Radio Białystok | Gość | Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo] - prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin

26.03.2024, 08:10, akt. 08:45

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin


0:00
0:00
Z Agnieszką Czyżewską-Jacquemet rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jego celem jest obrona niezależności rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i włączenie się w prace nad nową ustawą medialną. Stowarzyszenie Grupa 17 jest już zarejestrowane. Zrzesza ono pracowników z 16 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. 

Co udało mu się osiągnąć i jakie są najbliższe plany? O tym prezeską Stowarzyszenia Grupa 17 - Agnieszką Czyżewską-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin rozmawia Renata Reda.Renata Reda: Czy wciąż realne jest połączenie rozgłośni regionalnych Polskiego Radia z oddziałami Telewizji Polskiej?


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet: Z doniesień medialnych wynika, że chyba jest to już pieśń przeszłości, ponieważ poseł Maciej Wróbel dwukrotnie mówił o tym, również na antenie Polskiego Radia Białystok, że to już nie jest brane pod uwagę, że nie jest to najlepszy pomysł. Ja też miałam kilka rozmów prywatnych z członkami podkomisji sejmowej ds. mediów, którzy też raczej skłaniali się ku temu, żeby nie realizować tego pomysłu.


Ja dodam tylko, że poseł Wróbel jest przewodniczącym powstałej niedawno sejmowej podkomisji ds. mediów. A wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za przygotowanie nowej ustawy medialnej? Czy będzie to projekt rządowy czy poselski, skoro istnieje ta sejmowa podkomisja ds. mediów?


Nie wiadomo. To jest wielka tajemnica rządzących i posłów. Tak naprawdę nie wiemy, są na stole trzy albo cztery projekty, tak mówi m.in. właśnie poseł Maciej Wróbel i mam nadzieję, że pojawi się na stole też nasz projekt i nasze propozycje, nad którymi pracujemy.


A na jakim etapie on już jest? Bo co tydzień, co kilka dni przedstawiciele rozgłośni regionalnych spotykają się online i czasami wielogodzinne dysputy na ten temat trwają.


To jest trudna sprawa, dlatego że przepisów jest gąszcz i wydaje się, że chyba najtrudniejszym i najsłabszym elementem tej całej medialnej, obecnie funkcjonującej układanki jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i jej status. I na tym się obecnie skupiamy, bo bez zmian radykalnych to odpolitycznienie mediów nie będzie możliwe, po prostu.


Czy są odpowiedzi na list otwarty pracowników rozgłośni od ministra kultury i dziedzictwa narodowego, marszałków Sejmu i Senatu, prezesa Rady Ministrów, sejmowej komisji kultury i środków przekazu?


Jestem w kontakcie z wysłannikiem ministerstwa. Mamy się spotkać w tym tygodniu, ale będzie to spotkanie nieoficjalne, więc na razie nie chciałabym jeszcze zdradzać o czym będziemy rozmawiać.


To jest w odpowiedzi na nasz list? Zaproszenie do takich nieoficjalnych jeszcze rozmów, takie sondowanie się nawzajem.


Myślę, że tak.


Czyli jest jakaś szansa na powodzenie misji Grupy 17. A jaka jest teraz sytuacja w rozgłośniach po postawieniu ich w stan likwidacji?


We wszystkich rozgłośniach jest chyba inaczej. Wiem, że to wygląda w ten sposób, że w zasadzie dostajemy te pieniądze co miesiąc na comiesięczne funkcjonowanie. Ja bym może chciała wrócić do tej nadziei co do Grupy 17, bo wydaje mi się, że to jest istotne. Na tym spotkaniu pod koniec lutego w Fundacji Batorego pojawiły się takie informacje, że jest jakiś protest – chodzi tutaj o autorów jednego z projektów, który prezentując go powiedzieli, że jest jakiś protest. Otóż ten protest nabrał teraz ciała i argumentów i to jest właśnie Stowarzyszenie Grupa 17 i też warto powiedzieć, że dzięki temu, że tam byliśmy ta idea łączenia telewizji z radiem została wydaje się zarzucona.


Bo do tej pory przy tworzeniu tych wszystkich projektów ustawy medialnej, o których wspomniałaś, pracownicy rozgłośni regionalnych nie byli pytani o to, w jakim kierunku powinna iść ta ustawa.


Nie, nikt z nami tego nie konsultował. Ja myślę, że środowiska dziennikarskie były też w mocno ograniczony sposób konsultowane pomimo wszystko.


To powróćmy do sytuacji w rozgłośniach. Jak udaje się tworzyć program, misję mediów publicznych? To prawda, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji płaci, ale niewielkie pieniądze – spływa niecała pula, która powinna do nas spływać z abonamentu.


Ale jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. To nie jest tak, że ponieważ brakuje 200 tys. czy 25 tys. zł to nagle nie będzie słuchowiska, reportażu czy informacji na naszych antenach. No niestety, my mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną. Przecież i w Białymstoku, i w Koszalinie, i w Poznaniu, i we Wrocławiu ta rozgłośnia regionalna ciągle nadaje.


A czy dochodzi do zwolnień pracowników w rozgłośniach?


To też jest bardzo różnie. U nas na razie do takich sytuacji nie doszło, ale np. w Radiu Szczecin czy Radiu Zachód tak. Ale myślę, że to koledzy z tych rozgłośni najlepiej wiedzą, dlaczego to się wydarzyło, ponieważ przez te ostatnie 8 lat te rozgłośnie, każda z nich dzięki temu, że są niezależnie formalno-prawnie, miały troszeczkę inną sytuację i personalną, i związaną ze sposobem zarządzania.

To jest nasza siła – każdy region mógł się w pewnym sensie bronić sam i sam szukać swojej własnej drogi.


A jeżeli chodzi o te nasze spotkania online, bo padały zarzuty że media publiczne – zwłaszcza rozgłośnie regionalne – są daleko w tyle za techniką. A tu się okazuje, że my naprawdę mamy się czym chwalić, jeżeli chodzi o wyposażenie i pola, na których pracujemy i podajemy swój program. Jak to wygląda?


Tak, mamy streamingi, tutaj właśnie patrzę na wprost w kamerę bo tak muszę, nigdy tak nie robię, jak siedzę w studiu bez kamery, bo wtedy często zamykam oczy i sobie wyobrażam swojego słuchacza, a teraz patrzę w kamerę, państwo mnie widzicie a nie tylko słyszycie. Mamy przecież streamingi, mamy Facebooki, Instagramy, wiem że nawet milionowe odsłony niektórych postów macie w Białymstoku, więc wydaje mi się, że absolutnie my nie jesteśmy jakimś długiem technologicznym i kulą u nogi rozwoju polskich mediów w regionach, absolutnie nie.


I mamy konkretne argumenty, by brać pod uwagę nasz głos, jeżeli chodzi o przyszłość rozgłośni.


Oczywiście że tak, tym bardziej, że jeśli chodzi o prasę regionalną, to ona się bardzo kurczy, przechodzi do Internetu, często przechodzi zupełnie na taką portalowość ogólnopolską – myślę np. o Gazecie Wyborczej, która bardzo ograniczyła swoje regionalne oddziały. Stawia się na klikalność i tak naprawdę jak patrzę na ten krajobraz medialny w regionach to rozgłośnie regionalne Polskiego Radia to jest taka ostoja regionalizmu, samodzielności i szansy na to, żeby głos ludzi, którzy do nas przyjdą został wysłuchany, bo tu ciągle pracują ludzie, którzy są zainteresowani regionem, żyją tym regionem i potrafią ten region wynieść na poziom międzynarodowy i uniwersalny zupełnie – tu myślę o audiodokumencie i słuchowiskach.


Napływają informacje, że media publiczne w ciągu kilku dni mają otrzymać spory zastrzyk gotówki z budżetu państwa. Jest więc szansa, że nasz program dalej będziemy bez przeszkód nadawać i realizować misję publiczną. Rozmawiałam na ten temat z prezeską Stowarzyszenia Grupa 17 Agnieszką Czyżewską-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin. Dziękuję bardzo za rozmowę.


Dziękuję bardzo.

| red: sk, bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok