Radio Białystok | Gość | Bartosz Bezubik [wideo] - prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform

10.05.2023, 07:30, akt. 09:09

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska
Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Bartoszem Bezubikiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zwolennicy utworzenia parku kulturowego obejmującego część Dojlid w środę (10.05) organizują spacer po dzielnicy. W jego trakcie planują konsultacje na temat swojego pomysłu, za którym opowiedziało się też już kilku białostockich radnych.

Jednocześnie z Dojlid zamierza się wyprowadzić Biaform - Zakład Przemysłu Sklejek. O tym z prezesem firmy - Bartoszem Bezubikiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Już za kilka lat białostockie Dojlidy mogą zmienić się w błyskawicznym tempie, bez względu na to, jaki będzie scenariusz tych zmian. Może tam powstać park kulturowy, lub bloki mieszkalne w miejscu słynnych Sklejek. Panie prezesie, jaki jest pana stosunek do utworzenia parku kulturowego?


Bartosz Bezubik: Trudno mi zająć jednoznaczne stanowisko dlatego, że zbyt mało wiem na temat pomysłu utworzenia parku kulturowego. Miałem okazję zapoznać się z wstępną koncepcją utworzenia parku. Mam kilka wątpliwości co do tego pomysłu.

Wiem, że kilka lat temu pojawiła się taka inicjatywa utworzenia parku na terenie osiedla Bojary, które charakteryzuje się dużo większą ilością obiektów zabytkowych w stosunku do Dojlid i tam instytucje, które opiniują tego rodzaju wnioski wypowiedziały się negatywnie. Wiec mówiąc wprost…


Liczy pan na to, że jednak ten park kulturowy nie powstanie, póki wy tam jesteście?


Może nie liczę, ale wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach taki wniosek nie zyska aprobaty stosownych instytucji.


A jak godziłoby to w interesy Sklejek?


W mojej ocenie powstanie parku kulturowego na terenie naszej fabryki oznaczałoby tak naprawdę koniec naszego zakładu, bo do tych wątpliwości mogę dodać jeszcze to, że nie do końca rozumiem powody, dla których obszarem parku miałby być objęty również teren naszego zakładu.

Nie ma żadnej tkanki historycznej na terenie samego zakładu – te budynki, którymi dysponujemy, powstały dużo później. To są budynki powojenne, budynki, które były budowane w systemie gospodarczym, tak to mogę określić. Ta technologia była technologią okresu niedoboru, czyli gospodarki socjalistycznej.

W mojej ocenie – ja oczywiście nie jestem ekspertem w dziedzinie ochrony budowli, ale naprawdę nie ma czego na terenie naszej fabryki chronić. Oddzielną sprawą jest np. tzw. Pałacyk Hasbachów po drugiej strony ulicy Dojlidy Fabryczny, czyli pierwotnie dom rodziny Hasbachów, która założyła fabrykę, w której jesteśmy, ale to są zupełnie odrębne byty. Naprawdę, na terenie naszego zakładu nie mamy czego chronić i z tego punktu widzenia nie do końca rozumiem tę inicjatywę.


Pomysłodawcy przekonują, że dzięki tej inicjatywie ochroną zostałyby objęte historyczne obiekty, takie jak hala fabryczna w Zespole Sklejek, stawy, dawna bocznica kolejowa…


Może zacznijmy od końca. Bocznica kolejowa nie istnieje na terenie naszego zakładu – została zlikwidowana wiele lat temu. Staw jest stawem stricte przemysłowym – też nie widzę tutaj żadnego charakteru zabytkowego. Wiem, że tam się przewijał tzw. staw młyński, który znajduje się na tyłach Pałacyku Hasbachów, a nie ten staw, który jest na terenie naszej fabryki.

Jedyna hala, która architektonicznie być może jest warta jakiejś ochrony, to jest hala przy ul. Dojlidy Fabryczne i w żadnym koncepcie, który jest mi znany, ta hala nie ma podlegać wyburzeniu, tylko ma zostać i pełnić funkcję usługową.


To już kolejny raz, kiedy czujecie się poniekąd zagrożeni? Osiem lat temu były protesty pracowników Biaformu w związku z planem zagospodarowania przestrzennego miasta.


Tak. Trwanie w obecnej lokalizacji dla Biaformu oznacza wygaszanie działalności produkcyjnej. Od kilku lat staramy się o to, by został uchwalony plan na terenie naszych działek, naszych nieruchomości. Osiem lat temu mieliśmy podobną sytuację. Trwała inicjatywa planistyczna, plan był poddany pod głosowanie rady miasta. Został uchwalony, natomiast ze względu na wadę prawną, którą posiadał, wojewoda podlaski uchylił ten plan i tak naprawdę dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki po mniej więcej ośmiu latach.


Ale na wszelki wypadek próbujecie wyprowadzić się stamtąd. Sześć lat temu kupiliście tereny pod Wasilkowem. Zmiana lokalizacji – ucieczka właśnie, czy faktycznie chęć rozwoju?


Powodem do przenosin jest przede wszystkim chęć rozwoju. Nie nazwałbym tego ucieczką, wręcz nie używałbym tego sformułowania. Rzeczywistość, która nas otacza, zmienia się każdego dnia. Świat nie stoi w miejscu, świat jest bardzo dynamiczny i w dzisiejszych czasach trwanie takich zakładów jak Biaform w centrach miast, bo Białystok niejako obrósł nasz zakład, nie ma z ekonomicznego punktu widzenia uzasadnienia.


I kłopoty logistyczne z dostawą towaru, z odbiorem.


Tak. Już w tej chwili myślę, że jesteśmy dość uciążliwym sąsiadem dla mieszkańców osiedla Dojlidy. Ruch samochodów ciężarowych jest dość znaczny – to jest kilkadziesiąt samochodów w ciągu doby, głównie w ciągu dnia, ale ten ruch jest spory. Chcemy się rozwijać i w perspektywie kilku lat mogłoby to oznaczać ruch samochodowy na poziomie stu i więcej samochodów dziennie. To jest taka skala, która w mojej ocenie nie ma racji bytu na terenie osiedla.


Więc dla dobra mieszkańców Dojlid im szybciej przeniesiecie się pod Wasilków, tym lepiej. Ale co musi być spełnione, żeby tak się stało?


My oczywiście musimy wykorzystać wszystkie zasoby, które posiada spółka do tego, żeby relokacja zakładu była możliwa. Główną barierą do przenosin są oczywiście pieniądze, a jednym z zasobów, którymi dysponujemy jest nieruchomość, którą chcielibyśmy korzystnie dla firmy sprzedać.


A dziś możecie to zrobić korzystnie?


Dzisiaj sprzedaż tego gruntu oznacza koniec zakładu, dlatego że na bazie warunków zabudowy, które posiadamy, zabudowa musiałaby trwać równocześnie z funkcjonowaniem zakładu, co jest tak naprawdę nierealne, bo dalsze zbliżanie się jakichkolwiek budynków mieszkalnych do zakładu będzie oznaczało konieczność zamykania naszej aktywności.


Czyli jaki scenariusz pan teraz przewiduje dla Biaformu?


Scenariusz najbardziej korzystny dla Biaformu, który ja widzę i który określiłbym mianem celu, do jakiego dążymy jest taki, że udaje nam się już po uchwaleniu planu miejscowego dla naszego terenu zbyć ten grunt dla inwestora, a następnie w taki sposób przeprowadzić tę transakcję, żeby sukcesywnie spływały do nas pieniądze, po to, żeby z jednej strony prowadzić działalność gospodarczą i produkcyjną, którą prowadzimy, a równolegle budować nowy zakład. Tak, żeby nie stracić żadnego dnia na to, że zakład nie funkcjonuje, że nie pracuje.


Bez względu na to, czy spełnią się plany pomysłodawców utworzenia parku kulturowego, czy też plan Biaformu Dojlidy w niedługim czasie mogą się bardzo zmienić. Dziękuję panu za rozmowę.


Dziękuję.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok