Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci z naszego regionu zdobyli 6 medali podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

1.07.2017, 06:00, akt. 2.07.2017, 17:51

3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy - to zdobycze lekkoatletów z naszego regionu podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach.

70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce, fot. Iza Kosakowska

0:00
0:00
70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce - relacja Izy Kosakowskiej | Pobierz plik.

Lekkoatleci z naszego regionu zdobyli 6 medali

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Podlasia Białystok, które wywalczyły złoto i poprawiły rekordy życiowe. W skoku w dal Magdalena Żebrowska uzyskała 6 metrów i 27 cm, a w pchnięciu kulą Klaudia Kardasz osiągnęła 17 metrów i 88 cm.

Drugi w skoku w dal był Bartosz Chojnowski z Podlasia, a trzecia w kuli Beata Trzonkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża.

Złoto i srebro - to dorobek białostockich lekkoatletów w drugim dniu Młodzieżowych MP w Suwałkach. Konkurs rzutu dyskiem wygrała Daria Zabawska z Podlasia, a w rzucie młotem drugi był Łukasz Czajkowski z klubu Atletic.

To atrakcja dla mieszkańców miasta, ale i promocja Suwałk

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, podkreśla, że takie wydarzenie to nie tylko atrakcja dla mieszkańców miasta, ale także splendor i możliwość promocji w całym kraju. Jak dodaje, władzom zależy na rozwoju sportu w mieście.

Rywalizowało niemal 400 młodych zawodników z całego kraju

Do imprezy w Suwałkach zgłoszono 384 zawodników urodzonych w latach 1995- 1997, którzy reprezentują 111 klubów. W mistrzostwach wystartowało 18 zawodników z województwa podlaskiego. Na zmodernizowanym przed dwoma laty stadionie wystartowało wielu znakomitych sportowców z halowym mistrzem Europy Konradem Bukowieckim na czele. Suwalscy kibice mogli zobaczyć m.in. biegaczki Kamilę Cibę, czy Adriannę Janowicz, a na skoczni wzwyż pojawił się Norbert Kobielski, mający na koncie start w zakończonych w drużynowych mistrzostwach Europy. W zawodach miała wziąć udział podlaska oszczepniczka Maria Andrejczyk, ale kontuzja barku pokrzyżowała te plany.

Impreza takiej rangi odbyła się w mieście już po raz drugi. W ubiegłym roku Suwałki były organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów. Do miasta przyjechało wtedy ponad 1 tys. zawodników.

| red: sk

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy w Lille. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie byli tak wysoko. W klasyfikacji generalnej przegrali tylko z Niemcami.

Kamila Lićwinko znowu druga w Diamentowej Lidze

18.06.2017, 20:38

Kamila Lićwinko zajęła drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Wojciech Nowicki szlifuje formę przed Mistrzostwami Polski w Białymstoku

18.06.2017, 09:26

Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce na mityngu lekkoatletycznym na Słowacji.