Radio Białystok | Gość | prof. Robert Flisiak - prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

4.03.2021, 07:40, akt. 13:58

- Gdyby ktoś powiedział rok temu, że będziemy się cieszyć, gdy będzie poniżej 10 000 zachorowań dziennie, to chyba nikt by nie uwierzył.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum
Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum


0:00
0:00
Z prof. Robertem Flisiakiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mija rok od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Tymczasem mówi się o trzeciej fali pandemii. Z dnia na dzień rośnie liczba nowych zakażeń, spowodowanych też nowymi wariantami wirusa. Jakie są możliwe scenariusze związane z epidemią? Czy ten rok czegoś nas nauczył?

Z prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych profesorem Robertem Flisiakiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Trzecia fala pandemii się rozpędza. Do jakiego pułapu dojdziemy?


prof. Robert Flisiak: Jak spojrzymy na krzywą, to ja widzę dopiero drugą falę. To, co mieliśmy rok temu, to było takie przedwiośnie, dosłownie i w przenośni. Jeżeli spojrzymy na krzywe zachorowań, to praktycznie nie widzimy tego, co się działo. Gdyby ktoś powiedział wtedy, że będziemy się cieszyć, gdy będzie poniżej 10 tys. zachorowań dziennie, to chyba nikt by nie uwierzył, prawda?


W listopadzie było nawet prawie 30 tys. Teraz ponad 15. Czy dojdziemy do tej liczby?


Myślę, że nie. Ale to akurat może nie jest nawet tak ważne, jak to, co obserwujemy na oddziałach. Tutaj zaskoczę, bo wszyscy naokoło biją w takie pesymistyczne tony, natomiast ja widzę wyraźną różnicę między zwyżką jesienną, wczesnozimową, a tą, którą teraz mamy. W tej chwili nam pacjenci nie umierają. Do tego praktycznie nie przyjmujemy już 80-, 90-latków, a to stamtąd rekrutowali się ci, których życie było zagrożone.


To efekty szczepień?


Zdecydowanie tak. Pierwsi byli szczepieni medycy i już mamy informacje o tym, że nastąpił gwałtowny spadek zachorowań wśród lekarzy i personelu medycznego.


Szczepieni są też nauczyciele. U nich też to obserwujecie czy jest jeszcze za wcześnie?


Jeszcze jest za wcześnie, tym bardziej że nauczyciele jeszcze nie doszli do drugiej dawki, a pełnię skuteczności szczepienia osiąga się właśnie dopiero po drugiej. Ale pierwsza już daje jakieś zabezpieczenie, aczkolwiek trzeba pamiętać, żeby nadal nie czuć się zbyt bezpiecznie.

Także mamy ewidentny dowód, że szczepienia są konieczne i że to jest jedyna w zasadzie droga, bo alternatywą jest po prostu to, że uodpornimy się w sposób naturalny, masowo chorując, zakażając się.


Pojawiają się opinie, że nie opanujemy epidemii, dopóki nie będzie szczepionek dla dzieci.


Nie, aż tak daleko bym nie szedł. To jest mocna przesada. Poza tym nawet gdy będą szczepionki i będą ograniczenia w dostawach albo ograniczenia możliwości szczepień, bo punkty szczepień mają 3-4 miliony przepustowości miesięcznie na tę chwilę, nawet wtedy pamiętajmy, że dzieci nie będą w pierwszej kolejności do szczepienia. Ale myślę, że zanim skończone zostaną badania nad szczepionką dla dzieci, to populacja dorosłych już będzie wyszczepiona i tak naprawdę będzie już po pandemii. Chyba że wirus wywinie nam jakiegoś psikusa.


Nowe warianty koronawirusa piszą nam też nowe scenariusze.


Tak, ale proszę zwrócić uwagę, że owszem, ten nowy wariant - zwłaszcza brytyjski - ma swój udział we wzroście liczby zachorowań, ale to nie on spowodował ten wzrost, tylko - powiedzmy sobie szczerze - pójście dzieci do szkół.

Natomiast efekt tego nowego wariantu został zahamowany szczepieniami. To widać po Wielkiej Brytanii. Oni zaczęli szczepić, ale u nich oczywiście ten wariant był wcześniej i w początkowej fazie szczepień w ogóle nie było widać efektu, bo cały czas była populacja ludzi w podeszłym wieku, która przechodziła ciężko zakażenie. Natomiast u nas on pojawił się na tyle późno, że już mieliśmy znaczną część populacji, tej wiekowej, uodpornioną, zaszczepioną.


Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o przypadkach koronawirusa na świecie, było niedowierzanie, że to dojdzie do nas. Gdy pojawił się pierwszy przypadek w Polsce, była najpierw mowa o scenariuszu niemieckim, potem nawet o włoskim. Początek epidemii to duże braki w środkach ochrony osobistej, źle skonstruowane na początku zapisy w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych. O ile jesteśmy mądrzejsi teraz?


Zawsze mówiąc o złych stronach, musimy pamiętać, że wtedy nie mieliśmy wiedzy, nie byliśmy przygotowani. Pytanie, czy na kolejne epidemie będziemy przygotowani, czy nie nastąpi zapomnienie, bo człowiek ma w naturze, że to, co złe, wypiera. Obawiam się, że nie wyciągniemy nauki z tej lekcji. Ale o tym przyjdzie jeszcze czas porozmawiać, gdy już będzie koniec pandemii. O ile ktoś będzie wtedy chciał pytać o zdanie takie osoby jak ja.

Natomiast wracając do początku pani pytania, pamiętam, że o tym wirusie usłyszałem 8 stycznia. Byłem wtedy na spotkaniu komitetu programowego takiego dużego kongresu chorób zakaźnych, który miał się odbyć wiosną. Mieliśmy przygotowywać program i ktoś rzucił, że ten wirus w Chinach coraz szerzej się rozprzestrzenia. Nikt nie wiedział, jaki to wirus. Dopiero następnego dnia padło hasło, że to pewnie koronawirus. Proszę zwrócić uwagę - 8-9 stycznia spotykają się najważniejsi eksperci z zakresu chorób zakaźnych i mikrobiologii klinicznej i oni nie do końca wiedzą, co to jest.


Na początku był ten temat bagatelizowany przez ekspertów.


Oczywiście. To przecież nie pierwsza epidemia, która się rozpoczyna. Nawet podczas pierwszej epidemii SARS, która pojawiła się prawie 20 lat temu, zidentyfikowano raptem 8-9 tys. przypadku. Też nie był to powód, żeby potem robić z tego wielkie halo, aczkolwiek pamiętajmy, że już wtedy ten wirus napędził stracha.


W niektórych regionach wojewodowie znowu zwiększają liczbę łóżek covidowych. Na razie, jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, zajęta jest nieco ponad połowa i prawie 2/3 respiratorów. Jak widzi pan nasz region na tle kraju i jak u nas epidemia będzie się rozwijać?


To trudno przewidzieć, bo nieraz ognisko wybucha zupełnie niespodziewanie w miejscu, w którym tego nie oczekiwaliśmy. Aczkolwiek w tej chwili już mamy znaczącą część populacji uodpornioną, w związku z tym nawet jeżeli te ogniska się pojawiają, to są małe. Poza tym pamiętajmy, że ogniskami pierwotnie były takie miejsce jak np. DPS-y. W tej chwili to już nie będzie miejsce rozprzestrzeniania się, ponieważ tam pensjonariusze i personel są uodpornieni.

Podobnie będzie wkrótce w szkołach, przynajmniej w stosunku do nauczycieli. Nie znam statystyki, jaki jest odsetek wyszczepialności nauczycieli w województwie podlaskim, ale mam nadzieję, że jest stosowny, że jest dosyć wysoki.


Czy grozi nam narodowa kwarantanna?


Nie sądzę. Od początku mówię, że działania powinny być na poziomie lokalnym. W momencie, gdy populacja nie była uodporniona, uważałem, że nie należy zamykać całych miast tylko na przykład zakłady pracy, w których wybuchały ogniska. Oczywiście to można by było robić, gdyby robiono masowo testowanie. Tego nie było. W tej chwili trudno już winić kogoś za to, że nie ma tyle testowania, bo możliwości są, laboratoria są. To jest tylko kwestia ustalenia, kogo powinno się testować, czy mamy np. techniczne możliwości i czy sanepidy mają techniczne możliwości nadzoru.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: PRB

prof. Michał Żmihorski

dyrektor Instytutu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

Od czwartku (13.06) obowiązuje strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Wiążą się z tym pewne ograniczenia dla ludzi. Co sądzą o niej i o coraz większej obecności żołnierzy i innych służb mundurowych przyrodnicy, naukowcy? O tym z dyrektorem Instytutu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk prof. Michałem Żmihorskim porozmawiamy o 8:10.

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok