Radio Białystok | Wiadomości | Superliga tenisistów stołowych - Dojlidy Wschodzący Białystok przejmują miejsce Spójni

Superliga tenisistów stołowych - Dojlidy Wschodzący Białystok przejmują miejsce Spójni

14.06.2018, 07:44, akt. 07:51

Dojlidy Wschodzący Białystok, mimo zajęcia "spadkowej" 11. pozycji, zamiast Spójni Warszawa (10. miejsce) zagrają w nowym sezonie superligi tenisistów stołowych. Stołeczny zespół spędził w elicie tylko sezon.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

- Przedstawiciele Spójni byli na posiedzeniu zarządu PZTS i oświadczyli, że stołeczny klub nie jest zainteresowany dalszą grą w superlidze. Dlatego my zostajemy w krajowej elicie. Zmiany zostały zatwierdzone przez Lotto Superligę - stwierdził menedżer białostockiego zespołu Piotr Anchim i jednocześnie członek zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Za niewiele miesiąc zamknięte będzie okienko transferowe, ale wiele klubów ma już "dopięte” składy na rozgrywki 2018/2019. W Spójni dobrze spisywali się Piotr Chodorski i Patryk Chojnowski, którzy szukają klubów po wycofaniu Spójni z superligi.

Utrzymanie w superlidze sprawia, że w naszej drużynie zostanie Wang Zeng Yi, a chcę przedłużyć umowę także z Chińczykiem Li Yongyinem. Do tego mamy jednego z najzdolniejszych juniorów Przemka Walaszka. Zobaczymy po rozmowach ze sponsorami jak będzie wyglądał budżet i na kogo będzie nas jeszcze stać. Na Chojnowskiego może skusić się Unia AZS AWFiS Gdańsk, a my może podpiszemy umowę z Chodorskim? Nie wiem, najbliższe dni rozstrzygną

- dodał Piotr Anchim.

Z superligą, poza Spójnią, pożegnała się Warta Kostrzyn (12. lokata). W finale 15 czerwca w Gdańsku broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Kolpingiem Frac Jarosław.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Dojlidy uległy Karpatom Krosno w meczu barażowym o awans do ekstraklasy

3.06.2018, 18:48

Pierwszej szansy białostoczanki nie wykorzystały. Tenisistki stołowe UKS Dojlid grały w niedzielę (3.06) z Karpatami Krosno w pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy.


Superliga tenisistów stołowych - Dojlidy przerwały serię porażek

2.02.2018, 10:39

Po ośmiu porażkach z rzędu, Dojlidy Wschodzący Białystok wreszcie odniosły zwycięstwo w superlidze tenisistów stołowych.


Tenisiści stołowi Dojlid Wschodzacy Białystok przegrali z Polonią Bytom

8.12.2017, 10:58

W meczu dwóch najsłabszych, jak dotąd, zespołów superligi 3S Polonia Bytom wygrała w czwartek (7.12) na wyjeździe z Dojlidami Wschodzący Białystok 3:1.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok