Radio Białystok | Gość | prof. Adam Krętowski [wideo] - rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

2.10.2023, 08:18, akt. 07:50

"Widzimy potrzeby, jakie istnieją w społeczeństwie. Zwiększamy liczbę naszych studentów - mamy dzięki temu więcej lekarzy i pielęgniarek. Otwieramy też nowe kierunki" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Krętowski.

Adam Krętowski, fot. Marcin Gliński
Adam Krętowski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Adamem Krętowskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku inauguruje w poniedziałek (02.10) nowy rok akademicki. O dokonaniach uczelni i jej planach inwestycyjnych z rektorem uczelni prof. Adamem Krętowskim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Na początek najważniejsze na dziś pytanie. Co się dzieje w szpitalu klinicznym? Czy wstrzymane czy nie wstrzymane są planowe przyjęcia pacjentów?

Adam Krętowski: Pani redaktor, szanowni państwo. Mogę zapewnić, że każdy pacjent, który potrzebuje pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym taką pomoc dostaje. My zawsze tak działaliśmy i zawsze tak będziemy działać. Oczywiście wiemy wszyscy, że w ostatnim okresie narasta ten dług zdrowotny. I pacjentów jest coraz więcej. I my zdecydowanie przyjmujemy więcej pacjentów, zarówno tych planowych jak i tych ostrych, co oznacza, że przekraczamy te umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ale wierzę w to, że Narodowy Fundusz Zdrowia to widzi. Zresztą mieliśmy ostatnio bardzo dobre rozmowy...


...w centrali w Warszawie, z prezesem...

...tak, z prezesem Filipem Nowakiem i zostaliśmy zapewnieni, że w znacznej części - w ramach możliwości finansowych - to zostanie sfinansowane. Chcę powiedzieć, że w zeszłym roku też mieliśmy sporo tych nadwykonań i po raz pierwszy znaczną część tych nadwykonań NFZ zapłacił, co spowodowało, żeśmy wyszli blisko na zero jeżeli chodzi o bilans szpitala. Także tak - będziemy prosili o dodatkowe środki. Tak - wierzę, że NFZ te środki znajdzie.


A pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, bo wszystkie planowe przyjęcia będą realizowane zgodnie z planem.

Absolutnie wszyscy pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji będą przyjęci w odpowiednim czasie.


To już ósmy rok akademicki, który zainauguruje pan jako rektor. Można się już pokusić o pewne podsumowanie. A jest co sumować - przez ostatnie lata zwiększyła się liczba studentów, których kształcicie. Ile osób dziś rozpocznie nowy rok akademicki?

Tak, rzeczywiście w ostatnim okresie  liczba studentów wzrosła znacząco. W tej chwili jest to ponad 6 tys. studentów. Kiedy zacząłem kierować uniwersytetem, chociażby na kierunku lekarskim zwiększyliśmy o blisko 60 procent liczbę studentów. Na pielęgniarstwie o blisko 90 procent. Widzimy potrzeby, jakie istnieją w społeczeństwie. Zwiększamy liczbę naszych studentów - mamy dzięki temu więcej lekarzy i pielęgniarek. Otwieramy też nowe kierunki.

Chcę powiedzieć, że jesteśmy też gotowi na dalszy rozwój, na dalsze zwiększanie liczby studentów. To kwestia nowych inwestycji dydaktycznych, których potrzebujemy. Ale absolutnie tutaj staramy się pomóc w sytuacji naszego kraju.


Jaka przyszłość czeka pana studentów? Czy dostaną się na wymarzone specjalizacje? Jak w tej chwili wygląda sytuacja z dostępnością do dalszego kształcenia młodych lekarzy?

Ja mogę powiedzieć, że im bardzo zazdroszczę, ponieważ jak ja kończyłem studia, było to ponad 30 lat temu, to byłem jedynym absolwentem, który został na uczelni i w szpitalu klinicznym. Ponieważ nie było tej pracy. Nie było ani możliwości specjalizowania ani w ogóle zatrudnienia. Więc w tej chwili młodzi ludzie mają do wyboru, do koloru. Jaką chcą specjalizację mogą sobie wybrać. I znacząco lepsze warunki płacowe. Także myślę że to jest bardzo dobry zawód. Ale też powiedzmy sobie szczerze - poprawiły się finanse jeżeli chodzi o panie pielęgniarki, o diagnostów. Oczywiście ciągle mogłoby być lepiej, ale...


...ale ciągle jednak szukają pracy za granicą.

Myślę że są różne inne czynniki, które o tym decydują, nie zawsze czynnik finansowy. Natomiast zdecydowanie większość jednak zostaje w Polsce i tutaj pracuje, bo naprawdę są możliwości. Poprawia się infrastruktura. Także myślę że to jest proces.


Właśnie - kliniki Uniwersytetu Medycznego nieustannie się rozwijają - z korzyścią przede wszystkim dla chorych, ale też personelu medycznego. Czy praca w szpitalach klinicznych może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż teraz?  

Oczywiście to jest kwestia indywidualna. Bo wielu młodych ludzi uważa że praca na własny rachunek czy praca w prywatnej poradni daje więcej satysfakcji. Natomiast oczywiście praca na uniwersytecie, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym to też dużo wyzwań, dużo ciężkiej pracy, ale my ciągle mamy chętnych. Ciągle mamy wspaniałych młodych ludzi, którzy do nas przychodzą. Także wierzymy, że jest szansa, że za chwilę oni nas zastąpią.


Plany inwestycyjne. Zacznijmy od budowy przychodni specjalistycznych dziecięcego szpitala. Na jakim jest to etapie?

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli chodzi o Dziecięcy Szpital Kliniczny - to tam mamy rzeczywiście niesamowite zmiany. Po pierwsze - psychiatria dziecięca. Już ponad 400 młodych pacjentów hospitalizowanych. Ponad 3 tysiące porad dziennych. To także jest remont tego szpitala. Ponad dziesięć klinik zostało wyremontowanych. Szpital 30 lat temu zbudowany zmienił oblicze, jest znowu piękny, znowu nowy.

To jest oczywiście ta część ambulatoryjna, która też pozwoli na lepszą opiekę nad pacjentami z całego regionu. Tutaj jesteśmy na etapie planów i myślę że w ciągu dwóch, trzech lat ta część ambulatoryjna zostanie zbudowana. Także zdecydowanie poprawi się jakość opieki nad małymi pacjentami, ale także możliwość kształcenia w zakresie pediatrii.


A jak udaje się realizować rozbudowę klinik na Dojlidach?

To jest w tej chwili największe marzenie. Nasze plany na rozwój. Musimy, mówiąc o zwiększeniu liczby lekarzy, pielęgniarek - budować naszą bazę kliniczną. Ten szpital wymaga rozbudowy. Udało się otworzyć kliniki pulmonologiczne przy okazji - niestety - covidu. Jesteśmy na etapie już rozpoczęcia jeżeli chodzi o budowę klinik zakaźnych, ale potrzebujemy tam rozwoju pozostałej części szpitala. Potrzebujemy rozwoju onkologii uniwersyteckiej, potrzebujemy też rozwoju innych klinik. Wierzę że uda nam się te fundusze w Ministerstwie Zdrowia pozyskać.


Przed wami wciąż wielkie wyzwanie - Centrum Onkologii Spersonalizowanej. Co w tym temacie się dzieje?

To jest ten temat, na którym nam też bardzo zależy. Jest to projekt, który został wpisany do Wojewódzkiego Programu Transformacji. Jest to projekt, który uzyskał pozytywne opinie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Dostał właściwą ilość punktów w tzw. Jowiszu. W ramach tego konkursu - wygląda na to, że to nie jest dla nas konkurs, że nie spełniamy tych kryteriów, że to jest dla dużych onkologii, ale rozmawiam. Byłem też w ministerstwie, mówiłem że to potrzeby projekt. I wierzę, że te pieniądze się znajdą.  


A co się dzieje w kwestii budowy auli podziemnej na dziedzińcu Pałacu Branickich?

Tu nie chodzi o samą aulę podziemną. Chodzi o to, że potrzebujemy dodatkowych przestrzeni dydaktycznych. Rok 2000 - mamy około 2 tys. studentów. Teraz mamy 6 tys. Trzykrotnie większa liczba studentów. Potrzebujemy sal wykładowych, sal seminaryjnych. Jeżeli byłyby na to pieniądze, jeżeli udałoby się zbudować aulę w obrębie tego dziedzińca - to będzie super. Jeżeli będzie mniej pieniędzy i zbudujemy aulę gdzieś indziej - to też jest to bardzo potrzebne dla uniwersytetu.

Przy okazji zrobiliśmy świetne badania archeologiczne, które trwają. Wiele fantastycznych rzeczy zostało znalezionych. To są te różne drobne artefakty - kafle, butelki, złote kluczyki. Ale też ten fragment z XV wieku z podłogą, fragment kamienny budynku, który mówi o tym, co było właśnie w tym miejscu. To są początki tego miasta. Także historycy są zachwyceni. My też cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę.


A co robicie, że wasi studenci na egzaminach końcowych zawsze są najlepsi w Polsce?

Jeżeli chodzi o jakość dydaktyki - nam bardzo na tym zależy. Oczywiście ciągle mamy coś do poprawy. Tutaj staramy się na bieżąco ze studentami konsultować gdzie jeszcze możemy coś lepiej zrobić. Ostatnio powołaliśmy też Centrum Doskonałości Dydaktycznej. Chcemy też wesprzeć naszych nauczycieli akademickich pod względem pedagogicznym, pod względem metodologicznym. Bardzo nam zależy na tej dydaktyce. Konkurencja jest coraz większa - wiemy że jest coraz więcej kierunków lekarskich, ale my patrzymy na siebie. Chcemy być lepsi, chcemy żeby do nas przychodzili studenci, żeby maturzyści wybierali Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.


prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.


prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.


KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.


Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.


fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.


Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok