Radio Białystok | Gość | Agnieszka Budnik - doradca zawodowy

Agnieszka Budnik

doradca zawodowy

28.01.2021, 08:24, akt. 10:36

Jeżeli nie wiemy, jaki zawód będzie dla nas najbardziej odpowiedni, możemy zgłosić się do doradcy zawodowego. "Test służy temu, żeby pomóc młodym ludziom w ujrzeniu tego, czego czasami sami nie dostrzegają".

Agnieszka Budnik, fot. Monika Kalicka
Agnieszka Budnik, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Agnieszką Budnik rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wielu młodych ludzi stoi przed wyborem ścieżki swojej zawodowej kariery, wielu ma wątpliwości co do wcześniejszych decyzji. Jednym i drugim - mimo pandemii - mogą pomóc specjaliści z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. W jaki sposób? O tym z doradcą zawodowym Agnieszką Budnik rozmawia Iza Serafin.

 

Iza Serafin: Koncentrujemy się teraz w zasadzie na jednym celu - walce z koronawirusem. Nie możemy jednak zapominać o innych problemach, na przykład tych, z którymi borykają się zamknięte wciąż w domach nastolatki stojące przed wyborem ścieżki zawodowej kariery. To do nich właśnie chcecie państwo dotrzeć ze swoją ofertą bezpłatnych spotkań z doradcami zawodowymi.


Agnieszka Budnik: Tak, jak najbardziej. W dzisiejszych czasach, tak jak pani wspomniała, są osoby, które są odizolowane, siedzą w domu i szukają pomysłu na siebie. Są niepewne jutra, niepewne swojej sytuacji związanej z pracą, a także z przyszłością edukacyjną i zawodową. Do nich właśnie kierujemy inicjatywę "Kariera na miarę potrzeb", która jest realizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku, a dokładniej przez pracownie tam funkcjonujące - Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego i Białostocką Akademię Rodziny.


Proponujecie państwo certyfikowaną metodę stworzoną w Szwajcarii - obrazkowy test zawodów. Na czym polega innowacyjność tej metody i co ją różni od tych powszechnie stosowanych w Polsce?


Test obrazkowy Martina Achtnicha, bo właśnie tak nazywa się twórca, jest metodą projekcyjną. Każdy człowiek ma inne potrzeby. Potrzeby często są nierealizowane, powodują stres, frustrację, niezadowolenie. Poprzez ten test staramy się uświadomić, w jaki sposób człowiek może rozpoznać swoje właściwe potrzeby i jak ewentualnie później je wykorzystać w planowaniu swojej przyszłości zawodowej.

Badamy osoby za pomocą obrazków. Jest to metoda innowacyjna. Są tam dwa zestawy kart, na których są fotografie związane z czynnościami zawodowymi. Osoba, która wykonuje taki test, musi wybrać spośród wszystkich obrazków te, które najbardziej ją interesują czy najbardziej się jej spodobały. Na przykład jest obrazek, który ilustruje sztukę mięsa, i jedna osoba podczas badania powiedziała, że kojarzy się jej z kuchnią, z gotowaniem, a drugiej osobie ten sam obrazek kojarzył się z rodziną.

Na początku robimy wywiad, następnie jest badanie, a później rozmawiamy. Osoba może się dowiedzieć, czy preferuje spotkania, pracę z innymi osobami, czy woli pracę indywidualną, zespołową, czy na przykład lubi występować publicznie. Później jest to przesłanką, by wybrać ścieżkę zgodną ze swoimi potrzebami. Każdy na tym obrazku widzi coś innego. Ważne jest, żeby podczas rozmowy osoba wyjaśniła, dlaczego wybiera ten obrazek.


Czy taki test może też pomóc młodym ludziom, którzy nie są do końca zadowoleni ze swoich wyborów - np. profilu w szkole średniej? Chcą go zmienić, ale nie bardzo wiedzą na jaki. Czy to także może im pomóc w podjęciu decyzji?


Oczywiście. Przychodzą do nas też właśnie uczniowie klasy pierwszej czy drugiej liceum, którzy nie są zadowoleni z wyboru profilu. W ten sposób mogą zobaczyć, w jakim kierunku mogą iść, żeby być bardziej zadowolonym, żeby realizować swoje potrzeby.

Niezrealizowanie ich powoduje, że czujemy się zestresowani, sfrustrowani, niezadowoleni z życia, z pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby iść w kierunku swoich potrzeb i je realizować. I właśnie ten test służy temu, żeby pomóc młodym ludziom w ujrzeniu tego, czego czasami sami nie dostrzegają.


Te testy i spotkania z doradcami zawodowymi - dodajmy, że bezpłatne - to pierwszy krok. Macie jeszcze inne oferty.


Tak. Przygotowaliśmy z Białostocką Akademią Rodziny różne przedsięwzięcia. Styczeń i luty to badanie predyspozycji metodą obrazkowego testu zawodów Achtnicha, marzec będzie miesiącem kompetencji, a kwiecień miesiącem zdolności.


Mamy pandemię, więc doradztwo zawodowe odbywa się też w warunkach reżimu sanitarnego, czyli te testy, o których pani mówiła, możliwe są online?


Tak. Test obrazkowy możemy robić w formie tradycyjnej oraz w wersji online. Wszystkie osoby, które będą chciały taki test zrobić, prosimy o kontakt, najlepiej w formie e-maila.


Szczegóły są m.in. stronie Białostockiej Akademii Rodziny.


Tak, a także możemy wpisać w wyszukiwarkę "Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego". Jest wstępna rozmowa, kwalifikacja do testu. Później osoba dostaje link do wypełnienia testu w domu. Test wraca do doradcy, który sporządza opinię. Na jej podstawie omawia sytuację i co z tym dalej zrobić. Czyli tworzymy taki indywidualny plan działania dla każdej osoby.


I to też można zrobić online i osobiście?


Tak. W zależności od tego, kto, jakiej formy potrzebuje, jesteśmy gotowi na to wyzwanie.


Zachęcamy, bo to bardzo ważne w życiu, żeby dobrze wybrać zawód.


Tak. Nasze hasło w tym roku to "Kontakt z doradcą najlepszym postanowieniem w nowym roku". Te osoby, które będą korzystały z diagnozy kompetencji, będą mogły zrobić taki test, który nazywa się potocznie Testem Gallupa. Został stworzony w Instytucie Gallupa. Test bada talenty, czyli ocenia natężenie 34 cech zwanych talentami.

Ogólnie, jeżeli ktoś nas pyta, czy mamy jakieś talenty, to człowiek mówi, że nie, bo ani nie umie ładnie rysować, malować, ani śpiewać. Okazuje się, że to jest nieprawdą. Każdy z nas ma pewne talenty, których sobie często nie uświadamia. Test Gallupa ukazuje nam właśnie, że człowiek może mieć takie talenty jak na przykład empatia, elastyczność, organizowanie, bycie wizjonerem, strategiem.

Ten test jest też bardzo pomocny dla pracodawców, którzy mogą zobaczyć, czy dana osoba nadaje się do kierowania zespołem lub np. do inicjowania nowych pomysłów.

Test jest przez nas kupowany, jest dosyć drogi, a osoby, które się do nas zgłoszą, będą miały możliwość zrobienia go bezpłatnie.


Macie jeszcze oferty dla szkół.


Tak. Od ponad 12 lat prowadzimy współpracę z białostockimi szkołami. Odbywała się ona w trybie stacjonarnym. W niedługim czasie białostockie szkoły otrzymają ofertę współpracy w warunkach pandemii i będą mogły skorzystać z zajęć online. Będą to takie propozycje jak spotkania indywidualne z doradcą zawodowym badające predyspozycje, które mówią o tym, jak wybrać szkołę ponadpodstawową.

Będą też oferty poradnictwa grupowego. Tutaj mam zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się, zajęcia "Osobowość człowieka a wybór zawodu", "Mój styl uczenia się", "Kompetencje i kwalifikacje na rynku pracy", "System edukacji", "Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych". Szkoły będą mogły skorzystać z naszej oferty bezpłatnie.

Tak jak wspominałam, z pewnymi szkołami współpracujemy bardzo długo, ale zapraszamy także szkoły, które z nami nie współpracowały, do tego, żeby skorzystać z naszej oferty.| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok