Radio Białystok | Gość | Jacek Niedźwiedzki [wideo] - nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej

25.10.2023, 07:33, akt. 09:14

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz
Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz


0:00
0:00
Z Jackiem Niedźwiedzkim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pięcioro debiutantów będzie w Sejmie X kadencji z województwa podlaskiego. W środę (25.10) zaczynają szkolenie - dowiedzą się m.in. jak głosować i jakie procedury obowiązują w gmachu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. 

O tym, ale też o wyzwaniach w nadchodzącej kadencji z jednym z parlamentarnych debiutantów - posłem Koalicji Obywatelskiej Jackiem Niedźwiedzkim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Dzień dobry. Łączymy się z jednym z nowych posłów Koalicji Jackiem Niedźwiedzkim, który nie mógł nas dziś odwiedzić w studiu osobiście, ponieważ jest w swoim nowym domu, a dokładnie w domu poselskim. Dzień dobry.


Jacek Niedźwiedzki: Dzień dobry, kłaniam się.


To jak warunki w hotelu, w domu poselskim? Szału chyba nie ma.


Warunki jak warunki. Ja jestem przyzwyczajony. Jeszcze kiedyś jako sportowiec wiele podróżowałem. Fakt, lata 90., ale czyściutko, posprzątane, także jest ok.


Z tego co wyczytałem jest basen, jest sauna, siłownia, restauracja, nawet coctail bar. To jakoś te niewygody można przeżyć.


Mówiąc szczerze nie po to tu przyjechałem, żeby korzystać z basenu, tylko ciężka praca przez najbliższe cztery lata.


Przyjechał pan do Warszawy teraz, bo rozpoczyna się dwudniowe szkolenie w Sejmie. Jaka wiedza będzie najbardziej przydatna jako nowemu parlamentarzyście?


Przede wszystkim na czym polega praca posła, co będziemy robili w Sejmie, ale również rozliczanie kosztów, rozliczanie biur poselskich, także można powiedzieć taki całokształt biznesowy pracy posła, nie tylko stricte praca na sali poselskiej, ale też i prowadzenie biur.


Faktycznie, obowiązków będzie sporo. Pan się szkoli w stolicy, a starzy wyjadacze w Warszawie negocjują z prezydentem. Wczoraj na spotkaniu z Andrzejem Dudą był Donald Tusk. Te rozmowy oczywiście dotyczą powstania nowego rządu, prezydent rozmawia z przedstawicielami wszystkich ugrupowań. Jak pan myśli, czy te rozmowy coś przyniosły?


Jeszcze zdążyłem przed wyjazdem z Suwałk obejrzeć konferencję prasową czterech liderów: Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i PSL-u. Twarde postanowienie, że idziemy razem – tu nie ma odpuszczania, taki przekaz jeszcze przed tymi spotkaniami z panem prezydentem, że twardo chcemy tworzyć rząd i to jest słuszna koncepcja.


A ze strony prezydenta jak pan myśli – komu Andrzej Duda powierzy misję stworzenia rządu?


Powinien powierzyć większości parlamentarnej. 248 mandatów – to już widać, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma szans, a próbują wyrywać pojedynczych posłów, grupowo. Wiem, że propozycje były dla PSL-u, ale nic z tego nie wyjdzie. Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce.


Do pana nikt nie dzwonił?


Na szczęście nie. Ja jestem człowiek z zasadami. Od ponad 20 lat w Platformie Obywatelskiej, sportowo też w jednym klubie, byłem zawsze w Suwałkach (śmiech). Ja mam pewne zasady, na pewno dotrwam do końca kadencji w Koalicji Obywatelskiej.


Myśli pan, że faktycznie prezydent zacznie od tej koalicji, którą wy tworzycie, czy jednak od Prawa i Sprawiedliwości? Bo mówi się, że to partia, która zdobyła najwięcej głosów w tych wyborach, czyli PiS dostanie od prezydenta w pierwszej kolejności szansę.


Tak, to prawda, ale tu jest matematyka jest nieubłagana. 248 mandatów, większość i to ze sporą przewagą. Także tu nie ma na co czekać, tu trzeba działać, trzeba rządzić, wprowadzać te zmiany, które zapowiadaliśmy wspólnie jako Koalicja i jako cała opozycja i nie ma na co czekać – trzeba zmieniać Polskę w tej chwili.


Wracając do pana, to jak to się stało, że dostał się pan do parlamentu, jak to się stało, że wyprzedził pan tak doświadczonych parlamentarzystów na listach Koalicji Obywatelskiej jak Robert Tyszkiewicz czy Eugeniusz Czykwin?


Jak wspomniałem wcześniej, jestem członkiem Platformy od 20 lat. Przechodziłem wszystkie szczeble w Platformie Obywatelskiej – byłem zwykłym członkiem, potem szefem koła w Suwałkach. Od 5 lat, kiedy zostałem radnym miejskim i wiceprzewodniczącym rady miejskiej zostałem również przewodniczącym powiatu suwalskiego, wiceprzewodniczącym struktur wojewódzkich Platformy Obywatelskiej. I to struktury suwalskie miejskie i powiatowe również powiedziały, że ja mam być kandydatem Suwałk, Suwalszczyzny z Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

No i potem sama kampania. Skupiłem się bardzo mocno na terenach byłego województwa suwalskiego i to przyniosło efekty, bo wspomnę, że wygrałem w samych Suwałkach z wszystkimi kandydatami – z panem Zielińskim, z panem Hołownią, z panem Sasinem. 6,5 tysiąca głosów, na samej Suwalszczyźnie 8 tysięcy ponad, a całość 9 tysięcy głosów, ale większość z moich terenów. Czyli ta taktyka okazała się skuteczna.


U pana ta droga samorządowa się sprawdziła, żeby dostać się do Sejmu, ale patrząc jeszcze na listę, to zdobył pan sam więcej głosów, niż dwaj wiceprezydenci Białegostoku – Adam Musiuk i Zbigniew Nikitorowicz.


Trzeba przyznać, ze silna konkurencja w Białymstoku była. Oni wszyscy rywalizowali na terenie Białegostoku, ja na terenie Suwałk byłem sam i była koleżanka Asia Lisek z Augustowa. To prawdopodobnie dało mi bycie radnym miejskim. Przez 5 lat byłem aktywnym radnym, działałem na rzecz miasta i suwalczanie to zauważyli. 6,5 tysiąca zrobiło ten wynik.


Dobrze. To dostał się pan do Sejmu i czym pan się chce tam zajmować?


Już obmyślam, w jakich komisjach przede wszystkim będę chciał pracować. Na pewno kultury fizycznej, sportu i turystyki ze względu na to, że wiele lat byłem czynnym sportowcem, trenerem, ale i mieszkam na terenach turystycznych – wiadomo, Suwalszczyzna. Komisja obrony – również jestem nią zainteresowany.


Co do komisji kultury fizycznej i sportu, to tam na pewno poluzowało się miejsce po podlaskim parlamentarzyście, bo wiceprzewodniczącym był poseł Mieczysław Baszko, który teraz się nie dostał do Sejmu.


To fajnie się składa z tego powodu.


Komisja obrony wspomniał pan. Rozumiem, że to ze względu również na położenie Suwałk, czyli przesmyk suwalski.


Oczywiście. Przesmyk suwalski i ten przesmyk suwalski trochę nam ciąży na tych Suwałkach, bo my tam normalnie żyjemy, ale z tego względu mamy coraz mniej inwestycji, słaba sprzedaż nieruchomości, mało turystów – tak jak tutaj na terenach przygranicznych z Białorusią na całym Podlasiu. Tak, komisja obrony no i komisje związana z samorządem ze względu na to, że byłem samorządowcem. Walczę o te samorządy, bo to zawsze powtarzam – nic tak nam dobrze się nie udało po 1989 roku jak samorządy.


Wielokrotny mistrz Polski w badmintonie, to może ministerstwo sportu również?


Oj, dopiero zaczynam swoją pracę w Sejmie. Spokojnie, na pewne rzeczy trzeba zasłużyć.


Kiedyś istniał również parlamentarny zespół ds. badmintona. Jednym z członków był nawet podlaski poseł, obecnie wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Może warto wskrzesić takie gremium w Sejmie?


To chyba jakaś taka instytucja poboczna (śmiech). Tak, wiem że gra poseł Dolata z Gniezna, minister w kancelarii prezydenta pan Dera tam ostro grają, no to może ktoś do debla się przyda.


Wszyscy posłowie i senatorowie z województwa podlaskiego byli również w podlaskim zespole parlamentarnym. To chyba dobra praktyka dla całego regionu.


Podkreślam to od samego początku, w całej kampanii – działamy wspólnie i to dotyczy też posłów z Prawa i Sprawiedliwości, z wszystkich opcji politycznych, na rzecz naszych miast, Białegostoku, Łomży, Suwałk i całego regionu. Musimy zrobić wszystko, żeby te pieniądze, szczególnie te, które przyjdą z KPO szerokim strumieniem trafiły do naszego województwa. To jest chyba najważniejsza sprawa na początku tej kadencji.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.


fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok