Radio Białystok | Gość | Stefan Krajewski [wideo] - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi

22.02.2024, 07:42, akt. 09:29

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska
Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Ze Stefanem Krajewskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W poniedziałek (26.02) mają rozpocząć się rozmowy z protestującymi rolnikami. Na razie resort rolnictwa prowadzi rozmowy robocze i zbiera postulaty m.in. unijnego Zielonego Ładu.

Tymczasem Komisja Europejska ugina się pod presją rolników i zgodziła się na wycofanie projektu przepisów o ograniczeniu pestycydów o połowę do 2030 roku. 

Rolnicy sprzeciwiają się też bezcłowemu importowi do Polski produktów z Ukrainy. Czy jest szansa na porozumienie i koniec rolniczych blokad? O tym ze swoim gościem - posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi Stefanem Krajewskim rozmawia Renata Reda.

Renata Reda: Jak rząd zareaguje na propozycję prezydenta Ukrainy, by spotkać się na granicy w sprawie blokad przejść?


Stefan Krajewski: Każde spotkanie, które poprawia relacje polsko-ukraińskie, które pozwala na utrzymanie dobrych relacji polsko-ukraińskich jest potrzebne i ważne. Blokada granicy to z jednej strony taki symbol bezsilności polskich rolników i próba zwrócenia uwagi na to, że mają dzisiaj ogromne zapasy zboża w Polsce, których nie mogą sprzedać ze względu i na niską cenę, i tak naprawdę na to, że na rynku nie ma dużego zapotrzebowania na zboże. 

Z drugiej strony widząc zboże, które wjeżdża, nawet jeśli mówimy o zbożu, które jedzie tranzytem przez Polskę, ale zajmuje polskie porty, zajmuje porty w krajach sąsiadujących z Polską, to oczywiście rolnicy chcą zwrócić uwagę na ten problem i od początku tutaj mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują.

Natomiast musimy sobie też zdawać sprawę z tego, że granice działają w obie strony, bo z jednej strony możemy zablokować to, co wjeżdża do Polski, ale też ktoś w drugą stronę może zacząć blokować to, co chcemy wyeksportować.


Czyli myśli pan, że takie spotkanie polskich władz z przedstawicielami ukraińskiego rządu i z prezydentem Ukrainy pomoże w rozwiązaniu sytuacji?


My rozmawiamy już od grudnia o tym, żeby unormować kwestię relacji handlowych, mówiąc z jednej strony o tych ATM-ach, czyli automatycznych środkach zapobiegawczych, jeśli chodzi o tranzyt, o wjazd na teren Polski produktów z Ukrainy, ale z drugiej strony mówimy też o licencjonowaniu, czyli konkretnym ustaleniu co i w jakiej ilości może wjechać.

Na razie utrzymujemy oczywiście embargo na te cztery podstawowe towary: pszenica, kukurydza, słonecznik i rzepak i to oczywiście nie ma prawa wjechać do Polski, aczkolwiek próby obejścia tych przepisów, obejścia prawa się pojawiają, bo jest deklaracja w dokumentach, że to są wszystko produkty, które są objęte tranzytem i mają tylko przez Polskę przejechać. Są próby wwiezienia tych produktów do Polski przez inne kraje Unii Europejskiej, bo słyszymy o tym, że gdzieś od strony Litwy, Słowacji, Czech były podejmowane próby wwiezienia.

Mamy tu informacje, a codziennie w tej chwili dostaję raporty od służb, że zboże na rynek polski nie wjeżdża, a te, które wjeżdża i jedzie jako tranzyt ma przejechać tylko przez Polskę.


Czyli nie ma już takiego problemu, jak było jeszcze kilka miesięcy temu, że faktycznie zalewa nas ukraińskie zboże?


Rekordowe ilości zboża wpłynęły w 2022 roku i do kwietnia 2023 roku – wtedy, kiedy nie było embarga, kiedy wszystko, też często bez kontroli – pamiętamy też kwestię tzw. zboża technicznego. Więc dzisiaj nie ma takiej możliwości, że każde zboże w sposób niekontrolowany wjedzie do Polski. Ja bezpośrednio nadzoruję GIJHARS (Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych – przyp. red.), więc tutaj jeżeli te produkty nie spełniają norm, zostają zatrzymane transporty na granicy i wracają z powrotem do kraju pochodzenia. Były maliny zatrzymane, len.


A co rząd planuje zrobić w sprawie niskich cen zbóż? Bo te są na całym świecie, podobno tutaj steruje Rosja, a analitycy mówią o dumpingowych cenach rosyjskiej pszenicy na światowych giełdach. Poza tym w ogóle doszło do nadprodukcji zboża. Jakie tu działania, jakie wsparcie dla rolników szykujecie?


Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że Rosja nie tylko militarnie walczy z Ukrainą, z sąsiadami, bo to też jest kwestia właśnie produktów, które trafiają na rynki europejskie różnymi drogami, różnymi kanałami, bo też mamy dzisiaj informację, że chociażby cukier trafia w dużej mierze na rynek europejski z Indii, z Brazylii – z tych krajów, które gdzieś tam współpracują też z Rosją. Więc to wszystko jest oczywiście sytuacja trudna nie tylko dla Polski, bo to też pokazują protesty – protesty, które zalewają dziś całą Europę, bo przecież i Francja, i Belgia, i Niemcy, i Chorwacja, Litwa. Wiele krajów członkowskich można by wymienić, gdzie te protesty się odbywają, bo to też rolnicy widzą, że te produkty spoza Unii Europejskiej wpływają i zajmują nasz rynek. Ale to też się wiąże z Europejskim Zielonym Ładem.


I Komisja Europejska już pod presją rolniczych protestów ugina się i wycofuje się, kroczek po kroczku, np. z ugoru ziemi czasowo się wycofuje, a także w sprawie pestycydów.


Rolnicy europejscy buntują się przeciw zaostrzaniu tych norm do spełnienia, bo już w wielu aspektach jest bardzo trudno wypełnić te wszystkie zobowiązania, a koszta produkcji przez to rosną coraz bardziej. Dlatego jako rząd polski występujemy na rok obecny o derogację, czyli o odejście od tych zapisów, ale na kolejne lata chcemy, by te wszystkie nielogiczne zapisy wyrzucić do kosza, podjąć próbę naprawy Europejskiego Zielonego Ładu, który tak naprawdę okazał się bezładem komisarza Wojciechowskiego, a nie Europejskim Zielonym Ładem i przeciwko temu się buntujemy od wielu już miesięcy. 

Zwracaliśmy na to uwagę będąc w opozycji, ale dzisiaj jest to czas na działanie i kolejne uzgodnienia, kolejne rozmowy, które podejmujemy z Komisją Europejską mają służyć temu, by wszystkie te nielogiczne zapisy nie do spełnienia wyrzucić z Europejskiego Zielonego Ładu i zająć się tak naprawdę rewizją i naprawą tego Europejskiego Zielonego Ładu.


Panie ministrze, ostatnie pytanie. Czy będą wyjaśniane kwestie pojawienia się na blokadzie rolniczej antyukraińskich haseł wysławiających Władimira Putina i chwalących jego postępowanie?


Tu jest ten problem, że nie wszyscy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z konsekwencji takich haseł. Bo później słyszymy, że rolnik trafia na listę wrogów Ukrainy, więc to jest oczywiście kwestia dla nas bardzo ważna i my musimy reagować na takie wpisy, bo one nikomu i niczemu nie służą.


Przypomnę, że dziś w naszym regionie mamy dwie blokady – trasy S8 w Jeżewie i DK 19 koło Bociek. Na jutro rolnicy planują kolejne protesty.


Jesteśmy w kontakcie z rolnikami i szukamy wspólnych rozwiązań.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.

Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.


Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.

Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".


Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.

Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.


fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok