Radio Białystok | Gość | mjr Marek Nabzdyjak [wideo] - rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

mjr Marek Nabzdyjak [wideo]

rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

22.11.2021, 08:25, akt. 11:35

"Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierza - bronić granic naszego kraju" - mówi rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka
mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z mjr. Markiem Nabzdyjakiem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak białoruski reżim koordynuje działaniami migrantów, jak wygląda sytuacja polskich żołnierzy na granicy? M.in. na te pytania Adama Janczewskiego odpowiada rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak. 

Adam Janczewski: Pytanie chyba już standardowe w ostatnich dniach, tygodniach - jak minęła noc na granicy polsko-białoruskiej?


mjr Marek Nabzdyjak: Można powiedzieć, że działania ze strony funkcjonariuszy służb białoruskich cały czas są aktywne. Spotykamy się z próbami siłowego pokonywania granicy. Jeżeli chodzi o odcinek w Kuźnicy, notujemy w tej chwili jakiś spokojniejszy czas, natomiast zauważamy, że rejon Czeremchy, Dubicz Cerkiewnych - to są te odcinki pasa granicznego, gdzie migranci w sposób skoordynowany przez służby białoruskie, przez funkcjonariuszy białoruskich, żołnierzy białoruskich, w sposób siłowy próbują przekroczyć granicę, oczywiście w sposób nielegalny.


Ile takich prób, ilu tych migrantów było ostatniej nocy?


Ostatniej nocy zanotowaliśmy 2 takie główne próby przekroczenia granicy. Około 100-osobowe grupy migrantów, wspierane przez żołnierzy białoruskich, funkcjonariuszy próbowały siłowo, stosując standardowe metody, czyli obrzucania kamieniami, oślepiania naszych żołnierzy, próby przecinania concentriny - z tym też się spotkaliśmy, próbowały pokonać granicę.


Czyli potwierdza się to, co mówicie od tygodni, że te działania są skoordynowane i z rozmysłem kierowane przez białoruskie służby.


To prawda, migranci nie działają samodzielnie, są wyposażani w różnego rodzaju elementy, chociażby profesjonalnie przygotowane kładki. To nie są kładki wykonane przez migrantów sposobem ręcznym, one są zmontowane w sposób systematyczny, z użyciem na pewno profesjonalnych narzędzi po to, żeby w ten sposób ułatwić migrantom próbę przejścia granicy.


Kładki to są drewniane bale, pozbijane tak, żeby można było przerzucić je przez tę siatkę, dobrze rozumiem?


Przypominające drabinę. 


Pan w jednym z wywiadów wskazywał na to, że migranci są wręcz prawdopodobnie szkoleni przez służby białoruskie.


Tak, doświadczamy tego, obserwując zachowanie migrantów. Na różnego rodzaju też dostępnych materiałach filmowych widzimy, jak nie tylko dorośli są szkoleni, ale również wywierany jest wpływ na kobiety, na dzieci, które różnymi środkami chemicznymi są pobudzane do płaczu, ażeby wywierać efekt psychologiczny na żołnierzy pełniących służbę na granicy.

To wykorzystywanie dzieci, wykorzystywanie kobiet do takich prób siłowego przejścia nie ma nic wspólnego z jakimś humanitarnym traktowaniem tych ludzi i z głoszoną ideą, że ci imigranci są tam w sposób dobrowolny i w żaden sposób nie są przymuszani do tego, żeby pokonać czy przejść naszą granicę.


Żołnierze na różnych ćwiczeniach byli szkoleni do pracy w trudnych warunkach, na mrozie, w nocy. Natomiast na granicy dochodzi ten czynnik psychologiczny - właśnie płacz dzieci, wykorzystywanie tych imigrantów do grania na emocjach, także prowokacje ze strony białoruskich służb, na przykład strzały w powietrze, były też przykłady wyzwisk w kierunku polskich funkcjonariuszy. Po pierwsze czy do takich sytuacji dochodzi często, po drugie jak sobie żołnierze z nimi radzą?


Z tymi sytuacjami spotykamy się na granicy, ich systematyczność jest różnorodna, zależy od eskalacji prób pokonania granicy. Żołnierze o tym fakcie wiedzą, są informowani, są szkoleni przed udaniem się na pas graniczny przez dowódców pododdziałów, że mogą się spotkać z takimi sytuacjami typu na przykład właśnie stosowania wyzwisk. 

Też trzeba podkreślić, że część tych funkcjonariuszy białoruskich zna język polski i używają tego języka oczywiście. Oni się głównie posługują swoim ojczystym językiem, ale część z nich językiem polskim operuje, więc z takimi faktami się spotykamy. Ta świadomość, że jest wywierany nacisk psychiczny, nie jest dla nas zaskoczeniem, bo z tymi zjawiskami spotkamy się już od dłuższego czasu. Pewnie jest to jedna z metod, którą sobie przeciwna strona wypracowała, po to, aby wywierać nacisk na naszych żołnierzy oczywiście.


A my wypracowaliśmy sobie to, żeby się nie dać.


Dokładnie, żołnierze są tego świadomi, reagują w sposób stanowczy, bo nie pozwalamy sobie na to, żeby dochodziło do jakichś takich innych metod, prób wywierania nacisku na naszych żołnierzy.


Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podkreśla, że napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej może trwać jeszcze miesiącami. Nikt tego oczywiście nie chce, ale czy żołnierze są przygotowani na taki scenariusz?


My Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierzy - bronić granic naszego kraju, obronić obywateli zapewniając im bezpieczeństwo, więc zgodnie z decyzjami przełożonych - jeżeli będzie trzeba, to oczywiście będziemy te zadania realizować przez najbliższe miesiące. Dlatego też przygotowujemy się na ten wariant działania.


Jakie są to przygotowania? Logistyczne, wyposażeniowe? W jaki sposób przygotowujecie się do tego stacjonowania tutaj na Podlasiu w rejonie przygranicznym?Przede wszystkim są to działania logistyczne, chodzi o to, aby zapewnić bazę logistyczną i  socjalną żołnierzy na jak najlepszym poziomie. W związku z tym, że zbliża się zima, która tutaj na pewno jest bardziej odczuwalna niż innych regionach Polski, są tworzone obozowiska wojskowych, można powiedzieć kolokwialnie "miasteczka kontenerowe", czyli kontenery mieszkalne, które się sukcesywnie pojawiają, są montowane, są instalowane i na podstawie tych kontenerów żołnierze będą funkcjonować. Już przynajmniej 2 takie obozowiska od wczoraj funkcjonują. 


W jakich miejscach?


Staramy się nie udzielać tych informacji, dlatego że niestety nie wszystkie media są na tyle odpowiedzialne, bo próbują w jakiś sposób wymuszać swoją obecność, a to nie służy żadnej ze stron. Żołnierze, realizują swoje zadania, bo taki mają cel i nie jest najlepiej, jeżeli widzą, że polscy dziennikarze w jakiś sposób próbują wywierać na nich presję, a wręcz przeciwnie powinno być inaczej. To właśnie polskie media powinny wspierać żołnierzy w realizacji tych zadań, pokazywać, jaki jest ich wysiłek, a nie próbować ogrywać jakieś takie tematy, które nie są nie są zbyt korzystne dla żołnierzy.


Rozumiem, żeby odnosi się pan też pośrednio do tej sytuacji, która miała miejsce ostatnio w związku z zatrzymaniem dziennikarzy. Jak pan się do niej odnosi?


Starałbym się tego też nie komentować, bo ten temat był poruszany przez naszych przełożonych. Natomiast nie jest chyba to najlepsze, jeżeli dziennikarze w jakiś sposób, z nieoznakowanych samochodów, próbują fotografować, filmować żołnierzy, próbują prowokować żołnierzy, bo taki był nasz odbiór tej sytuacji, z którą my się spotkaliśmy. To jest nasze stanowisko i tutaj tego zdania nie będziemy zmieniać.


Czy nie obawia się pan o kondycję fizyczną żołnierzy, bo ja gdy śledzę zbiórki lokalnych mieszkańców - te pełne kartony, kosze słodycz, które mieszkańcy przekazują żołnierzom -  mam, oczywiście żartobliwie mówiąc, pewne obawy co do ich kondycji.


Kondycja psychofizyczna żołnierzy jest dobra, jeżeli chodzi o kwestie wyżywienia żołnierzy, jest również bardzo dobra. Ja nadmienię, że we wszystkich obozowiskach funkcjonują stołówki żołnierskie, posiłki są przygotowane ze świeżych produktów na bieżąco, są one obfite, bo są zwiększone normy dla żołnierzy, którzy te zadania realizują, więc te dary płynące ze strony społeczeństwa, oddolne inicjatywy - mogą z jednej strony oczywiście żołnierzy cieszyć, ale najważniejsze jest wsparcie i poparcie dla naszych zadań, które realizujemy. To wsparcie płynie, już jest ono dość powszechne i to cieszy żołnierzy, że ich służba jest dostrzegana i odbierana w sposób pozytywny, bo to jest chyba najważniejsze.


Czyli nie macie nic przeciwko takim gestom i takim zbiórkom.


Nie, tylko apeluję, aby nie dostarczać do jednostek produktów żywnościowych, naprawdę żołnierze mają co jeść, żołnierze mają tego jedzenia dużo, jeśli to będą jakieś drobne upominki, to oczywiście przyjmiemy je z radością.


Bardzo dziękuję za rozmowę.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR
Jarosław Lesiuk, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Lesiuk

z Inspekcji Transportu Drogowego w Białymstoku
10.08.2022

W przypadku, gdy kierowca autokaru łamie przepisy ruchu drogowego czy przekracza dozwolony czas pracy, można powiadomić o tym np. organizatora wycieczki - informuje Jarosław Lesiuk.

Natalia Sciepancowa, fot. Monika Kalicka

Natalia Stsepantsova

przedstawicielka białoruskiej diaspory
9.08.2022

"Dla większości Białorusinów to był dzień, w którym życie zmieniło się na 'przed' i 'po'. (...) Zobaczyliśmy po raz pierwszy od 20 lat jak wielu nas jest, jak dużo osób dąży do wolności" - mówi Natalia Stsepantsova.

Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski

ekspert portalu Energetyka24.com
8.08.2022

Osoby, które ogrzewają domy węglem otrzymają po 3 tysiące złotych. Ustawa w tej sprawie czeka na podpis prezydenta.


Karol Jakubowski, fot. Jerzy Kułakowski

Karol Jakubowski

autor książki "Siła, radość, piękno. Z historii sportu II LO w Białymstoku"
8.08.2022

Karol Jakubowski sportem pasjonuje się od dziecka i zajmuje się wieloma rzeczami. Jest m.in. instruktorem piłki nożnej, odnowy biologicznej, trenerem osobistym, a także ratownikiem WOPR. Jest też autorem książki "Siła, radość, piękno. Z historii sportu II LO w Białymstoku".

Marcin Kruhlej i Anna Pawłowska, fot. Wojciech Szubzda

Marcin Kruhlej i Anna Pawłowska

z Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok i z Centrum Aktywności Społecznej
5.08.2022

Organizacje pozarządowe mogą dostać do 3 tys. zł z budżetu Białegostoku na różne projekty, które mają pomóc w integracji ukraińskich uchodźców wojennych z Polakami. Można już składać oferty do konkursu ogłoszonego przez Fundację Dialog i Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.

Marcin Doliasz, fot. Marcin Gliński

Marcin Doliasz

prezes PKS Nova
4.08.2022

"Z 45 połączeń autobusowych zlikwidowaliśmy 32. Od pierwszego września, w zmienionej formule część tych połączeń odtworzymy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes PKS Nova Marcin Doliasz.


Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
3.08.2022

"W ustach Łukaszenki Polska była, jest i pewnie będzie, dopóki jeszcze rządzi, jednym z głównych wrogów dla niego. (...) Większość Białorusinów cały czas pozytywnie patrzy na Polskę" - mówi Wojciech Konończuk.

2021.06.30 Eliza Sarnacka-Mahoney

Eliza Sarnacka-Mahoney

zambrowianka na stałe mieszkająca w USA
2.08.2022

"Regularnie przyjeżdżam do Polski i widzę, że niestety różne stereotypy dotyczące Polonii amerykańskiej, nadal się utrzymują - mówi Eliza Sarnacka-Mahoney.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem
2.08.2022

"Nauczyciele to pasjonaci, wybierają ten zawód świadomie i bez względu na to, co ich spotka w szkole, chcą ten zawód wykonywać" - mówi Agnieszka Rzeszewska.


Baranovski, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Baranowski

wokalista zespołu Baranovski
1.08.2022

"Mam wiele planów do zrealizowania, dużo życzeń do samego siebie i głowę pełną pomysłów" - mówi Baranovski.

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrolog z Uniwersytetu w Białymstoku
1.08.2022

"Nie potrafimy zagospodarować wody, robimy wszystko, żeby środowisko naturalne nie było w stanie i nie miało możliwości przytrzymania tej wody. Chociażby mamy miasta, które są w większości wybetonowane, np. Białystok - 70, 80 procent całej powierzchni. To są nieprzepuszczalne powierzchnie. Ta woda, która powinna inflitrować w głąb zlewni, spływa natychmiast, co powoduje określone konsekwencje dla zasobów wodnych" - mówił w Polskim Radiu Białystok profesor Andrzej Górniak.

Krzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Andrzejewski

trener BAS-u Białystok
31.07.2022

"Wierzę, że umiejętności, potencjał tych chłopaków, ich zgranie zaprocentuje teraz w pierwszej lidze i to będzie sezon, który skończymy na pewno na lepszym miejscu niż dwa lata temu."


Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
29.07.2022

Wakacje kredytowe pozwolą na odroczenie spłaty kredytu hipotecznego udzielonego w polskiej walucie łącznie przez 8 miesięcy - mówi prof. Waldemar Rogowski.

Ewa Tokajuk, fot. Sylwia Krassowska

dr Ewa Tokajuk

ekonomistka z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej
28.07.2022

- Masowe wykupywanie cukru to efekt zbiorowej paniki spowodowanej m.in. rosnącą inflacją. Panika ta jest niczym nieuzasadniona i szkodzi samym klientom - podkreśla dr Ewa Tokajuk.

mł. insp. Paweł Maciejuk, fot. KWP w Białymstoku

mł. insp. Paweł Maciejuk

naczelnik Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
27.07.2022

"Wstąpienie do policji jest służbą, nie pracą. Trzeba czuć, że się chce zostać policjantem" - mówi mł. insp. Paweł Maciejuk.


Jarosław Sadowski, fot. Wojciech Szubzda

Jarosław Sadowski

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku
26.07.2022

- To jest pozytywny trend, który nie ukształtował się dzisiaj, a dochodziliśmy do tego latami. W pasie tzw. Polski Wschodniej jesteśmy liderem - mówi Jarosław Sadowski. W Podlaskiem stopa bezrobocia wynosi 6,5 proc. i jest najniższa ze wszystkich województw Polski Wschodniej.

Jan Krzysztof Ardanowski, źródło: www.gov.pl

Jan Krzysztof Ardanowski

szef prezydenckiej rady ds. rolnictwa
25.07.2022

"To jest właśnie ta perfidia i pułapka, jaką Rosjanie zastawili już nie tylko na Europę Zachodnią poprzez energię gaz i ropę, ale również na znaczną część świata, gdzie w sposób zamierzony doprowadzono do kryzysu żywnościowego" - ocenia Jan Krzysztof Ardanowski.


Piotr Morko i Tomasz Zubrycki, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Morko i Tomasz Zubrycki

prezes i wiceprezes Lowlanders Białystok
24.07.2022

Lowlanders Białystok zdobyli mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. W finale rozgrywanym w Ząbkach pokonali Kraków Kings 21:20, zdobywając decydujący punkt 38 sekund przed końcem gry.

Mikołaj Pospieszalski i Daga Gregorowicz z zespołu DAGADANA, fot. Wojciech Szubzda

Mikołaj Pospieszalski i Daga Gregorowicz

z zespołu DAGADANA
23.07.2022

- Artysta, który nie reaguje na zło jest chyba odłączony od rzeczywistości. Ukraina jest nam niezwykle bliska sercu - mówią Daga Gregorowicz i Mikołaj Pospieszalski z zespołu DAGADANA.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki [wideo]

wicemistrz świata w rzucie młotem z Eugene
22.07.2022

"Troszeczkę zabrakło do pierwszego miejsca, ale wiadomo - taki jest sport. Złoty medal jest tylko jeden, a jest wielu chętnych" - mówi Wojciech Nowicki.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
22.07.2022

"Naszym podstawowym postulatem jest, by minimalne wynagrodzenie kształtowało się na poziomie co najmniej 50% średniego wynagrodzenia w naszym kraju" - mówi Józef Mozolewski.

foto: Monika Kalicka

Aleksander Brzózka

rzecznik ministerstwa klimatu i środowiska
21.07.2022

"Na rządową dopłatę mogą liczyć osoby, które ogrzewają swoje domy węglem, (...) wpisały swoje źródło ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków lub mają takie zaświadczenie o wpisie do centralnej ewidencji. Te osoby będą mogły składać do 30 listopada wnioski o tzw. dodatek węglowy."

abp Józef Guzdek, fot. PRB

abp Józef Guzdek [wideo]

metropolita białostocki
20.07.2022

"Jest mi bardzo przykro, bardzo smutno, jestem przygnębiony, bo taka rzecz nie powinna się zdarzyć" - powiedział na naszej antenie metropolita białostocki abp Józef Guzdek.


por. Anna Michalska

por. Anna Michalska

rzeczniczka Straży Granicznej
20.07.2022

"Służby białoruskie od początku obserwowały budowę zapory. Widzimy, że podwożą grupy cudzoziemców w miejsca, gdzie są rozlewiska rzek i granicę można tam przekroczyć. W ostatnich dniach taka sytuacja jest w okolicach Białowieży, gdzie są rozlewiska rzeki Leśna Prawa" - mówi por. Anna Michalska.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska

wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii
19.07.2022

Szósta fala epidemii w Polsce już trwa, jednak ma ona inny charakter niż poprzednie. Przebiega ona łagodniej, do szpitali trafia mniej chorych na COVID-19 - mówi prof. Joanna Zajkowska.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
18.07.2022

"Mamy kumulację, dużą liczbę szoków podażowych, ale liczymy na to, że okres wysokiej inflacji zbliża się do końca" - mówi prof. Henryk Wnorowski.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
16.07.2022

- Rozmawiałem niedawno z delegacją Pazdan, Romanczuk, Zlatan i mówili, że dawno nie czuli takiej mocy i poczucia własnej wartości. To fajnie, że trener umie to w nich wzbudzić - mówi Wojciech Pertkiewicz.

Łukasz Jasina, źródło: MSZ

Łukasz Jasina

rzecznik MSZ
15.07.2022

"Łukaszenkowska propaganda bardzo mocno atakuje każdy przejaw polskiego patriotyzmu. W gruncie rzeczy niewiele możemy uczynić w takim dyktatorskim państwie, możemy tylko głośno mówić, o tym, co się dzieje - tego już Aleksander Łukaszenka nie jest w stanie powstrzymać" - mówi Łukasz Jasina.

Maciej Olesiński, fot. Marcin Gliński

Maciej Olesiński

dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ
14.07.2022

"Eksperci twierdzą, że Polacy stawiają na medycynę naprawczą, a nie na profilaktykę. Kiedy nie mamy symptomów chorobowych - trudno jest nas skłonić do tego, byśmy poszli i sami z siebie się diagnozowali" - mówi Maciej Olesiński.


foto: Monika Kalicka

Agata Lewkowska

z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Białymstoku
13.07.2022

Standard hotelu niższy niż ten, za który zapłaciliśmy, obce osoby kwaterowane w tym samym pokoju - m.in. z takimi problemami zgłaszają się białostoczanie do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Jak postępować w takich sytuacjach?

Wioletta Matusiak, fot. Ewa Pławska (Wikimedia Polska)

Wioletta Matusiak

wikipedystka
12.07.2022

"Wikipedia jest projektem społecznym, czyli jest tworzona przez ludzi, nieprzerwanie od 20 lat ją piszemy, twórcą może być każdy z nas" - mówi Wioletta Matusiak.

foto: Monika Kalicka

Albert Litwinowicz

wójt Białowieży
11.07.2022

O tej porze Białowieża zazwyczaj tętniła życiem. Czy tak jest i tym razem, 11 dni po zniesieniu zakazu przebywania wprowadzonego z powodu sytuacji na polsko-białoruskiej granicy? Czy goście z kraju i ze świata wracają do Białowieży po 10 miesiącach zamknięcia?


Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
10.07.2022

W najbliższą sobotę (16.07) na stadion miejski w Białymstoku wraca piłkarska ekstraklasa. Wtedy to Jagiellonia Białystok w pierwszej kolejce sezonu podejmie przed własną publicznością Piasta Gliwice.

Jakub Wawrzyniak, fot. Sylwia Krassowska

Jakub Wawrzyniak

były piłkarz
10.07.2022

Przy okazji charytatywnego meczu na rzecz fundacji Naszpikowani do Białegostoku przyjechało wielu byłych kadrowiczów, wśród nich Jakub Wawrzyniak.

fot. Marcin Iwanowicz

Krzysztof Cugowski

muzyk
10.07.2022

- Jeżeli moi koledzy z branży zaczynają być czynnymi politykami, nie będąc politykami, to jest to kuriozalne - mówi Krzysztof Cugowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok