Radio Białystok | Gość | Radosław Hancewicz [wideo] - rzecznik podlaskiej KAS

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS

30.04.2024, 07:24

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda
Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Radosławem Hancewiczem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło dotąd 404 tys. zeznań PIT. To około 77 proc. wszystkich takich zeznań złożonych rok wcześniej. Podlaskie urzędy skarbowe zwróciły już 421 mln zł nadpłaconego podatku. A dziś jest ostatni dzień na rozliczenie PIT za 2023 rok. Zeznanie można wysłać drogą elektroniczną lub na papierze. Dlaczego warto skorzystać z usługi Twój e-PIT?

Z rzecznikiem podlaskiej KAS Radosławem Hancewiczem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Jeszcze co piąty podatnik nie rozliczył się, choć dziś ostatni dzień. Czy to oznacza, że te osoby nie mają nadpłaty albo dopłaty do urzędu skarbowego, albo że system sam za nich wszystko zrobi i nie muszą się o nic martwić?


Radosław Hancewicz: Do tego momentu wyliczyliśmy, że mamy 404 tys. zeznań PIT. To szacunkowo 77 proc. tych wszystkich zeznań, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku. Faktycznie to ostatni dzień i jest jeszcze 23 proc. niezłożonych zeznań, ale pamiętajmy o kilku rzeczach.

Przede wszystkim w usłudze Twój e-PIT, czyli w tej usłudze, która została przez Krajową Administrację Skarbową przygotowana jako największe z możliwych ułatwień dla podatników, mamy taką opcję, że PIT-y 37 i 38 zostaną automatycznie zatwierdzone z końcem dzisiejszego dnia dla tych podatników także, którzy nawet tam nie zajrzeli.

W ubiegłym roku takich zeznań automatycznie zatwierdzonych było około 100 tys. w naszym województwie. Czyli jeżeli byśmy dodali te złożone zeznania i te, które szacunkowo zostaną zatwierdzone automatycznie, to może się okazać, że brakuje tak naprawdę w systemie tylko kilku tysięcy zeznań.


Ale gdyby ktoś jednak chciał zajrzeć do swojego zeznania podatkowego, to lepiej niech to zrobi dziś do północy, bo potem przez kilka dni będą problemy.


Zapraszamy do tego, żeby faktycznie korzystać z e-Urzędu Skarbowego i zaglądać do usługi Twój e-PIT dzisiaj. Do końca dnia można zaglądać do usługi Twój  e-PIT i w swoich zeznaniach dokonywać zmian, uzupełnień i je zatwierdzać. Natomiast z końcem dnia rozpocznie się procedura automatycznego zatwierdzania zeznań PIT 37 i PIT 38. Dlatego usługa Twój  e-PIT do 7 maja będzie nieaktywna.

Po 7 maja będzie można oczywiście tam zajrzeć i zobaczyć także te zeznania, które zostały automatycznie złożone. Natomiast pamiętajmy o tym, że te automatyczne zeznania, o których teraz mówimy, dotyczą formularzy PIT 37 i PIT 38.

Jest kilka innych formularzy, w których Krajowa Administracja Skarbowa także przygotowała wstępnie wypełnione zeznania podatkowe. Mówię tutaj o PIT-ach 36, PIT-ach 36L, PIT-ach 28, które w tym roku po raz pierwszy zostały też wstępnie wypełnione dla przedsiębiorców. I tutaj akurat podatnicy muszą wejść, muszą uzupełnić dane, bo my, wypełniając te zeznania, bazujemy na tych informacjach, które posiadamy w naszych systemach. Natomiast prowadzący działalność oczywiście mają więcej informacji, które są w tych zeznaniach potrzebne. I te nie zostaną automatycznie zatwierdzone.


A co się stanie w przypadku osób, które nie zajrzały do zeznania, nie zrobiły tam żadnej korekty, system rozliczył je automatycznie, a okazuje się, że muszą dopłacić podatek?


Wtedy także mogą spać spokojnie.


Przecież termin jest do 30 kwietnia.


To jest właśnie bardzo interesująca rzecz, ponieważ jako KAS od lat przypominamy, że czy złożymy zeznanie 15 lutego, czy 29 kwietnia, to czas na zapłatę mamy i tak do końca kwietnia. Ale pani redaktor pyta o tych, którzy nawet nie zajrzą.


Nie zajrzą i system rozlicza ich automatycznie. I 7 maja dowiadują się, że mają do zapłacenia podatek. Czekają ich kary?


Mogą się dowiedzieć nawet o wiele później. Dlatego, że jeżeli system automatycznie złoży za nas nasze zeznanie i wyjdzie nam dopłata, to naczelnik urzędu skarbowego poinformuje podatnika, że taka dopłata jest i że jest 7 dni na uiszczenie tego podatku. Więc - tak jak powiedziałem - w takim przypadku też możemy spać spokojnie. Jeżeli będziemy musieli dopłacić, dostaniemy taką informację, jeżeli będziemy musieli dopłacić.


Jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o elektroniczne rozliczanie się z fiskusem kontra tradycyjne składanie dokumentów w urzędzie skarbowym lub wysłanie pocztą?


Dziewięć na 10 wszystkich zeznań to zeznania składane elektronicznie - to 91 proc. w tym momencie. Ale myślę, że w momencie, kiedy zostaną zaakceptowane automatyczne zeznania, to ten odsetek będzie jeszcze większy.

Czyli około 7-9 proc. to jeszcze te zeznania składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. to są te, które wpływają przez usługę Twój e-PIT albo przez systemy e-Deklaracje.

Myślę, że ta duża popularność zeznań elektronicznych, nie bierze się znikąd. Przede wszystkim pamiętajmy, że składając zeznanie elektronicznie, robimy to z własnego domu. Mamy dostęp przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Po drugie jest to dużo bardziej bezpieczne i wygodne. Bezpieczne dlatego, że jeżeli rozliczamy się przez usługę Twój e-PIT, to mamy wstępnie wypełnione zeznanie informacjami, które są w urzędzie. Jest dużo mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Nie ma typowych błędów, które się kiedyś zdarzały masowo przy zeznaniach papierowych - brak podpisu, brak zaznaczenia jakiejkolwiek kratki. To wszystko się tam automatycznie zlicza.

I przede wszystkim taki największy chyba bonus dla tych wszystkich, którzy rozliczają się elektronicznie, to dużo szybszy zwrot nadpłaconego podatku, jeżeli faktycznie taki zwrot mamy. A na przykład w zeznaniach tegorocznych w 72 proc. zeznań wykazana jest nadpłata. Jeżeli rozliczymy się elektronicznie, nasze pieniądze wrócą do nas dużo szybciej. Zgodnie z przepisami jako KAS mamy 45 dni na zwrot nadpłatny z zeznań elektronicznych, a 90 dni na zwrot nadpłat z zeznań papierowych.

W praktyce średnio w ubiegłym roku z zeznań elektronicznych podatnicy czekali na zwroty 12 dni, a sam znam wiele osób, które mi mówiły, że zwrot otrzymywały po dwóch, trzech albo czterech dniach.


Przez e-Urząd Skarbowy nie tylko rozliczymy podatek, ale są też inne usługi.


E-Urząd Skarbowy to jest najważniejsze miejsce, gdzie załatwiamy swoje sprawy podatkowe. Strona podatki.gov.pl to jest to miejsce, do którego powinniśmy się kierować. Warto faktycznie korzystać nie tylko z usługi Twój e-PIT, ale np. wyrazić zgodę na e-korespondencję, czyli na możliwość otrzymywania i korespondowania z urzędem skarbowym w formie typowo elektronicznej.

Tam możemy złożyć inne formularze, możemy sprawdzać stan swoich rozliczeń. Możemy regulować nasze podatki za pośrednictwem form elektronicznego przelewania pieniędzy. E-Urząd Skarbowy jest to więc miejsce, gdzie cały czas rozwijamy usługi. Tak na dobrą sprawę to jest taki super urząd skarbowy, w którym bez wychodzenia z domu większość rzeczy już możemy załatwić dzisiaj.


Na zakończenie 1,5 proc. podatku. Co zrobić, jeśli do tej pory nie przekazywaliśmy części swojego podatku organizacjom pożytku publicznego lub jeśli taką organizację chcemy w tym roku zmienić?


Jeżeli nigdy nie przekazywaliśmy 1,5 proc., to musimy wejść do naszego zeznania podatkowego, albo jeżeli je wypełniamy w papierze, to oczywiście uzupełnić odpowiednią rubrykę. Ale jeżeli rozliczamy się przy użyciu usługi Twój e-PIT, to musimy zalogować się do usługi i w odpowiednie miejsce wpisać numer KRS organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1,5 proc.

Natomiast osoby, które w poprzednich latach przekazywały 1,5 proc., automatycznie w przygotowanym wstępnie zeznaniu za ubiegły rok będą miały wpisaną organizację pożytku publicznego, której ostatnio przekazywały już część podatku. Jeżeli nawet nie zajrzą do swojego zeznania, to automatycznie ta organizacja, która w ubiegłym roku od tego podatnika otrzymała 1,5 proc., te pieniądze znowu dostanie. A jeżeli podatnik ma takie życzenie, to oczywiście loguje się, wybiera inną organizację pożytku publicznego, czyli po prostu ją zmienia w tej rubryce, gdzie jest to wskazane, i pieniądze są kierowane do tej nowo wybranej.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok