Radio Białystok | Wiadomości | Ile teraz zajmuje przejazd z Białegostoku do Warszawy - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

Ile teraz zajmuje przejazd z Białegostoku do Warszawy - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

autor: Andrzej Ryczkowski, Kamil Kalicki

12.01.2018, 15:22, akt. 15:59

Pod koniec 2018 roku powinniśmy do Warszawy dojechać całkowicie oddaną drogą ekspresową S8. Dwujezdniowa trasa w większości jest już przejezdna, ale są odcinki, które ciągle są w budowie - mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Andrzej Ryczkowski i Kamil Kalicki mierzą czas przejazdu Białystok - Warszawa, fot. Monika Kalicka
Andrzej Ryczkowski i Kamil Kalicki mierzą czas przejazdu Białystok - Warszawa, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Ile teraz zajmuje przejazd z Białegostoku do Warszawy - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Białostocki oddział administruje jeszcze odcinkami, które są w budowie na terenie województwa mazowieckiego. W sumie jest to 38,5 km drogi ekspresowej S8. Na tę chwilę liczymy, że ruch po głównych jezdniach będzie możliwy w trzecim kwartale bieżącego roku - mówi Rafał Malinowski.

Pod koniec ubiegłego roku, rzutem na taśmę udało się w całości oddać do użytku remontowane odcinki w Podlaskiem. Kierowcy czekali także na obwodnicę Marek, której budowa znacznie się opóźniła - ta trasa także jest już przejezdna - dodaje Rafał Malinowski.

22 grudnia udostępniliśmy kierowcom odcinek od granicy województwa do Zambrowa, a 30 grudnia od Mężenina do Jeżewa. Są to dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę ze wszystkimi urządzeniami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Pod koniec ubiegłego roku puszczono ruch na obwodnicy Marek. To jest na terenie mazowieckiego oddziału generalnej dyrekcji - dodaje Rafał Malinowski.

Eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

Andrzej Ryczkowski i Kamil Kalicki sprawdzili, ile czasu zajmował przejazd z Białegostoku do Warszawy przed oddaniem kolejnych odcinków drogi S8. Pojechali do stolicy dwukrotnie: w listopadzie i na początku stycznia. Przemierzyli trasę w obydwie strony zgodnie ze wszystkimi ograniczeniami, które obowiązywały na remontowanych odcinkach.

Pierwszy, listopadowy przejazd trasą Białystok - Warszawa zajął dokładnie 2,5 godziny, powrót ze stolicy kraju do stolicy regionu był o 12 minut dłuższy. Czas przejazdu do Warszawy po oddaniu nowych podlaskich odcinków trasy S8 oraz obwodnicy Marek skrócił się do 2 godzin i 10 minut, powrót trwał o 3 minuty mniej.

| red: mak, maj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wyprzedaże - ile promocji w promocji? - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

5.01.2018, 15:24

Różnice w cenach książek, zabawek oraz kosmetyków i perfum w okresie przedświątecznym sięgają ponad 100 proc. - wynika z raportu firmy Deloitte. W tym czasie rosną ceny sprzętu AGD oraz kosmetyków i perfum, które znajdują się na szczycie prezentowych list. Tanieją natomiast telewizory i konsole.


Kierowcy szybciej dojadą z Białegostoku do Warszawy - otwarto kolejne fragmenty S8

23.12.2017, 06:01

Od piątku (22.12) szybciej dojedziemy z Białegostoku do Warszawy drogą krajową nr 8.


Odszranianie samochodu - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

22.12.2017, 15:24

Pamiętajmy o oczyszczeniu szyb, świateł i tablicy rejestracyjnej przed wyjazdem w drogę, szczególnie teraz, kiedy temperatura spada poniżej zera i na samochodzie może tworzyć się szron. Jazda "na czołgistę", czyli z przetartym małym fragmentem szyby przed kierowcą może nas sporo kosztować.


Mycie okien - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

15.12.2017, 15:15

Polacy rozpoczynają przygotowania do Bożego Narodzenia na tydzień lub dwa przed Wigilią - wynika z danych CBOS-u. Sprzątanie dla zdecydowanej większości z nas, to wspólny wysiłek, zaledwie 2 proc. mieszkańców naszego kraju za trzepanie dywanów bądź umycie okien zapłaci komuś spoza rodziny.


Czy wewnątrz lodówki, w każdym miejscu jest taka sama temperatura? - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

24.11.2017, 15:20

Prawie każda rodzina w Podlaskiem ma lodówkę lub chłodziarkę - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Urządzenie istniejące już od ponad 150 lat zrewolucjonizowało sposób przechowywania żywności.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 07:14

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok