Radio Białystok | Gość | Jarosław Krawczyk [wideo] - rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

Jarosław Krawczyk [wideo]

rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

11.01.2024, 08:37, akt. 12:29

- Wszystkie nadleśnictwa, które administrują lasami Puszczy Augustowskiej i Puszczy Knyszyńskiej, muszą ograniczyć pozyskanie drewna lub w ogóle go zaprzestać.

Jarosław Krawczyk, fot. Joanna Szubzda
Jarosław Krawczyk, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Jarosławem Krawczykiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zdecydowała o wstrzymaniu lub ograniczeniu na pół roku wycinek lasów w 10 lokalizacjach, cennych przyrodniczo. Dotyczy to m.in. Puszcz  Augustowskiej i Knyszyńskiej. Jak na to patrzą leśnicy?

Z rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosławem Krawczykiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Czy liczycie już straty w związku z decyzjami resortu klimatu? Chodzi o zakaz wycinki lasów.


Jarosław Krawczyk: Nie powiedziałbym, że to są straty. Po prostu realizujemy decyzje pani minister.


Ale jak nie tu wytniecie, to gdzieś indziej.


Na razie wstrzymujemy prace lub je ograniczamy. Przekazując decyzję pani minister, dyrektor generalny powiedział: "Proszę, przekazuję panom nadleśniczym decyzję, ale jednocześnie proszę zrobić analizę".


Macie na to pół roku.


Tak, rzeczywiście decyzja obowiązuje do pół roku. Załącznik do decyzji pani minister pokazuje powierzchnię, na której prace albo należy ograniczyć, albo wstrzymać. Pozyskanie drewna to nie jest gospodarka leśna, tylko należy wstrzymać pozyskanie drewna.


Jak dużego obszaru dotyczy to w Puszczach Augustowskiej i Knyszyńskiej?


Akurat załącznik dotyczy pięciu regionalnych dyrekcji, również białostockiej. Powierzchnia, którą zsumowaliśmy z tego załącznika dotycząca RDLP w Basłymstoku, to nie tylko województwo podlaskie, ale także część warmińsko-mazurskiego, to jest około 60 tys. hektarów. Na tej powierzchni trzeba albo wstrzymać pracę, albo je ograniczyć. Te 60 tys. to 16 z 31 nadleśnictw, które są w RDLP.


Skupmy się na naszym regionie. Jaki obszar u nas jest teraz pod szczególną ochroną?


Niestety nie zsumowałem powierzchni dotyczącej Puszczy Augustowskiej i Puszczy Knyszyńskiej, ale faktycznie wszystkie nadleśnictwa, które są w tym kompleksie leśnym, administrują lasami, muszą ograniczyć pozyskanie drewna lub w ogóle go zaprzestać.


Czy faktycznie przez pierwsze pół roku będą jakieś straty? W jakim okresie na ogół dochodzi do wycinki?


Jeśli chodzi o te straty, jeśli już ten termin się pojawia, to staramy się nie używać tego pojęcia, bo może być tak, że prace będą albo później prowadzone, albo mogą być inne rozwiązania, o których dzisiaj trudno powiedzieć. Jeśli już rzeczywiście mamy mówić o jakichś ograniczeniach, to teraz trwa ich liczenie.

Ale też chciałbym zwrócić uwagę na to wstrzymanie prac, bo w załączniku do decyzji są wyraźne powierzchnie, na których pozyskanie drewna trzeba wstrzymać. To są projektowane rezerwaty, siedliska wilgotne, drzewostany ponad 120-letnie i ponad stuletnie. I rzeczywiście na tych powierzchniach trzeba pozyskanie drewna wstrzymać. Inne powierzchnie, chociażby takie jak lasy uzdrowiskowe, lasy młodsze - do 90, do 100 lat, tam można ograniczyć prace.


Czy wiadomo już, jaki nowy park powstanie w Podlaskiem? Ewentualnie, który park będzie powiększony?


Leśnicy nie są stroną w tworzeniu parku. Z doniesień medialnych, tak bym to chyba powiedział, słyszymy, że mowa jest o kompleksie Puszczy Knyszyńskiej, Puszczy Augustowskiej w województwie podlaskim. Tak jak donoszą media, być może tam będą nowe parki narodowe. Ale tak jak wspomniałem, to nie Lasy Państwowe, nie leśnicy o tym decydują.


Ale wy realizujecie decyzje resortu klimatu i środowiska.


Tak, ale ta decyzja dotycząca parku narodowego nie dotyczy Lasów Państwowych. Jeszcze tylko bym dodał, że istotny głos w sprawie parków narodowych ma oczywiście społeczeństwo, samorządy. Oni też powinni się w tej sprawie wypowiedzieć.


Ministerstwo mówi, że to jest dopiero pierwszy etap wdrażania polityki zrównoważonego rozwoju poprzez wyłączanie i ograniczanie wycinek lasów. Wy niby nie jesteście stroną, ale powinniście wiedzieć, w jakim kierunku ta polityka będzie szła.


Ale to wszystko będzie zależało od decyzji, od przekazu resortowego. Lasy Państwowe to jest struktura organizacyjna Ministerstwa Klimatu i Środowiska i wszystkie decyzje i polecenia spływające do leśników są po prostu wykonywane. Nie mamy w ogóle żadnej plenipotencji ani delegacji do komentowania czy konsultowania takich decyzji. Wykonujemy polecenia.


Czy wycięty będzie Las Solnicki? Chodzi oczywiście o nasze lotnisko.


To jest troszeczkę inna sprawa. Przeszkoda lotnicza w pobliżu pasa startowego na terenie nadleśnictwa do Dojlidy. W dalszym ciągu nadleśnictwo realizuje swój plan urządzania lasu i również w tym miejscu, gdzie są wskazane te przeszkody lotnicze, są tam różne prace związane z gospodarką leśną. To nie musi być pozyskiwanie, aczkolwiek w niektórych fragmentach do tego może dochodzić. Trzeba konkretnie przyjrzeć się do każdego wydzielenia - to jest taki termin leśny.

Zmierzam do tego, że dopóki nie będzie decyzji o tym, co zrobić z przeszkodą lotniczą, nadleśnictwo realizuje plan urządzania lasu.


Ale już są decyzje, jeżeli chodzi o zagrodę pokazową w Sokołdzie, około 20 km od Białegostoku. Nie trzeba będzie już jeździć do Białowieży, żeby zobaczyć większe stado żubrów?


Tak. Od kilku lat ta zagroda pokazowa się budowała. Na koniec zeszłego roku została zakończona. Żubry są już tam wsiedlone. Za chwilę w województwie podlaskim rozpoczynają się ferie. To dobry moment, żeby z rodzinną ekspedycją wybrać się do pobliskiej miejscowości, do Kopnej Góry w okolicach Sokołdy.

Jest już tam dziewięć albo dziesięć osobników. Zwierzęta przyjechały z różnych stron kraju po to między innymi, żeby wymieszać pulę genową, żeby osobniki się nie krzyżowały. Przyjechały więc tam żubry z ogrodu zoologicznego, z innych kompleksów leśnych, m.in. z Puszczy Białowieskiej, z Puszczy Boreckiej, z centrum Polski.

Liczymy na to, że będzie to bardzo fajna atrakcja.


Zwłaszcza że można będzie żubry oglądać komfortowo i dla nas, i dla nich.


W ogóle to jest bardzo ciekawy infrastrukturalnie niezagospodarowany teren. Z tego, co możemy już teraz państwu powiedzieć, to są tam specjalne pomosty, mostki, można z góry obserwować zwierzęta, jest specjalna wieża widokowa. Fajny teren.


Czy jest pan dumny z Technikum Leśnego w Białowieży? Pytam o to, bo wiem, że jest pan absolwentem tej szkoły i dodatkowo w rankingu "Perspektyw" technikum to po raz pierwszy w historii znalazło się w pierwszej setce wśród najlepszych techników w Polsce - zajęło 76. miejsce.


To rzeczywiście jest takie nobilitujące, bardzo przyjemne. Czy jestem dumny? Chyba tak bym na to odpowiedział. Nie mam tradycji leśnych w rodzinie. Jestem chyba pierwszym leśnikiem. Nie wiem, czy moi synowie będą, ale nie sądzę, żeby kontynuowali ten zawód. Ale naprawdę cieszę się, że jestem leśnikiem. Mam wykształcenie leśne, studia leśne, cała wiedza, którą przyjąłem, i praktyka w Lasach Państwowych dużo mi dają.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok