Radio Białystok | Wiadomości | Trzy dni z literaturą - Targi Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej [zdjęcia]

Trzy dni z literaturą - Targi Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej [zdjęcia]

autor: Dorota Sokołowska

21.04.2018, 07:13, akt. 23.04.2018, 12:35

90 wystawców, spotkania z autorami, a przede wszystkim nowości wydawnicze.

VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Z Marcinem Szygielskim rozmawia Olga Gordiejew

Z Tomaszem Samojlikiem i jego czytelnikami rozmawia Edyta Wołosik

Z odwiedzającymi targi książki rozmawia Edyta Wołosik

Z Mają i jej dziadkami Teresą i Kazimierzem rozmawia Dorota Sokołowska

Dorota Sokołowska rozmawia z wydawcami

Edyta Wołosik rozmawia z uczniami i nauczycielką Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku

Rozpoczęły się VII Międzynarodowe Targi Książki - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To już 7. edycja Targów Książki

Przez trzy dni (20-22.04) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w roli głównej występować będzie książka. Targi już po raz siódmy organizuje Fundacja Sąsiedzi, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Białostocki Teatr Lalek. Oficyny specjalizujące się w bardzo różnej tematyce, przedstawią swoje najpopularniejsze tytuły i nowości wydawnicze. Targom tradycyjnie towarzyszy Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur”. Wśród spotkań autorskich silną reprezentację będzie miała literatura faktu, która jest polskim fenomenem. Pojawią się tacy reportażyści jak Hanna Krall czy Martin Pollack.

Edukacja najmłodszych

Organizatorzy dbają też o czytelniczą edukację najmłodszych. W piątek, pierwszego dnia targów odbędzie się cykl spotkań z autorami książek dla dzieci. Stawią się czołowi bajkopisarze w kraju, z Grzegorzem Kasdepke na czele. Podczas tegorocznych targów promowana będzie nowa gra "Tu i tam z bohaterami książek Grzegorza Kasdepki”. Odbędą się też warsztaty dla dzieci.

Drugi dzień targów

W sobotę, drugiego dnia targów, władzę nad Operą przejmą dorośli czytelnicy lubujący się w reportażu, kryminale, powieściach sensacyjnych, przygodowych czy podróżniczych. Będą mieli okazję zobaczyć swoich literackich idoli. Tego dnia zaplanowanych zostało aż 15 spotkań autorskich. Podobnie będzie w niedzielę. Podczas targów można będzie porozmawiać z Anną Kamieńską i Mirą Łukszą, tegorocznymi laureatkami nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Zjawią się też sławiący Podlasie: Michał Książek, Ignacy Karpowicz, Andrzej Strumiłło, Krzysztof Giedroyć, Tomasz Samojlik.

Frekwencja podczas targów w 2017 roku przekroczyła 20 tys. osób. W tym roku atrakcji jest jeszcze więcej, prawdopodobnie więc ubiegłoroczny rekord zostanie pobity.

Radio Białystok na Targach Książki

Reporterzy Polskiego Radia Białystok będą na bieżąco relacjonować wydarzenia z Targów Książki, zarówno z Opery i Filharmonii Podlaskiej, jak i Białostockiego Teatru Lalek. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania - czego szukają i co kupują białostoccy czytelnicy, na co zwracają uwagę, jakie tytuły i jacy autorzy interesują ich najbardziej. 

Konkurs "Czytanie jest the best"

Ponad 30 uczniów z podlaskich podstawówek, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych odebrało nagrody za udział w konkursie "Czytanie jest the best". Ta inicjatywa, której organizatorem są m.in. nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki.

Na konkurs z całego województwa podlaskiego wpłynęło ponad 200 prac. Uczestnicy musieli wykonać plakat promujący czytanieNagrodzone prace można oglądać w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Będą też prezentowane w filiach nr 7 i 8 Książnicy Podlaskiej i na stronie BiBservis Bibliotek Szkolnych Podlasia.

| red: maj, mak, mag, sk


ZOBACZ TEŻ:


90 wystawców zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku

15.04.2018, 11:11

Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację "Sąsiedzi". Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwać będzie od 20 do 22 kwietnia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


Incydenty podczas Marszu Równości w Białymstoku
MÓWI SIĘ
20.07.2019, 15:46, akt. 21.07.2019, 09:22

Incydenty podczas I Marszu Równości w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok