Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego

2.06.2022, 08:35, akt. 14:38

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda
Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaskie czeka na miliardy złotych unijnego wsparcia. Wiadomo już, że więcej niż zakładano, będzie z programów Fundusze Europejskie dla Podlaskiego i z Polski Wschodniej.

W czwartek (2.06) szefowa Komisji Europejskiej ma ogłosić zatwierdzenie Polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Mamy pozytywną opinię Komisji Europejskiej. Czy wiadomo, kiedy będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy?


Artur Kosicki: Oczywiście chcemy, żeby wpłynęły do naszego regionu jak najszybciej, żeby rząd polski jak najszybciej ogłosił konkursy i można było o te środki aplikować. Czekamy już ponad rok.

Cieszę się, że KPO zostało zaakceptowane, że kamienie milowe zostały uzgodnione. Z tego, co mi wiadomo, instytucje państwowe są już przygotowane do tego, żeby ogłosić pierwsze nabory do końca tego roku. Myślę więc, że już pełną parą ruszymy zaraz po wakacjach, jeśli chodzi o takie prace wdrożeniowe, a konkursy pod koniec roku.


Czy te pieniądze na pewno do nas trafią? Szefowa Komisji Europejskiej zaznaczyła jednak, że zatwierdzenie planu wiąże się z jasnymi zobowiązaniami Polski dotyczącymi niezależności sądownictwa, które będą musiały zostać wypełnione, zanim właściwe wypłaty zostaną dokonane.


Jest kwestia tego, że Komisja Europejska będzie refundowała KPO, to znaczy, że najpierw musimy zapłacić, a potem przedłożyć rachunki, mówiąc bardziej kolokwialnie. To zawsze było wiadomo, nie było to wcale uzależnione od niezależności sądownictwa, ale myślę, że ta ustawa, która jest teraz procedowana, odpowiada Komisji Europejskiej co do swoich założeń. Myślę, że nie powinno z tym być żadnego problemu.


Podlaskie liczy na około 5 miliardów złotych z KPO. Wiadomo już konkretnie, jakie to będą kwoty?


Podlaskie liczy na jak największą kwotę. Projekty, które zostały przez nas zgłoszone, bo to od nas ministerstwo wymagało zgłoszenia tych projektów, są na ponad 4,5 miliarda złotych. Chcielibyśmy, żeby wiele z nich zostało zrealizowanych w ramach KPO, ale z tej części dotyczących dotacji, bo jeśli chodzi o pożyczki, to tutaj jesteśmy trochę bardziej sceptyczni. Chcielibyśmy korzystać z tej kwestii dotacyjnej, tym bardziej że wkład Funduszy Europejskich do takich projektów jest bardzo wysoki - może sięgać nawet 85 proc. i więcej, jeśli chodzi o środki europejskie, dlatego też nam na tym zależy.

Tym bardziej że wiele projektów, które zostały zgłoszone do KPO, jest też w kontrakcie między nami a rządem polskim jako projekty strategiczne. Jeżeli zostałyby one dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, to mielibyśmy jeszcze więcej środków na konkursy, które realizujemy w ramach naszego regionalnego programu.


Jakie projekty czekają na wsparcie z KPO?


Mówiliśmy cały czas o niskoemisyjnym taborze. Chodzi na przykład o zakup 100 autobusów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą do tankowania. Mówimy o niskoemisyjnym taborze kolejowym. Mówimy też o inwestycji w ochronie zdrowia. Mamy zgłoszony Breast Cancer Unit, mamy przebudowę budynku szpitala wojewódzkiego na prawy 80 milionów złotych. Ale mamy też tak ważny projekt jak Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie.

Mamy tam też inwestycje w innych miast - choćby Suwałki czy Łomża. Jeśli chodzi o Suwałki, to jest to spalarnia razem z inwestycją w odnawialne źródła energii, a w Łomży - rozbudowa Parku Przemysłowego.

Tych projektów jest bardzo dużo. Trudno jest je wszystkie wymienić, ale są one bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju naszego województwa.


Czy będzie wiadomo, ile pieniędzy i czy w ogóle otrzymały te projekty, zanim zostanie uruchomiony Krajowy Plan Odbudowy?


Nie, tak tutaj nie ma. Jeżeli to my będziemy beneficjentem, to oczywiście będziemy składali odpowiednie wnioski. Będzie to w formie konkursowej i musimy solidnie to przygotować. Do części projektów jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani, a przy niektórych cały czas trwają prace.


Miliardy złotych będzie dla Podlaskiego z Funduszy Europejskich i z programu Polska Wschodnia. Udało się też teraz dodatkowo wynegocjować duże pieniądze.


Taka praca. Jak wielokrotnie powtarzam, mieszkańcy zatrudnili mnie na tym stanowisku, odpowiadam osobiście za środki europejskie, taka była umowa jeszcze przed powołaniem zarządu, i staram się wywiązywać jak najlepiej ze swoich obowiązków.

Pierwsza suma pieniędzy, która była województwu zaproponowana, to 1,251 mld euro. To już było o prawie 40 mln euro więcej niż w poprzedniej perspektywie, którą jeszcze rozliczamy. Do tego jeszcze rząd teraz dołożył drugie 50 - to już prawie 90 mln euro więcej. Jeżeli dodamy Polskę Wschodnią - w starej perspektywie było 2 mld, w tej jest 2,5, doszło województwo mazowieckie, ale to i tak jest o te 20 mln więcej.

Przy dodaniu tej sumy, która padła na ostatnim spotkaniu, czyli jeszcze dodatkowych 140 mln euro, to na Polskę Wschodnią jest 2,640 mld euro, jeśli chodzi o sześć regionów. To jest około ponad 40 mln euro więcej. Jeżeli teraz to ze sobą zsumujemy i przeliczymy po obowiązującym dzisiaj kursie euro, to jest to grubo ponad pół miliarda złotych więcej do województwa podlaskiego.

Jak zostałem powołany na szefa komisji ds. Polski Wschodniej i odpowiadałem za ten program, to nie było to łatwe zadanie, bo nawet nie było dyskusji o tym, żeby ten program był, a dziś się nim cieszymy, jego zakresem i wysokością alokacji - o wiele wyższą niż w kończącej się perspektywie.


Kiedy popłyną pieniądze z Funduszy Europejskich i z Polski Wschodniej?


Chcemy, żeby pod koniec roku, na początku następnego już te konkursy funkcjonowały.


Jesteśmy na to przygotowani?


Jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, to jak najbardziej - mamy doświadczenia i nigdy nie mieliśmy z tym problemów. To widać po rankingach. Jak zaczynaliśmy pracę w urzędzie marszałkowskim, to byliśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o wdrażanie, certyfikowanie środku. Teraz jesteśmy w środku. Myślę, że w nowej perspektywie będziemy mogli pokazać, że jesteśmy jednymi z najlepszych.


Za jakieś pół roku popłynie do nas wiele miliardów złotych. Jak wpłynie to na inflację?


Pamiętajmy o jednej rzeczy - jeżeli dzisiaj nie zainwestujemy w nasze województwo, nie zaczniemy realizować projektów strategicznych realizować, to cofniemy się i ciężko będzie nadganiać zaległości. My już włożyliśmy dużą pracę i funkcjonuje wiele projektów, które lada dzień mają ruszyć. Uważam, że powinniśmy działać szybko i sprawnie, nie czekać.

Wiem, że jest to ryzyko związane z inflacją, ale uważam, że my jako województwo podlaskie nie mamy czasu na to, żeby oglądać się na inne rzeczy. Powinniśmy robić swoje i dbać o to, żeby jak najszybciej nadganiać zaległości. Co więcej, zrealizować niektóre projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata. Mówię choćby o Xylopolis czy o Dolinie Rolniczej 4.0, bo to są projekty, których nikt nie ma. Na co my będziemy tutaj czekać?


Jak wygląda przyszłość lotniska w Białymstoku?


Nie jestem adresatem tego pytania.


Ale lotnisko czeka na unijne pieniądze?


W kontrakcie z rządem, który został przekazany do Komisji Europejskiej, uwzględniliśmy możliwość rozbudowy lotniska w Białymstoku i w Suwałkach. Tylko tutaj już jest zadanie pana prezydenta, żeby sobie poradzić z tym, żeby z tych środków skorzystać. Ja jako marszałek województwa podlaskiego, nie tylko wpisując to do naszego programowego kontraktu, ale też w innych działaniach, pokazałem, że jestem w stanie pomóc, ale wszystkiego za pana prezydenta zrobić nie mogę.


| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR
Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.


dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.

Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.


Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.


Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.


dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.

źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.

Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.

fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".


Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.

Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda

Paweł Krutul [wideo]

wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica
1.02.2024

- Decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o prezydenturę Białegostoku, to ja jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.


Mieczysław Mejsak, fot. Joanna Szubzda

Mieczysław Mejsak [wideo]

wieloletni pracownik i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku
31.01.2024

- W życiu najważniejsza jest miłość. Przez tyle lat przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński nie było dla mnie rutyną. Wręcz przeciwnie.

Dzianis Procharau, fot. Źmicier Kościn

Dzianis Procharau

dowódca białoruskiego Pułku im. Konstantego Kalinowskiego walczącego w Ukrainie
31.01.2024

- Białorusini dobrze rozumieją, że kwestia naszej wolności zależy wprost od klęski "imperium rosyjskiego". Czujemy zmęczenie, owszem, ale mamy główny cel - niepodległość Białorusi.

płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski [wideo]

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
30.01.2024

To obowiązek każdego młodego mężczyzny, który w tym roku kończy 19 lat. 1 lutego rozpoczyna się ogólnopolska kwalifikacja wojskowa. W naszym regionie przed komisją musi się stawić ok. 8 tys. osób.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
29.01.2024

- Od wielu lat jestem bezpartyjny i uważam, że samorząd powinien działać właśnie w tym kierunku - mówi Mariusz Chrzanowski.

fot. Marcin Gliński

Osyda

finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
27.01.2024

Osyda to zespół z Suwałk założony w 2022 r. przez Michała Osydę i Bartosza Zackiewicza. Ich muzyka to rockowa mieszanka nowoczesnych rockowych brzmień okraszonych elektronicznymi wtrętami ze starą dobrą szkołą rock'n'rolla, wyczuwalną w niektórych numerach już od pierwszych taktów.

Michał Jarmoszuk, fot. Barbara Sokolińska

Michał Jarmoszuk (Jarmo)

finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
27.01.2024

- Lubię tworzyć będąc sam, natomiast świetnie się czuję, kiedy mogę to pokazać publiczności - mówi Michał "Jarmo" Jarmoszuk.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok