Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki [wideo] - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego

29.11.2022, 07:38, akt. 14:59

- W nowym budżecie, w nowych środkach europejskich będzie praktycznie około 80 mln euro więcej. Taką sytuacją mogą się poszczycić tylko cztery województwa w Polsce, w tym właśnie województwo podlaskie.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Duże inwestycje drogowe i w służbie zdrowia oraz wsparcie podlaskich samorządów. Między innymi to przewiduje projekt przyszłorocznego budżetu województwa. Ma być rekordowy pod względem planowanych inwestycji. Na co będą przeznaczone pieniądze?

Z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Jesteśmy po pierwszym czytaniu projektu budżetu województwa na przyszły rok. Ma być prawie rekordowy, a będzie rekordowy, jeżeli uda się skorzystać z unijnych pieniędzy. Czy tak będzie?


Artur Kosicki: Tak, w mojej ocenie się uda. Dostaliśmy zielone światło od Komisji Europejskiej, wprowadziliśmy projekt programu funduszy europejskich dla Podlaskiego na lata  2021-2027. Jest to dobry projekt. Mamy już informacje, że pewnie przed świętami zapadnie decyzja Komisji Europejskiej. Oczywiście pozytywna, bo wszystko uzgodniliśmy na konsultacjach roboczych. Myślę więc, że projekt ten nie jest w żaden sposób zagrożony.

Tylko przypomnę, że w porównaniu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w tym nowym budżecie, w nowych środkach europejskich na lata 2021-2027 będzie praktycznie około 80 mln euro więcej. Taką sytuacją mogą się poszczycić tylko cztery województwa w Polsce, w tym właśnie województwo podlaskie. Niezmiernie to cieszy. A to są oczywiście środki, które trafią do mieszkańców województwa podlaskiego.


Kiedy będzie można korzystać z nowego programu funduszy europejskich? Kiedy będzie można przystępować do konkursów?


Chcemy ogłaszać pierwsze konkursy już w połowie przyszłego roku. Gdy planujemy w zarządzie, jakie konkursy będziemy ogłaszali, to mamy takie wrażenie, że ogłosiliśmy już praktycznie na wszystko. Oczywiście żartuję. Trzeba naprawdę to robić rozsądnie, roztropnie, bo mamy do czynienia z inflacją, mamy inne problemy gospodarcze, dlatego będziemy starali się wypuścić pierwsze konkursy w drugim półroczu 2023 r. Uzgodnimy jeszcze, jakie to będą konkursy, żeby to dobrze i efektywnie na siebie zapracowało.


Czy, a jeśli tak, to kiedy, skorzystamy z pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy?


Z informacji, które posiadam, widać, że coś się ruszyło, jeśli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy. Wygląda na to, że te środki powinno trafić do naszego kraju. Oczywiście moje prywatne zdanie jest takie, że one już dawno powinno być w Polsce, i to też nie tylko jako marszałka, ale również jako prawnika praktyka. To jest kwestia polityki i tutaj zadaniem naszego rządu jest zrobić wszystko, żeby te kwestie związane z kamieniami milowymi jak najszybciej uzgodnić.

Z tego, co wiem, wszystko jest na dobrej drodze i też mam nadzieję, że w 2023 roku już będziemy mogli z tych środków skorzystać.


Zarząd województwa planuje budżet obywatelski na kwotę pół miliona złotych. W niektórych miastach te budżety są niewiele niższe. Czy to wystarczy na potrzeby mieszkańców?


Jestem otwarty na dyskusję. Przecież ostatnio przyjęliśmy praktycznie wszystkie poprawki zgłoszone przez radnych zarówno klubu Prawa i Sprawiedliwości, jak i opozycyjnych.

Nie chcę mówić, czy to jest dużo, czy mało z tego powodu, że kwestia wysokości pewnych środków jest pojęciem względnym. Zależy, kto by to oceniał i o czym byśmy mówili. Taką propozycję dał zarząd. Chcemy do tego wrócić ze względu na to, że skończyła się pandemia, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby można było ten budżet realizować.

Chcemy, żeby mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje. Nie dajemy żadnych ograniczeń. Chcemy tylko, żeby te projekty były możliwe do wykonania. Liczymy na pomysły mieszkańców, a nasi mieszkańcy są ambitni, także myślę, że w budżecie mogą być naprawdę bardzo ciekawe projekty.


Czy zarząd ma plany dotyczące zasad tego budżetu?


Tak, mamy takie zasady. Przypomnijmy, że parę lat temu było już podejście do budżetu obywatelskiego w sejmiku województwa podlaskiego. Skończyło się to marnie. Chcemy wyciągnąć wnioski z tego, jak to robili nasi poprzednicy. Poprawiliśmy pewne rzeczy. Jesteśmy już do tego gotowi, ale też otwarci na dyskusję. Jeżeli te zasady trzeba by było jeszcze w jakiś sposób zmodyfikować in plus dla mieszkańców, to jak najbardziej.


Na jakie projekty można byłoby się ubiegać o pieniądze?


Nie chcę mówić na jakie, ponieważ jestem otwarty na pomysły ludzi. Ja chciałem, żeby to był jak najszerszy zakres, jedynie, aby było to możliwe do zrealizowania. Oczywiście prawnie, bo poruszamy się w ramach przepisów prawa i musimy o to dbać. Ale zależy mi na tym, żeby kreatywnością wykazali się mieszkańcy. Jestem otwarty zarówno na projekty miękkie, jak i na projekty twarde.


W waszych planach aż o 50 proc. więcej pieniędzy ma być przeznaczonych na transport.


W naszych planach na 2023 rok więcej pieniędzy ma być praktycznie na wszystko.


Wydaje się, że na transport wydatki wzrosną najbardziej.


No tak. Jeśli chodzi o transport, to przewidujemy prawie 360 mln zł, z czego oczywiście inwestycje drogowe to ponad 200 mln zł. Przypomnę rozbudowę ulicy Raginisa, odcinek do granic miasta, kwestie drogi wojewódzkiej Bielsk Podlaski - Hajnówka. Zaczynamy już realizować trzy obwodnice: Kolna, miejscowości Sokoły, Ciechanowca. Chcemy też realizować takie inwestycje jak przebudowa rond w Kolnie.

Oczywiście nie zapominam o remontach, bo te nakłady są też rekordowe - to 56 mln zł na remonty dróg wojewódzkich. I oczywiście transport kolejowy, bo tutaj też jest zwiększenie o prawie 10 mln zł - to kwota prawie 60 mln zł, które przeznaczymy na transport pasażerski, transport kolejowy w naszym województwie.


Jakie będę losy remontu siedziby Teatru Dramatycznego w Białymstoku?


Będziemy chcieli już kończyć tę inwestycję.


Ale w przyszłym roku jeszcze nie uda się jej zakończyć.


Tego jeszcze nie wiemy, jest za wcześnie, aby o tym mówić. Chcielibyśmy zakończyć. Czy to o się uda, czy nie, jest trochę niezależne od nas. W ścianie Teatru Dramatycznego znaleziono szyny kolejowe z 1800 któregoś roku. Takie mamy niespodzianki w tym budynku. Pamiętajmy, że jest to budynek zabytkowy. Kryje jeszcze wiele tego typu niespodzianek, problemów, z którymi musimy sobie dać radę. Z wykonawcą układa nam się dobrze, wygląda to naprawdę stabilnie, nie mamy tu żadnych problemów. Ale wymaga to uzupełnienia pewnej dokumentacji i to jesteśmy zobowiązani zrobić. Dlatego to tak długo trwa.

No i następna inwestycja to oczywiście popularne białostockie Spodki. Też niełatwy obiekt. Nikt z naszych poprzedników nie chciał przebudować, wyremontować tych obiektów. Być może bał się właśnie choćby tego typu problemów. My się ich nie boimy. Jesteśmy otwarci. Środki finansowe są zabezpieczone zarówno ze skarbu państwa w ramach rządowych programów, ale też i nasze. Chcemy to wreszcie doprowadzić do takiego stanu, jak to powinno wyglądać w XXI wieku.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYK
Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
2.02.2023

"W ostatnich 20 latach w naszym regionie ubyło około 62 tys. mieszkańców. To tak jakby z mapy województwa podlaskiego znikło nagle jedno miasto typu Suwałki" - mówi Dorota Wyszkowska.

Grzegorz Kuczyński, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2023

"Bieg Pamięci Sybiru powstał z ideą, żeby uczcić te wydarzenia sprzed ponad 80 lat. To bardzo ważny bieg dla tych osób, które mają bądź miały w swojej rodzinie Sybiraków, a także dla wszystkich, dla których historia jest po prostu istotna" - mówi Grzegorz Kuczyński.

Mariusz Pietraszko, fot. Sylwia Krassowska

Mariusz Pietraszko [wideo]

doradca energetyczny
1.02.2023

"Zaczynamy oszczędzać energię, zbieramy wszelkie informacje dotyczące sposobu użytkowania i poboru energii. Dzięki świadectwom charakterystyki energetycznej w końcu wiemy, ile tej energii potrzebujemy" - mówi Mariusz Pietraszko.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
31.01.2023

"Dzieci w szkołach jest coraz mniej, ale jak na razie spowodowało to niewielki odpływ nauczycieli. Bo uczniów ubyło kilkadziesiąt procent, a nauczycieli zaledwie kilka" - mówił w Polskim Radiu Białystok wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Magdalena Borkowska, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Borkowska [wideo]

dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii
30.01.2023

- Na naszym przykładzie została opracowana ścieżka opieki nad pacjentką - mówi dyrektor BCO. Województwo podlaskie jest jednym z czterech, które wdrażają nowy model opieki onkologicznej.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes Juvenii Białystok
29.01.2023

"Michał Niewiński jest w doskonałej dyspozycji. Na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył dwa medale (złoto i brąz) i jedno czwarte miejsce - rewelacja" - mówi Janusz Bielawski.


Jarosław Antychowicz, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Antychowicz [wideo]

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
27.01.2023

"Nasi przedsiębiorcy szybko dostosowują się do nowych warunków. Bardzo dobrze przeszli przez pandemię i wtedy, kiedy zamknęła się granica ze Wschodem - szybko odnaleźli inne możliwości współpracy i budowania biznesu" - mówi Jarosław Antychowicz.

fot. Marcelina Markowska

Feral Atom

finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
26.01.2023

- Czasami czuję, że ta potrzeba tworzenia jest nieposkromionym elementem, bez którego nie wyobrażam sobie życia - mówi Feral Atom.

Jolanta Tulkis, fot. Barbara Sokolińska

Jolanta Tulkis [wideo]

rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
26.01.2023

- W styczniu spodziewamy się wzrostu bezrobocia, natomiast nie jest to niepokojące zjawisko, jest to rokroczne - mówiła w Polskim Radiu Białystok rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku Jolanta Tulkis.


Bartłomiej Mróz i Daniel Galas z zespołu Tappahall, fot. Marcin Gliński

Bartłomiej Mróz i Daniel Galas

z zespołu Tappahall, finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
25.01.2023

"Wszystko zmierza w jedną konkretną stronę - w stronę luzu i pozytywnej energii" - tak o swojej twórczości mówią muzycy z zespołu Tappahall.

Paweł Szrot, fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
25.01.2023

"Jest założenie takie, aby czołgów przekazano Ukrainie tyle, żeby złożyły się łącznie na brygadę pancerną. A brygada to jest około stu czołgów. Jeśli mówimy o szerszej koalicji, to tyle krajów powinno w niej uczestniczyć, żeby ponad 100 czołgów kupić" - mówił w Polskim Radiu Białystok szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

VBS, finalista czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, fot. Wojciech Szubzda

Wiktor Bogdan - VBS

raper, finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
24.01.2023

"Chwile niemiłe i miłe, to wszystko tworzy moje teksty. Rap to najlepszy gatunek muzyki do opowiadania o wszystkim co się dzieje w życiu. Jest bardzo autobiograficzny" - mówił w Polskim Radiu Białystok raper VBS.


Źródło: archiwum prywatne

Urszula Cieślak [wideo]

z biura maklerskiego Reflex
24.01.2023

"Są pierwsze stacje, gdzie ceny - zwłaszcza benzyny - zaczynają o kilka groszy rosnąć i myślę, że to będzie tendencja, którą będziemy w tych najbliższych dniach obserwować niestety na większości stacji" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Urszula Cieślak z biura maklerskiego Reflex.

fot. Marcelina Markowska

Michał Babik, Miłosz Gładyszewski, Piotr Klepacki, Michał Marchel

muzycy z zespołu Five Stages of Grief
23.01.2023

Muzycy z zespołu Five Stages of Grief to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

Główny Inspektor Transportu Drogowego
23.01.2023

"My mamy bardzo unikalny sprzęt kontrolny. Już niebawem województwo podlaskie wzbogaci się o mobilną stację diagnostyczną. Będzie jedna na województwo. Za pomocą tej mobilnej stacji można ze stuprocentową dokładnością sprawdzić stan techniczny, zweryfikować wszystkie układy pojazdu" - mówił w Polskim Radiu Białystok Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.


fot. Sylwia Krassowska

Natalia Maliszewska

srebrna medalistka podczas ME w short tracku
20.01.2023

- Widzę, że potrafię wyjść z ciężkich warunków na bardzo dobry rezultat, więc jeśli jestem sobie w stanie z tym poradzić, to jakoś sobie poradzę.

Dariusz Budrowski, źródło: PARP

Dariusz Budrowski

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
20.01.2023

"Podlascy przedsiębiorcy uzyskali do tej pory prawie 2,4 mld zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Innowacyjnych i kreatywnych pomysłów jest bardzo dużo" - mówi Dariusz Budrowski.

Jacek Ozdoba, fot. Joanna Szubzda

Jacek Ozdoba [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
19.01.2023

- Wysokie kary i działalność wydziałów do zwalczania przestępczości środowiskowej - to wszystko ma wywołać tzw. efekt mrożący. I już go zauważamy - jest mniej pożarów, nielegalny import jest mniejszy, a jego wykrywalność większa.


Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk, fot. Joanna Szubzda

Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk

z zespołu Kobiety Wschodu, finalistki konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
18.01.2023

Ideą zespołu jest prezentacja bogactwa wielokulturowego Podlasia, a w szczególności Białegostoku, poprzez prezentację muzyki kobiet, które mieszkają i tworzą w naszym regionie.

Jarosław Ścieszyk, źródło: archiwum prywatne

Jarosław Ścieszyk

dziennikarz telewizji Biełsat
18.01.2023

- Białorusini nie chcą brać udziału w wojnie. Nie chcą walczyć nawet ci wojskowi, którzy sympatyzują z Łukaszenką.

Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Przemek Piotrowski

finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
17.01.2023

"Nie czuję się typowym instrumentalistą. Czuję się bardziej wokalistą" - mówi Przemek Piotrowski.


Podpułkownik Dariusz Szorc, fot. Barbara Sokolińska

ppłk Dariusz Szorc [wideo]

szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku
17.01.2023

"W ramach szkolenia specjalistycznego wszyscy kandydaci na żołnierzy zawodowych mogą odbyć szereg szkoleń, mogą nabyć nowe umiejętności. To szereg uprawnień, które można również wykorzystać poza wojskiem" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok ppłk Dariusz Szorc.

Mariusz Dudziński, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Dudziński [wideo]

burmistrz Tykocina
16.01.2023

"Turystów w 2022 roku było mniej, bo wojna na Ukrainie kojarzyła się z terenami przygranicznymi i Tykocin był postrzegany, szczególnie ze strony Polaków mieszkających na zachodzie Polski, jako ta strefa przygraniczna. Ci, którzy przyjeżdżali, byli bardzo pozytywnie i miło zaskoczeni, że przecież tu nie ma żadnego zagrożenia" - mówi Mariusz Dudziński.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska [wideo]

z Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP
13.01.2023

"Mieliśmy taki okres, w którym przedstawiciele zawodów medycznych w poszukiwaniu lepszych warunków pracy jednak opuszczali nasz region. Myślę, że ten trend trwa. Mamy starzejące się społeczeństwo, choroby cywilizacyjne, coraz więcej problemów zdrowotnych, nie tylko w wymiarze fizycznym, ale także w wymiarze psychicznym i tych specjalistów po prostu potrzeba" - mówi Edyta Dąbrowska.


dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.01.2023

Uregulowanie pracy zdalnej, tematu kontroli trzeźwości pracowników, ale też prawdopodobnie dodatkowe dni urlopowe. Sporo zmian czeka nas w tym roku w kodeksie pracy.

Michał Jarmoszuk, fot. Sylwia Krassowska

Michał Jarmoszuk

finalista konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
11.01.2023

Oprócz teatru drugą jego pasją jest muzyka. - Taka fuzja teatralno-muzyczna pomaga mi, dlatego że moja wrażliwość kształtowana poprzez poczucie teatru i formy ułatwia mi tworzenie.

Artur Kosicki, fot. Barbara Sokolińska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.01.2023

- Pierwszymi rzeczami, które będziemy brali pod uwagę przy konkursach z Funduszy Europejskich, są rzeczy związane z odnawialnymi źródłami energii, bo chcemy odpowiedzieć na rosnące ceny energii. Też istotnymi kwestiami są projekty strategiczne i rzeczy skierowane do przedsiębiorców.


fot. Joanna Szubzda

Mariusz Błaszczak

wicepremier, minister obrony narodowej
10.01.2023

To gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego. Tak o powstającej w naszym regionie 1. Dywizji Piechoty Legionów mówi w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

La Venders, fot. Barbara Sokolińska

La Venders

finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
9.01.2023

La Venders - młody, białostocki zespół to kolejny finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.01.2023

"Żyjemy w czasach tak zwanej postpolityki, kiedy właśnie bardziej emocje od argumentów mogą się liczyć i mogą zaważyć na wynikach nadchodzących wyborów" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Maciej Białous z Uniwersytetu w Białymstoku.


fot. Marcin Gliński

Robert Czerski, Mariusz Bienasz, Tomasz Staranowicz

muzycy z zespołu Bad Falcon
7.01.2023

Zespół Bad Falcon z Sokółki to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

abp Józef Guzdek, fot. Sylwia Krassowska

abp Józef Guzdek

metropolita białostocki
5.01.2023

Polacy zapamiętają go jako bliskiego współpracownika Jana Pawła II, kontynuatora jego dzieła, papieża - który był Niemcem - ale w języku polskim pozdrawiał Polaków. W Watykanie zakończyły się uroczystości pogrzebowe Benedykta XVI.

Piotr Uściński, źródło: gov.pl/web/rozwoj-technologia

Piotr Uściński [wideo]

wiceminister rozwoju i technologii
5.01.2023

- Dopłata do kredytu w ramach programu "Pierwsze Mieszkanie" skierowana jest do tych, którzy nie mają mieszkania ani własnościowego, ani spółdzielczego prawa do lokalu czy nie mają i nie mieli domu jednorodzinnego.


prof. Joanna Sadowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Sadowska [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
4.01.2023

- Jeżeli spojrzymy z perspektywy historii Polski, to II wojna światowa przyniosła taką krzywdę, takie straty, których nie zrekompensują żadne pieniądze. (...) Inną sprawą jest polityczne czy ekonomiczne oczekiwanie wypłacenia konkretnych sum - mówiła na antenie Polskiego Radia Białystok historyk prof. Joanna Sadowska z UwB.

fot. Marcin Gliński

Katarzyna Arłukowicz Strankowska

z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Białymstoku
3.01.2023

Podlaski Lekarz Weterynarii informuje o wzroście występowania ognisk ptasiej grypy w kraju. W naszym regionie jeszcze nie odnotowano przypadku zakażeń, ale lekarze weterynarii apelują do hodowców o wdrażanie zasad bezpieczeństwa.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
3.01.2023

- Wyraźnie widzimy niż demograficzny, który od wielu lat dotyczy polskiej szkoły. (...) To na razie spowodowało tylko niewielką redukcję liczby nauczycieli - zaledwie ok. 3-4 procent. To ogromna dysproporcja między mniejszą liczbą dzieci a spadkiem liczby nauczycieli - mówił na antenie Radia Białystok wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok