Radio Białystok | Gość | Maciej Żywno [wideo] - wicemarszałek Senatu

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu

15.05.2024, 08:20, akt. 09:31

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Maciejem Żywną rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Maciejem Żywną rozmawia Renata Reda.


Fragment rozmowy:

Renata Reda: Czy Polska utrzyma swój sprzeciw wobec paktu migracyjnego czy - jak sugerują opozycyjni politycy - jednak po wyborach do Europarlamentu rząd zmieni zdanie?

Maciej Żywno: Myślę że rząd nie zmieni zdania. Ponieważ pakt migracyjny nie przewidział naszego zaangażowania po wybuchu wojny w Ukrainie, czyli w momencie, w którym przyjęliśmy dużą ilość uchodźców wojennych z Ukrainy...


Czyli dopóki ta zmiana nie nastąpi, to będzie sprzeciw Polski?

Przede wszystkim to jest bardzo racjonalne podejście i świadomość tego, że nie poradzimy sobie z określonymi problemami związanymi z ilością migrantów i uchodźców. I tutaj narzędzia solidarnościowe Unii Europejskiej, jak również wsparcia dla strony polskiej, są potrzebne i tę determinację po stronie rządowej widać. Nie jestem bezpośrednio w rządzie, ale widać tę determinację, że ona nie jest determinacją kampanijną. I tu nie można o tej narracji mówić. Bo akurat ani premier Donald Tusk, ani nikt z rządu do tej pory nie mówił, że pakt migracyjny przede wszystkim ma dotyczyć Polski - to raz - a dwa, że ma w jakiś sposób szczególny otworzyć szerzej przestrzeń w Polsce niż ta, która musi powodować naszą możliwość absorbcji migrantów i uchodźców w Polsce. To musi mieć ręce i nogi. 


A czy Polska jest w stanie uzyskać to co chce w kwestii paktu migracyjnego?

Ma silny głos, zdecydowanie silniejszy niż poprzedni rząd. I to widać poprzez pryzmat traktowania reprezentantów rządu w Brukseli czy w Strasburgu. 

To jest istotne, że 9 czerwca wszyscy - również mieszkańcy województwa podlaskiego - mają głosy, które są jak pociski w obronie przed zagrożeniem wojennym ze strony Rosji. Silna reprezentacja w Unii Europejskiej to silna pozycja Polski w Unii Europejskiej. I o to warto walczyć i wskazywać takich kandydatów, którzy o tę stabilność Polski, tę pozycję będą walczyli. Też uwaga - będą walczyli o silną pozycję samej Unii Europejskiej, bo dla nas jest to potrzebne nie tylko gospodarczo, ale jak widać ostatnio - również z punktu widzenia bezpieczeństwa. 


A dlaczego premier Donald Tusk zmienił retorykę w kwestii bezpieczeństwa granicy polsko-białoruskiej? Bo słuchając jego wypowiedzi, np. podczas sobotniej wizyty w Podlaskiem, odnosi się wrażenie, że słuchamy polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Nie chcę komentować kwestii wypowiedzi premiera Donalda Tuska w znaczeniu czemu tak mówi, natomiast widzę rzeczy, które są spójne. Czyli ciągła mowa o bezpieczeństwie granicy polsko-białoruskiej, bezpieczeństwie mieszkańców naszego regionu i całej Polski. Natomiast ja jestem zaniepokojony tym, że w tej narracji nie pojawia się aspekt jednak zadbania o tę humanitarną część w kwestii zatrzymania push backów czy też dobrej współpracy z organizacjami pozarządowymi, które w tej sferze mają ogromne doświadczenie pomocowe. I naprawdę można zadbać o bezpieczeństwo i szczelność polskiej granicy jednocześnie ze współpracą z aktywistami, organizacjami pozarządowymi. To są dwa światy, które tak naprawdę dotyczą jednej trudnej sytuacji na granicy, z którą możemy wspólnie sobie poradzić. 


Jeszcze przed jesiennymi wyborami przedstawiciele obecnego rządu mówili, że wystarczy jeden akt prawny, by zatrzymać push backi. Tak się nie stało. Dlaczego?

Jeszcze raz powiem - ja mam ogromną nadzieję, że nowy minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak, którego doskonale znam i cenię, będzie miał większą otwartość na rozmowy również z organizacjami pozarządowymi, żeby tę sprawę załatwić. W taki sposób, żeby dbać o bezpieczeństwo granicy, żeby zadbać o możliwość wykonywania obowiązków przez służby mundurowe - z pełnią szacunku do ich pracy i skuteczności - ale jednocześnie z zakończeniem potencjalnego cierpienia, czy nawet śmierci tych, którzy w lesie się znajdą. Możemy to zrobić w taki sposób, że osoby przechwycone, zatrzymane, mogą wejść w procedurę i zgodnie z tą procedurą zadecydować czy zostaną odesłane do kraju pochodzenia. Ale przede wszystkim będziemy wiedzieli, kto został zatrzymany. Tutaj przede wszystkim sprawa dotyczy nieletnich. Powinniśmy zadbać o tych najmłodszych po to, żeby nie byli w niebezpieczeństwie. To jest zadanie cywilizacyjne również dla nas. 


A jak wobec tego ocenia pan działania Straży Granicznej i wojska strzegącego granicy w sprawie push backów? I w sprawie humanitarnego traktowania migrantów?

Straż Graniczna wykonuje zadania powierzone przez rząd. Z jednej strony oczywiście musi wykonywać zadania dbając o bezpieczeństwo i to, żeby nie następowały przejścia na tej tzw. zielonej granicy. I te zadania trzeba uszanować. Natomiast również myślę, że większość funkcjonariuszy Straży Granicznej oczekiwałaby decyzji, żeby osoby zatrzymane jednak wchodziły w procedurę, a nie były - jak to ładnie się nazywa - doprowadzane na pas graniczny. Potocznie nazywamy to właśnie push backiem. Dalibyśmy radę to powstrzymać, mimo tego, że przecież zdajemy sobie sprawę - i jest to kluczowe - jest to także element wojny Łukaszenki i Putina na granicy. Ten napór migrantów i uchodźców może być...


...jeszcze większy. Media to zapowiadają, że szykuje się jeszcze większa fala ataków migrantów na naszą granicę. 

Tak, ale to oznacza, że można się do tego, krótko mówiąc, przygotować. Z jednej strony zabezpieczając granicę, z drugiej strony trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny. To jest oczywiste, bo o tym rozmawiałem z zastępcą rzecznika praw dziecka, panem Adamem Chmurą, że też jest ogromna potrzeba utworzenia placówki opiekuńczo-wychowawczej dla nieletnich wyciąganych z sytuacji kryzysowych z granicy. Bo nasze placówki w województwie podlaskim są już, że tak powiem, nie tyle przepełnione, co tam jest dużo również dzieci uchodźczych i to trzeba ogarnąć. Jest na to dobry pomysł. 


Ale dzieci i kobiety stanowią chyba niewielki procent tych migrantów próbujących w tej chwili nielegalnie przedostać się do Polski. 

Ale jednak trzeba się tym zająć. Kobiety i dzieci na granicy są, aktywiści również o tym informują. Ja często dostaję - szczególnie po takich audycjach - sformułowania "to niech pan sobie zabierze do siebie, do domu". Albo "chce pan tutaj otworzyć granicę i wpuścić wszystkich". Chciałem powiedzieć, że przede wszystkim nie ja ani nie my jako strona polska zaaranżowaliśmy sytuację, że na granicy są uchodźcy i migranci. W wielu krajach toczy się wojna, w wielu krajach - owszem, jest sytuacja ekonomiczna, która tych ludzi pcha tutaj. Strona białoruska to wykorzystuje, jako element zarobku dla siebie. Ale jest to też swoistego rodzaju konflikt z nami. To powoduje, że jednak ci ludzi trafiają na pogranicze. I są to ludzie. To nie są jakieś pociski. To nie są narzędzia. Trzeba o nich w jakiś sposób zadbać. 


Panie marszałku, ile jest teraz tych push backów?

Między grudniem a marcem było ich ponad 1700. Teraz myślę, że może być ta liczba zdecydowanie większa. Ponieważ przyjście wiosny spowodowało ten ruch, z którym na pewno trzeba sobie poradzić. Ten szlak migracyjny na swój sposób, de facto zatrzymać. Więc narzędzia powstrzymania są istotne, ale jeszcze raz podkreślę - bardzo istotne jest ludzkie podejście do sytuacji indywidualnych i sytuacji humanitarnej - szczególnie najmłodszych i nieletnich. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok