Radio Białystok | Gość | dr Tomasz Musiuk - z-ca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Hajnówce

dr Tomasz Musiuk

z-ca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Hajnówce

16.06.2021, 08:33, akt. 09:32

"Najlepsze efekty na pewno by się uzyskiwało od razu po zakończeniu choroby, natomiast po dłuższym okresie ta rehabilitacja również jest potrzebna, jeśli pacjent odczuwa dolegliwości" - mówi dr Tomasz Musiuk.

Tomasz Musiuk, fot. Laura Maksimowicz
Tomasz Musiuk, fot. Laura Maksimowicz


0:00
0:00
Z dr. Tomaszem Musiukiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tysiące ozdrowieńców borykają się m.in. z problemami z układem oddechowym, powikłaniami neurologicznymi lub kardiologicznymi. Tymczasem niektóre placówki, które miały umowę z NFZ na rehabilitację takich osób, wycofują się. Inne wciąż czekają na pacjentów. Między innymi o tym z zastępcą dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Hajnówce doktorem Tomaszem Musiukiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Z jakiej rehabilitacji i ile osób może u was skorzystać?


dr Tomasz Musiuk: 10 łóżek rehabilitacji pocovidowej stacjonarnych i 14 miejsc do rehabilitacji ambulatoryjnej dziennej, gdzie pacjenci mogą przychodzić i korzystać z zabiegów terapeutycznych.


Umowę z NFZ macie, a kiedy fizycznie rozpoczniecie rehabilitację stacjonarną?


Praktycznie jesteśmy już gotowi na to, żeby przyjmować pacjentów, natomiast jeszcze żadnego pacjenta nie przyjęliśmy.


Dlaczego?


Było to związane z trudnościami interpretacyjnymi. Wymagania, które otrzymaliśmy na samym początku, trochę do siebie nie pasował.


Bo w międzyczasie chyba 3 razy NFZ zmieniał kryteria przyjmowania pacjentów na turnusy rehabilitacyjne.


Największy problem był związany z kwalifikacją pacjenta, nawet napisaliśmy do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, na co oni poprosili nas jednak o zapytanie centrali NFZ w Warszawie, po otrzymaniu odpowiedzi też obserwowaliśmy zmiany tych przepisów. Chodziło o kwalifikacje pacjentów w skali wydolnościowej, gdzie pacjenci, którzy nie są na przykład samodzielni, nie chodzą, nie ubierają się, nie żyją normalnie - musieliby wykonywać testy wysiłkowe. Fizycznie by się to wykluczało, natomiast te kryteria były na tyle ważne, że my nie moglibyśmy prawidłowo zinterpretować kwalifikacji pacjenta na nasz oddział.


Ale ostatecznie stanęło na czymś innym.


Te przepisy zostały troszeczkę rozluźnione, wprowadzono skalę takiej funkcjonalności i wydolności pacjenta. Również posługujemy się skalą stopnia nasilenia duszności i już to są narzędzia, które dużo łatwiej pozwalają na kwalifikację takiego pacjenta.


Czyli osoba, która na przykład ma duże problemy z wejściem na drugie piętro, po drodze musi robić kilka przystanków - czy ona się kwalifikuje?


Jak najbardziej. Kwalifikują się osoby, które mogą wykonywać swoje zwykłe czynności, ale czują objawy takie jak duszność, zmęczenie, osłabienie mięśni, dolegliwości bólowe, zaburzenia pamięci czy zaburzenia depresyjne i pacjenci bardziej chorzy.


Tylko 10 miejsc na stacjonarnej, tylko 14 w ambulatoryjnej rehabilitacji, a chętnych brak.


Chętnych brak na rehabilitację ambulatoryjną, mieliśmy zapytania jeśli chodzi o rehabilitację stacjonarną, ale do czasu wyjaśnienia rzeczywiście tych wątpliwości kwalifikacyjnych, bo my teraz moglibyśmy takiego pacjenta przyjąć, pomijając te problemy kwalifikacji, natomiast w przyszłości obawiamy się jakichś restrykcji, kontroli, które wskażą nam nasze błędy złego zakwalifikowania pacjenta. 


A te wątpliwości dotyczą między innymi czasu od przebycia choroby, trzeba zmieścić się w sześciu miesiącach, ale są opinie, że wystarczy mieć skierowanie wydane przed 5 maja, przed zmianą przepisów, by z tej rehabilitacji skorzystać.


Ten czas był też przedmiotem zmian legislacyjnych i zarządzeń prezesa NFZ, przytaczając załącznik do tego zarządzenia - rozpoczęcie rehabilitacji COVID następuje do 6 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID. 


Czyli nie data skierowania, tylko data zakończenia leczenia. A kto zweryfikuję datę zakończenia leczenia?


Data ostatniego dnia kwarantanny na przykład, jeśli pacjent był w domu, lub wypis ze szpitala, lub ujemnego wyniku testu.


Jak pan myśli, dlaczego pacjenci nie zgłaszają się na rehabilitację?


Nie wiemy tak naprawdę bardzo wielu rzeczy. Obawiam się, że również lekarze POZ też prawdopodobnie nie wiedzą, że takie skierowania mogą wystawiać, co więcej pewne są warunki, które też musi pacjent spełnić. Przed wystawieniem skierowania odpowiednie badania, spełnianie kryteriów pewnych skal wydolnościowych, to wszystko musi być zrobione przed wypisaniem skierowania.


Ale w niektórych przypadkach, zanim zrobi się te zadania, to już pół roku minie.


To jest bardzo duży problem, czy te pół roku to jest odpowiedni okres. Prawdopodobnie skutki pocovidowe mogą być widoczne wcale nie 6 miesięcy po zakończeniu leczenia, myślę, że do roku również. I tu kwestia tej interpretacji - czy skierowanie, czy tak jak przytoczyłem dokładnie cytat zarządzenia - rozpoczęcie rehabilitacji ma być po 6 miesiącach.


A w którym momencie rehabilitacja to przejściu COVID będzie najskuteczniejsza? Bo NFZ zmieniając wytyczne odnośnie okresu, w którym po przechorowaniu można się zgłosić, argumentował, że po pół roku jest ona już nieskuteczna.


Ja jestem takiego zdania, że rehabilitacja jakakolwiek, czy ogólnoustrojowa, czy pocovidowa, czy neurologiczna - ona jest skuteczna w każdym momencie życia, gdy ona jest potrzebna. Sama idea rehabilitacji służy temu, żeby przywrócić dobrostan sprzed okresu choroby, czy sprzed jakiegokolwiek zdarzenia. 

Myślę, że ten okres 6 miesięcy mógł być spowodowany tym, że według mnie rehabilitacja pocovidowa, czy oddechowa, czy nauka prawidłowego, oddychania, która zwiększa pojemność płuc, która rekrutuje pęcherzyki płucne do wentylacji - ona jest najbardziej skuteczna po przejściu COVID zaraz po chorobie. 

Być może to było przyczyną tego, że legislatorzy ocenili te sześć miesięcy. Najlepsze efekty na pewno by się uzyskiwało od razu po zakończeniu choroby, natomiast po dłuższym okresie ta rehabilitacja również jest potrzebna, jeśli pacjent odczuwa dolegliwości, natomiast być może ona powinna być troszeczkę inna, kierowana na inne cele, inne sposoby rehabilitacji.


Zwłaszcza że w niektórych przypadkach miesiąc - dwa miesiące to przechorowaniu nie ma żadnych większych dolegliwości, a pojawiają się później, nawet jak już te pół roku minęło.


Do końca nie znamy przebiegu tej choroby, nie wiemy, co nas czeka, tych którzy przeszli  tę chorobę, nawet łagodnie, a tym bardziej ciężko - co nas czeka po jakimś okresie. Dlatego ta rehabilitacja rzeczywiście jest bardzo potrzebna i trzeba byłoby tutaj pochylić się nad tymi konkretami, zacząć ją stosować i edukować, informować, bo to, co wspomniałem - dużym problemem jest to, że nawet środowisko lekarskie nie wie, że każdy lekarz może wystawić takie skierowanie, oczywiście musi spełnić kryteria, jest to jakiś wysiłek oczywiście organizacyjny, badawczy, ale jest to możliwe i na to powinniśmy zwrócić uwagę. 

Dotychczas wydaje mi się, że nacisk głównie był na te ośrodki, które tę rehabilitację mają stworzyć, natomiast żadnej informacji dla kierujących, bądź nawet pacjentów - nie do końca ona chyba została prawidłowo rozpowszechniona.


A jak bardzo trzeba niedomagać, żeby zgłosić się na rehabilitację, bo wiele osób bagatelizuje swoje objawy, tłumacząc sobie, że to przejdzie?


Posługując się zgodnie z wytycznymi skalą stopnia nasilenia duszności na przykład, możemy to bardzo łatwo ocenić, już ta skala nasilenia duszności kwalifikuje osoby, które mają duszność, dużą męczliwość przy czynnościach, gdzie rówieśnicy, wykonując to samo, nie mają tych dolegliwości. Przy wysiłku, gdzie nasz kolega nie odczuwa duszności, a my ją odczuwamy - jest to wskazanie do rehabilitacji. Tak samo czynności życiowe, jeśli przed COVID-em nie sprawiały żadnych dolegliwości, depresji, męczliwości mięśni, a po COVIDzie je czujemy, jest to również wskazanie do rehabilitacji.


Dlaczego szpital w Hajnówce zdecydował się na rehabilitację pocovidową?


Dlatego, że my byliśmy szpitalem w dużej części covidowym. Znamy swoich pacjentów, dokładnie widzieliśmy, że ta rehabilitacja jest potrzebna. Również obserwowaliśmy, jak się rehabilitują, oczywiście również samodzielnie w domu, rehabilitacja oddechowa - było to jesienią, kiedy jeszcze tej rehabilitacji nie było, robiliśmy wszystko, żeby to było skuteczne - to główna przyczyna. A jednocześnie posiadamy bazę do tego, żeby móc taką rehabilitację prowadzić. Udało się stworzyć 10 dodatkowych miejsc, nie likwidując żadnych innych w tym miejscu w szpitalu.


Miejsca macie, chętnych na razie nie ma, warto korzystać z rehabilitacji, jeżeli ona jest.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok