Radio Białystok | Gość | Stanisław Żaryn - rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych

Stanisław Żaryn

rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych

22.04.2022, 07:45, akt. 14:21

- Pokazywanie, że przyjmowanie Ukraińców w Polsce prowadzi do dyskryminacji Polaków w ich własnym kraju albo że jest to proces, który może być groźny dla naszego państwa, to jest najważniejsza w tej chwili operacja dezinformacyjna prowadzona w języku polskim.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.
Stanisław Żaryn, arch. pryw.


0:00
0:00
Ze Stanisławem Żarynem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obrońcy Mariupola - wbrew rosyjskim doniesieniom - wciąż stawiają opór. Takie informacje przekazuje prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Z kolei rosyjski prezydent Władimir Putin ogłosił, że miasto zostało zdobyte.

Między innymi o sytuacji na Ukrainie, a także o rosyjskich kłamstwach i dezinformacji z rzecznikiem ministra koordynatora służb specjalnych Stanisławem Żarynem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jak to jest z tą obroną Mariupola? Pisze pan w mediach społecznościowych, że Rosja próbuje działaniami politycznymi i propagandowymi złamać morale Ukraińców.


Stanisław Żaryn: To był komentarz do wczorajszego propagandowego spotkania Władimira Putina i ministra Szojgu, w czasie którego zostało zameldowane, że Rosjanom udało się zdobyć miasto. Nasza ocena jest zupełnie inna. Mariupol wciąż się broni. Zakłady Azowstal, które stały się taką twierdzą główną, są atakowane, ale Rosjanom nie udało się przełamać na gruncie wojskowym obrony tego obiektu.

Zatem mamy do czynienia z pewną próbą osłabienia morale, pokazania, że tam żadne walki już się nie toczą, również po to, żeby ukraińscy żołnierze przestali czuć poparcie, przestali chcieć walczyć.

Moim zdaniem jest to kolejny przykład, że Rosja metodami dezinformacji i pewną grą psychologiczną chce wymusić uległość konkretnych oddziałów walczących przeciwko rosyjskim najeźdźcom.


Działania dezinformacyjne Rosja prowadzi także w Polsce. Informuje pan wręcz o zaplanowanej operacji, która ma rozbudzić napięcie między Polakami i Ukraińcami, chociażby w kontekście tego, co wydarzyło się w Buczy.


Analizowaliśmy przekazy, które na pierwszy rzut oka wyglądały jak realizacja pewnych działań rosyjskich przeciwko Polsce. Widać było wyraźnie, że po pojawieniu się pierwszych informacji o zbrodniach rosyjskich w Buczy i ich skali niektóre konta, niektóre podmioty zaczęły z jednej strony prowadzić działania tuszujące prawdę o zbrodniach w Buczy i w innych miejscach, próbowały wykazywać, że to na pewno nie są rosyjskie zbrodnie. To jest jeden pakiet dezinformacji sączony w polskich mediach społecznościowych.

Był również drugi, który próbował zbrodnię w Buczy wykorzystać do rozbudzania konkretnych napięć między Polakami a Ukraińcami. Była to próba pokazania, że zbrodnie w Buczy, jeżeli nawet miały miejsce, są niczym w porównaniu do rzezi wołyńskiej. Była taka sugestia, że to dziwne, że Polacy z racji pewnej wrogości wobec Rosjan w tej chwili odpuszczają pamięć o zbrodni wołyńskiej, o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich wiele lat temu.

Widzieliśmy więc wyraźnie i tak to oceniamy, że pojawienie się publicznie dowodów zbrodni rosyjskich spowodowało przeprowadzenie operacji informacyjnej, która miała tuszować prawdę o zbrodniach rosyjskich, a z drugiej strony miała te zbrodnie wykorzystać do uderzenia w relacje polsko-ukraińskie.


Obserwuję to, co dzieje się w internecie, w mediach społecznościowych, słyszę też komentarze na ulicy. Nie jest to na pewno obraz całego społeczeństwa - mam nadzieję, że to tylko niewielka jego część - ale widać, że niektórzy dali się zmanipulować tą narracją.


Musimy mieć świadomość, że rosyjskie gry informacyjne czy operacje dezinformacyjne często bazują na gruncie realnych poglądów czy prowadzą do eskalacji poglądów, które są faktycznie w pewnych grupach społecznych. Taka jest również narracja związana z wątkiem antyuchodźczym, antyukraińskim. Wciąż uważamy, że to najważniejsza w tej chwili operacja prowadzona w języku polskim i skierowana do polskich odbiorców - właśnie pokazywanie, że przyjmowanie Ukraińców w Polsce prowadzi albo do dyskryminacji Polaków w ich własnym kraju, albo że jest to proces, który może być groźny dla naszego państwa i dla naszego społeczeństwa.

Na pewno z czasem takich realnych napięć w społeczeństwie będzie więcej, bo to jest naturalne. Musimy być na tyle mądrzy jako społeczeństwo, by nie dawać się wykorzystywać i podpuszczać rosyjskim autorom różnych gier informacyjnych, którzy chcą takie nastroje wykorzystać do własnych celów.


Rosjanie wykorzystują wątki historyczne, by zwiększyć niechęć między Polakami i Ukraińcami, ale - nie wiem, czy się pan ze mną zgodzi - w sytuacji za naszą wschodnią granicą jest też jasna strona. Po wojnie Ukraińcy będą mieli wielu bohaterów, co do których nie będziemy mieli żadnych historycznych wątpliwości, w jakiej sprawie i przeciwko komu walczyli.


Na pewno ta wojna, co widać już wyraźnie, zjednoczyła Ukraińców. Pokazała, że być może mimo pewnych różnic w postrzeganiu rzeczywistości występujących jeszcze kilka lat temu, dzisiaj są zjednoczeni, zdecydowanie opowiadają się za niepodległością i podmiotowością własnego kraju. Paradoksalnie zatem rosyjska agresja na Ukrainę może mieć bardzo negatywne z punktu widzenia rosyjskiego skutki w postaci bardziej racjonalnego podejścia do relacji rosyjsko-ukraińskich. Będzie to na pewno kraj, który o wiele bardziej w przyszłości będzie stawiał opór wszelkim interesom i wpływom rosyjskim na Ukrainie.


Rosjanie wykorzystują także pamięć historyczną do tworzenia haniebnych prowokacji, jak ta, którą widzieliśmy przed polskim cmentarzem wojennym w Katyniu.


Mieliśmy do czynienia z obrazkiem sugerującym, że ciężki sprzęt budowlany może wjechać na cmentarz polski w Katyniu po to, żeby go zniszczyć. Było to prezentowane od razu przez propagandę rosyjską jako odpowiedź na rzekome dewastowanie cmentarzy sowieckich żołnierzy w Polsce.

To typowe kłamstwo sączone przez Rosjan, które pokazuje i oskarża Polskę o niszczenie cmentarzy, podczas gdy Polska usuwa - i ma do tego pełne prawo - pomniki wychwalające Armię Czerwoną, pomniki, które nie są zlokalizowane w przestrzeni publicznej na żadnych cmentarzach, bo to nie wchodzi w zakres ustawy, która pozwala na demontaż tych pomników.

Zatem mieliśmy z jednej strony próbę eskalacji stosunków właśnie na polu polityki historycznej ze strony Rosji, z drugiej strony kolejną kłamliwą kampanię, która oskarża nas o niszczenie cmentarzy, o dewastowanie grobów. To wciąż element czegoś, co w media zaczęło się nazywać wojną pomnikową i rozpoczęło się już wiele lat temu, a celem tego typu działań de facto jest próba wymuszenia na Polsce tej wizji historii, którą sączy rosyjska propaganda, przekonując, że w 1945 r. Polska została wyzwolona przez Armię Czerwoną, a więc mamy obowiązek być wdzięczni Rosji.

Z drugiej strony jest to opowieść rosyjska, która wskazuje, że właściwie II wojna światowa zaczęła się od napaści niemieckiej na Rosję. To również próba wymazania wszystkich zbrodni rosyjskich, sowieckich popełnionych na Polakach i Polsce.


W ostatnich tygodniach słyszymy o zatrzymaniach szpiegów, którzy mieli działać w naszym kraju na rzeczy Rosji. Podobne doniesienia pojawiają się niemal w całej Europie. Czy polskie i europejskie służby nasiliły prace kontrwywiadowcze, czy jest to po prostu teraz bardziej medialny temat?


Na pewno mamy do czynienia z sytuacją, kiedy Polska jako kraj strategicznie ważny w obecnej sytuacji, znalazła się w większym zainteresowaniu służb białoruskich czy rosyjskich. Służby te zaczęły w ostatnich tygodniach podejmować bardziej ofensywne działania, a zatem i nasza odpowiedź musi być twarda i jednoznaczna.

Z jednej strony mamy do czynienia z zatrzymaniem w tym roku już pięciu osób podejrzanych o szpiegostwo. Do wszystkich tych zatrzymań doszło po wybuchu wojny. Z drugiej strony mieliśmy do czynienia z sytuacją bez precedensu - Polska skutecznie wydaliła 45 osób, które pod tak zwanym przykryciem dyplomatycznym realizowały działania wywiadowcze, ukrywając się pod statusem dyplomatów.

Widzimy wyraźnie, że Polska identyfikuje większe zagrożenie działalnością wywiadowczą i staramy się znaleźć skuteczne odpowiedzi na te wyzwania.


Czy możemy spodziewać się kolejnych zatrzymań?


Musimy być świadomi, że w tej chwili jesteśmy narażeni na bardziej intensywne próby infiltracji i na pewno nasze kontrwywiady będą na to aktywnie odpowiadać.| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.


Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.

Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.


fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.

Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.

Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.


Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.


Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.

źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.


płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.

Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.


Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.

Jan Krzysztof Ardanowski, źródło: www.gov.pl

Jan Krzysztof Ardanowski

przewodniczący prezydenckiej rady do spraw rolnictwa
24.05.2022

"W upadek Bielmleku wmieszały się również służby specjalne - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jest to samosąd polityczny i działalność konkurencji gospodarczej, żeby zniszczyć dobrze funkcjonującą firmę" - mówił w Polskim Radiu Białystok Jan Krzysztof Ardanowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok