Radio Białystok | Gość | prof. Joanna Zajkowska [wideo] - podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii

6.12.2023, 07:13, akt. 08:45

- Ze względu na szybką transmisję, na wysoką zaraźliwość COVID-19 jest pierwszy w wyścigu o nasze gardła - mówi prof. Joanna Zajkowska.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska
prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z prof. Joanną Zajkowską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Od środy (6.12) można szczepić się nową szczepionką przeciw COVID-19. Preparat firmy Novavax jest dopasowany do obecnie dominującego wariantu wirusa Covid-19. 

Kto i dlaczego powinien się się zaszczępić? O tym ze swoim gościem - podlaską konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanną Zajkowską rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Skierowania na Internetowym Koncie Pacjenta już są, teraz tylko kwestia decyzji. Gościem Polskiego Radia Białystok jest podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanna Zajkowska. Dzień dobry.


Joanna Zajkowska: Dzień dobry państwu.


Od dzisiaj można się szczepić na COVID-19, ale na moim Internetowym Koncie Pacjenta, dziś rano próbowałam się zarejestrować, dostępny termin to dopiero 11 grudnia i tylko w jednym miejscu. Dlaczego tak jest?


Pewnie dużo chętnych jest. Mi się udało zarejestrować już wczoraj, więc myślę, że wiele osób zarejestrowało się już wcześniej, stąd ta mniejsza ilość dostępnych terminów.


Trzeba uważać, jak się rejestrujemy, którą szczepionkę wybieramy. A którą na tę falę koronawirusa?


W tej chwili mamy szczepionkę dostępną, przygotowaną na aktualną familią omikrona, bo to właściwie trudno powiedzieć, że to jest jeden wirus omikron, to jest już cała grupa kuzynów. Ale szczepionka, która przygotowana jest przez firmę Novovax zawiera ten podstawowy wariant omikron XBB.1.5 i która uodparnia nas przeciwko tej całej rodzinie.


Czyli to będzie szczepionka Novaxovid?


Nuvaxovid – to jest nazwa preparatu, natomiast firma nazywa się Novovax.


Czyli wybierając to należy akurat tę szczepionkę wybrać, żeby tu się nie pomylić i nie wybrać np. szczepionki Pfizera. Czym różni się ta nowa szczepionka od dotychczasowych?


Ta platforma, czyli to przygotowanie polega na tym, że już mamy gotowe białko kolca wirusa omikron, czyli większą część niż w szczepionkach mRNA, ponieważ jest to cały kolec. Jest przygotowana, zsyntetyzowana przez linie komórkowe owadzie, co troszkę zwalnia ten proces produkcji, nie są one tak szybko produkowane jak te szczepionki mRNA.

Natomiast jest to gotowa szczepionka białkowa z adiuwantem, czyli czas działania jej będzie dłuższy niż szczepionek mRNA, jeśli porównujemy do wcześniejszych szczepień.


Czyli jak długo będzie działać?


Planuje się, że ma być to szczepionka sezonowa – raz na sezon. Natomiast w tej chwili rekomendacje mówią, że osoby, które już się szczepiły powinny przyjąć jedną dawkę, a osoby, które w ogóle się nie szczepiły będą szczepione w schemacie dwudawkowym.


A w przyszłości będzie tak stosowana, jak w przypadku grypy - sezonowo. Jakie są działania niepożądane? Na ile ona jest bezpieczna?


Tak jak wszystkie szczepionki, które są dopuszczone do użytku, czyli najczęstsze powikłanie czy niedogodność to jest ból w miejscu wkłucia, natomiast wymienione możliwe powikłania z ich częstością są w charakterystyce produktu leczniczego. I ryzyko powikłań jest mniejsze niż korzyść ze szczepienia, z zastosowania tej szczepionki. Nie mogę powiedzieć, że nie ma tych NOP-ów, bo one zawsze występują, tylko ich częstość jest zawsze w promilach.


A w przypadku wystąpienia gorączki, jak było przy objawach niepożądanych przy wcześniejszych szczepionkach, to wystarczał…


Lek przeciwgorączkowy.


A kto w szczególności powinien się zaszczepić?


Przede wszystkim osoby z ryzykiem ciężkiego przebiegu choroby. Czyli przede wszystkim seniorzy, osoby obarczone wielochorobowością, czyli z wieloma schorzeniami, osoby z chorobami kardiologicznymi, z przewlekłymi chorobami płuc, osoby leczone onkologicznie w momencie, kiedy można podać tę szczepionkę no i przede wszystkim medycy i osoby opiekujące się osobami starszymi, tymi z wielochorobowością, żeby nie przyniosły do domu, nie transmitowały dalej tego wirusa.


W ostatnim czasie jest coraz więcej zakażeń koronawirusem. Covid powrócił. Jak obecnie przedstawia się sytuacja w Polsce?


Zaglądałam dzisiaj do raportów ministerstwa, natomiast on pokazuje raczej trendy wzrostu bądź spadku, dlatego, że to są tylko dodatnie wyniki, które pochodzą z laboratoriów. Więc to jest tylko ułamek, cząstka zachorowań, które mamy w Polsce.


A te testy, które robimy w przychodniach? One nie trafiają do ogólnej bazy?


Nie. Jeżeli to są testy kasetkowe, te w przychodniach, jeżeli robimy testy sami w domu, to one nie są zgłaszane. To znaczy niektóre instytucje jeszcze mają dostęp do tego systemu zgłaszania, natomiast nie ma takiego obowiązku. Zgłaszają laboratoria.


Eksperci szacują, że dochodzi nawet do 100 tys. zakażeń koronawirusem dziennie. Możliwe są takie szacunki?


Jest to bardzo prawdopodobna liczba. Oceniamy ją szacunkowo oczywiście, na podstawie tego, co się znajduje w ściekach, na podstawie absencji chorobowej, która wynika nie tylko z covidu, ale też i innych zachorowań, z powodu innych wirusów. Ale te szacunki wydają mi się prawdopodobne.


Dlaczego wobec tego ta fala jest tak wysoka?


Zaczął się sezon, a covid się rozpycha między innymi wirusami.


Ale w przychodniach 90 proc. osób, które zgłaszają się z infekcjami wirusowymi ma potwierdzony covid.


Tak, bo w tym wyścigu o nasze gardła ten covid wygrywa.


Jest najmocniejszy.


Tak. Ze względu na szybką transmisję, ze względu na wysoką zaraźliwość. Jest pierwszy w wyścigu.


A jakie objawy?


Ból głowy, ból gardła, gorączka. Może być czasem biegunka, która może nas zmylić, zmęczenie – czyli dokładnie to samo, co było.


Już nie tak często utrata węchu.


Tutaj raczej nie.


A co to jest long covid?


Long covid to są niestety powikłania. Mamy coraz więcej danych, coraz więcej dowodów naukowych, że przebycie covidu ma wpływ na funkcjonowanie naszych wielu narządów – na układ nerwowy, na układ krążenia, na układ oddechowy, przewlekłe zmęczenie, depresję, ujawnienie się szybciej choroby Parkinsona np. w postaci drżeń. Mamy tutaj cały szereg – long covid to jest bardzo długa lista schorzeń związanych z innymi narządami.


Jako podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii zaleca pani wprowadzanie maseczek w szpitalach, w przychodniach.


Dlatego że w szpitalach i przychodniach spotykają się ludzie chorzy. Mogą przynieść, transmitować wirus i rozprzestrzeniać go wśród ludzi, którzy mają inne problemy zdrowotne, czyli wśród tej grupy wrażliwej. Poza tym czekając w kolejce nawet z infekcją górnych dróg oddechowych zakażamy się nawzajem.


Przypomnijmy, że najważniejsze w walce z koronawirusem i w ogóle z różnymi infekcjami wirusowymi to są zasady higieny.


Dokładnie. Częste mycie rąk – to dotyczy grypy, RSV, covidu i wszystkich innych wirusów górnych dróg oddechowych. Staramy się kaszleć bądź kichać w łokieć a nie w dłonie, którymi dotykamy później klamki i rozprzestrzeniamy tego wirusa. Jeżeli mamy cechy infekcji najlepiej zostać w domu, a jeżeli już musimy wyjść, to koniecznie z maseczką.


W walce z covidem mamy też taką broń, jak szczepionki – warto z nich skorzystać. A przypomnę, że szczepić się mogą osoby od 12. roku życia, ale konieczne jest e-skierowanie. Można je znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji Moje IKP. Nie mają ich ci, którzy szczepili się przeciwko COVID-19 w ciągu ostatniego pół roku lub mają jeszcze aktualne skierowania.

A na szczepienie można zarejestrować się m.in. przez aplikację Moje IKP i to jest najprostszy sposób. A o tym, dlaczego warto się szczepić rozmawiałam z podlaską konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanną Zajkowską. Dziękuję pani za wizytę w studiu.


Dziękuję bardzo. Życzę państwu dobrego dnia.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Prof. Henryk Wnorowski, źródło: PRB

Prof. Henryk Wnorowski

członek Rady Polityki Pieniężnej, ekonomista z UwB
7.10.2024

Rada Polityki Pieniężnej na ostatnim posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych. To oznacza, że kredytobiorcy nadal muszą liczyć się ze znacznie podwyższonymi kosztami w comiesięcznych ratach. Dlaczego RPP podjęła taką decyzję?

Michał Rusinek, fot. Marcin Gliński

prof. Michał Rusinek [wideo]

literaturoznawca, członek Rady Języka Polskiego, pisarz i tłumacz
7.10.2024

- Spróbujmy mieć świadomość języka. Język jest czymś takim, czego my nie zauważamy. A jeżeli go nie zauważamy, to jest takie niebezpieczeństwo, że on zacznie nami "mówić". Stąd mój pomysł, żeby słuchać języka polityków, żeby trochę się przed nim obronić - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Michał Rusinek.

dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, jurorka nagrody literackiej Nike
6.10.2024

W niedzielę (6.10) dowiemy się kto dostanie Nike - najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną nagrodę literacką w Polsce. W jury, w tym roku zasiada literaturoznawczyni z UwB Katarzyna Sawicka-Mierzyńska.


Grzegorz Sandomierski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Sandomierski [wideo]

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
4.10.2024

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.

prof. Marcin Moniuszko, fot. Marcin Gliński

Prof. Marcin Moniuszko

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
3.10.2024

"My nie tylko kształcimy kadrę - my jesteśmy codziennie na tym froncie walki o zdrowie poszczególnych pacjentek i pacjentów. To jest coś, do dodaje naszej pracy szczególnego wymiaru odpowiedzialności" - mówił w Polskim Radiu Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Marcin Moniuszko.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, 3.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
2.10.2024

- Jako uczelnia regionalna przede wszystkim myślimy o wspieraniu kadr inżynierskich na Podlasiu. Na to składa się cały szereg działań - przede wszystkim stale modernizujemy naszą ofertę kształcenia - podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk.


Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

emerytowany inspektor policji, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
2.10.2024

- Jeżeli mamy do czynienia z recydywistą, to nie ma co mu dawać kredytu zaufania, traktować go liberalnie. Jego miejscem są kraty - mówi Marek Konkolewski.

Jacek Brzozowski, 2.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
1.10.2024

- Ta decyzja nie została podjęta wbrew woli burmistrza i mieszkańców Supraśla, tylko w zgodzie z marzeniami, pragnieniami 10 tysięcy mieszkańców żyjących w Grabówce, Henrykowie, Sobolewie i Zaściankach - mówi o zatwierdzeniu podziału gminy Supraśl i utworzeniu gminy Grabówka Jacek Brzozowski.

Edyta Kondzior, komendantka OHP w Białymstoku, fot. A. Tyszkiewicz

Edyta Kondzior

komendant Ochotniczych Hufców Pracy
30.09.2024

Do pomocy poszkodowanym przez powódź przyłączają się też OHP w Podlaskiem. W Wasilkowie przygotowano 36 miejsc dla dzieci z zalanych terenów - informuje Edyta Kondzior.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
29.09.2024

"15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Mirosław Czekaj, fot. Gabriela Lasota

Mirosław Czekaj

prezes Banku Gospodarstwa Krajowego
27.09.2024

- Zielona transformacja służy kilku ważnym celom, m.in. termomodernizacji. Trudno byłoby znaleźć przeciwników termomodernizacji, bo obniża koszty funkcjonowania i przyczynia się do tego, że zużywamy mniej paliw - chroniąc planetę - mówi prezes BGK Mirosław Czekaj.

Barbara Okuła, fot. Marcin Gliński

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050
26.09.2024

"Ta ustawa anty-hejterska ma chronić przede wszystkim osoby poszkodowane w Internecie. Cyberprzemoc, hejt w Internecie - uznaliśmy jako posłowie, że czas najwyższy to zmienić. Jest taki postęp technologiczny, że nasz kodeks cywilny nie nadąża. I nie ma przepisów, które chroniłyby takie osoby poszkodowane" - mówiła w Polskim Radiu Białystok posłanka Polski 2050 Barbara Okuła.


Andrzej Parafiniuk, fot. Marcin Gliński

Andrzej Parafiniuk

prezes spółki Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0, konsul honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
25.09.2024

"My mówimy o innowacji, o środkach na rozwój innowacji, a nazywamy się Dolina Rolnicza i od razu całe społeczeństwo przyjmuje, że to będzie wsparcie dla rolników. Ono na końcu będzie, ale nie w sposób bezpośredni, tylko w taki, że ułatwimy rolnikom produkcję, uprawę i hodowlę stosując nowe technologie, albo damy im alternatywne rzeczy do wykonywania na ich polach. Bo niekoniecznie musi to być uprawa i hodowla. To może być coś, co będzie dawało nowe źródło dochodów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Parafiniuk.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Turośni Kościelnej
24.09.2024

- Protesty były i będą, jak zawsze przy większych inwestycjach. W październiku spotkamy się z właścicielami gruntów i przedstawimy im realistyczną prognozę wartości nieruchomości, którą bylibyśmy w stanie w przyszłości im zrekompensować - mówi Grzegorz Jakuć na temat budowy pola golfowego w Toplicu, w gminie Turośń Kościelna.

Karol Zimnoch, fot. Sylwia Krassowska

Karol Zimnoch

doradca finansowy
23.09.2024

- Niewielkie metraże od paru lat są dość popularne, bo po prostu ceny są wysokie. Żeby przeciętnego Kowalskiego było stać na daną nieruchomość, ten metraż musi być trochę mniejszy - mówi Karol Zimnoch.


Jan Perkowski, fot. Sylwia Krassowska

Jan Perkowski

starosta białostocki
22.09.2024

- Do tej pory dworek w Krasnem był w nie za bardzo dobrym stanie. Pokoje wyglądały przyzwoicie, ale piwnice i wygląd z zewnątrz, są w opłakanym stanie. Teraz wszystko będzie zrobione zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i będzie również przyzwoicie, nowocześnie. Musimy dla tych dzieci tworzyć wizerunek dobrego domu - mówi Jan Perkowski.

Aga Zaryan, źródło: mat. pras.

Aga Zaryan

wokalistka jazzowa
21.09.2024

Aga Zaryan dała się poznać na świecie jako wokalistka jazzowa młodego pokolenia, która przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu. Kontynuuje tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell, czy Aniny Simon.

Wojciech Borzuchowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.09.2024

"Węzeł Białystok Zachód będzie polegał na tym w swoich rozwiązaniach, że zostanie nabudowana nad istniejącą ósemką trasa S19. Tu będą czasowe utrudnienia, które niestety potrwają dwa lata, ale później będzie tylko lepiej" - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Borzuchowski.


st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz, fot. Marcin Gliński

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i rzeczniczka podlaskich strażaków
19.09.2024

Podlascy strażacy pomagają powodzianom na południu Polski. Na miejscu działa kompania specjalna "Białystok", wyposażona w sprzęt i wozy bojowe.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
18.09.2024

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział kontynuację prac nad uruchomieniem lotniska na Krywlanach.

Grzegorz Walijewski, fot. własne

Grzegorz Walijewski [wideo]

rzecznik IMGW
18.09.2024

- Nie można było uniknąć tej powodzi. Żyjemy w takim klimacie, gdzie powodzie i susze były, są i będą. Można było tylko zminimalizować skutki i wcześniej się do niej przygotować - mówi Grzegorz Walijewski.


Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
16.09.2024

"Ta pomoc powodzianom będzie stale potrzebna. Polacy w tym odruchu serca chcą pomagać i pomagają. Popatrzymy też na postawę samorządowców, którzy uruchomili od samego początku zbiórki tych produktów, które są teraz niezbędne. Dzisiaj ta pomoc powinna być pomocą celowaną" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
16.09.2024

Potrzebna jest żywność, ale też środki higieniczne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił zbiórkę na rzecz mieszkańców polskich miast i wsi, których dotknęła powódź. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 w Białymstoku

Kubańczyk, fot. Michał Romańczuk

Kubańczyk

piosenkarz
14.09.2024

Kubańczyk to niezwykle popularny artysta szczególnie wśród młodzieży, który na swoje koncerty przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów. Jego piosenkę "Ostatni raz Zatańczysz ze mną" napisaną wraz z Tribbsem odsłuchano na różnych muzycznych platformach streamingowych około 200 milionów razy.


Dusty Rocks, fot. Gabriela Lasota

Dusty Rocks

Zespół muzyczny
14.09.2024

- Dobieramy instrumenty, brzmienia, żeby odnieść się do lat 60. i 70. XX wieku. Też usilnie pracujemy w studiu, mamy cztery kolejne numery w produkcji - mówi członek zespołu Dusty Rocks.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

Przewodniczący Rady Nadzorczej, główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok
12.09.2024

- Jesteśmy na etapie poszukiwania nowych terenów pod budowę boisk piłkarskich. Chcielibyśmy mieć co najmniej pięć dodatkowych boisk, a jeśli by ich było dziesięć, to na pewno nie będzie za dużo - mówi Wojciech Strzałkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
11.09.2024

"Wspólna polityka rolna nastawiona na cele, przeciwdziałanie kryzysom, opłacalność, uproszczenie pewnych rozwiązań - w tym kierunku to powinno wszystko iść. Cieszy fakt, że Komisja Europejska i najważniejsi politycy w Europie zreflektowali się i chcą jednak tego dialogu, rozmowy z rolnikami. Bo bez uzgodnień ze środowiskiem rolniczym te przepisy, które zostały zaprojektowane w ramach europejskiego Zielonego Ładu były dla rolników nie do przyjęcia - mówił w Radiu Białystok wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.


Monika Horna-Cieślak, źródło: brpd.gov.pl

Monika Horna-Cieślak

Rzeczniczka Praw Dziecka
10.09.2024

- Dzieci, które są w wózkach, już oglądają bajki na telefonie, a nie twarz swojej mamy - mówi Monika Horna-Cieślak.

Albert Litwinowicz, fot. Sylwia Krassowska

Albert Litwinowicz [wideo]

wójt Białowieży
9.09.2024

- Jest bezpiecznie, to podkreślamy cały czas - dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej i dzięki temu, że ta strefa została maksymalnie ograniczona. Sierpień był bardzo dobry pod względem ruchu turystycznego. W weekendy było dużo turystów. Być może są to odwiedziny jednodniowe, dwudniowe, ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Albert Litwinowicz.

dr Robert Ćwikowski, fot. Marcin Gliński

dr Robert Ćwikowski

psycholog, psychoterapeuta z ośrodka Noezis w Białymstoku
8.09.2024

"Hejt to termin określający pewne zjawisko społeczne o charakterze poniżającym, występuje głównie w Internecie. To są przede wszystkim złośliwe komentarze, to memy czy też grafiki, które są poniżające, ale mogą to też być wszelkiego rodzaju fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje o danej osobie - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Robert Ćwikowski.


Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, 8.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
8.09.2024

- Wszyscy ci, którzy mają dobre pomysły i chcą coś robić w kulturze na poziomie miasta Białystok, mogą do nas przyjść i uzyskają wsparcie, bo drzwi są zawsze otwarte - mówi Rafał Rudnicki.

Gitarzysta zespołu Cochise Wojciech Napora

Wojciech Napora

Gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise
7.09.2024

- O to chodzi, by czymś zanęcić, a potem dołożyć do pieca - mówi o nowej płycie zespołu Cochise Wojciech Napora.

prof. Robert Ciborowski, 6.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, były rektor Uniwersytetu w Białymstoku
6.09.2024

- Jeśli ktoś ma gotówkę to zawsze może kupić mieszkanie i zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo na ten moment jest to dobra inwestycja - mówi prof. Robert Ciborowski.


Paula Biskup, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Paula Biskup

piosenkarka
6.09.2024

- Tak naprawdę dla mnie każdy mój występ jest bardzo ważny. Każde nowe doświadczenie z publicznością jest lekcją - mówi Paula Biskup.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

szef białostockich struktur Prawa i Sprawiedliwości
4.09.2024

"Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej rozumiem, ale się z nią nie zgadzam" - mówił w Polskim Radiu Białystok Artur Kosicki.

Agnieszka Maliszewska, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
3.09.2024

- Mając tak duże zakłady i spółdzielnie mleczarskie na Podlasiu możemy decydować w pewnej mierze o tym, jak ta przyszłość polskiego sektora mleczarskiego może wyglądać. Nasz potencjał daje nam przywilej i możliwości do tego, żebyśmy podyktowali warunki - mówi Agnieszka Maliszewska.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok