Radio Białystok | Gość | Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz - białostocki rzecznik praw ucznia i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Białystok

Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz

białostocki rzecznik praw ucznia i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Białystok

1.06.2021, 08:11, akt. 11:13

"Będę się starał wzmocnić relacje między uczniami, rodzicami, nauczycielami. Jeżeli oczywiście pojawią się jakieś problemy, będę próbował je naprawiać" - mówi Mariusz Tarasiuk.

Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz, fot. Sylwia Krassowska
Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Mariuszem Tarasiukiem i Dominikiem Nikitorowiczem rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ma wspierać dzieci i młodzież, ich rodziców i szkoły. Od wtorku (01.06) w Białymstoku działa rzecznik praw ucznia. Został nim pracujący na co dzień w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego - Mariusz Tarasiuk.

Powołanie rzecznika to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta, stąd też obecność wiceprzewodniczącego Dominika Nikitorowicza.

Z naszymi gośćmi rozmawia Edyta Wołosik. 


Edyta Wołosik: Zaskoczony był pan tym, że to panu powierzono tę funkcję?



Mariusz Tarasiuk: Były wcześniej prowadzone rozmowy. Młodzieżowa Rada Miasta wspierana przez panią radną Joannę Misiuk przewodniczącą Komisji Edukacji i Wychowania poparła inicjatywę Młodzieżowej Rady Miasta, by taka funkcja rzecznika praw ucznia powstała w mieście. W związku z tym prezydent miasta Białegostoku zdecydował, aby powierzyć mi tę funkcję.



To naprawdę ogromna odpowiedzialność w tych trudnych czasach pandemicznych prowadzić dialog między nauczycielami, rodzicami i uczniami.



Na pewno jest to trudne zadanie, jednak należy podjąć to wyzwanie, aby w tych czasach po pandemii pogodzić naukę z relacjami z rówieśnikami, nauczycielami i dyrektorami szkół i rodzicami. Dlatego też będę się starał, aby te relacje wzmocnić, rozmawiać przede wszystkim z uczniami, rodzicami, nauczycielami, aby poprawić te relacje. Jeżeli oczywiście pojawią się jakieś problemy na tej linii uczeń-nauczyciel-rodzic, będę próbował korygować, naprawiać, starał się wzmocnić te relacje.



Nie chodzi tu o stawanie po którejkolwiek ze stron, tylko bardziej o mediacje.



Przede wszystkim będę tutaj apelował o porozumienie między uczniami, nauczycielami. Ja podkreślam, że istotną rolą jest autorytet nauczyciela, rodzica. Należy te relacje między uczniami, rodzicami, nauczycielami podkreślać, wzmacniać, rozmawiać co jest istotne, ale przede wszystkim, to, co jest też ważne dla ucznia, młodego człowieka.



Utworzenie w Białymstoku takiego stanowiska poprzedziła ankieta, którą przeprowadzi młodzieżowi radni. Oczywiście jesteście pewnie dumni z tego, że udało się to doprowadzić do końca, do powołania rzecznika praw ucznia. Zdecydowana większość opowiedziała się za tym, żeby utworzyć takie stanowisko.



Dominik Nikitorowicz: Uważamy, że to jest ogromny problem. Z tego, co pamiętam, aż 80% badanych odpowiedziało, że utworzenie takiego rzecznika byłoby kluczowe dla przyszłego roku szkolnego. Myślimy, że to jest problem, który zdecydowanie trzeba będzie poruszyć. Pokładamy wielkie nadzieje w panu Tarasiuku. Ja ze swojej perspektywy jako uczeń mogę powiedzieć, że pandemia naprawdę zebrała ogromne żniwo nie dość, że na uczniach, to też na nauczycielach. O to będzie chodziło w rzeczniku praw ucznia - nie będzie tylko reprezentował nas jako uczniów, ale będzie też pomagał nam w mediacji z nauczycielami, z władzami szkoły i też przede wszystkim pomiędzy nami uczniami, ponieważ takie problemy też mogą występować.



Mogą występować, a czy do tej pory występowały? Docierały do was jako młodzieżowych radnych takie sygnały, że trzeba te problemy rozwiązać właśnie przez osobę, która nie jest związana na przykład ze szkołą?



Nie tylko ta ankieta, ale też oczywiście w swoich szkołach jako młodzieżowi radni miasta pytaliśmy poszczególnych uczniów o to, czy taki rzecznik praw ucznia miałby jakikolwiek prawo bytu i większość opowiedziała się za tym, żeby utworzyć taką funkcję. Myślimy, że to jest bardzo potrzebne stanowisko.



W tych waszych wcześniejszych wypowiedziach pojawiała się informacja, że między innymi problematyczne było wstawianie ocen z próbnej matury, że to było takie kluczowe, że było zalecenie, żeby jednak tych ocen nie wstawiać, a niektóre szkoły się do tego nie dostosowały. Teraz gdy wróciliście do szkoły po pandemii, widzicie jakieś problemy, na przykład sprawdzanie zeszytów, gdzie minister edukacji apeluje o to, żeby jednak nie rozliczać z tej nauki zdalnej?



Teraz też występują takie problemy. Oczywiście to jest indywidualna kwestia nauczycieli, jak do tego podchodzą, do poszczególnych spraw, ale ostatnio też omawialiśmy wśród młodzieżowej rady miasta kwestię inicjatywy, którą mieliśmy stworzyć i polegałaby ona na tym, żeby nie wstawiać jedynek i uwag dla uczniów, ponieważ pandemia naprawdę zebrała ogromne żniwo na nas jako uczniach. Nie chodzi o to, że możemy mieć jakieś braki, tylko po prostu chodzi o to, że powrót do szkoły dla niektórych z nas może być stresujący, to mimo wszystko te siedem miesięcy poza szkołą naprawdę zrobiło na nas ogromne wrażenie i to niekoniecznie pozytywne.



Z drugiej strony też wiadomo, że człowiek dostosowuje się do sytuacji. Też odzwyczailiście się trochę od prowadzenia zeszytów, od tej takiej nauki systematycznej, nie oszukujmy się.



To oczywiście też zależy od uczniów, ale myślę, że gdyby zrobić teraz ankietę czy uczniowie prowadzili zeszyty systematycznie, to myślę, że 80% nie powiedziałby, że wszystko zapisywali.



To w takim razie pytanie do pana rzecznika. Czy gdyby teraz właśnie uczniowie zgłosili się z takim problemem, że są bardzo rozliczani z tej nauki zdalnej, mimo apeli z różnych stron, to już jest temat do podjęcia rozmów z nauczycielami, z dyrekcją szkoły?



Mariusz Tarasiuk: Jeżeli pojawią się takie głosy uczniów, którzy będą zwracali się do rzecznika praw ucznia o to, żeby złagodzić jednak podejście w ostatnich trzech tygodniach nauki nauczycieli do uczniów, tak jak mówi wiceprzewodniczący, o sprawdzaniu zeszytów, ja będę starał się apelować do nauczycieli, dyrektorów szkół, aby jednak przez te ostatnie trzy tygodnie roku szkolnego rozmawiać z uczniami i sondować ich problemy, aby od 1 września mogli pewniej wejść do tej szkoły, pewniej poczuć się w szkole. Już dzisiaj bardzo proszę o możliwie łaskawe podejście do uczniów, aby zakończenie roku szkolnego było dla nich przyjemne.



Aby te ostatnie tygodnie były bez stresu... To uznajmy, że pierwszą sprawę już załatwiliśmy. A z punktu widzenia młodzieży, jakie są oczekiwania?



Dominik Nikitorowicz: Nie chodzi o rzeczy stricte związane z edukacją, ale też chodzi o psychikę uczniów, ponieważ przez te siedem miesięcy, z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że to nauczanie zdalne i powrót do szkoły było ciężkie. Uczniowie zwyczajnie potrzebują wsparcia psychologicznego, nie tego, żeby ścigać nas po kątach za to, że nie mieliśmy na przykład jakieś notatki sprzed sześciu miesięcy, gdzie każdemu może się to zdarzyć.



Chodzi o to, żeby łagodnie przejść do wakacji, ale tak naprawdę, żeby od września wziąć się porządnie do roboty, bo wiadomo, że każdy liczy na to, że ta szkoła już od września będzie normalna. Zdajecie sobie sprawę jako młodzi ludzie, że to jest taki okres przejściowy?



Tak, szczególnie maturzyści w tym roku mieli ciężkie życie, ponieważ przez to nauczanie zdalne, mimo wszystko nie byli w stanie przygotować się do matury w stu procentach, jakby przygotowaliby się, gdyby chodzili stacjonarnie. Dlatego też z mojej perspektywy jako przyszłorocznego maturzysty mogę powiedzieć, że mam nadzieję, że od września będzie nauka stacjonarna. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na dobrym napisaniu matury. Najlepiej się do tego przygotuję, chodząc do szkoły i uważając na lekcjach, a nie cały czas posiadając jakieś dystrakcje albo pokusy, które na pewno pojawiają się, kiedy siedzę przed komputerem, na przykład wyjście na podwórko, granie w gry.



Nic nie zastąpi oczywiście osobistych kontaktów między uczniami a nauczycielami. Ja tylko dodam, że siedzibą rzecznika praw ucznia jest Departament Edukacji Urzędu Miejskiego przy ulicy Legionowej 7 w Białymstoku. Z rzecznikiem będzie można kontaktować się pod numerem telefonu: 85-869-63-44. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oczywiście wszystkim dzieciom, młodzieży i wszystkim tym, którzy czują się dziećmi, życzymy wszystkiego najlepszego i chyba tego, żeby mimo wszystko rzecznik praw ucznia miał jak najmniej pracy, bo to będzie oznaczało, że wszelkie relacje są jak najbardziej w porządku.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
Piotr Tomaszuk, fot. Joanna Szubzda

Piotr Tomaszuk [wideo]

reżyser, szef supraskiego Teatru Wierszalin
31.03.2023

- Kultura jest jak powietrze czy jak woda, ale wody i powietrza używamy codziennie. Używajmy kultury codziennie, chodźmy częściej do teatru, doskonalmy nasze dusze i wtedy się przekonamy, jak bardzo potrzebne są porządne teatry - mówi Piotr Tomaszuk.

prof. Maciej Zajkowski

prof. Maciej Zajkowski [wideo]

z Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej
30.03.2023

- Za chwilkę prawo unijne zmusi nas do tego, żeby w każdej spółdzielni mieszkaniowej, przy każdym bloku stała przynajmniej jedna ładowarka do samochodów elektrycznych.

dr Karol Łapiński, fot. Sylwia Krassowska

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
29.03.2023

"Pracownik powinien być na bieżąco informowany o obowiązkach i uprawnieniach" - mówi dr Karol Łapiński.


Agnieszka Rzeszewska, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca białostockiej Solidarności Oświatowej
28.03.2023

- Jesteśmy widoczni, jesteśmy popularni, przychodzą do nas nowi członkowie, bo wiedzą, że jesteśmy nie tylko aktywni, ale też sprawni i potrafimy osiągać cele - mówi przewodnicząca Solidarności Oświatowej w Białymstoku Agnieszka Rzeszewska.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
27.03.2023

- Nie ma się czego obawiać, to jest broń, która będzie robiła za straszak (...). Broń nuklearna jest narzędziem odstraszania - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska [wideo]

prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
27.03.2023

"Ostatnie miesiące pokazały, że Aleksander Łukaszenka jest nieobliczalny na arenie politycznej" - mówi Anna Kietlińska.


Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.

Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.


Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.

fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.


fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.

ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.

fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.


Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.

dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.


Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.




źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok