Radio Białystok | Gość | Maciej Żywno [wideo] - senator z Polski 2050

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050

3.11.2023, 07:57, akt. 11:15

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska
Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Maciejem Żywną rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wciąż trwają rozmowy koalicyjne dotyczące programu przyszłego rządu. Kompromis próbują wypracować przedstawiciele liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Czy uda się stworzyć nowy rząd i kiedy może do tego dojść? O tym z senatorem Maciejem Żywną z Polski 2050 rozmawia Adam Janczewski.



Adam Janczewski: Zagłosowało na pana prawie 140 tysięcy osób w okręgu numer 60. Zakładam więc, że wielu słuchaczy zna już pana i pańskie poglądy. Jednak na początek, w ramach wprowadzenia i może takiej małej zabawy, seria krótkich pytań i odpowiedzi. Na początek "tak, nie". 



Maciej Żywno: Kartkówka z rana. No ładnie...



Taki niezapowiedziany sprawdzian. In vitro powinno być finansowane z budżetu państwa?



Tak. 



Bez konkretnych ram czasowych Polska powinna przyjąć euro?



Jeżeli spełnimy wszystkie warunki ekonomiczne, to tak. 



To precyzując, Polska powinna przyjąć euro w czasie tej kadencji Senatu?



Nie wiem, jeszcze raz powtórzę, to będzie zależało zdecydowanie od możliwości sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju. Nic na wariata. 



Mam dużo zastrzeżeń do Prawa i Sprawiedliwości, ale muszę przyznać, że znacznie dofinansowało Ochotnicze Straże Pożarne. 



To jest akurat dyskusyjne, bo pomiędzy rozdawnictwem pieniędzy a zadbaniem o systemowe wsparcie ochotniczych straży pożarnych jest zasadnicza różnica, bo Ochotnicze Straże Pożarne nie powinny gardłować i żyłować o środki na swój sprzęt. Tylko on powinien być zapewniony wedle standardów zależnych od jednostki czy jest w krajowym systemie ratownictwa, czy nie, od ilości wyjazdów itd. Zatem to jest założenie, żeby już, w tej kadencji, nie musiały ubiegać się o dodatkowe środki, tylko były one zapewnione systemowo. 



Czyli bardziej nie? 



Tego nie powiedziałem. 



To teraz pytania "albo - albo", jedna z opcji do wyboru. W województwie podlaskim duża fabryka baterii samochodowych czy zwiększenie powierzchni parków narodowych i rozwój turystyki? 



I to, i to jest możliwe, bo stać nas na to, żeby był to zielony region, cieszący się natomiast z jednoczesnym otwarciem na przemysł, który powinien być adekwatny od pomysłu samego rynku i przedsiębiorcy. 



Jak na razie dość dyplomatycznie. Tutaj może będzie mniej opcji do wyboru. Regionalne lotnisko na Krywlanach w Białymstoku czy poza miastem? 



Wymęczy mnie pan dzisiaj. Zdecydowanie zaprzestanie i zakończenie wykluczenia komunikacyjnego, czyli lotnisko regionalne tak, pod warunkiem że będzie nas na to stać, a jak nie, to szybkie połączenie kolejowe do najbliższego lotniska. 



W Białymstoku czy poza miastem? 



W tej chwili jedyna lokalizacja, która się pojawia, to jest Białystok. Te, które były, nie przeszły siły oddziaływania środowiskowego. 



Urząd senatora czy prezydenta Białegostoku?



Zostałem wybrany przez mieszkańców Białegostoku, powiatu białostockiego, sokólskiego na urząd senatora. Wybory samorządowe są w przyszłym roku i to jest czas na to, żebyśmy wszyscy dyskutowali, mówię również w Polsce 2050, z jaką taktyką do wyborów samorządowych chcemy podejść tak, żeby zrealizować program, z którego będą zadowoleni mieszkańcy.



Czyli nie wyklucza pan startu w wyborach prezydenckich w Białymstoku, jeżeli będzie taka wola Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Trzeciej Drogi i Lewicy, żeby to pan był kandydatem? 



Nie myślę o tym teraz, co oznacza, że to nie jest moment w ogóle na tego typu dyskusje. Natomiast zaczynamy się zastanawiać nad takim kandydatem na prezydenta Białegostoku, który wesprze realizację pomysłów i programu Polski 2050 na Białystok i region. 



Żeby dać panu do myślenia, to tylko w Białymstoku zdobył pan ponad 90 tys. głosów. Prezydentowi Truskolaskiemu w ostatniej kadencji wystarczyło niespełna 66,5 tysiąca. 



Serdecznie dziękuję za to ogromne wsparcie, czuję jego moc, ale i odpowiedzialność. Jednocześnie warto zaznaczyć, że jednak ludzie tutaj głosowali do parlamentu. To nie są te same wybory. Chociaż rozumiem, że z punktu widzenia patrzenia na wybory, między wyborem senatora a prezydenta danego miasta to jest, że tak powiem, porównywalne. Rozumiem, że budzi to również emocje.



Przechodząc do pytania do Macieja Żywny, wiceprzewodniczącego Polski 2050. Jak przebiegają rozmowy koalicyjne? 



Bardzo dobrze. Jeszcze lepiej, że nie ma przecieków z każdego poziomu.



Ucina pan każde moje kolejne pytanie. 



Ucinam, dlatego że, proszę państwa, to jest naprawdę sytuacja, w której liderzy rozmawiają i do 13., a zatem do inauguracji Sejmu, zarówno porozumienie programowe zostanie podpisane, jak i kwestie kadrowe wtedy zostaną przedstawione. Nie będzie spekulacji. W tej chwili, co jest naturalne, że w czasie dyskusji na temat, chociażby obsady kluczowych stanowisk, mogą się pojawić różne kandydatury, konkurencja wykorzystuje to jako dawanie sygnału, że jest jakiś rzekomy konflikt. Stąd jasne postanowienie, że nie ma do 13 listopada w tej materii przecieków, a informacje, które się pojawiają, są po prostu zwykłym wyobrażeniem. 



Dyskusje pomiędzy politykami to nic złego, dopóki są to dyskusje. Jakie są zatem priorytety Polski 2050 w tych rozmowach koalicyjnych? A może i priorytety na przyszły rząd? Czym chcielibyście się zajmować? 



I tutaj znowu wracamy do tego, że to zostawiam do 13. z jednego powodu. Również podział resortów jest w tej puli negocjacyjnej, a zatem byłoby niezręcznie, jakbym teraz wskazywał nasze priorytety, bo one również by wskazywały, które z ministerstw potencjalnie nam przypadną. 



Ministerstwo Energetyki?



I tu mnie pan podkusił. Mam nadzieję, że tak. To mogę zdradzić, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050. 



Po wojsku, po armii to może być jeden z ważniejszych resortów na najbliższą dekadę. 



Zwróciłbym uwagę, że większość resortów jest ważnych. Oczywiście ich się naprodukowało zbyt dużo, co będzie oznaczało zmniejszenie ilości administracji, urzędników, wiceministrów. To przed nami. Natomiast dobrze jest, kiedy każdy koalicjant będzie patrzył na swój resort jako jeden z najważniejszych, choćby ze względu na to, że postawi na to całą pełną swoją moc i energię pracy. 



Czy przed 13 listopada albo 13 listopada poznamy jakąś umowę koalicyjną? 



Tak, oczywiście. Takie jest założenie, że idąc na pierwsze posiedzenie nowego w końcu parlamentu, taką informację obywatele otrzymają. 



Obywatele i prezydent Andrzej Duda, którego ta informacja i tak pewnie nie przekona.



Tak, ale to już jest kwestia decyzji prezydenta, który tak jak obiecał, zobaczy na pierwszym posiedzeniu nowego zwołanego parlamentu, kto fizycznie ma większość, chociaż już wiemy, że ta większość jest kolosalna po stronie formacji demokratycznych, ale to oznacza, że jeżeli dotrzyma słowa, że przy wyborze marszałka Sejmu zobaczy prawdziwą większość, to odpuści. Chociaż oczywiście spodziewamy się różnego rodzaju zabaw, formalnych kruczków i tak dalej. W tym słynne określenie, że marszałka Sejmu wybiorą dokładnie wszyscy, żeby znowu zamieszać w pojęciu, kto ma większość. Chociaż przyznam szczerze, że to byłoby wtedy o tyle sympatyczne, że marszałek otrzymałby mandat od wszystkich posłów, a w Senacie od senatorów, więc miałby dosyć bogaty mandat do prowadzenia obrad. 



Czy przedstawiciele PiS-u odzywali się w sprawie przejścia do ich potencjalnej koalicji? Czy Senat ich nie interesuje? 



Mój telefon milczy i mam nadzieję, że nie zadzwoni w tej sprawie, bo nie ma po co. To byłoby proste przełożenie, o czym pan wspomniał. Ten bardzo dobry wynik wyborczy do Senatu jest jasnym zobowiązaniem ze strony naszych mieszkańców do tego, jak mam się zachowywać w tej kadencji i nie mam zamiaru tego zmieniać. 



Jeszcze jedno pytanie "tak - nie". W kwestiach światopoglądowych powinna obowiązywać dyscyplina partyjna? 



Nie.



Czyli to nie będzie przedmiotem umowy koalicyjnej?



Będzie przedmiotem umowy koalicyjnej, że nie będzie dyscypliny partyjnej w tym zakresie. 



To jeszcze jedno pytanie. Tak zwane pushbacki na granicy polsko-białoruskiej może nie są do końca humanitarne, ale są złem koniecznym. 



Nie, nie są złem koniecznym, są do natychmiastowego zatrzymania. Stać nas na to, żeby ludzie nie umierali na granicy, a szczególnie dzieci. Śmierć i cierpienie dzieci trzeba natychmiast zatrzymać i o to będę walczył. 



To jest kwestia, którą zajmie się pan w Senacie?



To jest kwestia, którą musi się zająć nowy rząd, ale o którą już teraz apeluję również do straży granicznej, bo jest już de facto okres zimowy, żeby dzieci i kobiety, szczególnie ta grupa, nie była pushbackowana. 



Dziękuję za rozmowę. 


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
fot. Joanna Szubzda

por. Anna Michalska [wideo]

rzeczniczka Straży Granicznej
1.12.2023

"Pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie bronić granicy. Taki sygnał też poszedł do cudzoziemców, którzy zachęcani przez Rosję czy przez Białoruś próbują dostać się przez Polskę do innych krajów Europy zachodniej" - mówiła w Polskim Radiu Białystok porucznik Anna Michalska.

prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.


Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.


Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.

prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.


Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.


Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.


Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.


Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.

Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.


fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.

Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.




źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok