Radio Białystok | Wiadomości | Kamila Lićwinko znowu druga w Diamentowej Lidze

Kamila Lićwinko znowu druga w Diamentowej Lidze

18.06.2017, 20:38, akt. 22:44

Kamila Lićwinko zajęła drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Kamila Stepaniuk - obecnie Lićwinko - podczas próby w skoku wzwyż na wysokości 185 cm, Białystok, 3.05.2012 r, fot. N. Cichoń

Zawodniczka Podlasia Białystok Kamila Lićwinko pokonała poprzeczkę na 1,97 m - to najlepszy jej rezultat w tym sezonie. Zwyciężyła Rosjanka Maria Lasickiene z Rosji, która jako jedyna na świecie regularnie uzyskuje 2,00. Tym razem właśnie na tej wysokości zakończyła konkurs.

Tuż za podium finiszował w biegu na 800 m wicemistrz świata Adam Kszczot. Zawodnik RKS Łódź miał czas 1.46,06, a wygrał Holender Thijmen Kupers - 1.45,02.

W ostatniej chwili dowiedział się o starcie w Sztokholmie Damian Czykier. "Goniący" rekord Polski zawodnik Podlasia Białystok na metę 110 m ppł dotarł jako piąty i zmierzono mu 13,35 s. Wiał jednak zbyt silny wiatr, a to raczej płotkarzom przeszkadza, a nie pomaga. Wygrał Kubańczyk z hiszpańskim paszportem Orlando Ortega - 13,09 s.

źródło: PAP | red: sk

Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce na mityngu lekkoatletycznym na Słowacji.

Kamila Lićwinko druga na mityngu Diamentowej Ligi w Eugene

28.05.2017, 12:48

Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok znalazła się na podium Mityngu Lekkoatletycznego Diamentowej Ligi.

Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki przygotowują się do Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku

10.05.2017, 17:29

Białystok przygotowuje się do 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, których gospodarzem będzie w tym roku. O swoich planach startowych opowiedzieli w środę (10.05) czołowi białostoccy lekkoatleci, m.in. Wojciech Nowicki i Kamila Lićwinko.