Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego

2.06.2022, 08:35, akt. 14:38

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda
Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaskie czeka na miliardy złotych unijnego wsparcia. Wiadomo już, że więcej niż zakładano, będzie z programów Fundusze Europejskie dla Podlaskiego i z Polski Wschodniej.

W czwartek (2.06) szefowa Komisji Europejskiej ma ogłosić zatwierdzenie Polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Mamy pozytywną opinię Komisji Europejskiej. Czy wiadomo, kiedy będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy?


Artur Kosicki: Oczywiście chcemy, żeby wpłynęły do naszego regionu jak najszybciej, żeby rząd polski jak najszybciej ogłosił konkursy i można było o te środki aplikować. Czekamy już ponad rok.

Cieszę się, że KPO zostało zaakceptowane, że kamienie milowe zostały uzgodnione. Z tego, co mi wiadomo, instytucje państwowe są już przygotowane do tego, żeby ogłosić pierwsze nabory do końca tego roku. Myślę więc, że już pełną parą ruszymy zaraz po wakacjach, jeśli chodzi o takie prace wdrożeniowe, a konkursy pod koniec roku.


Czy te pieniądze na pewno do nas trafią? Szefowa Komisji Europejskiej zaznaczyła jednak, że zatwierdzenie planu wiąże się z jasnymi zobowiązaniami Polski dotyczącymi niezależności sądownictwa, które będą musiały zostać wypełnione, zanim właściwe wypłaty zostaną dokonane.


Jest kwestia tego, że Komisja Europejska będzie refundowała KPO, to znaczy, że najpierw musimy zapłacić, a potem przedłożyć rachunki, mówiąc bardziej kolokwialnie. To zawsze było wiadomo, nie było to wcale uzależnione od niezależności sądownictwa, ale myślę, że ta ustawa, która jest teraz procedowana, odpowiada Komisji Europejskiej co do swoich założeń. Myślę, że nie powinno z tym być żadnego problemu.


Podlaskie liczy na około 5 miliardów złotych z KPO. Wiadomo już konkretnie, jakie to będą kwoty?


Podlaskie liczy na jak największą kwotę. Projekty, które zostały przez nas zgłoszone, bo to od nas ministerstwo wymagało zgłoszenia tych projektów, są na ponad 4,5 miliarda złotych. Chcielibyśmy, żeby wiele z nich zostało zrealizowanych w ramach KPO, ale z tej części dotyczących dotacji, bo jeśli chodzi o pożyczki, to tutaj jesteśmy trochę bardziej sceptyczni. Chcielibyśmy korzystać z tej kwestii dotacyjnej, tym bardziej że wkład Funduszy Europejskich do takich projektów jest bardzo wysoki - może sięgać nawet 85 proc. i więcej, jeśli chodzi o środki europejskie, dlatego też nam na tym zależy.

Tym bardziej że wiele projektów, które zostały zgłoszone do KPO, jest też w kontrakcie między nami a rządem polskim jako projekty strategiczne. Jeżeli zostałyby one dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, to mielibyśmy jeszcze więcej środków na konkursy, które realizujemy w ramach naszego regionalnego programu.


Jakie projekty czekają na wsparcie z KPO?


Mówiliśmy cały czas o niskoemisyjnym taborze. Chodzi na przykład o zakup 100 autobusów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą do tankowania. Mówimy o niskoemisyjnym taborze kolejowym. Mówimy też o inwestycji w ochronie zdrowia. Mamy zgłoszony Breast Cancer Unit, mamy przebudowę budynku szpitala wojewódzkiego na prawy 80 milionów złotych. Ale mamy też tak ważny projekt jak Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie.

Mamy tam też inwestycje w innych miast - choćby Suwałki czy Łomża. Jeśli chodzi o Suwałki, to jest to spalarnia razem z inwestycją w odnawialne źródła energii, a w Łomży - rozbudowa Parku Przemysłowego.

Tych projektów jest bardzo dużo. Trudno jest je wszystkie wymienić, ale są one bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju naszego województwa.


Czy będzie wiadomo, ile pieniędzy i czy w ogóle otrzymały te projekty, zanim zostanie uruchomiony Krajowy Plan Odbudowy?


Nie, tak tutaj nie ma. Jeżeli to my będziemy beneficjentem, to oczywiście będziemy składali odpowiednie wnioski. Będzie to w formie konkursowej i musimy solidnie to przygotować. Do części projektów jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani, a przy niektórych cały czas trwają prace.


Miliardy złotych będzie dla Podlaskiego z Funduszy Europejskich i z programu Polska Wschodnia. Udało się też teraz dodatkowo wynegocjować duże pieniądze.


Taka praca. Jak wielokrotnie powtarzam, mieszkańcy zatrudnili mnie na tym stanowisku, odpowiadam osobiście za środki europejskie, taka była umowa jeszcze przed powołaniem zarządu, i staram się wywiązywać jak najlepiej ze swoich obowiązków.

Pierwsza suma pieniędzy, która była województwu zaproponowana, to 1,251 mld euro. To już było o prawie 40 mln euro więcej niż w poprzedniej perspektywie, którą jeszcze rozliczamy. Do tego jeszcze rząd teraz dołożył drugie 50 - to już prawie 90 mln euro więcej. Jeżeli dodamy Polskę Wschodnią - w starej perspektywie było 2 mld, w tej jest 2,5, doszło województwo mazowieckie, ale to i tak jest o te 20 mln więcej.

Przy dodaniu tej sumy, która padła na ostatnim spotkaniu, czyli jeszcze dodatkowych 140 mln euro, to na Polskę Wschodnią jest 2,640 mld euro, jeśli chodzi o sześć regionów. To jest około ponad 40 mln euro więcej. Jeżeli teraz to ze sobą zsumujemy i przeliczymy po obowiązującym dzisiaj kursie euro, to jest to grubo ponad pół miliarda złotych więcej do województwa podlaskiego.

Jak zostałem powołany na szefa komisji ds. Polski Wschodniej i odpowiadałem za ten program, to nie było to łatwe zadanie, bo nawet nie było dyskusji o tym, żeby ten program był, a dziś się nim cieszymy, jego zakresem i wysokością alokacji - o wiele wyższą niż w kończącej się perspektywie.


Kiedy popłyną pieniądze z Funduszy Europejskich i z Polski Wschodniej?


Chcemy, żeby pod koniec roku, na początku następnego już te konkursy funkcjonowały.


Jesteśmy na to przygotowani?


Jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, to jak najbardziej - mamy doświadczenia i nigdy nie mieliśmy z tym problemów. To widać po rankingach. Jak zaczynaliśmy pracę w urzędzie marszałkowskim, to byliśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o wdrażanie, certyfikowanie środku. Teraz jesteśmy w środku. Myślę, że w nowej perspektywie będziemy mogli pokazać, że jesteśmy jednymi z najlepszych.


Za jakieś pół roku popłynie do nas wiele miliardów złotych. Jak wpłynie to na inflację?


Pamiętajmy o jednej rzeczy - jeżeli dzisiaj nie zainwestujemy w nasze województwo, nie zaczniemy realizować projektów strategicznych realizować, to cofniemy się i ciężko będzie nadganiać zaległości. My już włożyliśmy dużą pracę i funkcjonuje wiele projektów, które lada dzień mają ruszyć. Uważam, że powinniśmy działać szybko i sprawnie, nie czekać.

Wiem, że jest to ryzyko związane z inflacją, ale uważam, że my jako województwo podlaskie nie mamy czasu na to, żeby oglądać się na inne rzeczy. Powinniśmy robić swoje i dbać o to, żeby jak najszybciej nadganiać zaległości. Co więcej, zrealizować niektóre projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata. Mówię choćby o Xylopolis czy o Dolinie Rolniczej 4.0, bo to są projekty, których nikt nie ma. Na co my będziemy tutaj czekać?


Jak wygląda przyszłość lotniska w Białymstoku?


Nie jestem adresatem tego pytania.


Ale lotnisko czeka na unijne pieniądze?


W kontrakcie z rządem, który został przekazany do Komisji Europejskiej, uwzględniliśmy możliwość rozbudowy lotniska w Białymstoku i w Suwałkach. Tylko tutaj już jest zadanie pana prezydenta, żeby sobie poradzić z tym, żeby z tych środków skorzystać. Ja jako marszałek województwa podlaskiego, nie tylko wpisując to do naszego programowego kontraktu, ale też w innych działaniach, pokazałem, że jestem w stanie pomóc, ale wszystkiego za pana prezydenta zrobić nie mogę.


| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
Piotr Tomaszuk, fot. Joanna Szubzda

Piotr Tomaszuk [wideo]

reżyser, szef supraskiego Teatru Wierszalin
31.03.2023

- Kultura jest jak powietrze czy jak woda, ale wody i powietrza używamy codziennie. Używajmy kultury codziennie, chodźmy częściej do teatru, doskonalmy nasze dusze i wtedy się przekonamy, jak bardzo potrzebne są porządne teatry - mówi Piotr Tomaszuk.

prof. Maciej Zajkowski

prof. Maciej Zajkowski [wideo]

z Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej
30.03.2023

- Za chwilkę prawo unijne zmusi nas do tego, żeby w każdej spółdzielni mieszkaniowej, przy każdym bloku stała przynajmniej jedna ładowarka do samochodów elektrycznych.

dr Karol Łapiński, fot. Sylwia Krassowska

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
29.03.2023

"Pracownik powinien być na bieżąco informowany o obowiązkach i uprawnieniach" - mówi dr Karol Łapiński.


Agnieszka Rzeszewska, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca białostockiej Solidarności Oświatowej
28.03.2023

- Jesteśmy widoczni, jesteśmy popularni, przychodzą do nas nowi członkowie, bo wiedzą, że jesteśmy nie tylko aktywni, ale też sprawni i potrafimy osiągać cele - mówi przewodnicząca Solidarności Oświatowej w Białymstoku Agnieszka Rzeszewska.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
27.03.2023

- Nie ma się czego obawiać, to jest broń, która będzie robiła za straszak (...). Broń nuklearna jest narzędziem odstraszania - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska [wideo]

prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
27.03.2023

"Ostatnie miesiące pokazały, że Aleksander Łukaszenka jest nieobliczalny na arenie politycznej" - mówi Anna Kietlińska.


Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.

Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.


Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.

fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.


fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.

ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.

fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.


Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.

dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.


Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok