Radio Białystok | Gość | Stanisław Żaryn - rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych

Stanisław Żaryn

rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych

22.04.2022, 07:45, akt. 14:21

- Pokazywanie, że przyjmowanie Ukraińców w Polsce prowadzi do dyskryminacji Polaków w ich własnym kraju albo że jest to proces, który może być groźny dla naszego państwa, to jest najważniejsza w tej chwili operacja dezinformacyjna prowadzona w języku polskim.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.
Stanisław Żaryn, arch. pryw.


0:00
0:00
Ze Stanisławem Żarynem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obrońcy Mariupola - wbrew rosyjskim doniesieniom - wciąż stawiają opór. Takie informacje przekazuje prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Z kolei rosyjski prezydent Władimir Putin ogłosił, że miasto zostało zdobyte.

Między innymi o sytuacji na Ukrainie, a także o rosyjskich kłamstwach i dezinformacji z rzecznikiem ministra koordynatora służb specjalnych Stanisławem Żarynem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jak to jest z tą obroną Mariupola? Pisze pan w mediach społecznościowych, że Rosja próbuje działaniami politycznymi i propagandowymi złamać morale Ukraińców.


Stanisław Żaryn: To był komentarz do wczorajszego propagandowego spotkania Władimira Putina i ministra Szojgu, w czasie którego zostało zameldowane, że Rosjanom udało się zdobyć miasto. Nasza ocena jest zupełnie inna. Mariupol wciąż się broni. Zakłady Azowstal, które stały się taką twierdzą główną, są atakowane, ale Rosjanom nie udało się przełamać na gruncie wojskowym obrony tego obiektu.

Zatem mamy do czynienia z pewną próbą osłabienia morale, pokazania, że tam żadne walki już się nie toczą, również po to, żeby ukraińscy żołnierze przestali czuć poparcie, przestali chcieć walczyć.

Moim zdaniem jest to kolejny przykład, że Rosja metodami dezinformacji i pewną grą psychologiczną chce wymusić uległość konkretnych oddziałów walczących przeciwko rosyjskim najeźdźcom.


Działania dezinformacyjne Rosja prowadzi także w Polsce. Informuje pan wręcz o zaplanowanej operacji, która ma rozbudzić napięcie między Polakami i Ukraińcami, chociażby w kontekście tego, co wydarzyło się w Buczy.


Analizowaliśmy przekazy, które na pierwszy rzut oka wyglądały jak realizacja pewnych działań rosyjskich przeciwko Polsce. Widać było wyraźnie, że po pojawieniu się pierwszych informacji o zbrodniach rosyjskich w Buczy i ich skali niektóre konta, niektóre podmioty zaczęły z jednej strony prowadzić działania tuszujące prawdę o zbrodniach w Buczy i w innych miejscach, próbowały wykazywać, że to na pewno nie są rosyjskie zbrodnie. To jest jeden pakiet dezinformacji sączony w polskich mediach społecznościowych.

Był również drugi, który próbował zbrodnię w Buczy wykorzystać do rozbudzania konkretnych napięć między Polakami a Ukraińcami. Była to próba pokazania, że zbrodnie w Buczy, jeżeli nawet miały miejsce, są niczym w porównaniu do rzezi wołyńskiej. Była taka sugestia, że to dziwne, że Polacy z racji pewnej wrogości wobec Rosjan w tej chwili odpuszczają pamięć o zbrodni wołyńskiej, o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich wiele lat temu.

Widzieliśmy więc wyraźnie i tak to oceniamy, że pojawienie się publicznie dowodów zbrodni rosyjskich spowodowało przeprowadzenie operacji informacyjnej, która miała tuszować prawdę o zbrodniach rosyjskich, a z drugiej strony miała te zbrodnie wykorzystać do uderzenia w relacje polsko-ukraińskie.


Obserwuję to, co dzieje się w internecie, w mediach społecznościowych, słyszę też komentarze na ulicy. Nie jest to na pewno obraz całego społeczeństwa - mam nadzieję, że to tylko niewielka jego część - ale widać, że niektórzy dali się zmanipulować tą narracją.


Musimy mieć świadomość, że rosyjskie gry informacyjne czy operacje dezinformacyjne często bazują na gruncie realnych poglądów czy prowadzą do eskalacji poglądów, które są faktycznie w pewnych grupach społecznych. Taka jest również narracja związana z wątkiem antyuchodźczym, antyukraińskim. Wciąż uważamy, że to najważniejsza w tej chwili operacja prowadzona w języku polskim i skierowana do polskich odbiorców - właśnie pokazywanie, że przyjmowanie Ukraińców w Polsce prowadzi albo do dyskryminacji Polaków w ich własnym kraju, albo że jest to proces, który może być groźny dla naszego państwa i dla naszego społeczeństwa.

Na pewno z czasem takich realnych napięć w społeczeństwie będzie więcej, bo to jest naturalne. Musimy być na tyle mądrzy jako społeczeństwo, by nie dawać się wykorzystywać i podpuszczać rosyjskim autorom różnych gier informacyjnych, którzy chcą takie nastroje wykorzystać do własnych celów.


Rosjanie wykorzystują wątki historyczne, by zwiększyć niechęć między Polakami i Ukraińcami, ale - nie wiem, czy się pan ze mną zgodzi - w sytuacji za naszą wschodnią granicą jest też jasna strona. Po wojnie Ukraińcy będą mieli wielu bohaterów, co do których nie będziemy mieli żadnych historycznych wątpliwości, w jakiej sprawie i przeciwko komu walczyli.


Na pewno ta wojna, co widać już wyraźnie, zjednoczyła Ukraińców. Pokazała, że być może mimo pewnych różnic w postrzeganiu rzeczywistości występujących jeszcze kilka lat temu, dzisiaj są zjednoczeni, zdecydowanie opowiadają się za niepodległością i podmiotowością własnego kraju. Paradoksalnie zatem rosyjska agresja na Ukrainę może mieć bardzo negatywne z punktu widzenia rosyjskiego skutki w postaci bardziej racjonalnego podejścia do relacji rosyjsko-ukraińskich. Będzie to na pewno kraj, który o wiele bardziej w przyszłości będzie stawiał opór wszelkim interesom i wpływom rosyjskim na Ukrainie.


Rosjanie wykorzystują także pamięć historyczną do tworzenia haniebnych prowokacji, jak ta, którą widzieliśmy przed polskim cmentarzem wojennym w Katyniu.


Mieliśmy do czynienia z obrazkiem sugerującym, że ciężki sprzęt budowlany może wjechać na cmentarz polski w Katyniu po to, żeby go zniszczyć. Było to prezentowane od razu przez propagandę rosyjską jako odpowiedź na rzekome dewastowanie cmentarzy sowieckich żołnierzy w Polsce.

To typowe kłamstwo sączone przez Rosjan, które pokazuje i oskarża Polskę o niszczenie cmentarzy, podczas gdy Polska usuwa - i ma do tego pełne prawo - pomniki wychwalające Armię Czerwoną, pomniki, które nie są zlokalizowane w przestrzeni publicznej na żadnych cmentarzach, bo to nie wchodzi w zakres ustawy, która pozwala na demontaż tych pomników.

Zatem mieliśmy z jednej strony próbę eskalacji stosunków właśnie na polu polityki historycznej ze strony Rosji, z drugiej strony kolejną kłamliwą kampanię, która oskarża nas o niszczenie cmentarzy, o dewastowanie grobów. To wciąż element czegoś, co w media zaczęło się nazywać wojną pomnikową i rozpoczęło się już wiele lat temu, a celem tego typu działań de facto jest próba wymuszenia na Polsce tej wizji historii, którą sączy rosyjska propaganda, przekonując, że w 1945 r. Polska została wyzwolona przez Armię Czerwoną, a więc mamy obowiązek być wdzięczni Rosji.

Z drugiej strony jest to opowieść rosyjska, która wskazuje, że właściwie II wojna światowa zaczęła się od napaści niemieckiej na Rosję. To również próba wymazania wszystkich zbrodni rosyjskich, sowieckich popełnionych na Polakach i Polsce.


W ostatnich tygodniach słyszymy o zatrzymaniach szpiegów, którzy mieli działać w naszym kraju na rzeczy Rosji. Podobne doniesienia pojawiają się niemal w całej Europie. Czy polskie i europejskie służby nasiliły prace kontrwywiadowcze, czy jest to po prostu teraz bardziej medialny temat?


Na pewno mamy do czynienia z sytuacją, kiedy Polska jako kraj strategicznie ważny w obecnej sytuacji, znalazła się w większym zainteresowaniu służb białoruskich czy rosyjskich. Służby te zaczęły w ostatnich tygodniach podejmować bardziej ofensywne działania, a zatem i nasza odpowiedź musi być twarda i jednoznaczna.

Z jednej strony mamy do czynienia z zatrzymaniem w tym roku już pięciu osób podejrzanych o szpiegostwo. Do wszystkich tych zatrzymań doszło po wybuchu wojny. Z drugiej strony mieliśmy do czynienia z sytuacją bez precedensu - Polska skutecznie wydaliła 45 osób, które pod tak zwanym przykryciem dyplomatycznym realizowały działania wywiadowcze, ukrywając się pod statusem dyplomatów.

Widzimy wyraźnie, że Polska identyfikuje większe zagrożenie działalnością wywiadowczą i staramy się znaleźć skuteczne odpowiedzi na te wyzwania.


Czy możemy spodziewać się kolejnych zatrzymań?


Musimy być świadomi, że w tej chwili jesteśmy narażeni na bardziej intensywne próby infiltracji i na pewno nasze kontrwywiady będą na to aktywnie odpowiadać.



| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?


fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?

prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.

Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.


Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.

Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.


Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.

Paulina Piechna-Więckiewicz, fot. Marcin Gliński

Paulina Piechna-Więckiewicz [wideo]

wiceminister edukacji
16.04.2024

- Ograniczenie zadawania prac domowych uczniom to była konieczność, bo polska szkoła przeciążała pracami domowymi, które często nie przynosiły efektów edukacyjnych - mówi wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2024

- Jeśli jedno państwo atakuje drugie to mamy stan wojny. To jest dzisiaj nieoczywiste, ale też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie wojny w ogóle w stosunkach międzynarodowych - mówi o konflikcie między Izraelem a Iranem prof. Adam Bartnicki.


fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok