komisją musi się stawić ok. 8 tys. osób.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
29.01.2024

- Od wielu lat jestem bezpartyjny i uważam, że samorząd powinien działać właśnie w tym kierunku - mówi Mariusz Chrzanowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok