Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego

2.06.2022, 08:35, akt. 14:38

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda
Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaskie czeka na miliardy złotych unijnego wsparcia. Wiadomo już, że więcej niż zakładano, będzie z programów Fundusze Europejskie dla Podlaskiego i z Polski Wschodniej.

W czwartek (2.06) szefowa Komisji Europejskiej ma ogłosić zatwierdzenie Polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Mamy pozytywną opinię Komisji Europejskiej. Czy wiadomo, kiedy będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy?


Artur Kosicki: Oczywiście chcemy, żeby wpłynęły do naszego regionu jak najszybciej, żeby rząd polski jak najszybciej ogłosił konkursy i można było o te środki aplikować. Czekamy już ponad rok.

Cieszę się, że KPO zostało zaakceptowane, że kamienie milowe zostały uzgodnione. Z tego, co mi wiadomo, instytucje państwowe są już przygotowane do tego, żeby ogłosić pierwsze nabory do końca tego roku. Myślę więc, że już pełną parą ruszymy zaraz po wakacjach, jeśli chodzi o takie prace wdrożeniowe, a konkursy pod koniec roku.


Czy te pieniądze na pewno do nas trafią? Szefowa Komisji Europejskiej zaznaczyła jednak, że zatwierdzenie planu wiąże się z jasnymi zobowiązaniami Polski dotyczącymi niezależności sądownictwa, które będą musiały zostać wypełnione, zanim właściwe wypłaty zostaną dokonane.


Jest kwestia tego, że Komisja Europejska będzie refundowała KPO, to znaczy, że najpierw musimy zapłacić, a potem przedłożyć rachunki, mówiąc bardziej kolokwialnie. To zawsze było wiadomo, nie było to wcale uzależnione od niezależności sądownictwa, ale myślę, że ta ustawa, która jest teraz procedowana, odpowiada Komisji Europejskiej co do swoich założeń. Myślę, że nie powinno z tym być żadnego problemu.


Podlaskie liczy na około 5 miliardów złotych z KPO. Wiadomo już konkretnie, jakie to będą kwoty?


Podlaskie liczy na jak największą kwotę. Projekty, które zostały przez nas zgłoszone, bo to od nas ministerstwo wymagało zgłoszenia tych projektów, są na ponad 4,5 miliarda złotych. Chcielibyśmy, żeby wiele z nich zostało zrealizowanych w ramach KPO, ale z tej części dotyczących dotacji, bo jeśli chodzi o pożyczki, to tutaj jesteśmy trochę bardziej sceptyczni. Chcielibyśmy korzystać z tej kwestii dotacyjnej, tym bardziej że wkład Funduszy Europejskich do takich projektów jest bardzo wysoki - może sięgać nawet 85 proc. i więcej, jeśli chodzi o środki europejskie, dlatego też nam na tym zależy.

Tym bardziej że wiele projektów, które zostały zgłoszone do KPO, jest też w kontrakcie między nami a rządem polskim jako projekty strategiczne. Jeżeli zostałyby one dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, to mielibyśmy jeszcze więcej środków na konkursy, które realizujemy w ramach naszego regionalnego programu.


Jakie projekty czekają na wsparcie z KPO?


Mówiliśmy cały czas o niskoemisyjnym taborze. Chodzi na przykład o zakup 100 autobusów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą do tankowania. Mówimy o niskoemisyjnym taborze kolejowym. Mówimy też o inwestycji w ochronie zdrowia. Mamy zgłoszony Breast Cancer Unit, mamy przebudowę budynku szpitala wojewódzkiego na prawy 80 milionów złotych. Ale mamy też tak ważny projekt jak Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie.

Mamy tam też inwestycje w innych miast - choćby Suwałki czy Łomża. Jeśli chodzi o Suwałki, to jest to spalarnia razem z inwestycją w odnawialne źródła energii, a w Łomży - rozbudowa Parku Przemysłowego.

Tych projektów jest bardzo dużo. Trudno jest je wszystkie wymienić, ale są one bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju naszego województwa.


Czy będzie wiadomo, ile pieniędzy i czy w ogóle otrzymały te projekty, zanim zostanie uruchomiony Krajowy Plan Odbudowy?


Nie, tak tutaj nie ma. Jeżeli to my będziemy beneficjentem, to oczywiście będziemy składali odpowiednie wnioski. Będzie to w formie konkursowej i musimy solidnie to przygotować. Do części projektów jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani, a przy niektórych cały czas trwają prace.


Miliardy złotych będzie dla Podlaskiego z Funduszy Europejskich i z programu Polska Wschodnia. Udało się też teraz dodatkowo wynegocjować duże pieniądze.


Taka praca. Jak wielokrotnie powtarzam, mieszkańcy zatrudnili mnie na tym stanowisku, odpowiadam osobiście za środki europejskie, taka była umowa jeszcze przed powołaniem zarządu, i staram się wywiązywać jak najlepiej ze swoich obowiązków.

Pierwsza suma pieniędzy, która była województwu zaproponowana, to 1,251 mld euro. To już było o prawie 40 mln euro więcej niż w poprzedniej perspektywie, którą jeszcze rozliczamy. Do tego jeszcze rząd teraz dołożył drugie 50 - to już prawie 90 mln euro więcej. Jeżeli dodamy Polskę Wschodnią - w starej perspektywie było 2 mld, w tej jest 2,5, doszło województwo mazowieckie, ale to i tak jest o te 20 mln więcej.

Przy dodaniu tej sumy, która padła na ostatnim spotkaniu, czyli jeszcze dodatkowych 140 mln euro, to na Polskę Wschodnią jest 2,640 mld euro, jeśli chodzi o sześć regionów. To jest około ponad 40 mln euro więcej. Jeżeli teraz to ze sobą zsumujemy i przeliczymy po obowiązującym dzisiaj kursie euro, to jest to grubo ponad pół miliarda złotych więcej do województwa podlaskiego.

Jak zostałem powołany na szefa komisji ds. Polski Wschodniej i odpowiadałem za ten program, to nie było to łatwe zadanie, bo nawet nie było dyskusji o tym, żeby ten program był, a dziś się nim cieszymy, jego zakresem i wysokością alokacji - o wiele wyższą niż w kończącej się perspektywie.


Kiedy popłyną pieniądze z Funduszy Europejskich i z Polski Wschodniej?


Chcemy, żeby pod koniec roku, na początku następnego już te konkursy funkcjonowały.


Jesteśmy na to przygotowani?


Jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, to jak najbardziej - mamy doświadczenia i nigdy nie mieliśmy z tym problemów. To widać po rankingach. Jak zaczynaliśmy pracę w urzędzie marszałkowskim, to byliśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o wdrażanie, certyfikowanie środku. Teraz jesteśmy w środku. Myślę, że w nowej perspektywie będziemy mogli pokazać, że jesteśmy jednymi z najlepszych.


Za jakieś pół roku popłynie do nas wiele miliardów złotych. Jak wpłynie to na inflację?


Pamiętajmy o jednej rzeczy - jeżeli dzisiaj nie zainwestujemy w nasze województwo, nie zaczniemy realizować projektów strategicznych realizować, to cofniemy się i ciężko będzie nadganiać zaległości. My już włożyliśmy dużą pracę i funkcjonuje wiele projektów, które lada dzień mają ruszyć. Uważam, że powinniśmy działać szybko i sprawnie, nie czekać.

Wiem, że jest to ryzyko związane z inflacją, ale uważam, że my jako województwo podlaskie nie mamy czasu na to, żeby oglądać się na inne rzeczy. Powinniśmy robić swoje i dbać o to, żeby jak najszybciej nadganiać zaległości. Co więcej, zrealizować niektóre projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata. Mówię choćby o Xylopolis czy o Dolinie Rolniczej 4.0, bo to są projekty, których nikt nie ma. Na co my będziemy tutaj czekać?


Jak wygląda przyszłość lotniska w Białymstoku?


Nie jestem adresatem tego pytania.


Ale lotnisko czeka na unijne pieniądze?


W kontrakcie z rządem, który został przekazany do Komisji Europejskiej, uwzględniliśmy możliwość rozbudowy lotniska w Białymstoku i w Suwałkach. Tylko tutaj już jest zadanie pana prezydenta, żeby sobie poradzić z tym, żeby z tych środków skorzystać. Ja jako marszałek województwa podlaskiego, nie tylko wpisując to do naszego programowego kontraktu, ale też w innych działaniach, pokazałem, że jestem w stanie pomóc, ale wszystkiego za pana prezydenta zrobić nie mogę.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
Eduardas Borisovas, fot. Joanna Szubzda

Eduardas Borisovas

ambasador Litwy w Polsce
6.07.2022

"Przełom w relacjach polsko-litewskich trwa już od 2019 roku. Sytuacja polepsza się z każdym rokiem. Wojna w Ukrainie popsuła niestety to, co planowaliśmy, ale w tej sytuacji widać, że ta nasza współpraca jest naprawdę bardzo ważna" - mówi Eduardas Borisovas.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
5.07.2022

"Wynik matur w województwie podlaskim jest niższy niż w ubiegłym roku. Odnosząc ten wynik do zdawalności w kraju, jest on również niższy. W poprzednich latach wynik ten był wyższy lub na tym samym poziomie" - mówi Agnieszka Muzyk.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
5.07.2022

"Jest to bardzo prawdopodobne, że po wakacjach liczba zakażeń koronawirusem znacząco wzrośnie" - mówi prof. Joanna Zajkowska.


Jacek Sasin, fot. Joanna Szubzda

Jacek Sasin

wicepremier, minister aktywów państwowych, opiekun podlaskich struktur PiS
4.07.2022

Prawo i Sprawiedliwość zmieniło kierownictwo w podlaskich strukturach ugrupowania. Zamiast jednego szefa, którym był wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, od lipca są trzej okręgowi pełnomocnicy: marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Jacek Bogucki. Opiekunem regionu został natomiast wicepremier, minister aktywów państwowych - Jacek Sasin.

fot. Joanna Szubzda

Jarosław Kaczyński

prezes Prawa i Sprawiedliwości
4.07.2022

Polska armia ma być wzmocniona, wydatki na nią będą przekraczać 3 proc. PKB. - Świętym obowiązkiem państwa jest doprowadzenie do stanu pełnego bezpieczeństwa - podkreśla prezes Jarosław Kaczyński.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Joanna Szubzda

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
1.07.2022

"W końcu przeszliśmy na bardzo mobilny charakter ochrony granicy. Patrolowanie na pojazdach, pieszo, poruszanie się wzdłuż linii granicy, a nie stacjonowanie na poziomie posterunków obserwacyjnych, jak to było jeszcze przed budową zapory" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.


źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.


Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.

Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.


fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.

Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.

Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.


Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.


Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.

źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok