Radio Białystok | Gość | Radosław Dobrowolski [wideo] - burmistrz Supraśla

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla

20.11.2023, 07:45, akt. 13:51

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska
Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Radosławem Dobrowolskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Gmina Supraśl zbiera laury. Teraz dostała dwie nagrody w ogólnopolskich konkursach. Uhonorowano samorząd za dobre zarządzanie i za to, że ludziom mieszka się w tej gminie coraz lepiej.

Jaka jest przyszłość gminy Supraśl? O tym ze swoim gościem - burmistrzem Radosławem Dobrowolskim rozmawia Renata Reda. 


Renata Reda: Gmina Supraśl okazała się najlepsza w Podlaskiem w rankingu „Gmina Dobra do Życia”. A co warte jest chwalenia, o tym rozmawiam z burmistrzem Radosławem Dobrowolskim. Dzień dobry.


Radosław Dobrowolski: Dzień dobry państwu.


Przede wszystkim gratuluję wyróżnienia.


Dziękuję bardzo.


Lepsze miejsce od Białegostoku według wskaźnika jakości życia to duże osiągnięcie, zwłaszcza pod względem dostępności przedszkoli i żłobków. Jakie inwestycje tu zapunktowały?


Myślę, że przede wszystkim te oświatowe inwestycje, bo rzeczywiście, i tu mówię bez żadnego ściemniania, gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty.


Czyli rozbudowana szkoła w Sobolewie…


Tak. Ale przede wszystkim, na początku stworzyliśmy dwa żłobki - jeden żłobek w Supraślu i drugi, trzyoddziałowy żłobek dla obszaru Grabówki w Grabówce. Dalej – rozbudowaliśmy szkołę w Ogrodniczkach, rozbudowaliśmy też szkołę w Sobolewie dla obszaru Grabówki, wybudowaliśmy również nie tylko szkołę, ale teraz w tym tygodniu będziemy odbierali przedszkole w centrum Grabówki. Także ogromne inwestycje oświatowe – one nas kosztowały w tych ostatnich trzech latach około 30 mln zł. 1/3 dostaliśmy z tych różnych programów rządowych.

Także to głównie o to chodzi.


Dzieci są odpowiednio zaopiekowane, ale niestety są i słabe punkty - mieszkańcy mówią, że rozbudowana szkoła w Sobolewie niedługo nie pomieści wszystkich chętnych uczniów. Czy tu już trzeba myśleć o kolejnych inwestycjach w tym momencie?


Na pewno trzeba myśleć o kolejnych inwestycjach i ja bym chciał, żebyśmy odpowiedzialnie wszyscy myśleli o tym jako gmina Supraśl, nie myśleli o dekonstrukcjach gminy...


Na przyszły rok ma pan jakieś plany związane ze szkołą w Sobolewie?


Myślę, że tak. Będziemy dyskutować na ten temat. W projekcie budżetu mamy zapisane ważne inwestycje, akurat tutaj jeszcze radni muszą wybrać teren pod ewentualną drugą szkołę, bo tam już w Sobolewie raczej miejsca nie mamy, chociaż możemy jeszcze rozbudować tę szkołę, nadbudowując na istniejącym budynku nową kondygnację, ale to też będzie za mało.

Ja uważam, że powinniśmy się skupić, zresztą tak też radni, którzy dyskutowali na ten temat na komisjach mówili, że trzeba znaleźć nowe miejsce np. gdzieś w Grabówce – tam by było najlepiej, bo to jest największy taki obszar osadniczy, żeby tam wybudować po prostu nową szkołę.

Byłoby trzeba przede wszystkim znaleźć takie miejsce, to musi być też zgoda…


Ale w projekcie budżetu nie macie jeszcze tej inwestycji.

Jeszcze nie, bo jeszcze musimy wybrać miejsce, a takiego miejsca jeszcze nie mamy.


Obyście zdążyli, bo coraz więcej ludzi wybiera się do Grabówki i w ogóle do gminy Supraśl. A jak pan myśli, dlaczego tak chętnie ludzie wybierają to miejsce?


Bo to jest przede wszystkim miejsce bardzo blisko Białegostoku - głównie są to mieszkańcy Białegostoku, którzy do nas przyjeżdżają. Jeżeli pierwsze kroki robią w naszej gminie to pytają - czy jest miejsce w szkole, w żłobku, w przedszkolu, a takie inwestycje w takie miejsca powstają.

Pragnę zauważyć, że w ciągu tych 8 lat one powstały, bo jeszcze 7 lat temu, w 2016 roku jeszcze tam nie było żadnego żłobka, żadnego przedszkola oprócz oczywiście istniejących dwóch prywatnych.


I to były czasy, kiedy zdecydowano o podziale gminy Supraśl i wydzieleniu gminy Grabówka.


Tak. Ale wtedy też zdecydowaliśmy o tym, że trzeba zlikwidować taki sposób podbudżetowania, każda miejscowość miała swój mały podbudżecik, dlatego nie byliśmy w stanie wybudować tam takich instytucji.


Ludzie osiedlają się u was, pytają o miejsca w żłobkach, w przedszkolach, ale dopiero na którymś tam miejscu jest pytanie o infrastrukturę, a często jest tak, że budują domy przy nieutwardzonych drogach, z brakiem kanalizacji i często też słyszą, że nie mogą podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, bo jest za mały przepływ. I jakie plany na przyszły rok macie w tym zakresie?


Tu są plany takie, żeby zrobić taką magistralę, która by połączyła Grabówkę z Sobolewem i w ten sposób nie musielibyśmy tak na cito budować przepompowni, bo tam rzeczywiście przy Rybackiej były takie plany, z tym że to wymaga zmiany planów miejscowych i szereg innych jeszcze dokumentów, a tu znaleźliśmy pewne rozwiązanie takie, które nam skróci ten czas i mamy już ponad milion złotych w tym projekcie budżetu na właśnie rozwiązanie tej sprawy kanalizacyjnej.

Ale to nie wszystko, ponieważ jeszcze mamy środki z Polskiego Ładu, drugą turę i też będziemy modernizować stację, przepompownię ścieków przede wszystkim, ale i będziemy budować nowe odcinki kanalizacji i wodociągu.


Dla ilu osób jest to inwestycja? Ile osób skorzysta?


Bardzo dużo osób, bo to jak mówimy o przepompowni, to mówimy chociażby o połowie mieszkańców, żeby nie doszło do jakiejś katastrofy ekologicznej. Ale żeby też ci nowi mieszkańcy, którzy się budują, żeby mogli się podłączyć, żeby ta nasza sieć wydoliła po prostu w obsłudze tych nowych mieszkańców.

Jest to ogromny, naprawdę ogromny problem dla nas, bo tutaj tak jak pani redaktor zauważyła – tutaj nie tylko przedszkole, żłobek czy szkoła, ale też infrastruktura – a tutaj naprawdę te pieniądze, które mieliśmy, to włożyliśmy w oświatę, a jeszcze ciągle nam brakuje środków na infrastrukturę.

Teraz oczywiście mamy jeszcze 10 mln zł mamy na drogi, mam tu nawet przygotowane 19 propozycji różnych dróg, kosztorys całkowity mam wyliczony na ponad 13 mln zł…


I przy ilu domach takie drogi powstaną?


A to tutaj mamy w całej gminie ponad 10 km dróg, tak przynajmniej byśmy chcieli, żebyśmy jak najwięcej tych dróg zrobili. Pewnie będziemy musieli ciąć te nasze plany, ponieważ budżet nie jest z gumy – musimy tak gospodarować tymi środkami, żeby ich wystarczyło.


Planujecie też kolejnych 6 mln zł kredytu. Na co?


To znaczy tak – kredyt w tym roku, w ramach tego nowego budżetu ma wynosić niecały milion. Także w przypadku dotychczasowego zadłużenia to będzie o wiele mniejsze zadłużenie. Bardziej się będziemy skupiali w następnym roku na spłacaniu.


Ale i tak on ma wynieść ponad 51,5 mln zł, podczas gdy dochody 119 mln.


Tak. Ale duża gmina może sobie poradzić z tym. 


Ale najważniejsze, co będzie z przyszłością gminy Supraśl? Bo od 6 lat w mocy jest rozporządzenie o utworzeniu gminy Grabówka.


To znaczy inaczej. Gmina Grabówka się nie wyłoniła z tych przepisów różnych prawnych, z tego rozporządzenia przede wszystkim. Potrzebna jest po prostu nowa procedura. Jeżeli mieszkańcy w referendum, przy nowej procedurze zdecydują, że chcą być nową gminą, chodzi tutaj o te miejscowości dookoła Grabówki, razem z Grabówką…


Czyli Grabówka, Henrykowo, Zaścianki, Sowlany, Sobolewo…


To taka będzie wola suwerena, czyli mieszkańców. Ale nie chciałbym, żeby to była jakaś odgórna decyzja, bo też do mnie wiele osób z Grabówki się zgłasza i mówi, że absolutnie wcale nie są teraz za podziałem. Tak mówią nawet ci, którzy wcześniej byli za podziałem, a teraz nie chcą.


Ale to rozporządzenie jest w mocy. Co będzie, jeśli nowy rząd je wykona?


Rozporządzenie nie jest w mocy, Trybunał Konstytucyjny stwierdził pewne nieprawidłowości w zmianie tego rozporządzenia o powołaniu gminy Grabówka. Wytknięto pewne błędy proceduralne, ale też stwierdzono i mamy też taką specjalną prawniczą opinię jednego z profesorów, że skoro ta nowa gmina się nie wyłoniła, to potrzebna jest zupełnie nowa procedura. A jak nowa procedura, to powinno się zapytać też suwerena gminy, czyli mieszkańców.

Po prostu trzeba mówić mieszkańcom, jak sytuacja wygląda, mówić o pewnych szansach i zagrożeniach i niech mieszkańcy decydują. Ponieważ najgorsze, co może być, to decydowanie odgórne, bo wiem, że też są tacy zwolennicy tego podziału gminy, którzy chcą podzielić gminę bez pytania o zdanie mieszkańców przede wszystkim Grabówki.


Jaka będzie przyszłość gminy Supraśl, być może w przyszłym roku się o tym przekonamy. A rozmawiałam o tym z burmistrzem Radosławem Dobrowolskim. Dziękuję za wizytę w studiu.


Dziękuję.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
fot. Marcin Gliński

Urszula Jabłońska [wideo]

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku
8.12.2023

"Województwo podlaskie jest specyficznym regionem. My nie mamy dużych ośrodków miejskich, gdzie skupiałoby się dużo miejsc pracy, ale pamiętajmy, że nasi podlascy przedsiębiorcy generują takie miejsca" - mówiła w Polskim Radiu Białystok wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Urszula Jabłońska.

Mariusz Sokołowski, fot. Sylwia Krassowska

Mariusz Sokołowski [wideo]

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku, laureat konkursu Nagroda POLIN 2023.
7.12.2023

Wciąż jest dużo do zrobienia w sprawie pamięci o żydowskiej przeszłości i tożsamości Podlasia - mówi Mariusz Sokołowski.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.12.2023

- Ze względu na szybką transmisję, na wysoką zaraźliwość COVID-19 jest pierwszy w wyścigu o nasze gardła - mówi prof. Joanna Zajkowska.


fot. Joanna Szubzda

Mariusz Błaszczak [wideo]

minister obrony narodowej
5.12.2023

"Wojsko Polskie wciąż jest potrzebne na polsko-białoruskiej granicy" - mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektorka Polskiej Izby Mleka
4.12.2023

- Rozumiemy Ukrainę i wspieramy, natomiast nie może być tak, że ta bardzo trudna sytuacja wojenna doprowadza do tego, że cały rynek europejski jest zdestabilizowany.

fot. Joanna Szubzda

por. Anna Michalska [wideo]

rzeczniczka Straży Granicznej
1.12.2023

"Pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie bronić granicy. Taki sygnał też poszedł do cudzoziemców, którzy zachęcani przez Rosję czy przez Białoruś próbują dostać się przez Polskę do innych krajów Europy zachodniej" - mówiła w Polskim Radiu Białystok porucznik Anna Michalska.


prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.


prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.


prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.


KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.


Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.


fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok