Radio Białystok | Gość | Krzysztof Truskolaski [wideo] - poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej

18.04.2024, 08:20, akt. 09:22

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński
Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Krzysztofem Truskolaskim rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Krzysztofem Truskolaskim rozmawia Edyta Wołosik.
Edyta Wołosik: Czy wśród osób, które teraz wymienię jest taka, z którą pan w ostatnim czasie rozmawiał częściej niż zwykle? Artur Kosicki, Tomasz Madras, Bogusław Dębski, Paweł Wnukowski, Leszek Dec, Wiesława Burnos, Rafał Supiński, Marek Olbryś, Adam Sekściński, Wanda Mieczkowska, Bernadetta Krynicka, Mariusz Gromko, Łukasz Siekierko, Marek Malinowski, Robert Jabłoński?

Krzysztof Truskolaski: Wymieniła pani wszystkich radnych PiS w sejmiku obecnej kadencji województwa podlaskiego. Rzeczywiście PiS nie ma większości w sejmiku i zrobił się duży problem dla pana marszałka Artura Kosickiego. On był pewien, w trakcie kampanii wyborczej, w trakcie wyborów, że te 16 mandatów będzie. A tych 16 mandatów nie ma. 


Więc czy jest z tego grona osoba, z którą pan częściej rozmawiał?

To jest tak, że jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie. A przez ostatnie pięć i pół roku wyglądało to tak, że pieniądze wojewódzkie były rozdawane często po uważaniu. Białystok był bardzo często poszkodowany przez pana marszałka Artura Kosickiego. Więc my chcemy po prostu przywrócić normalność. Jest wiele osób w różnych klubach w sejmiku województwa podlaskiego, które też chcą tej normalności.  


Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drodze do większości brakuje dwóch mandatów. Prawu i Sprawiedliwości jednego. Odwrócę może pytanie. Czy może pan ręczyć za Łukasza Prokoryma, Annę Augustyn, Karola Pileckiego, Annę Naszkiewicz, Waldemara Kwaterskiego, Jacka Piorunka, Jarosława Dworzańskiego i Igora Łukaszuka, czyli radnych Koalicji Obywatelskiej?

Dzisiaj na 12:00 pan marszałek Artur Kosicki zaprosił naszych radnych na spotkanie. Radni się nie wybierają na to spotkanie. Odmówili panu marszałkowi, bo nie ma o czym rozmawiać. My mamy naprawdę mocną drużynę. Większość z nich już sprawdziła się w boju w zeszłej kadencji. Pan przewodniczący Prokorym sprawdził się w Radzie Miasta Białystok. Jestem pewien, że te osoby chcą budować większość, ale nie z PiS-em. Chcemy budować większość na pewno z Trzecią Drogą i osobami, które są zawiedzione rządami pana Artura Kosickiego. 


Ale może niektórzy są zawiedzeni wynikiem. I tutaj wymienię dla porządku radnych Trzeciej Drogi. Łukasz Nazarko, Cezary Cieślukowski, Bogdan Dyjuk, Wojciech Grochowski, Jerzy Leszczyński, Mikołaj Janowski. W tym gronie są radni tej mijającej kadencji, którzy głosowali z PiS-em. Więc tutaj nie obawiacie się, że ta jedna osoba się znajdzie, która stworzy z PiS-em większość w sejmiku?

Jestem w kontakcie z panem ministrem Stefanem Krajewskim, który jest szefem wojewódzkich struktur PSL-u...


...który zapewnia, że nikt nie zdradzi. 

Tak. I mam zapewnienie, że jego ekipa również będzie szła w ramach Koalicji 15 października. Więc muszę mu wierzyć, muszę mu ufać. I wierzę że rzeczywiście tych sześciu radnych będzie po tej dobrej stronie mocy i wierzę w to, że dowieziemy tę większość w sejmiku. 


Więc języczkiem uwagi pozostaje Stanisław Derehajło z Konfederacji? Jesteście w stanie dać temu radnemu np. stanowisko marszałka województwa podlaskiego, by przejąć władzę w sejmiku?

Doskonale znamy się z marszałkiem Derehajło. Przez ostatnie pięć i pół roku był radnym, przez chwilę był marszałkiem. Pokazał w swojej kadencji, że wykazuje się dużą lojalnością. Zrezygnował z koalicji z PiS-em wtedy, kiedy jego szef, Jarosław Gowin z tej koalicji wyszedł. Został oczywiście odwołany przez marszałka Artura Kosickiego i sejmik województwa podlaskiego, ale pokazał, że jeżeli rządy i pewne decyzje mu się nie podobają, to tych stołków się nie trzyma. 

Jesteśmy oczywiście gotowi na rozmowę z panem Stanisławem Derehajło. I wierzymy w to, że marszałek Derehajło również widział, że te ostatnie lata rządów pana Artura Kosickiego nie były najlepsze dla województwa podlaskiego. 


Ale wciąż jeszcze jednej osoby będzie brakować. Czy wyklucza pan możliwość ponownych wyborów do sejmiku województwa podlaskiego?

Oczywiście wolałbym, aby tych wyborów ponownych nie było. Dlaczego? Bo wiąże się to z ogromnymi kosztami. Jednak przeprowadzenie wyborów na terenie całego województwa to są setki tysięcy a nawet miliony złotych, więc jest to dla naszego województwa, dla naszego państwa niepotrzebne. I będziemy robić wszystko jako Koalicja 15 października, jako Koalicja Obywatelska, żeby tę większość zbudować i zarząd województwa utworzyć. Więc mam nadzieję, że do powtórnych wyborów nie dojdzie, bo nie są one dla nikogo potrzebne. 


Wyklucza pan możliwość stworzenia szerokiej koalicji w sejmiku województwa podlaskiego np. za stanowisko wicemarszałka, członka zarządu czy przewodniczącego sejmiku z Prawem i Sprawiedliwością?

Wykluczam. 


Tego nie będzie. A w jakim kierunku szło by województwo podlaskie, gdyby Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga, być może ze wsparciem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców uzyskałyby większość?

Jesteśmy w trakcie nowej perspektywy unijnej. Jesteśmy również w trakcie wydatkowania środków z KPO. Bo pierwsze środki - chciałbym przypomnieć - już wpłynęły na polskie konta. Więc chcielibyśmy, żeby województwo podlaskie się rozwijało. Ale nie tak, jak robił to marszałek Artur Kosicki, że "dla tej gminy dam, bo tam rządzi np. kolega z PiS-u, a dla Białegostoku nie dam, bo rządzi prezydent z Koalicji Obywatelskiej". Nie. Środki nie będą wydatkowane po uważaniu, tylko za rzeczywiście dobrze złożone wnioski. Więc każda gmina powinna się rozwijać, powinna mieć równe prawa.

My chcemy, zresztą tak jak pokazuje wojewoda Jacek Brzozowski również rozdysponowując środki rządowe - kierować się tą metodą, że każda gmina - w zależności od swoich zasług i dobrze złożonego wniosku - będzie miała szanse na środki rządowe. A nie tak jak było poprzednio, że tu damy, tu nie damy, bo tak nam się podoba. 


Pan osobiście w jakim kierunku chce iść? Czy prawdą jest informacja, że zamieni pan polski Sejm na Parlament Europejski? 

Umawialiśmy się pani redaktor, że nie będzie trudnych pytań, ale...


...ale pojawiają się te informacje w przestrzeni publicznej. 

Rzeczywiście zarząd Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim zgłosił moją kandydaturę, aby startował na europosła, ale decyzje są przed nami. Te decyzje będzie podejmował premier Donald Tusk. Ja osobiście wolałbym kontynuować karierę tutaj w polskim parlamencie. Dostałem prawi 60 tys. głosów od moich wyborców. Był to rekordowy wynik w Platformie Obywatelskiej, nikt nie uzyskał z pierwszego miejsca takiego wyniku.

Więc to zobowiązanie trwa i wolałbym dokończyć to zobowiązanie. Ale to oczywiście zależy od pana premiera Donalda Tuska. 

Spodziewam się kolejnego pytania, ale od razu uprzedzę, że sam osobiście zgłosiłem pana posła Tomasza Frankowskiego na zarządzie, aby kontynuował i był na naszych listach do Europarlamentu Europejskiego. Więc te decyzje przed nami, ale premier będzie decydować, jak te listy będą wyglądały. 

Chciałbym również przypomnieć, że to nie są takie wybory jak parlamentarne czy samorządowe. Tutaj okręg wyborczy to są dwa województwa. Warmińsko-mazurskie i podlaskie. Więc to są decyzje ponad naszymi głowami. Czekamy na decyzje zarządu krajowego, ale przede wszystkim pana premiera Donalda Tuska. Ja oczywiście jestem do dyspozycji. Mi te 60 tys. głosów podpowiada, że warto byłoby zostać w polskim parlamencie. Chociaż wiele dostałem pozytywnych sygnałów, że powinienem postarać się. Ale nie wszystko zależy ode mnie. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.


Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.

Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.


screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.

Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.


Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok