Radio Białystok | Gość | prof. Joanna Zajkowska [wideo] - wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii

28.12.2022, 08:35, akt. 12:44

- Jeśli chodzi o grypę, to szczepionka jest jedną z najlepszych broni przeciwko tej chorobie. Może nie zapobiega zakażeniu, ale na pewno łagodzi skutki grypy, które czasami mogą być bardzo poważne.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda
prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z prof. Joanną Zajkowską rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polsce wzrasta liczba zachorowań między innymi na grypę i RSV. W niektórych aptekach brakuje leków. Z podlaską wojewódzką konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanną Zajkowską rozmawia Michał Buraczewski.Michał Buraczewski: W ostatnim tygodniu przed świętami służby sanitarne w Polsce odnotowały prawie 300 tys. przypadków grypy. Czy to nadzwyczajna fala zachorowań, czy typowa sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w ubiegłych latach?


prof. Joanna Zajkowska: To, że liczba wzrasta, jest sytuacją normalną. Może nas trochę zaskakiwać, że tych przypadków jest aż tak dużo.


Z czego wynika taki gwałtowny wzrost liczby zachorowań?


Na pewno pora roku. Jest to sezon zachorowań na wirusowe choroby układu oddechowego. Sezon grypowy zaczyna się w październiku, listopadzie. Natomiast przyrost tych przypadków rzeczywiście jest duży. Sprzyja temu na pewno pogoda. Mamy dużą wilgotność i zmienne temperatury. Poza tym sezon okołoświąteczny, czyli podróże, zakupy, spotkania z rodzinami, też sprzyja transmisji wirusa.


A jaki przebieg ma choroba w tym sezonie grypowym? Czy taki sam jak w ubiegłych latach?


Nie ma sygnałów, żeby pojawiły się jakieś odmienne przebiegi. Grypa to zakażenie górnych dróg oddechowych, ale często z taką ogólnoustrojową reakcją, czyli bólem stawów, mięśni, wysoką gorączką, suchym kaszlem.


Jak wygląda sytuacja w podlaskich szpitalach? Resort zdrowia alarmuje, że jest ona szczególnie trudna na oddziałach pediatrycznych.


Tak. Mamy informacje, że bardzo przeciążone są oddziały pediatryczne, nocna pomoc lekarska czy podstawowa opieka zdrowotna tam, gdzie są pediatrzy. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe, w większości jednak chorujemy w domu i tutaj pomoc ambulatoryjna może być przeciążona. Jeżeli chodzi o hospitalizacje, w tej chwili nie rejestrujemy jeszcze wzmożonej liczby przyjęć.


Ministerstwo Zdrowia zwraca też uwagę, że jednocześnie obok grypy występują też liczne przypadki Covid-19 i RSV. Czy objawy tych chorób są do siebie podobne?


Podobne. Może nie identyczne, ale podobne i na początku bardzo trudno rozróżnić, z czym mamy do czynienia, czyli zaczyna się nieżytem górnych dróg oddechowych. W grypie częściej mamy ból głowy, wysoką gorączkę i bóle mięśni. Jeżeli chodzi o RSV, to jest kaszel, drapanie w gardle czy objawy nieżytu górnych dróg oddechowych. A z Covidem już jesteśmy zaprzyjaźnieni. On nie minął i niestety dalej wśród nas krąży.


Od nowego roku lekarze rodzinni mają dysponować testami, które wykażą, czy pacjent choruje na Covid-19, grypę czy RSV. Bez takiej diagnozy leczenie może okazać się nieskuteczne?


W większości tych zakażeń i tak leczymy objawowo. W pewnych wypadkach, u osób z dużym ryzykiem ciężkiego zachorowania, identyfikacja tego, z czym mamy do czynienia, szczególnie jeśli chodzi o grypę, pozwala włączyć leczenie przyczynowe, bo w przypadku grypy taki lek posiadamy. W związku z tym posiadanie takiego narzędzia identyfikującego będzie bardzo pomocne.


Są doniesienia o brakach niektórych leków w aptekach. Czy może być to efekt przepisywania przez lekarzy nadmiernej liczby antybiotyków i leczenia objawowego? O takiej obserwacji mówił wczoraj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Na pewno duża konsumpcja antybiotyków jest pewnym zjawiskiem, które powinniśmy kontrolować, ponieważ chętnie przyjmujemy antybiotyki, często prosimy o nie lekarza. Natomiast wydaje mi się, że brak pewnych leków ma wiele innych przyczyn. Jest to problem, który sygnalizowany jest również w innych krajach. Być może jest to również kwestia produkcji, niedostatku pewnej grupy leków.


Resort zdrowia uspokaja, że braki leków są jedynie lokalne i że mamy zapasy na kilka miesięcy. Czyli nie zgadza się pani z taką diagnozą?


Nie. Mam nadzieję, że tak będzie.


W jaki sposób powinniśmy reagować w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych? Kiedy możemy jeszcze leczyć się domowymi sposobami, a kiedy trzeba już udać się do lekarza?


To zależy od wieku pacjenta i naszej kondycji immunologicznej. Inaczej powinniśmy patrzeć na małe dzieci, seniorów. Młodzi dorośli, szczególnie wyszczepieni, jeżeli zaczynają chorować łagodnie, spokojnie mogą chorować w domu, przyjmując leki przeciwgorączkowe, napotne i oczywiście unikać wysiłku fizycznego, żeby nie inhalować tego aerozolu w głąb płuc. Zostajemy w domu, nie biegamy po schodach, nie zakażamy innych.

Jeżeli natomiast gorączka utrzymuje się dłużej niż dwa, trzy dni, pojawiają się jakieś niepokojące objawy, krwawienia z nosa albo zachorowanie dotyczy małych dzieci bądź seniorów, konieczny jest kontakt z lekarzem.


Za nami spotkania przy świątecznych stołach. Przed nami jeszcze zabawy sylwestrowe. Czy w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się jeszcze większej fali zachorowań?


Takie są prognozy. Wynika to właśnie ze zwiększonej szansy na transmisję wirusa poprzez zachowania socjalne, czyli spotkania rodzinne, zakupy, podróże, sylwester.


Kiedy przypada szczyt zachorowań?


No właśnie to jest dosyć trudne pytanie, ponieważ opieramy się też na informacjach, które dotyczą sąsiednich krajów. Nadzór epidemiologiczny śledzi dokładnie, tydzień do tygodnia, jak wyglądają zachorowania zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. I możemy prognozować, że zachorowań będzie więcej, dlatego że wiemy, że już jest ich dużo we Francji, w Niemczech, w Czechach. Jesteśmy mobilni, przemieszczamy się i fale zachorowań do nas docierają.


Szczyt zachorowań na grypę przypada zwykle w lutym. Czy może to się przesunąć?


Zobaczymy. Wpływa na to wiele czynników. W tym roku mniej się szczepimy. Niestety. Ponieważ grypa jest wirusem, z którym mamy do czynienia co roku, dlatego też powinniśmy co roku pamiętać o szczepieniach.

W roku popandemicznym chyba zbyt szybko odetchnęliśmy i wiele osób zbagatelizowało potrzebę szczepień. Więcej osób jest wrażliwych. Mniej się szczepimy. Zobaczymy, czy to jest początek wyższej fali, która będzie miała swój szczyt w lutym, czy po prostu ta fala wcześniej się rozwija i będzie mniej zachorowań w lutym.


Tak czy inaczej, wzrost zachorowań jest jeszcze prognozowany. Czy ma pani obawy, jeżeli chodzi o wydolność służby zdrowia? W tym momencie na oddziałach pediatrycznych mamy już zajętych 90 proc. łóżek.


Wszyscy przygotowują się na taką możliwość, stąd też informacje do państwa, żeby przynajmniej podejmować te środki, które ograniczają transmisję wirusa, czyli pozostawać w domu wtedy, kiedy mamy objawy chorobowe, nie wysyłać dzieci do przedszkola, do żłobka, jeżeli są chore albo jeżeli jest możliwość pozostawienia ich w domu, a wiele dzieci choruje. I oczywiście starać się unikać miejsc zatłoczonych, zakładać maseczki na czas podróży, czyli zmniejszać ryzyko zachorowań.


Polacy wykorzystali mniej niż połowę zamówionych szczepionek przeciwko grypie - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Szczepienia to nasza jedyna skuteczna broń w obecnej sytuacji?


Jeśli chodzi o grypę, to jedna z najlepszych. Może nie zapobiega zakażeniu i zachorowaniu, ale na pewno łagodzi skutki grypy, które czasami mogą być bardzo poważne. W tej chwili dysponujemy czterowalentnymi szczepionkami, jest kilka preparatów do wyboru. Mamy doskonały preparat donosowy dla dzieci, czyli unikamy kłucia igłą. Nie cieszy się to taką popularnością, jakbyśmy chcieli.| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok