Radio Białystok | Gość | Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak - psycholog, trenerka biznesu i doradca kariery

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

psycholog, trenerka biznesu i doradca kariery

28.04.2022, 08:20, akt. 10:43

"Musimy się zastanowić czy to, co robimy w pracy, daje nam satysfakcję, ale też czy jesteśmy doceniani. Bo czasami my jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojej pracy, ale na przykład nasz szef tego nie okazuje, więc w pewnym momencie ta atmosfera albo brak docenienia jest symptomem do zmiany pracy" - oceniają goście Radia Białystok.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Martą Woźny-Tomczak i Anną Czurak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prawie 7 na 10 ankietowanych Polaków zaplanowało sobie podjęcie w tym roku ważnych kroków w swojej zawodowej karierze. Prawie 60 procent z nich deklarowało, że rozważa zmianę pracy - tak wynika z badania Pracuj.pl. Kiedy na pewno powinniśmy podjąć taką decyzję - o tym przed przypadającym w niedzielę Świętem Pracy z psycholog, trenerką biznesu - Martą Woźny-Tomczak i doradcą kariery - Anną Czurak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Czasami rzeczywiście bardzo trudno to wychwycić, zwłaszcza na przykład jeśli pracujemy w tym samym miejscu od wielu lat. Zatem jakie symptomy mogą wskazywać na to, że właśnie czas na zmianę pracy?


Jednym z takich znaczących symptomów jest to, że przestaliśmy się w naszej pracy rozwijać i niekoniecznie chodzi mi o to, czy awansowaliśmy na przykład w pionie i pniemy się ze stanowiska specjalisty na kierownika, czy dyrektora. Ale też przede wszystkim chodzi o to, czy moje talenty, nasze talenty są w naszej pracy wykorzystywane i czy mamy odpowiedni dobór zadań do tego, co my chcemy w życiu robić i co jest naszą mocną stroną - to jest bardzo ważne. 

Czyli warto chwilę refleksji poświęcić - co ja w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w mojej pracy dokonałem, czy ja mam takie osiągnięcia, z których jestem szczególnie dumny, których rok temu, 2 lata temu nie doświadczyłem/nie doświadczyłam, czy ruszyłem z miejsca, czy na przykład wykorzystywana jest znajomość języków obcych w mojej pracy. 

Drugą taką rzeczą, na którą ja chętnie zwróciłabym uwagę, to jest to, czy moja praca pozwala mi prowadzić też życie prywatne, czy umiem jakąś równowagę pomiędzy obowiązkami, czy stresami w pracy zachować, w jakiś sposób zamknąć i wrócić do domu w weekend, czy po południu i się zrelaksować. 

Oczywiście my dzisiaj pracujemy często hybrydowo, czyli przynosimy pracę do domu także w sensie fizycznym, potrafimy włączyć komputer o 22:00, natomiast jeśli ja mimo tego mam czas na spacer z psem albo na zabawę z dzieckiem i jestem szczęśliwy, czuję, że moje życie prywatne nie traci na pracy, że moja rodzina nie traci na pracy, czy moje zdrowie nie traci na pracy - jeśli traci - to kolejny taki czynnik, że być może warto o tej zmianie pracy pomyśleć.


A jeśli ja tak bardzo kocham swoją pracę i mi jest dobrze w niej, na ten dom, na to wyjście z psem nie mam czasu, ale to dlatego, że ta praca tak mnie pochłania i daje mi tyle satysfakcji - to też nie jest dobrze, kiedy jednak ten dom, ten pies na tym cierpią?


W psychologii wyróżniamy dwie osoby - jedna osoba to jest pracoholik i to jest taki człowiek, który bardzo dużo rzeczywiście pracuje i cierpi na tym jego zdrowie, cierpi na tym jego rodzina, a drugi człowiek też bardzo dużo pracuje, jak patrzymy na jedną i na drugą osobę z zewnątrz, to objawy można powiedzieć, są identyczne, ale drugi człowiek nazywa się entuzjastą pracy i to jest chyba coś, o czym pani mówi. Czyli jeśli praca jest moim życiem, moją gigantyczną pasją, zarabianie pieniędzy jest "efektem ubocznym" nazwijmy to, to wówczas martwić się nie powinniśmy. O ile oczywiście nie uzyskujemy takiej informacji zwrotnej ze strony naszego małżonka, czy przyjaciół, czy dzieci, że tato, czy mamo przesadzasz, my tracimy więź z tobą, tracimy relację. Czyli my jesteśmy szczęśliwi wtedy, kiedy nie tylko my jako osoby jesteśmy szczęśliwe, ale też kiedy nasi najbliżsi są szczęśliwi.


Jakie symptomy jeszcze mogłyby wskazywać na to, że właśnie powinniśmy pomyśleć o zmianie pracy?


Ja bym tu zwróciła uwagę jeszcze na dwa symptomy. Pierwszy to nasze zdrowie, a drugi to docenienie. Czyli musimy się zastanowić czy to, co robimy w pracy, daje nam satysfakcję, ale też czy jesteśmy doceniani, bo czasami jest taka sytuacja, gdzie my jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojej pracy, ale na przykład nasz szef tego nie okazuje, czy nasz zespół, nasz przełożony, więc w pewnym momencie ta atmosfera albo brak docenienia jest takim symptomem do zmiany pracy. Bo możemy robić podobne rzeczy w innej firmie, ale być bardzo docenianym i wtedy z większym entuzjazmem wykonujemy swoje zadania. 

Dlaczego mówię o zdrowiu? Ponieważ jako doradca kariery, pracując z wieloma osobami w różnych branżach, na różnych stanowiskach pracy, zauważam, że często jesteśmy nieszczęśliwi, wykonując dane zadania, pracując w danym miejscu, albo po prostu ze względu na to, że dostajemy dobre wynagrodzenie, cały czas tkwimy w tym miejscu pracy i nagle przychodzi nam taki symptom zdrowotny - a to bóle głowy, a to ból brzucha w piątek wieczorem gdzie myślimy o tym, że w poniedziałek znowu musimy wrócić do pracy, a to czasami bóle kręgosłupa, gdzieś w pewnym momencie może siąść naprawdę zdrowie bardzo.


Problemy ze snem często.


Również, czy depresja nawet, obniżone libido, problemy z cerą, z tarczycą nawet. To są różne rzeczy, gdzie idziemy do lekarza, myśląc, że źródło tych problemów leży na przykład w złej przemianie materii, a może leżeć w stresie, albo właśnie w tym, że za dużo w naszej pracy żeśmy się zaangażowali i teraz następuje powoli wypalenie.


To wypalenie zawodowe podobno dotyka 65% pracujących osób - to jest możliwe?


Bardzo możliwe, patrząc pod tym kątem, że pracujemy cały czas w stresie, żyjemy w ogóle w ciągłej gonitwie, więc to też się przekłada na realizację zadań w naszej firmie, nie wyrabiamy się czasami ze swoimi zadaniami, to jeszcze więcej stresu nas kosztuje i finalnie na przykład co się dzieje - normalnie, kiedy człowiek jest zmęczony, położy się do łóżka, odeśpi w weekend i przychodzi w poniedziałek do pracy w pełni sił. 

Przy wypaleniu kilka czynników łączy się ze sobą na raz - biorę urlop, albo dobrze wyśpię się w weekend, ale i tak przyjdę w poniedziałek i wskoczy na mnie 10 tysięcy zadań, których nie jestem w stanie czasowo ogarnąć, więc to, że się wyspałem, niewiele mi daje. 

Dojdzie do tego brak wiary we własne możliwości siłą rzeczy, bo to jest kolejny etap w wypaleniu zawodowym no i wtedy mamy pełne spektrum objawów. 

Natomiast te ponad 60%, o których pani mówiła, to jest tak, że my doświadczamy symptomów. To znaczy, że w ciągu danego tygodnia mogę doświadczyć przemęczenia, wracam na weekend, odpocznę i w poniedziałek już tego przemęczenia nie mam i ono narośnie pewnie w czwartek - piątek, znowu będę miał ten symptom i jeśli ja z tym nic nie zrobię, albo jeśli dołożą się inne, to wtedy mamy już pełne spektrum i to już jest sytuacja, z którą absolutnie warto coś zrobić.


Tylko czy my od razu myślimy o zmianie pracy, czy na przykład o tym, że idziemy do pracodawcy i rozmawiamy na ten temat, mówimy, co nam przeszkadza, co nam się nie podoba, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie, życie, funkcjonowanie, czy nie? Czy od razu myśleć o zmianie pracy?


Bardzo dużo zależy od środowiska pracy. Jeśli mamy szefa, który jest wyrozumiały, który sam też zauważa, że trzeba czasami odpocząć, potrafi też delegować zadania w umiejętny sposób, to myślę, że to też może być dobra osoba do tego, żeby pójść i porozmawiać. 

Natomiast bywają też osoby, które absolutnie nie są ukierunkowane na to, żeby dobrze zarządzać swoimi ludźmi i czasami mamy taką wewnętrzną blokadę do tego, żeby podejść do takiej osoby i powiedzieć: jestem zmęczony, chciałbym wykonywać mniej zadań, chciałbym pójść na urlop. 

Sytuacje na pewno będą takie, że można do tego szefa pójść i tak ja preferuję i często też rozmawiam z moimi klientami, że warto najpierw rozmawiać, jak można by było też wykorzystać swoje talenty w danym miejscu pracy, żeby nawet zmienić zadania, albo dostosować się lepiej do danej osoby. 

I jak taką rozmowę poprowadzić, jak się do niej przygotować to już warto podpytać kogoś, kto jest niezależną osobą, czyli czy to jest doradca zawodowy, czy doradca kariery, czy to jest osoba, która jest rekruterem, czy osoba, która nawet jest coachem - każda z tych ról powinna już pomóc naświetlić i przede wszystkim dodać takiej pewności siebie.

Bo czego my bardzo potrzebujemy, żeby być w pracy szczęśliwymi? Potrzebujemy też tej pewności siebie, takiego zaufania, że jeśli ja zrobię coś źle w moim projekcie, to nikt mi głowy nie urwie i takiego zaufania, że jeśli odkryję, że na moim miejscu pracy jest już nuda, powiewa jakąś rutyną, a ja jestem ambitny i chciałbym się rozwinąć - to też mogę pójść i nikt tego nie skrytykuje i zostanie to przyjęte. Jeśli nie mam takiego zaufania, albo nie mam takiego narzędzia, jak poprowadzić taką rozmowę, to wówczas absolutnie warto się wesprzeć, bo pracę się zmienia - powiedzmy no nie raz na 10 lat, ale myślę, że raz na rok, na 2 lata - taka statystyka dzisiaj już występuje i jest akceptowalna.


Bardzo paniom dziękuję.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.


Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.

Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.


fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.

Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.

Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.


Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.


Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.

źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.


płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.

Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.


Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.

Jan Krzysztof Ardanowski, źródło: www.gov.pl

Jan Krzysztof Ardanowski

przewodniczący prezydenckiej rady do spraw rolnictwa
24.05.2022

"W upadek Bielmleku wmieszały się również służby specjalne - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jest to samosąd polityczny i działalność konkurencji gospodarczej, żeby zniszczyć dobrze funkcjonującą firmę" - mówił w Polskim Radiu Białystok Jan Krzysztof Ardanowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok