Radio Białystok | Gość | Krzysztof Truskolaski [wideo] - poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej

15.02.2024, 08:10, akt. 09:06

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński
Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Krzysztofem Truskolaskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Forum Mniejszości Podlasia wystawia swoich przedstawicieli do białostockiej rady miasta i do sejmiku na listach Koalicji Obywatelskiej. W czwartek (15.02) mają być zatwierdzone listy KO osób chcących zostać podlaskimi radnymi. Gościem Polskiego Radia Białystok jest szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski, a rozmawia z nim Renata Reda.


Renata Reda: Ilu z dotychczasowych czternastu białostockich radnych Koalicji Obywatelskiej ponownie znajdzie się na liście do rady miejskiej w Białymstoku?

Krzysztof Truskolaski: Wszyscy radni dostali propozycję startu. Jedenastu z nich przyjęło tę propozycję, jedenaście osób z obecnych radnych Koalicji Obywatelskiej będzie startowało do rady miasta.

Jesteśmy pierwszą partią, pierwszym komitetem, który już ujawnił swoje listy. Bo my nie chcemy nic ukrywać przed wyborcami. Nie chcemy się kłócić, chcemy pokazać, że my już wchodzimy w kampanię wyborczą. Wczoraj przyszli kandydaci zaczęli rozmawiać z mieszkańcami, zaczęli przekonywać ich do programu Platformy Obywatelskiej. Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok. 


Z tych trzech radnych, kto nie przyjął zaproszenia do ponownego kandydowania do rady?

Pani redaktor, mamy bardzo silne listy, 38 osób. Ja chcę mówić o osobach, które podjęły decyzję, kto nie podjął, to może oczywiście o tym głośno mówić. Ale ja mówię o osobach, które są na listach. To 38 silnych kandydatek i kandydatów. 


A czy na liście będą dotychczasowi zastępcy prezydenta Białegostoku? Jak np. Zbigniew Nikitorowicz. 

Nie. Podjęliśmy decyzję, że zastępcy prezydenta miasta nie startują, bo mają co robić, są zastępcami i pracują nad tym, aby jak najlepszy wynik osiągnął również pan prezydent Tadeusz Truskolaski, który jest naszym kandydatem, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Białegostoku i też jako pierwsi tego kandydata odkryliśmy, inne partie polityczne jeszcze wewnątrz się kłócą, a my już robimy kampanię wyborczą i przekonujemy mieszkańców do naszego programu i do naszej wizji rozwoju Białegostoku. 


Czy obecny radny białostocki Łukasz Prokorym, wiceprzewodniczący podlaskiej Platformy Obywatelskiej znajdzie się na którejś liście? Może sejmik?

Rzeczywiście duże zaskoczenie - pan przewodniczący rady miasta i przewodniczący białostockich struktur Platformy nie znalazł się na listach do rady miasta. Dzisiaj mamy radę regionu Platformy Obywatelskiej i chciałbym dla tego szanownego gremium zaproponować, aby Łukasz Prokorym był liderem białostockiej listy do sejmiku i po wygranych wyborach przez Koalicję Obywatelską i inne ugrupowania koalicji 15 października, był również kandydatem na marszałka województwa podlaskiego. 


Czy dotychczasowych siedmioro podlaskich radnych w sejmiku znowu będzie na listach?

Tak, wszyscy dostali propozycje i wszyscy chcą ubiegać się po raz kolejny o mandat. Tak jak mówię - dzisiaj o 17:00 rada regionu podlaskiej Platformy. Zaakceptujemy wszystkie listy, również będziemy pierwsi w tej akceptacji. I dzisiaj te listy już ujrzą światło dzienne, a myślę że w ciągu najbliższych dwóch tygodni wszyscy kandydaci zostaną oficjalnie zaprezentowani, a listy zostaną zarejestrowane w Państwowej Komisji Wyborczej. 


A czy odwołana przez marszałka Artura Kosickiego dyrektor departamentu do spraw rolnictwa Elżbieta Filipowicz znajdzie się na którejkolwiek liście?

Zobaczymy pani redaktor. Pani Elżbieta Filipowicz to wysokiej klasy specjalistka, przez dwadzieścia lat pracowała w urzędzie marszałkowskim i tylko ze względów politycznych została z tego urzędu zwolniona. 

Zresztą kasa wszystkich nas, mieszkańców województwa podlaskiego została uszczuplona, z uwagi na to, że urząd marszałkowski musiał wypłacić zadośćuczynienie pani Elżbiecie Filipowicz. Nie powinno się tak gospodarować pieniędzmi, pani Elżbieta Filipowicz nie była związana z żadną partią polityczną nigdy, była specjalistką. Ale niestety obecnym władzom urzędu marszałkowskiego nie podobało się to, że jest po prostu specjalistką. Nie rozumiem tej decyzji. 

Dzisiaj podejmiemy wszystkie decyzje odnośnie personaliów. Mogę tylko uchylić rąbka tajemnicy, że pan Łukasz Prokorym będzie liderem białostockiej listy. Trochę zmieniamy te listy, odmładzamy je. Stawiamy na ludzi już doświadczonych, bo Łukasz Prokorym już od pięciu lat jest przewodniczącym rady, jest samorządowcem, jest radcą prawnym, ale z drugiej strony, jest dużo młodszy. 


Czy wasza lista będzie wspólna z listą Nowej Lewicy?

Prowadzimy różne rozmowy z różnymi ugrupowaniami. M.in. w Białymstoku startujemy z Forum Mniejszości Podlasia, czyli ze środowiskiem prawosławnym, środowiskiem mniejszości białoruskiej. Bardzo się cieszę, że znowu tę współpracę kontynuujemy. Ta współpraca przez wiele lat dawała nam zwycięstwo w radzie miasta i tym razem też w radzie miasta zwyciężymy. A do tego jeszcze, na białostockiej liście do sejmiku znajdzie się pan Marek Masalski, który również jest przedstawicielem środowiska prawosławnego. 

Jeżeli chodzi o innych koalicjantów, mamy też Komitet Truskolaskiego, z którym od wielu lat kontynuujemy współpracę i radni, którzy zgłosili chęć, obecni radni, ale też nowi kandydaci - startują również z naszych list. 

Z Nową Lewicą rozmawiamy. Okaże się w najbliższych dniach, czy będą chcieli być na naszych listach. Na pewno nie będą to listy koalicyjne. Jeżeli te rozmowy dojdą do skutku, to do sejmiku ewentualnie kandydaci Nowej Lewicy by wystartowali z naszych list. Ale te rozmowy trwają. My oczywiście bardzo zachęcamy kandydatów Nowej Lewicy do startu, ale te decyzje jeszcze są przed nami. 


A jaka będzie lista kandydatów na radnych w Łomży i co dalej z kandydaturą na prezydenta Łomży. Bo przypomnę, że od niedawna szef łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej jest zastępcą prezydenta Łomży, współpracującego z Prawem i Sprawiedliwością. 

Tak jak mówiłem, dzisiaj mamy posiedzenie rady regionu i to rada regionu ostatecznie zdecyduje, jak wygląda kształt list w powiatach, kształt list w miastach, poparcie dla kandydatów. Będzie już dzisiaj wszystko wiadomo. 


Przypomnę - termin rejestracji kandydatów mija czwartego marca. 

Jeszcze jest dużo czasu. A jeszcze raz podkreślę - jesteśmy pierwsi. Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska jako pierwsza odkrywa karty, bo my nie mamy nic do ukrycia przed wyborcami. Inne partie kłócą się o te jedynki, dwójki, a my dogadaliśmy się bez problemu i ruszamy z kampanią wyborczą. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.

Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.


Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.

Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".


Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.

Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.


fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok