Radio Białystok | Gość | Agnieszka Rzeszewska - przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem

12.01.2021, 07:42, akt. 10:04

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. "Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone, a ich rodzice szczególnie, bo ten długi czas wyłączenia z pewnością nie był dla nich przyjazny. My nauczyciele jesteśmy gotowi, nie mamy wyboru, choć wiadomo, że jest to zawsze ryzykowne".

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka
Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po feriach, 18 stycznia, uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Pozwala na to sytuacja epidemiczna w kraju - poinformowali o tym ministrowie zdrowia oraz edukacji i nauki. Czy nauczyciele i szkoły są na to gotowe? Czy to początek powrotu do normalności?

Między innymi o tym z przewodniczącą oświatowej Solidarności w Podlaskiem Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Od poniedziałku najmłodsi uczniowie wrócą do szkół. Czy pani zdaniem to początek powrotu do normalności i kolejny powód do bycia optymistą?


Agnieszka Rzeszewska: Miejmy taką nadzieję. Bądźmy optymistami. Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone, a ich rodzice szczególnie, bo ten długi czas wyłączenia z pewnością nie był dla nich przyjazny.

Jak wiemy, motorem napędowym rozwoju dziecka jest grupa rówieśnicza, która jest niezbędna, by dziecko prawidłowo funkcjonowało, aby te relacje były poprawne i by dziecko łatwo nabywało wiedzę przez zabawę. Wśród najbliższych sobie wiekiem, pod kontrolą kierownika zabawy, jakim jest nauczyciel w nauczaniu wczesnoszkolnym, z pewnością edukacja jest przyjazna.

Wiem, że czekały na to dzieci, czekali na to rodzice. Jako nauczyciele jesteśmy gotowi, nie mamy wyboru, choć wiadomo, że jest to zawsze ryzykowne.

W Podlaskiem ponad 60 proc. nauczycieli zdecydowało się na test przesiewowy na obecność koronawirusa. W całej Polsce 165 tys. pracowników niepedagogicznych, nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego i nauczycieli ze szkół specjalnych podda się temu testowi, by wiedzieć, czy są chorzy, czy nie. Z pewnością jest to na jakiś moment miarodajne. Natomiast czy na dłużej? Nigdy tak nie jest. Niemniej jednak warto spróbować, żeby się dowiedzieć, czy tego schorzenia nie mamy i czy jesteśmy bezpieczni dla innych i dla siebie.


Jeżeli nauczyciele testują się np. dziś i wracają do szkoły w poniedziałek, to przez ten czas może się wiele wydarzyć. Czy są jakieś wytyczne dla nauczycieli, zalecenia, że powinni na przykład zostać w domu i izolować się do czasu powrotu do szkoły?


Takiego komunikatu nie słyszeliśmy, ale nauczyciele to bardzo odpowiedzialna grupa, więc sądzę, że po poddaniu się testowi będą starali się unikać kontaktów z osobami, których wcześniej w ich otoczeniu nie było, tak by ten test był miarodajny, by pójście do szkoły w poniedziałek było bezpieczne dla wszystkich wokół.


Czy "Solidarność" będzie ubiegać się o to, żeby do czasu szczepień nauczyciele byli regularnie poddawani testom?


Zawsze można się poddać testowi. To jest dodatkowa pula, która służy zabezpieczeniu przed pójściem dzieci do szkoły. Natomiast każdy z nas może zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego i poddać się testowi, jeśli zauważa u siebie jakieś objawy. Myślę, że to jest wystarczające. Ale gdyby były takie potrzeby, to z pewnością będziemy o to zabiegać.

Część z moich znajomych nauczycieli, zwłaszcza w nauczaniu wczesnoszkolnym, już przeszła tę chorobę, większość na szczęście łagodnie, ale ten test jest potrzebny dla tych, którzy chcą wiedzieć, w jakiej są sytuacji. Warto się przebadać, jeśli idziemy do dużego skupiska ludzi, jakim jest szkoła.


Kiedy w pani ocenie starsi uczniowie i ich nauczyciele będą mogli wrócić do szkoły?


W mojej ocenie... Nie przewidzimy, jak będzie postępowała pandemia. Wiemy, co się dzieje na zachodzie Europy, jak tam szaleje kolejna fala. Miejmy nadzieję, że te trudne ferie, bo trzeba to przyznać, że nie są takie, jakie sobie wymarzyli uczniowie, przyniosą pozytywny skutek, że warto było poświęcić ten krótki urlop w taki sposób, by jednak potem bezpiecznie wrócić do szkoły.

Może to jest dobry prognostyk na to, że za jakiś czas i ósmoklasiści, i maturzyści, a potem kolejni uczniowie będą mogli wrócić do szkoły. Dziś na pewno maturzyści i ósmoklasiści mogą przychodzić na konsultacje do szkoły w pięcioosobowych grupach, więc jest możliwość kontaktu z rówieśnikami i ze szkołą. Mam nadzieję, że część z tego korzysta. Polecam.

Natomiast oczywiście bardzo byśmy chcieli tego, żeby jak najszybciej wróciła normalność i żeby też starsze dzieci mogły już przestać pracować tylko online, bo - jak widać - niekoniecznie jest to takie fajne, jak się wydawało na początku.


Przejdźmy do kwestii szczepień nauczycieli. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że prawdopodobnie osoby z grupy pierwszej między 60. a 70. rokiem życia, nauczyciele i przedstawiciele grup mundurowych będą mogli zacząć zapisywać się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia. Według danych GUS nauczycieli i pedagogów w Polsce jest około 700 tys. Patrząc na tempo szczepień, to w grupie pierwszej mogą one potrwać kilka tygodni. W grupie z nauczycielami są seniorzy, są mundurowi. Te szacunki wskazują, że w optymistycznej wersji nauczyciele będą zaszczepieni mniej więcej na czas egzaminów ósmoklasistów i egzaminów maturalnych.


Z tego, co słyszałam wczoraj na konferencji, wynika, że będziemy szczepieni na przełomie marca i kwietnia. Oczywiście nie jest to zadowalająca pora, ale wynika to przecież z tego, jak są rozdystrybuowane szczepionki w całej Europie. Nie jesteśmy tutaj wyjątkowo traktowani, tylko wszystkie kraje mają swoje dostawy tak zorganizowane, by było to sprawiedliwe dla wszystkich państw.

Jeśli będzie taka możliwość, będziemy o to zabiegać, by jak najszybciej zaszczepić nauczycieli, zwłaszcza tych starszych, którzy mają obawy o swoje zdrowie i życie.


A jakie są w ogóle nastroje wśród nauczycieli? Czy pedagodzy chcą się szczepić?


Jest bardzo różnie. Ci, którzy przechorowali, zaczynają się zastanawiać. Mają jeszcze trochę czasu i pewnie będą się badać pod kątem ilości przeciwciał, które dają na jakiś czas bezpieczeństwo. Natomiast ci, którzy nie chorowali, w większości oczywiście chcą się zabezpieczyć, bo przecież jest to jedyna metoda, która pozwala uchronić się przed tą chorobą, zachować życie i zdrowie.


Przed nauczycielami jeszcze kilka miesięcy nauczania zdolnego. Na pewno przyda się więc kupiony w ubiegłym roku z rządowym dofinansowaniem sprzęt komputerowy. Czy wszyscy nauczyciele w regionie skorzystali z tej możliwości? Jakiego sprzętu potrzebowali?


Znacząca większość oczywiście tak. Byli tacy, którzy w czasie wakacji czy już na początku pandemii kupili sprzęt i nie potrzebowali go. Ale przecież można było kupić chociażby smartfona, który też jest przydatny w komunikacji.

Myślę, że stanowcza większość zakupiła sprzęt, zwłaszcza że wielu nauczycieli to małżeństwa uczące w szkołach, więc mogli kupić jeden lepszy sprzęt wspólnie. Pytałam kolegów i koleżanki, jak to zrobili. Kupowali bardzo różny sprzęt - np. to, co pomagało zwiększyć jakość kontaktów: kamery dobrej jakości czy inny osprzęt.


Wszystkim nauczycielom i przede wszystkim uczniom życzymy szybkiego powrotu do szkoły. Jeszcze przez tydzień trwają ferie, warto więc oderwać się od komputera, bo w większości przypadków trzeba będzie do niego wrócić. Wyjdźmy na zewnątrz, jest piękna, zimowa aura. Serdecznie do tego zachęcamy. Dziękuję bardzo za rozmowę.


Dziękuję pięknie. Udanych ferii, mamy jeszcze cały tydzień.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Eugeniusz Formejster, fot. Joanna Szubzda

Eugeniusz Formejster [wideo]

wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"
5.06.2023

- Nas interesują rozwiązania systemowe. Wtedy nieważne, kto będzie rządził, kto będzie przewodniczącym związku zawodowego - wzrost płac pracowników będzie regulować ustawa - mówi wiceprzewodniczący.

prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.


Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.

Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.

Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.


Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.


dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.

Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.

Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.


Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.

dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.


Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.


Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.

Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.


Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.

Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.


Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok