Radio Białystok | Gość | mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo] - rzeczniczka podlaskiego oddziału Straży Granicznej

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka podlaskiego oddziału Straży Granicznej

17.04.2023, 07:54, akt. 12:02

- Widać, że służbom białoruskim cały czas zależy na tym, żeby podtrzymywać wojnę hybrydową. Widzimy, że migrantów po tamtej stronie cały czas przybywa.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda
mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z mjr Katarzyną Zdanowicz rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wciąż co najmniej kilkadziesiąt osób dziennie próbuje nielegalnie przekraczać granicę polsko-białoruską. Straż Graniczna zmaga się też w ostatnich dniach z coraz bardziej agresywnym zachowaniem tak zwanych kurierów, którzy przyjeżdżają na pogranicze, by odebrać migrantów.

O sytuacji na granicy z rzeczniczką podlaskiego oddziału Straży Granicznej major Katarzyną Zdanowicz rozmawia Adam Janczewski.
Adam Janczewski:  Wczoraj była informacja o niemal 70 migrantach próbujących przekroczyć granicę polsko-białoruską, przedwczoraj o 159, a jeszcze dzień wcześniej o 90 osobach. Jak widać, fala migracyjna z Białorusi nie ustaje, a wręcz przeciwnie - przybiera na sile.


mjr Katarzyna Zdanowicz: A ostatniej doby mamy 84 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Marzec i kwiecień pokazują nam, że tych prób jest więcej.


Przyszła wiosna?


Zdecydowanie tak. To zdecydowanie ułatwia nielegalne przekraczanie granicy. Mamy też takie sytuacje, kiedy osoby próbują nielegalnie przekroczyć granicę, podchodzą do zapory i nie pokonują jej, natomiast jest to już liczone jako próba nielegalnego przekroczenia granicy. I tak jak mieliśmy te 159 przypadków piątek, to ponad 40 to były próby, kiedy zauważono polskie patrole i wycofano się w głąb Białorusi.


Kilkunastu, kilkudziesięciu osobom dziennie jednak udaje się przekroczyć granicę. Najczęściej są to odcinki rzeczne. Czy nie da się tych rzek jakoś lepiej chronić?


Rzeki są zabezpieczone. W niektórych miejscach mają barierę elektroniczną, czyli nadzór z kamerami. Funkcjonariusze przez 24 godziny na dobę obserwują te odcinki. Natomiast cały czas wspierają nas żołnierze. Także patrole są poustawiane.

Niestety bardzo często Białorusini, bo pamiętajmy o tym, że to służby białoruskie organizują to wszystko, kierują cudzoziemców właśnie w miejsca bardzo niebezpieczne, bo są to np. rezerwat ścisły Parku Białowieskiego czy tereny podmokłe jak Zalew Siemianówka. Bardzo często w tych miejscach dochodzi do nielegalnego przekroczenia granicy, ale też na rzece granicznej Świsłocz.


Czy są to skoordynowane działania, w tym sensie, że w kilku miejscach naraz podejmowane są próby po to, by któraś być może się udała?


Bardzo często się tak zdarza, że próba podejmowana jest w jednym miejscu po to, by odwrócić uwagę od innego miejsca, a tam na drabinie, którą dostarczają służby białoruskie, cudzoziemcy próbują pokonać zaporę górą.

Natomiast mamy też barierę elektroniczną i ten całodobowy dozór pozwala nam bezpośrednio reagować. Funkcjonariusze widzą, że jest próba nielegalnego przekroczenia granicy, powiadamiają patrol, który jedzie na miejsce i reaguje.


Co do tej stalowej zapory, to mówiło się o podkopach, rozpieraniu przęseł, drabinach, nawet o kątówkach na baterie, którymi migranci próbowali przecinać przęsła. Czy te przypadki wciąż się zdarzają? Jak to wygląda?


Różne metody są stosowane. Wiadomo, że każda zapora przy odpowiedniej ilości narzędzi jest do przejścia. Natomiast zaangażowanie służb białoruskich jest cały czas bardzo widoczne. Migranci są wyposażani w narzędzia. Często również służby białoruskie pomagają migrantom, wykonując podkopy czy innego rodzaju ułatwienia przy przekraczaniu zapory fizycznej.

Natomiast tak jak mówiłam - każde podejście do bariery powoduje, że my mamy już informacje, jesteśmy w stanie od razu reagować.


Jakie są przewidywania Straży Granicznej na kolejne tygodnie, miesiące?


Pogoda jest ładna. Widać, że służbom białoruskim cały czas zależy na tym, żeby podtrzymywać wojnę hybrydową. Widzimy, że po tamtej stronie migrantów cały czas przybywa. Pamiętajmy, że ich kierunek jest taki, że oni dostają się do Rosji na legalnych wizach, z Rosji są transportowani już przez zorganizowane grupy do Mińska czy do innych większych miejscowości. Tutaj już czekają na odpowiednie wskazówki i jest im organizowane nielegalne przekraczanie już bezpośrednio przy granicy z Białorusią.

I też pamiętajmy o tym, że służby białoruskie bardzo dobrze strzegą swoich granic. Oni mają tam ścisły pas, do którego mogą wejść tylko określone osoby. Bez ich zgody i wiedzy nie jest to praktycznie możliwe.


Czy obecnie komunikujecie się jakoś w ogóle ze służbami białoruskimi?


Jest wymiana pism, jest informacja do służb dyżurnych, kiedy widzimy, że coś dzieje się po tamtej stronie i służby białoruskie mogłyby zareagować czy udzielić komuś pomocy. Kiedy na przykład jest duża grupa osób, to też staramy się o tym informować. Natomiast można powiedzieć, że ta współpraca jest teraz na poziomie zerowym. Kiedyś były spotkania graniczne, przebiegało to normalnie, w tej chwili tej współpracy nie ma.


Jeżeli miałaby pani podać profil migranta, który próbuje przedostać się do Polski, a tak naprawdę do Unii Europejskiej, to jak on wygląda?


Na przykład w marcu to byli cudzoziemcy z 30 różnych państw. To jest cała Afryka Subsaharyjska, kraje przy Zatoce Perskiej. To młodzi mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat. Zdarzają się kobiety, ale naprawdę sporadycznie. Chodzi o to, że te osoby muszą być silne, by pokonać zaporę, by przejść przez ten trudny teren, ale wspierani są też przez organizatorów. Można powiedzieć, że to są takie zorganizowane grupy, które dbają od samego początku o to, by ten cudzoziemiec nielegalnie przedostał się do Europy i potem dalej na zachód, bo większość z tych osób jedzie właśnie w kierunku Niemiec, Holandii czy Francji.


W przygranicznych miejscowościach coraz bardziej zuchwale zachowują się tak zwani kurierzy, którzy przyjeżdżają po migrantów, by odebrać ich spod granicy. W okolicach Narewki uciekający przed kontrolą Straży Granicznej kurier stracił panowanie nad autem i uderzył nim w ogrodzenie posesji. Okazało się, że przewoził sześciu obywateli Afganistanu. Były też ostatnio informacje o pościgach, w których to funkcjonariusze polscy musieli oddać strzały ostrzegawcze. Już nie tylko z perspektywy polskich służb, ale też z perspektywy mieszkańców przygranicznych miejscowości nie wygląda to bezpiecznie.


Niestety dochodzi do takich zdarzeń. Widać zdeterminowanie tych organizatorów, którzy za wszelką cenę próbują te osoby przewieźć dalej. W tym roku już zatrzymaliśmy ponad 200 organizatorów na samym polsko-białoruskim odcinku granicy. A w tamtym roku, o ile dobrze pamiętam, mieliśmy ich ponad 350, także widać, jaka jest skala.

Tutaj widać też większe zaangażowanie przy podjeżdżaniu po nielegalnych migrantów, dlatego że pod jedną grupę podjeżdżają cztery auta. To pilot, jest zabezpieczenie. Tak jak mieliśmy ten przypadek z poprzedniego tygodnia, kiedy w czterech autach było pięciu kurierów organizatorów, którzy przyjechali po grupę nielegalnych migrantów.


Jak mieszkańcy powinni reagować, widząc właśnie taki konwój kilku samochodów z obcymi tablicami rejestracyjnymi - czy to z innych województw, czy często też zagranicznych. Czy taki fakt powinni zgłaszać służbom?


Myślę, że należy zwracać uwagę na sytuacje odmienne. Mieszkańcy często wiedzą o takich zdarzeniach, sytuacjach, o jakichś leśnych parkingach, gdzie stoją te samochody, o przesiadaniu się osób z samochodu do samochodu. Zawsze miło jest, jak się informuje służby - czy Straż Graniczną, czy policję. Patrole są w terenie, można też zadzwonić. Zawsze to ułatwia ujawnienie osób, które zajmują się tym procederem.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok