Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego

19.04.2022, 08:30, akt. 10:54

- Rosja nie jest i nigdy nie była kluczowym rynkiem zbytu dla przedsiębiorców z naszego województwa. Jesteśmy bardzo dobrym partnerem dla Litwy, jesteśmy kluczowym partnerem dla Niemiec i też dla Francji, dlatego trzeba to rozszerzać.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda
Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Była misja gospodarcza we Francji, planowane są kolejne. W ten sposób urząd marszałkowski chce pomóc podlaskim przedsiębiorcom, którzy w ostatnich tygodniach ponoszą straty. W związku z wojną na Ukrainie wiele firm musiało ograniczyć lub zamknąć działalność na wschodnich rynkach.

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jakie są wnioski po wizycie w Paryżu? Czy uda się rynkiem francuskim zastąpić te wschodnie: Białoruś, Rosję i Ukrainę?


Artur Kosicki: Z badań, które posiadamy, wynika, że rynek francuski jest trzecim rynkiem zbytu dla przedsiębiorców z naszego województwa - po Niemczech i Litwie. Dlatego jest to bardzo istotny kierunek z punktu widzenia rozwoju naszego regionu i cały czas ciężko pracujemy nad tym, żeby te wyniki były jeszcze lepsze.

To jest bardzo ciężka misja, bo wiemy, że dużo się teraz dzieje, jeśli chodzi o kryzys graniczny, trwa wojna na Ukrainie. Dobrze, że chociaż pandemia już się kończy i możemy te działania podjąć.


Mówiło się, że atutem kierunków wschodnich dla podlaskich firm było to, że są blisko i że jesteśmy naturalnym partnerem. Czy da się jeden do jednego zastąpić Rosję Francją?


Ja nie mam takich informacji, a posiadam dosyć dokładne, że Rosja jest naszym kluczowym rynkiem. Nie jest i nigdy nie była. Jeśli chodzi o Białoruś, to tu faktycznie była pewna współpraca, dotyczyła także nas jako władz samorządowych, ale wiadomo, jak to teraz wygląda.

Tak jak powiedziałem - dysponujemy bardzo rzetelnymi badaniami, z których wynika wprost, że jesteśmy bardzo dobrym partnerem dla Litwy, jesteśmy kluczowym partnerem dla Niemiec i też dla Francji, dlatego trzeba to rozszerzać, trzeba w tym kierunku działać.

Jeżeli dodamy do tego jeszcze projekt Trójmorza - moim zdaniem najważniejsze w tej kadencji przedsięwzięcie geopolityczne, czyli połączenie północy z południem Europy - to w tym momencie jest to nasza szansa. Jeżeli weźmiemy całość Trójmorza to możemy nawet mówić o pewnym kręgosłupie Europy, który zaczyna się w Turcji, a kończy w Finlandii i krajach nadbałtyckich.


Jak w pańskiej ocenie Francuzi podchodzą do wojny? Mówi się, że im dalej na zachód, tym ten temat staje się mniej istotny niż u nas.


Mogę to potwierdzić. To nie dzieje się za ich granicą. Jeżeli tego typu sytuacja miałaby miejsce obok Francji, to na pewno reagowaliby inaczej. Bardzo wielu działań nie rozumieją. Jak rozmawialiśmy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Francji, to naprawdę postrzeganie sankcji i ich konieczności, ale też zmiany mentalności społeczeństwa rosyjskiego jest bardzo niezrozumiałe, abstrahując od tego, że wiele firm francuskich ma z tego powodu ograniczone pole działania. To też odbierają bardzo osobiście.


Jakie są kolejne plany? Gdzie jeszcze podlascy przedsiębiorcy pojadą z misją gospodarczą?


W tym półroczu w planach jest jeszcze Bruksela i Londyn. Tak wyszło z raportu, którym dysponujemy. Oczywiście trzeba tu podkreślić, że to wszystko realizowane jest w ramach pieniędzy z Unii Europejskiej - ponad 8 milionów złotych na promocję gospodarczą, które mamy i które musimy wykorzystać do końca następnego roku. Nie są to pieniądze z budżetu województwa. Dlatego troszkę już chłodzę emocje, bo pojawiły się pewne kwestie, jeśli chodzi o sejmik województwa podlaskiego, że jeździmy. Nie.

Druga rzecz. Powinniśmy dzisiaj mówić nie tylko o rekompensatach dla przedsiębiorców, ale też przede wszystkim ich promować, bo łatwo jest wypłacać rekompensaty, łatwo jest przygotować pewne przepisy, ale o wiele trudniej jest postarać się pomóc im znaleźć nowe rynki zbytu. A pamiętajmy, że nie są to duzi przedsiębiorcy. My w ramach własnych działań możemy promować tylko i wyłącznie przedsiębiorców mikro, małych i średnich. Jest tu więc do wykonania naprawdę bardzo ciężka praca.


Czy to są tylko pieniądze, które trzeba wydać? Czy takie spotkania, jak np. to we Francji, mogą przynieść jakieś wymierne korzyści podlaskim przedsiębiorcom?


Wyjazd do Dubaju na Expo czy teraz misja we Francji już przynoszą efekty. To, że jesteśmy tam w danym czasie, to jest też zwieńczenie pewnych rozmów i działań, które miały miejsce wcześniej. Tak było np. przed Expo w Dubaju, gdzie uczestniczyłem spotkaniu, na którym jeden z naszych największych podlaskich przedsiębiorców negocjował i praktycznie już sfinalizował ważną umowę.

Podobnie było teraz. Jedna z firm, która współpracowała z partnerem francuskim, potrzebowała wsparcia ze strony samorządu województwa podlaskiego, żeby uwiarygodnić naszego partnera przed partnerem francuskim. To też się udało.

Jest wiele działań, które są prowadzone cały czas, niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy na misję, czy nie.


Czy wyobraża pan sobie, że podlascy przedsiębiorcy za jakiś czas będą ponownie handlować z Białorusią i Rosją? Czy jest powrót na ten rynek?


To jest bardzo trudny temat. Bardzo bym chciał, żeby tak było, ale żeby do tego doszło, to musi się naprawdę dużo zmienić, jeśli chodzi o Białorusi i Rosję. Trudno jest prowadzić jakiekolwiek interesy z agresorem. Na dzień dzisiejszy jest Ukraina. Czy będzie też Polska...?


Białoruskie i rosyjskie ciężarówki, z pewnymi wyjątkami, nie mogą jeździć po naszych drogach. W ramach sankcji odwetowych polskie tiry nie mogą wjechać na Białoruś. Ruch na granicy praktycznie zamarł. Czy urząd marszałkowski będzie w jakiś sposób starał się pomóc podlaskim firmom z branży transportowej?


Zawsze staramy się pomóc. Być może bardzo często o tym tak głośno nie mówimy. Jak był problem przedsiębiorców w Białowieży, to też mało kto wie o tym, że jako pierwszy zaangażowałam się w kwestię związaną z pomocą publiczną. I jak widzimy, są tego efekty. Teraz już wszystko w rękach ustawodawcy, żeby stworzyć odpowiednie regulacje na poziomie rozporządzenia, żeby było można to już wdrożyć.

Przypomnę tylko, że podczas pandemii był Podlaski Pakiet Gospodarczy - przecież to jest prawie 300 milionów złotych, które trafiły do przedsiębiorców. Tutaj też to analizujemy. Cały czas jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi instytucjami i jeżeli będzie taka wola ze strony firm, to włączymy się, tak jak to już wielokrotnie pokazywaliśmy.


W Donbasie na wschodzie Ukrainy zaczęły się ciężkie walki. Pociski spadły też na zachodzie Ukrainy, chociażby na Lwów. W związku z tym pewnie możemy spodziewać się kolejnej fali uchodźców do Polski. Czy urząd marszałkowski będzie starał się wygospodarować jakieś unijne pieniądze na pomoc uchodźcom? Ile do tej pory udało się wygospodarować?


Podzieliłbym to na dwie części. Z jednej strony to kwestia takich typowo naszych działań. Chcę zastrzec, że tu nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy na dzień dzisiejszy. To są pieniądze, które są skierowane do polskich regionów i my w ramach tych funduszy musimy sobie radzić.

Jesteśmy już praktycznie gotowi na taki projekt pozakonkursowy, który będzie dedykowany na działania twardsze, czyli remonty pustostanów, różnego rodzaju obiektów tak, żeby można je było doprowadzić do użyteczności. Część kwoty będzie przeznaczone na działania miękkie, czyli przygotowania, naukę języka polskiego czy asystenta osoby, która przyjechała z Ukrainy, żebym wiedziała, jak się poruszać. Czyli będzie to pomoc skierowana do uchodźców, którzy będą chcieli być może pozostać tutaj dłużej.

Cały czas czekamy jeszcze na drugą transzę pieniędzy w ramach wsparcia React-EU. Do naszego województwa trafi około 5 milionów. Z tych wcześniejszych działań jest to kwota około 16 milionów. Do tego jeszcze wojewódzki urząd pracy lada dzień będzie przygotowywał konkurs, w którym będą środki dla przedsiębiorców, którzy będą chcieli zatrudnić właśnie pracowników z Ukrainy.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Joanna Szubzda

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
1.07.2022

"W końcu przeszliśmy na bardzo mobilny charakter ochrony granicy. Patrolowanie na pojazdach, pieszo, poruszanie się wzdłuż linii granicy, a nie stacjonowanie na poziomie posterunków obserwacyjnych, jak to było jeszcze przed budową zapory" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.

źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.


gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.

Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.


Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.

fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.


Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.


Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.

Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.

Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.


źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.


fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.

płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.


Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.

Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok