Radio Białystok | Gość | Agnieszka Rzeszewska - przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem

12.01.2021, 07:42, akt. 10:04

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. "Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone, a ich rodzice szczególnie, bo ten długi czas wyłączenia z pewnością nie był dla nich przyjazny. My nauczyciele jesteśmy gotowi, nie mamy wyboru, choć wiadomo, że jest to zawsze ryzykowne".

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka
Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po feriach, 18 stycznia, uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Pozwala na to sytuacja epidemiczna w kraju - poinformowali o tym ministrowie zdrowia oraz edukacji i nauki. Czy nauczyciele i szkoły są na to gotowe? Czy to początek powrotu do normalności?

Między innymi o tym z przewodniczącą oświatowej Solidarności w Podlaskiem Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Od poniedziałku najmłodsi uczniowie wrócą do szkół. Czy pani zdaniem to początek powrotu do normalności i kolejny powód do bycia optymistą?


Agnieszka Rzeszewska: Miejmy taką nadzieję. Bądźmy optymistami. Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone, a ich rodzice szczególnie, bo ten długi czas wyłączenia z pewnością nie był dla nich przyjazny.

Jak wiemy, motorem napędowym rozwoju dziecka jest grupa rówieśnicza, która jest niezbędna, by dziecko prawidłowo funkcjonowało, aby te relacje były poprawne i by dziecko łatwo nabywało wiedzę przez zabawę. Wśród najbliższych sobie wiekiem, pod kontrolą kierownika zabawy, jakim jest nauczyciel w nauczaniu wczesnoszkolnym, z pewnością edukacja jest przyjazna.

Wiem, że czekały na to dzieci, czekali na to rodzice. Jako nauczyciele jesteśmy gotowi, nie mamy wyboru, choć wiadomo, że jest to zawsze ryzykowne.

W Podlaskiem ponad 60 proc. nauczycieli zdecydowało się na test przesiewowy na obecność koronawirusa. W całej Polsce 165 tys. pracowników niepedagogicznych, nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego i nauczycieli ze szkół specjalnych podda się temu testowi, by wiedzieć, czy są chorzy, czy nie. Z pewnością jest to na jakiś moment miarodajne. Natomiast czy na dłużej? Nigdy tak nie jest. Niemniej jednak warto spróbować, żeby się dowiedzieć, czy tego schorzenia nie mamy i czy jesteśmy bezpieczni dla innych i dla siebie.


Jeżeli nauczyciele testują się np. dziś i wracają do szkoły w poniedziałek, to przez ten czas może się wiele wydarzyć. Czy są jakieś wytyczne dla nauczycieli, zalecenia, że powinni na przykład zostać w domu i izolować się do czasu powrotu do szkoły?


Takiego komunikatu nie słyszeliśmy, ale nauczyciele to bardzo odpowiedzialna grupa, więc sądzę, że po poddaniu się testowi będą starali się unikać kontaktów z osobami, których wcześniej w ich otoczeniu nie było, tak by ten test był miarodajny, by pójście do szkoły w poniedziałek było bezpieczne dla wszystkich wokół.


Czy "Solidarność" będzie ubiegać się o to, żeby do czasu szczepień nauczyciele byli regularnie poddawani testom?


Zawsze można się poddać testowi. To jest dodatkowa pula, która służy zabezpieczeniu przed pójściem dzieci do szkoły. Natomiast każdy z nas może zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego i poddać się testowi, jeśli zauważa u siebie jakieś objawy. Myślę, że to jest wystarczające. Ale gdyby były takie potrzeby, to z pewnością będziemy o to zabiegać.

Część z moich znajomych nauczycieli, zwłaszcza w nauczaniu wczesnoszkolnym, już przeszła tę chorobę, większość na szczęście łagodnie, ale ten test jest potrzebny dla tych, którzy chcą wiedzieć, w jakiej są sytuacji. Warto się przebadać, jeśli idziemy do dużego skupiska ludzi, jakim jest szkoła.


Kiedy w pani ocenie starsi uczniowie i ich nauczyciele będą mogli wrócić do szkoły?


W mojej ocenie... Nie przewidzimy, jak będzie postępowała pandemia. Wiemy, co się dzieje na zachodzie Europy, jak tam szaleje kolejna fala. Miejmy nadzieję, że te trudne ferie, bo trzeba to przyznać, że nie są takie, jakie sobie wymarzyli uczniowie, przyniosą pozytywny skutek, że warto było poświęcić ten krótki urlop w taki sposób, by jednak potem bezpiecznie wrócić do szkoły.

Może to jest dobry prognostyk na to, że za jakiś czas i ósmoklasiści, i maturzyści, a potem kolejni uczniowie będą mogli wrócić do szkoły. Dziś na pewno maturzyści i ósmoklasiści mogą przychodzić na konsultacje do szkoły w pięcioosobowych grupach, więc jest możliwość kontaktu z rówieśnikami i ze szkołą. Mam nadzieję, że część z tego korzysta. Polecam.

Natomiast oczywiście bardzo byśmy chcieli tego, żeby jak najszybciej wróciła normalność i żeby też starsze dzieci mogły już przestać pracować tylko online, bo - jak widać - niekoniecznie jest to takie fajne, jak się wydawało na początku.


Przejdźmy do kwestii szczepień nauczycieli. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że prawdopodobnie osoby z grupy pierwszej między 60. a 70. rokiem życia, nauczyciele i przedstawiciele grup mundurowych będą mogli zacząć zapisywać się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia. Według danych GUS nauczycieli i pedagogów w Polsce jest około 700 tys. Patrząc na tempo szczepień, to w grupie pierwszej mogą one potrwać kilka tygodni. W grupie z nauczycielami są seniorzy, są mundurowi. Te szacunki wskazują, że w optymistycznej wersji nauczyciele będą zaszczepieni mniej więcej na czas egzaminów ósmoklasistów i egzaminów maturalnych.


Z tego, co słyszałam wczoraj na konferencji, wynika, że będziemy szczepieni na przełomie marca i kwietnia. Oczywiście nie jest to zadowalająca pora, ale wynika to przecież z tego, jak są rozdystrybuowane szczepionki w całej Europie. Nie jesteśmy tutaj wyjątkowo traktowani, tylko wszystkie kraje mają swoje dostawy tak zorganizowane, by było to sprawiedliwe dla wszystkich państw.

Jeśli będzie taka możliwość, będziemy o to zabiegać, by jak najszybciej zaszczepić nauczycieli, zwłaszcza tych starszych, którzy mają obawy o swoje zdrowie i życie.


A jakie są w ogóle nastroje wśród nauczycieli? Czy pedagodzy chcą się szczepić?


Jest bardzo różnie. Ci, którzy przechorowali, zaczynają się zastanawiać. Mają jeszcze trochę czasu i pewnie będą się badać pod kątem ilości przeciwciał, które dają na jakiś czas bezpieczeństwo. Natomiast ci, którzy nie chorowali, w większości oczywiście chcą się zabezpieczyć, bo przecież jest to jedyna metoda, która pozwala uchronić się przed tą chorobą, zachować życie i zdrowie.


Przed nauczycielami jeszcze kilka miesięcy nauczania zdolnego. Na pewno przyda się więc kupiony w ubiegłym roku z rządowym dofinansowaniem sprzęt komputerowy. Czy wszyscy nauczyciele w regionie skorzystali z tej możliwości? Jakiego sprzętu potrzebowali?


Znacząca większość oczywiście tak. Byli tacy, którzy w czasie wakacji czy już na początku pandemii kupili sprzęt i nie potrzebowali go. Ale przecież można było kupić chociażby smartfona, który też jest przydatny w komunikacji.

Myślę, że stanowcza większość zakupiła sprzęt, zwłaszcza że wielu nauczycieli to małżeństwa uczące w szkołach, więc mogli kupić jeden lepszy sprzęt wspólnie. Pytałam kolegów i koleżanki, jak to zrobili. Kupowali bardzo różny sprzęt - np. to, co pomagało zwiększyć jakość kontaktów: kamery dobrej jakości czy inny osprzęt.


Wszystkim nauczycielom i przede wszystkim uczniom życzymy szybkiego powrotu do szkoły. Jeszcze przez tydzień trwają ferie, warto więc oderwać się od komputera, bo w większości przypadków trzeba będzie do niego wrócić. Wyjdźmy na zewnątrz, jest piękna, zimowa aura. Serdecznie do tego zachęcamy. Dziękuję bardzo za rozmowę.


Dziękuję pięknie. Udanych ferii, mamy jeszcze cały tydzień.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Jacek Protas, fot. Joanna Szubzda

Jacek Protas [wideo]

wiceminister funduszy i polityki regionalnej Polski
1.03.2024

- Koncentrujemy wsparcie na gminach i powiatach przygranicznych, bo to one dzisiaj tego wsparcia najbardziej potrzebują. Skupiamy się na tych przedsięwzięciach, które z programów europejskich nie mają szansy dofinansowania - mówi Jacek Protas.

Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.


dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.

Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.

mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.


prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.


Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.

Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.


Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.


Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.

źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.


Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.


fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".

Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok