Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki [wideo] - były marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego

9.05.2024, 08:19, akt. 10:41

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński
Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Emocje po wtorkowej (7.05) sesji sejmiku, na której władze przejęła Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga przy udziale dwóch radnych, którzy dostali się do sejmiku z list PiS-u, jeszcze nie opadły. Trwają rozliczenia i przejmowanie władzy w urzędzie marszałkowskim. 

O tym z Arturem Kosickim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Dlaczego dwóch pana najbliższych współpracowników, członków zarządu przeszło na drugą stronę?

Artur Kosicki: Pani redaktor, to jest pytanie do nich. 


Nie tłumaczyli się?

Później próbowali jakoś się tłumaczyć.


Przed sesją? Albo jeszcze na początku sesji?

Przed sesją nie było żadnych sygnałów. Po to chcieliśmy przerwę zrobić, żeby dyskutować o kwestiach personalnych. Kto, gdzie, co i jak. Oni nam nawet nie dali takiej szansy. 


Składał pan wniosek, żeby była przerwa do 11 czerwca i wtedy, przy tym wniosku dopiero się pan dowiedział?

Tak. Dowiedzieliśmy się przy tym wniosku. Wcześniej nikt nie powiedział. Z tego, co teraz wiadomo, to już oni wcześniej biegali do rodziny Truskolaskich, żeby sobie załatwić pracę. Słuchy od dziennikarzy znajomych są takie, że to chodzi nie tylko też o nich, ale też o ich rodziny. Ale zobaczymy, życie to pokaże. W naszej ocenie - poszli za stołki. Taka jest polityka. 


Taka jest polityka? Bardzo dużo się słyszało o tym, że Prawo i Sprawiedliwość przekupuje różne osoby. 

Też tego nie popieram. W jedną, czy w drugą stronę zawsze wypowiadałem się tak samo. Zdrada jest zawsze zdradą. Nie ma co tutaj tej sytuacji roztrząsać. Taką decyzję podjęli. Mogli tylko nam to uświadomić, powiedzieć, a nie zrobić w taki sposób jak to zrobili i teraz szukać jakichś głupich wymówek mówiąc o tym, że nie było współpracy.


Marek Malinowski tak powiedział, że źle współpraca mu się układała z marszałkiem.

Tak, jeżeli się wszystko za pana Marka Malinowskiego robiło, to się trudno dziwić, że mu się źle współpraca układała. Ale takie jest życie. Ja bym już tego nie ruszał. Trzeba iść do przodu. Jesteśmy w takim miejscu politycznym w jakim jesteśmy. Trzeba pracować na rzecz województwa. Dużo rzeczy zaczęliśmy, będziemy to realizować. 


PiS mówi o zdradzie, ale koalicja 15 października mówi o bohaterach. O wielkiej odwadze. 

Jest pani redaktor taki panteon bohaterów Koalicji Obywatelskiej. Pierwszym takim jest oczywiście pan wiceprezydent Rafał Rudnicki, który kiedyś też kolegom na klubie powiedział, że idziemy głosować na salę i poszedł później zagłosował za absolutorium dla prezydenta Truskolaskiego. Później się okazało - został wiceprezydentem. 


Każdy ma prawo zmienić zdanie...

Ma prawo, tylko w mojej ocenie trzeba uczciwie to powiedzieć. Bo to, co zostało zrobione ja - politycznie, chociaż się nie zgadzam, ale podchodzę do tego z pewnym zrozumieniem. Ale w jaki sposób to zostało zrobione i jak jest argumentowane, to jest po prostu świadectwo tych osób. Można sobie odpowiedzieć na pytanie, o co właściwie chodzi. 


Ale coś musiało być przyczyną takiego zachowania dwóch radnych. Kto i gdzie popełnił błąd?

My chcieliśmy dopiero zacząć dyskusję o personaliach, a oni już tę dyskusję z rodziną Truskolaskich przeprowadzili wcześniej. Po to by być może sobie, ale może też swoim rodzinom zabezpieczyć stołki. I to jest właśnie clou tej sytuacji. Tylko jeszcze raz powtórzę - można nam było to powiedzieć, że chcą wybrać inną drogę. 


Spodziewa się pan w najbliższym czasie zmian personalnych w urzędzie marszałkowskim albo w instytucjach podległych samorządowi województwa podlaskiego?

Pani redaktor, to jest już decyzja obecnego marszałka. Ma prawo dobierać sobie zespół, ja to szanuję też. Tylko pamiętajmy, że jest bardzo duże grono osób, które faktycznie są specjalistami, które mają potężne doświadczenie, które też mnie wspomagały chociażby w negocjacjach funduszy europejskich czy w innych aspektach zarządzania województwem. Ale to zostawiam obecnemu marszałkowi, obecnej koalicji. 


Marszałek Łukasz Prokorym zapowiada audyt w Urzędzie Marszałkowskim, co jest naturalne po przejęciu władzy. Jaki będzie wynik?

O to trzeba pytać pana marszałka Łukasza Prokoryma....


Czy jest pan spokojny o wynik?

Oczywiście że jestem spokojny. Nie ma tutaj żadnych problemów. Ja mam nadzieję tylko, że to co rozpoczęliśmy, czyli Xylopolis, te wszystkie drogi wojewódzkie, te historyczne inwestycje, których w takiej skali i o takiej wartości nigdy w województwie podlaskim nie było - będą kontynuowane. 


W ostatnich latach w prezydium sejmiku był przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego Cezary Cieślukowski. Teraz w prezydium nie ma nikogo z opozycji. 

Mamy nowe standardy. Zobaczymy jak będzie przy budżecie. 


A może się to jeszcze zmieni. Liczy pan na to?

Pani redaktor, może to brzydko zabrzmi, ale ja tutaj nie oczekuję żadnej litości ani taryfy ulgowej. Janie potrzebuję ani tego prezydium, ani żadnych innych miejsc. Będziemy robili to, co obiecaliśmy mieszkańcom. 

Chcę tylko zaznaczyć, że poparcie społeczne obecnego zarządu jest tylko trochę wyższe niż moje w okręgu białostockim. Bo oni wspólnie około 30 tys. głosów mają, ja miałem 23. To mnie zobowiązuje do dalszej, ciężkiej pracy. Na stołkach żadnych mi nie zależy. 


To jaka to będzie praca, jaką pan będzie opozycją?

Taką, jaką byłem przed tym jak szedłem do sejmiku. Merytoryczną. Przede wszystkim merytoryczną. Dbającą o to, że jeżeli są dobre projekty, czy są kontynuowane te rzeczy, które zaczęliśmy, to jak najbardziej będę to popierał. Nie wyobrażam sobie działania w taki sposób, że nie, bo nie, tak jak to było w tej kadencji. I zobaczymy jak będzie teraz przy budżecie. Bo było to zobowiązanie pana marszałka Piorunka, który mówił, że chcą tę tradycję uwzględniania tych uwag podtrzymać. Ja nad budżetem już zaczynam pracę w sierpniu. 


Czyli co by ewentualnie w tym budżecie - z waszej strony - się pojawiło?

Przede wszystkim kontynuacja tych najważniejszych dróg wojewódzkich, na które uzyskaliśmy pieniądze z zewnątrz. To jest też Xylopolis. Czekam na podpisanie umowy na Breast Cancer Unit. To jest kwestia rozstrzygnięcia konkursu na przychodnie i szpital wojewódzki w Białymstoku.


Czyli liczycie też, że nowy zarząd województwa pójdzie tą drogą o której pan teraz wspomniał. A jakie jeszcze inne zadania w najbliższym czasie?

Rzeczą priorytetową jest dla nas kwestia lotniska. I tutaj się zgadzamy z prezydentem Truskolaskim. W rozmowie jeden na jeden to powtórzyłem, w publicznej rozmowie tak samo. Uważam, że tę sprawę trzeba rozwiązań. W taki bądź inny sposób, ale za pomocą nie tylko własnych środków, ale przede wszystkim środków zewnętrznych. I czekam nie tylko na to, że będzie zespół pracował, ale na to, że będą te środki ściągnięte do województw podlaskiego, bo taki był zamiar, jak myśmy jeszcze działali z tamtym rządem.  


A jeśli pieniądze się pojawią, to kiedy pierwsze samoloty pasażerskie wystartują? Bo tutaj zdania są podzielone. 

Ja bym był ostrożny z tymi samolotami, z tego powodu, że jestem nauczony jako ekspert od inwestycji, żeby najpierw rozwiązywać bieżące problemy. Czekam na kwestię drzew, które pan prezydent powinien w końcu rozwiązać. A później myślę - rok, dwa, już będziemy na etapie takim - bym powiedział - gdzie będziemy mogli dokładnie określić kiedy pierwszy samolot wystartuje. Ja tylko chcę, żeby to były środki z zewnątrz, a nie żebyśmy na takie rzeczy wydawali środki z naszego budżetu. 


Skoro nie jest już pan marszałkiem, to jaka ścieżka zawodowa?

Ja jestem prawnikiem, jestem wykładowcą akademickim, także już mam zajęcie. Tutaj nie narzekam na brak kwestii zawodowych. Ale tak jak powiedziałem i to powtarzałem w swoich wystąpieniach publicznych - marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za te wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie. Jestem tym zbudowany, cieszę się. Tego potencjału nie chcę zmarnować. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.


fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok