Radio Białystok | Gość | prof. Joanna Zajkowska [wideo] - wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii

28.12.2022, 08:35, akt. 12:44

- Jeśli chodzi o grypę, to szczepionka jest jedną z najlepszych broni przeciwko tej chorobie. Może nie zapobiega zakażeniu, ale na pewno łagodzi skutki grypy, które czasami mogą być bardzo poważne.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda
prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z prof. Joanną Zajkowską rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polsce wzrasta liczba zachorowań między innymi na grypę i RSV. W niektórych aptekach brakuje leków. Z podlaską wojewódzką konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanną Zajkowską rozmawia Michał Buraczewski.Michał Buraczewski: W ostatnim tygodniu przed świętami służby sanitarne w Polsce odnotowały prawie 300 tys. przypadków grypy. Czy to nadzwyczajna fala zachorowań, czy typowa sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w ubiegłych latach?


prof. Joanna Zajkowska: To, że liczba wzrasta, jest sytuacją normalną. Może nas trochę zaskakiwać, że tych przypadków jest aż tak dużo.


Z czego wynika taki gwałtowny wzrost liczby zachorowań?


Na pewno pora roku. Jest to sezon zachorowań na wirusowe choroby układu oddechowego. Sezon grypowy zaczyna się w październiku, listopadzie. Natomiast przyrost tych przypadków rzeczywiście jest duży. Sprzyja temu na pewno pogoda. Mamy dużą wilgotność i zmienne temperatury. Poza tym sezon okołoświąteczny, czyli podróże, zakupy, spotkania z rodzinami, też sprzyja transmisji wirusa.


A jaki przebieg ma choroba w tym sezonie grypowym? Czy taki sam jak w ubiegłych latach?


Nie ma sygnałów, żeby pojawiły się jakieś odmienne przebiegi. Grypa to zakażenie górnych dróg oddechowych, ale często z taką ogólnoustrojową reakcją, czyli bólem stawów, mięśni, wysoką gorączką, suchym kaszlem.


Jak wygląda sytuacja w podlaskich szpitalach? Resort zdrowia alarmuje, że jest ona szczególnie trudna na oddziałach pediatrycznych.


Tak. Mamy informacje, że bardzo przeciążone są oddziały pediatryczne, nocna pomoc lekarska czy podstawowa opieka zdrowotna tam, gdzie są pediatrzy. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe, w większości jednak chorujemy w domu i tutaj pomoc ambulatoryjna może być przeciążona. Jeżeli chodzi o hospitalizacje, w tej chwili nie rejestrujemy jeszcze wzmożonej liczby przyjęć.


Ministerstwo Zdrowia zwraca też uwagę, że jednocześnie obok grypy występują też liczne przypadki Covid-19 i RSV. Czy objawy tych chorób są do siebie podobne?


Podobne. Może nie identyczne, ale podobne i na początku bardzo trudno rozróżnić, z czym mamy do czynienia, czyli zaczyna się nieżytem górnych dróg oddechowych. W grypie częściej mamy ból głowy, wysoką gorączkę i bóle mięśni. Jeżeli chodzi o RSV, to jest kaszel, drapanie w gardle czy objawy nieżytu górnych dróg oddechowych. A z Covidem już jesteśmy zaprzyjaźnieni. On nie minął i niestety dalej wśród nas krąży.


Od nowego roku lekarze rodzinni mają dysponować testami, które wykażą, czy pacjent choruje na Covid-19, grypę czy RSV. Bez takiej diagnozy leczenie może okazać się nieskuteczne?


W większości tych zakażeń i tak leczymy objawowo. W pewnych wypadkach, u osób z dużym ryzykiem ciężkiego zachorowania, identyfikacja tego, z czym mamy do czynienia, szczególnie jeśli chodzi o grypę, pozwala włączyć leczenie przyczynowe, bo w przypadku grypy taki lek posiadamy. W związku z tym posiadanie takiego narzędzia identyfikującego będzie bardzo pomocne.


Są doniesienia o brakach niektórych leków w aptekach. Czy może być to efekt przepisywania przez lekarzy nadmiernej liczby antybiotyków i leczenia objawowego? O takiej obserwacji mówił wczoraj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Na pewno duża konsumpcja antybiotyków jest pewnym zjawiskiem, które powinniśmy kontrolować, ponieważ chętnie przyjmujemy antybiotyki, często prosimy o nie lekarza. Natomiast wydaje mi się, że brak pewnych leków ma wiele innych przyczyn. Jest to problem, który sygnalizowany jest również w innych krajach. Być może jest to również kwestia produkcji, niedostatku pewnej grupy leków.


Resort zdrowia uspokaja, że braki leków są jedynie lokalne i że mamy zapasy na kilka miesięcy. Czyli nie zgadza się pani z taką diagnozą?


Nie. Mam nadzieję, że tak będzie.


W jaki sposób powinniśmy reagować w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych? Kiedy możemy jeszcze leczyć się domowymi sposobami, a kiedy trzeba już udać się do lekarza?


To zależy od wieku pacjenta i naszej kondycji immunologicznej. Inaczej powinniśmy patrzeć na małe dzieci, seniorów. Młodzi dorośli, szczególnie wyszczepieni, jeżeli zaczynają chorować łagodnie, spokojnie mogą chorować w domu, przyjmując leki przeciwgorączkowe, napotne i oczywiście unikać wysiłku fizycznego, żeby nie inhalować tego aerozolu w głąb płuc. Zostajemy w domu, nie biegamy po schodach, nie zakażamy innych.

Jeżeli natomiast gorączka utrzymuje się dłużej niż dwa, trzy dni, pojawiają się jakieś niepokojące objawy, krwawienia z nosa albo zachorowanie dotyczy małych dzieci bądź seniorów, konieczny jest kontakt z lekarzem.


Za nami spotkania przy świątecznych stołach. Przed nami jeszcze zabawy sylwestrowe. Czy w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się jeszcze większej fali zachorowań?


Takie są prognozy. Wynika to właśnie ze zwiększonej szansy na transmisję wirusa poprzez zachowania socjalne, czyli spotkania rodzinne, zakupy, podróże, sylwester.


Kiedy przypada szczyt zachorowań?


No właśnie to jest dosyć trudne pytanie, ponieważ opieramy się też na informacjach, które dotyczą sąsiednich krajów. Nadzór epidemiologiczny śledzi dokładnie, tydzień do tygodnia, jak wyglądają zachorowania zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. I możemy prognozować, że zachorowań będzie więcej, dlatego że wiemy, że już jest ich dużo we Francji, w Niemczech, w Czechach. Jesteśmy mobilni, przemieszczamy się i fale zachorowań do nas docierają.


Szczyt zachorowań na grypę przypada zwykle w lutym. Czy może to się przesunąć?


Zobaczymy. Wpływa na to wiele czynników. W tym roku mniej się szczepimy. Niestety. Ponieważ grypa jest wirusem, z którym mamy do czynienia co roku, dlatego też powinniśmy co roku pamiętać o szczepieniach.

W roku popandemicznym chyba zbyt szybko odetchnęliśmy i wiele osób zbagatelizowało potrzebę szczepień. Więcej osób jest wrażliwych. Mniej się szczepimy. Zobaczymy, czy to jest początek wyższej fali, która będzie miała swój szczyt w lutym, czy po prostu ta fala wcześniej się rozwija i będzie mniej zachorowań w lutym.


Tak czy inaczej, wzrost zachorowań jest jeszcze prognozowany. Czy ma pani obawy, jeżeli chodzi o wydolność służby zdrowia? W tym momencie na oddziałach pediatrycznych mamy już zajętych 90 proc. łóżek.


Wszyscy przygotowują się na taką możliwość, stąd też informacje do państwa, żeby przynajmniej podejmować te środki, które ograniczają transmisję wirusa, czyli pozostawać w domu wtedy, kiedy mamy objawy chorobowe, nie wysyłać dzieci do przedszkola, do żłobka, jeżeli są chore albo jeżeli jest możliwość pozostawienia ich w domu, a wiele dzieci choruje. I oczywiście starać się unikać miejsc zatłoczonych, zakładać maseczki na czas podróży, czyli zmniejszać ryzyko zachorowań.


Polacy wykorzystali mniej niż połowę zamówionych szczepionek przeciwko grypie - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Szczepienia to nasza jedyna skuteczna broń w obecnej sytuacji?


Jeśli chodzi o grypę, to jedna z najlepszych. Może nie zapobiega zakażeniu i zachorowaniu, ale na pewno łagodzi skutki grypy, które czasami mogą być bardzo poważne. W tej chwili dysponujemy czterowalentnymi szczepionkami, jest kilka preparatów do wyboru. Mamy doskonały preparat donosowy dla dzieci, czyli unikamy kłucia igłą. Nie cieszy się to taką popularnością, jakbyśmy chcieli.| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.

Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.


Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.

fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.


fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.

ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.

fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.


Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.

dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.


Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.


Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski, fot. Marcin Gliński

Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski

zespół Bad Falcon, laureaci konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
25.02.2023

- Po Niebieskim Mikrofonie jeszcze się nie spotkaliśmy, nie mieliśmy żadnej próby, ale na gorąco rozmawialiśmy o teledysku. Na pewno w planach mamy teledysk do piosenki "Klątwa" - mówił w Radiu Białystok Tomasz Staranowicz z zespołu Bad Falcon.

Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
24.02.2023

- To nie jest wojna o charakterze lokalnym, regionalnym. To jest wojna, która zdeterminuje porządek europejski, z wpływem także na porządek światowy - mówi w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.

Marek Ławreszuk, fot. Joanna Szubzda

Marek Ławreszuk

z zespołu Czeremszyna - laureata plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
24.02.2023

- Ta nagroda była dla nas bardzo dużą niespodzianką. Zespoły, które grają podobną muzykę do nas i będą planowały w przyszłych latach startować w Niebieskim Mikrofonie, niech się nie wahają - warto!


Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Przemek Piotrowski

laureat konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
23.02.2023

- Niebieski Mikrofon przede wszystkim daje cenne doświadczenie. Poznałem wielu ciekawych artystów, wiele zespołów, dostałem masę motywacji i zastrzyk finansowy.

prof. Maciej Perkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Maciej Perkowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.02.2023

- Deklaracja liderów Bukaresztańskiej Dziewiątki to sygnał polityczny, który pokazuje jedność i usuwa wątpliwości wobec Rosji, na przykład w kwestiach gospodarczych.

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski, fot. Sylwia Krassowska

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski

zespół Five Stages of Grief, finaliści 4. edycji konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok"
22.02.2023

"To był duży stres, bo jesteśmy młodym zespołem, za nami dopiero drugi konkurs, ale nikt nie chciał zawieść. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy Niebieski Mikrofon" - mówi Michał Babik.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok