Radio Białystok | Gość | prof. Robert Flisiak - prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

4.03.2021, 07:40, akt. 13:58

- Gdyby ktoś powiedział rok temu, że będziemy się cieszyć, gdy będzie poniżej 10 000 zachorowań dziennie, to chyba nikt by nie uwierzył.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum
Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum


0:00
0:00
Z prof. Robertem Flisiakiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mija rok od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Tymczasem mówi się o trzeciej fali pandemii. Z dnia na dzień rośnie liczba nowych zakażeń, spowodowanych też nowymi wariantami wirusa. Jakie są możliwe scenariusze związane z epidemią? Czy ten rok czegoś nas nauczył?

Z prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych profesorem Robertem Flisiakiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Trzecia fala pandemii się rozpędza. Do jakiego pułapu dojdziemy?


prof. Robert Flisiak: Jak spojrzymy na krzywą, to ja widzę dopiero drugą falę. To, co mieliśmy rok temu, to było takie przedwiośnie, dosłownie i w przenośni. Jeżeli spojrzymy na krzywe zachorowań, to praktycznie nie widzimy tego, co się działo. Gdyby ktoś powiedział wtedy, że będziemy się cieszyć, gdy będzie poniżej 10 tys. zachorowań dziennie, to chyba nikt by nie uwierzył, prawda?


W listopadzie było nawet prawie 30 tys. Teraz ponad 15. Czy dojdziemy do tej liczby?


Myślę, że nie. Ale to akurat może nie jest nawet tak ważne, jak to, co obserwujemy na oddziałach. Tutaj zaskoczę, bo wszyscy naokoło biją w takie pesymistyczne tony, natomiast ja widzę wyraźną różnicę między zwyżką jesienną, wczesnozimową, a tą, którą teraz mamy. W tej chwili nam pacjenci nie umierają. Do tego praktycznie nie przyjmujemy już 80-, 90-latków, a to stamtąd rekrutowali się ci, których życie było zagrożone.


To efekty szczepień?


Zdecydowanie tak. Pierwsi byli szczepieni medycy i już mamy informacje o tym, że nastąpił gwałtowny spadek zachorowań wśród lekarzy i personelu medycznego.


Szczepieni są też nauczyciele. U nich też to obserwujecie czy jest jeszcze za wcześnie?


Jeszcze jest za wcześnie, tym bardziej że nauczyciele jeszcze nie doszli do drugiej dawki, a pełnię skuteczności szczepienia osiąga się właśnie dopiero po drugiej. Ale pierwsza już daje jakieś zabezpieczenie, aczkolwiek trzeba pamiętać, żeby nadal nie czuć się zbyt bezpiecznie.

Także mamy ewidentny dowód, że szczepienia są konieczne i że to jest jedyna w zasadzie droga, bo alternatywą jest po prostu to, że uodpornimy się w sposób naturalny, masowo chorując, zakażając się.


Pojawiają się opinie, że nie opanujemy epidemii, dopóki nie będzie szczepionek dla dzieci.


Nie, aż tak daleko bym nie szedł. To jest mocna przesada. Poza tym nawet gdy będą szczepionki i będą ograniczenia w dostawach albo ograniczenia możliwości szczepień, bo punkty szczepień mają 3-4 miliony przepustowości miesięcznie na tę chwilę, nawet wtedy pamiętajmy, że dzieci nie będą w pierwszej kolejności do szczepienia. Ale myślę, że zanim skończone zostaną badania nad szczepionką dla dzieci, to populacja dorosłych już będzie wyszczepiona i tak naprawdę będzie już po pandemii. Chyba że wirus wywinie nam jakiegoś psikusa.


Nowe warianty koronawirusa piszą nam też nowe scenariusze.


Tak, ale proszę zwrócić uwagę, że owszem, ten nowy wariant - zwłaszcza brytyjski - ma swój udział we wzroście liczby zachorowań, ale to nie on spowodował ten wzrost, tylko - powiedzmy sobie szczerze - pójście dzieci do szkół.

Natomiast efekt tego nowego wariantu został zahamowany szczepieniami. To widać po Wielkiej Brytanii. Oni zaczęli szczepić, ale u nich oczywiście ten wariant był wcześniej i w początkowej fazie szczepień w ogóle nie było widać efektu, bo cały czas była populacja ludzi w podeszłym wieku, która przechodziła ciężko zakażenie. Natomiast u nas on pojawił się na tyle późno, że już mieliśmy znaczną część populacji, tej wiekowej, uodpornioną, zaszczepioną.


Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o przypadkach koronawirusa na świecie, było niedowierzanie, że to dojdzie do nas. Gdy pojawił się pierwszy przypadek w Polsce, była najpierw mowa o scenariuszu niemieckim, potem nawet o włoskim. Początek epidemii to duże braki w środkach ochrony osobistej, źle skonstruowane na początku zapisy w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych. O ile jesteśmy mądrzejsi teraz?


Zawsze mówiąc o złych stronach, musimy pamiętać, że wtedy nie mieliśmy wiedzy, nie byliśmy przygotowani. Pytanie, czy na kolejne epidemie będziemy przygotowani, czy nie nastąpi zapomnienie, bo człowiek ma w naturze, że to, co złe, wypiera. Obawiam się, że nie wyciągniemy nauki z tej lekcji. Ale o tym przyjdzie jeszcze czas porozmawiać, gdy już będzie koniec pandemii. O ile ktoś będzie wtedy chciał pytać o zdanie takie osoby jak ja.

Natomiast wracając do początku pani pytania, pamiętam, że o tym wirusie usłyszałem 8 stycznia. Byłem wtedy na spotkaniu komitetu programowego takiego dużego kongresu chorób zakaźnych, który miał się odbyć wiosną. Mieliśmy przygotowywać program i ktoś rzucił, że ten wirus w Chinach coraz szerzej się rozprzestrzenia. Nikt nie wiedział, jaki to wirus. Dopiero następnego dnia padło hasło, że to pewnie koronawirus. Proszę zwrócić uwagę - 8-9 stycznia spotykają się najważniejsi eksperci z zakresu chorób zakaźnych i mikrobiologii klinicznej i oni nie do końca wiedzą, co to jest.


Na początku był ten temat bagatelizowany przez ekspertów.


Oczywiście. To przecież nie pierwsza epidemia, która się rozpoczyna. Nawet podczas pierwszej epidemii SARS, która pojawiła się prawie 20 lat temu, zidentyfikowano raptem 8-9 tys. przypadku. Też nie był to powód, żeby potem robić z tego wielkie halo, aczkolwiek pamiętajmy, że już wtedy ten wirus napędził stracha.


W niektórych regionach wojewodowie znowu zwiększają liczbę łóżek covidowych. Na razie, jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, zajęta jest nieco ponad połowa i prawie 2/3 respiratorów. Jak widzi pan nasz region na tle kraju i jak u nas epidemia będzie się rozwijać?


To trudno przewidzieć, bo nieraz ognisko wybucha zupełnie niespodziewanie w miejscu, w którym tego nie oczekiwaliśmy. Aczkolwiek w tej chwili już mamy znaczącą część populacji uodpornioną, w związku z tym nawet jeżeli te ogniska się pojawiają, to są małe. Poza tym pamiętajmy, że ogniskami pierwotnie były takie miejsce jak np. DPS-y. W tej chwili to już nie będzie miejsce rozprzestrzeniania się, ponieważ tam pensjonariusze i personel są uodpornieni.

Podobnie będzie wkrótce w szkołach, przynajmniej w stosunku do nauczycieli. Nie znam statystyki, jaki jest odsetek wyszczepialności nauczycieli w województwie podlaskim, ale mam nadzieję, że jest stosowny, że jest dosyć wysoki.


Czy grozi nam narodowa kwarantanna?


Nie sądzę. Od początku mówię, że działania powinny być na poziomie lokalnym. W momencie, gdy populacja nie była uodporniona, uważałem, że nie należy zamykać całych miast tylko na przykład zakłady pracy, w których wybuchały ogniska. Oczywiście to można by było robić, gdyby robiono masowo testowanie. Tego nie było. W tej chwili trudno już winić kogoś za to, że nie ma tyle testowania, bo możliwości są, laboratoria są. To jest tylko kwestia ustalenia, kogo powinno się testować, czy mamy np. techniczne możliwości i czy sanepidy mają techniczne możliwości nadzoru.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Grzegorz Sandomierski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Sandomierski [wideo]

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
4.10.2024

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.

prof. Marcin Moniuszko, fot. Marcin Gliński

Prof. Marcin Moniuszko

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
3.10.2024

"My nie tylko kształcimy kadrę - my jesteśmy codziennie na tym froncie walki o zdrowie poszczególnych pacjentek i pacjentów. To jest coś, do dodaje naszej pracy szczególnego wymiaru odpowiedzialności" - mówił w Polskim Radiu Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Marcin Moniuszko.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, 3.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
2.10.2024

- Jako uczelnia regionalna przede wszystkim myślimy o wspieraniu kadr inżynierskich na Podlasiu. Na to składa się cały szereg działań - przede wszystkim stale modernizujemy naszą ofertę kształcenia - podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk.


Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

emerytowany inspektor policji, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
2.10.2024

- Jeżeli mamy do czynienia z recydywistą, to nie ma co mu dawać kredytu zaufania, traktować go liberalnie. Jego miejscem są kraty - mówi Marek Konkolewski.

Jacek Brzozowski, 2.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
1.10.2024

- Ta decyzja nie została podjęta wbrew woli burmistrza i mieszkańców Supraśla, tylko w zgodzie z marzeniami, pragnieniami 10 tysięcy mieszkańców żyjących w Grabówce, Henrykowie, Sobolewie i Zaściankach - mówi o zatwierdzeniu podziału gminy Supraśl i utworzeniu gminy Grabówka Jacek Brzozowski.

Edyta Kondzior, komendantka OHP w Białymstoku, fot. A. Tyszkiewicz

Edyta Kondzior

komendant Ochotniczych Hufców Pracy
30.09.2024

Do pomocy poszkodowanym przez powódź przyłączają się też OHP w Podlaskiem. W Wasilkowie przygotowano 36 miejsc dla dzieci z zalanych terenów - informuje Edyta Kondzior.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
29.09.2024

"15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Mirosław Czekaj, fot. Gabriela Lasota

Mirosław Czekaj

prezes Banku Gospodarstwa Krajowego
27.09.2024

- Zielona transformacja służy kilku ważnym celom, m.in. termomodernizacji. Trudno byłoby znaleźć przeciwników termomodernizacji, bo obniża koszty funkcjonowania i przyczynia się do tego, że zużywamy mniej paliw - chroniąc planetę - mówi prezes BGK Mirosław Czekaj.

Barbara Okuła, fot. Marcin Gliński

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050
26.09.2024

"Ta ustawa anty-hejterska ma chronić przede wszystkim osoby poszkodowane w Internecie. Cyberprzemoc, hejt w Internecie - uznaliśmy jako posłowie, że czas najwyższy to zmienić. Jest taki postęp technologiczny, że nasz kodeks cywilny nie nadąża. I nie ma przepisów, które chroniłyby takie osoby poszkodowane" - mówiła w Polskim Radiu Białystok posłanka Polski 2050 Barbara Okuła.


Andrzej Parafiniuk, fot. Marcin Gliński

Andrzej Parafiniuk

prezes spółki Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0, konsul honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
25.09.2024

"My mówimy o innowacji, o środkach na rozwój innowacji, a nazywamy się Dolina Rolnicza i od razu całe społeczeństwo przyjmuje, że to będzie wsparcie dla rolników. Ono na końcu będzie, ale nie w sposób bezpośredni, tylko w taki, że ułatwimy rolnikom produkcję, uprawę i hodowlę stosując nowe technologie, albo damy im alternatywne rzeczy do wykonywania na ich polach. Bo niekoniecznie musi to być uprawa i hodowla. To może być coś, co będzie dawało nowe źródło dochodów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Parafiniuk.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Turośni Kościelnej
24.09.2024

- Protesty były i będą, jak zawsze przy większych inwestycjach. W październiku spotkamy się z właścicielami gruntów i przedstawimy im realistyczną prognozę wartości nieruchomości, którą bylibyśmy w stanie w przyszłości im zrekompensować - mówi Grzegorz Jakuć na temat budowy pola golfowego w Toplicu, w gminie Turośń Kościelna.

Karol Zimnoch, fot. Sylwia Krassowska

Karol Zimnoch

doradca finansowy
23.09.2024

- Niewielkie metraże od paru lat są dość popularne, bo po prostu ceny są wysokie. Żeby przeciętnego Kowalskiego było stać na daną nieruchomość, ten metraż musi być trochę mniejszy - mówi Karol Zimnoch.


Jan Perkowski, fot. Sylwia Krassowska

Jan Perkowski

starosta białostocki
22.09.2024

- Do tej pory dworek w Krasnem był w nie za bardzo dobrym stanie. Pokoje wyglądały przyzwoicie, ale piwnice i wygląd z zewnątrz, są w opłakanym stanie. Teraz wszystko będzie zrobione zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i będzie również przyzwoicie, nowocześnie. Musimy dla tych dzieci tworzyć wizerunek dobrego domu - mówi Jan Perkowski.

Aga Zaryan, źródło: mat. pras.

Aga Zaryan

wokalistka jazzowa
21.09.2024

Aga Zaryan dała się poznać na świecie jako wokalistka jazzowa młodego pokolenia, która przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu. Kontynuuje tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell, czy Aniny Simon.

Wojciech Borzuchowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.09.2024

"Węzeł Białystok Zachód będzie polegał na tym w swoich rozwiązaniach, że zostanie nabudowana nad istniejącą ósemką trasa S19. Tu będą czasowe utrudnienia, które niestety potrwają dwa lata, ale później będzie tylko lepiej" - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Borzuchowski.


st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz, fot. Marcin Gliński

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i rzeczniczka podlaskich strażaków
19.09.2024

Podlascy strażacy pomagają powodzianom na południu Polski. Na miejscu działa kompania specjalna "Białystok", wyposażona w sprzęt i wozy bojowe.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
18.09.2024

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział kontynuację prac nad uruchomieniem lotniska na Krywlanach.

Grzegorz Walijewski, fot. własne

Grzegorz Walijewski [wideo]

rzecznik IMGW
18.09.2024

- Nie można było uniknąć tej powodzi. Żyjemy w takim klimacie, gdzie powodzie i susze były, są i będą. Można było tylko zminimalizować skutki i wcześniej się do niej przygotować - mówi Grzegorz Walijewski.


Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
16.09.2024

"Ta pomoc powodzianom będzie stale potrzebna. Polacy w tym odruchu serca chcą pomagać i pomagają. Popatrzymy też na postawę samorządowców, którzy uruchomili od samego początku zbiórki tych produktów, które są teraz niezbędne. Dzisiaj ta pomoc powinna być pomocą celowaną" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
16.09.2024

Potrzebna jest żywność, ale też środki higieniczne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił zbiórkę na rzecz mieszkańców polskich miast i wsi, których dotknęła powódź. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 w Białymstoku

Kubańczyk, fot. Michał Romańczuk

Kubańczyk

piosenkarz
14.09.2024

Kubańczyk to niezwykle popularny artysta szczególnie wśród młodzieży, który na swoje koncerty przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów. Jego piosenkę "Ostatni raz Zatańczysz ze mną" napisaną wraz z Tribbsem odsłuchano na różnych muzycznych platformach streamingowych około 200 milionów razy.


Dusty Rocks, fot. Gabriela Lasota

Dusty Rocks

Zespół muzyczny
14.09.2024

- Dobieramy instrumenty, brzmienia, żeby odnieść się do lat 60. i 70. XX wieku. Też usilnie pracujemy w studiu, mamy cztery kolejne numery w produkcji - mówi członek zespołu Dusty Rocks.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

Przewodniczący Rady Nadzorczej, główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok
12.09.2024

- Jesteśmy na etapie poszukiwania nowych terenów pod budowę boisk piłkarskich. Chcielibyśmy mieć co najmniej pięć dodatkowych boisk, a jeśli by ich było dziesięć, to na pewno nie będzie za dużo - mówi Wojciech Strzałkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
11.09.2024

"Wspólna polityka rolna nastawiona na cele, przeciwdziałanie kryzysom, opłacalność, uproszczenie pewnych rozwiązań - w tym kierunku to powinno wszystko iść. Cieszy fakt, że Komisja Europejska i najważniejsi politycy w Europie zreflektowali się i chcą jednak tego dialogu, rozmowy z rolnikami. Bo bez uzgodnień ze środowiskiem rolniczym te przepisy, które zostały zaprojektowane w ramach europejskiego Zielonego Ładu były dla rolników nie do przyjęcia - mówił w Radiu Białystok wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.


Monika Horna-Cieślak, źródło: brpd.gov.pl

Monika Horna-Cieślak

Rzeczniczka Praw Dziecka
10.09.2024

- Dzieci, które są w wózkach, już oglądają bajki na telefonie, a nie twarz swojej mamy - mówi Monika Horna-Cieślak.

Albert Litwinowicz, fot. Sylwia Krassowska

Albert Litwinowicz [wideo]

wójt Białowieży
9.09.2024

- Jest bezpiecznie, to podkreślamy cały czas - dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej i dzięki temu, że ta strefa została maksymalnie ograniczona. Sierpień był bardzo dobry pod względem ruchu turystycznego. W weekendy było dużo turystów. Być może są to odwiedziny jednodniowe, dwudniowe, ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Albert Litwinowicz.

dr Robert Ćwikowski, fot. Marcin Gliński

dr Robert Ćwikowski

psycholog, psychoterapeuta z ośrodka Noezis w Białymstoku
8.09.2024

"Hejt to termin określający pewne zjawisko społeczne o charakterze poniżającym, występuje głównie w Internecie. To są przede wszystkim złośliwe komentarze, to memy czy też grafiki, które są poniżające, ale mogą to też być wszelkiego rodzaju fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje o danej osobie - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Robert Ćwikowski.


Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, 8.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
8.09.2024

- Wszyscy ci, którzy mają dobre pomysły i chcą coś robić w kulturze na poziomie miasta Białystok, mogą do nas przyjść i uzyskają wsparcie, bo drzwi są zawsze otwarte - mówi Rafał Rudnicki.

Gitarzysta zespołu Cochise Wojciech Napora

Wojciech Napora

Gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise
7.09.2024

- O to chodzi, by czymś zanęcić, a potem dołożyć do pieca - mówi o nowej płycie zespołu Cochise Wojciech Napora.

prof. Robert Ciborowski, 6.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, były rektor Uniwersytetu w Białymstoku
6.09.2024

- Jeśli ktoś ma gotówkę to zawsze może kupić mieszkanie i zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo na ten moment jest to dobra inwestycja - mówi prof. Robert Ciborowski.


Paula Biskup, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Paula Biskup

piosenkarka
6.09.2024

- Tak naprawdę dla mnie każdy mój występ jest bardzo ważny. Każde nowe doświadczenie z publicznością jest lekcją - mówi Paula Biskup.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

szef białostockich struktur Prawa i Sprawiedliwości
4.09.2024

"Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej rozumiem, ale się z nią nie zgadzam" - mówił w Polskim Radiu Białystok Artur Kosicki.

Agnieszka Maliszewska, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
3.09.2024

- Mając tak duże zakłady i spółdzielnie mleczarskie na Podlasiu możemy decydować w pewnej mierze o tym, jak ta przyszłość polskiego sektora mleczarskiego może wyglądać. Nasz potencjał daje nam przywilej i możliwości do tego, żebyśmy podyktowali warunki - mówi Agnieszka Maliszewska.


Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac, fot. Piotr Pietruczuk

Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac

3.09.2024

- Spodki to miejsce bezwzględnie kultowe w Białymstoku. Cała ta wizja, która była przed remontem, zostanie zachowana. Z niecierpliwością czekam, aż będzie czerwiec 2025 roku i będziemy mogli do nowych, wyremontowanych Spodków wejść - mówi marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym.

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
3.09.2024

- Nie ma świętych krów. Każdy, kto łamie prawo wyborcze, powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Posłowie, ministrowie PiS uznali, że pieniądze publiczne są pieniędzmi partyjnymi. Zasady prowadzenia kampanii wyborczej nie były równe - mówi Krzysztof Truskolaski.

Wilfredo Leon, IV Memoriał Franciszka Ilczuka w Białymstoku, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wilfredo Leon

siatkarz reprezentacji Polski
2.09.2024

- Walczyliśmy o olimpijskie złoto. Nie udało się, ale daliśmy z siebie wszystko. Dzisiaj cieszymy się ze srebrnego medalu, którego zdobycie to dla nas duża satysfakcja - mówi Wilfredo Leon.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok