Radio Białystok | Wiadomości | Lukas Klemenz dołącza do Jagiellonii

Lukas Klemenz dołącza do Jagiellonii

29.06.2018, 11:17, akt. 13:01

Występujący ostatnio w pierwszoligowym GKS Katowice, młodzieżowy reprezentant Polski Lukas Klemenz podpisał 4-letni kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Lukas Klemenz, źródło: Jagiellonia Białystok
Lukas Klemenz, źródło: Jagiellonia Białystok

Jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez piłkarskich wicemistrzów Polski przed nowym sezonem ekstraklasy.

Środkowy obrońca lub defensywny pomocnik

22-letni Klemenz jest nominalnie środkowym obrońcą lub defensywnym pomocnikiem. W ubiegłym sezonie rozegrał w 1. lidze 27 meczów w barwach GKS Katowice, strzelił dwa gole. Przed grą w tym zespole występował m.in. w rezerwach francuskiego Valenciennes FC.Droga Jagiellonii Białystok do wicemistrzostwa - analiza sezonu [zdjęcia, wideo]W piłkarskiej ekstraklasie debiutował w 2015 roku w barwach Korony Kielce, ale po jednej rundzie trafił do 1. ligi. Tam występował w GKS Bełchatów, Olimpii Grudziądz a ostatnio - w GKS Katowice.

Trzech nowych zawodników

Lukas Klemenz jest trzecim nowym zawodnikiem Jagiellonii pozyskanym przez ten klub w letniej przerwie. Wcześniej umowę podpisał bramkarz Grzegorz Sandomierski, który po rozwiązaniu umowy z Cracovią Kraków był wolnym zawodnikiem, oraz ofensywny pomocnik Chrobrego Głogów Mateusz Machaj - w minionym sezonie król strzelców 1. ligi.Bramkarz Grzegorz Sandomierski wraca do JagielloniiPrzygotowania do sezonu

W ramach przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy Jagiellonia trenować będzie do soboty na obozie w Kępie (Mazowieckie). Rozegrała dotąd dwa mecze kontrolne (1:3 z Wisłą Płock i 4:0 ze Stomilem Olsztyn).Jagiellonia wygrała ze Stomilem Olsztyn 4:0; dwa gole strzelił Patryk KlimalaPrzed wyjazdem na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie) białostoczanie zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne; jednym z przeciwników będzie kolejny rumuński zespół CFR Cluj. W Gniewinie Jagiellonia będzie trenowała od 8 do 11 lipca, kontrolnie zagra tam z Chojniczanką Chojnice i - znowu z rumuńskim przeciwnikiem - Dinamem Bukareszt.Drużyna z Portugalii pierwszym rywalem Jagiellonii Białystok w eliminacjach LENowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca, meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Eliminacje do Ligi Europejskiej wicemistrzowie Polski rozpoczną od drugiej rundy pod koniec lipca (rewanż na początku sierpnia).


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli mistrzostwo Polski

28.06.2018, 07:59

Jagiellonia Białystok zdobyła złoty medal MP drużyn do lat 17.


Jagiellonia przegrała sparing z Wisłą Płock 1:3

24.06.2018, 17:33

Jagiellonia Białystok przegrała w sparingu na zgrupowaniu w Kępie na Mazowszu z Wisłą Płock 1:3.


Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj w Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 15:11

Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ofensywny pomocnik, występujący w poprzednim sezonie w Chrobrym Głogów, podpisał w poniedziałek (18.06) z zespołem piłkarskiego wicemistrza Polski dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Radni Białegostoku są za nazwaniem ronda przy wjeździe do miasta im. Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 09:06

Radni Białegostoku przyjęli w poniedziałek stanowisko, w którym zobowiązali się do nadania w przyszłości rondu, które powstanie na wjeździe do miasta od strony Warszawy, imienia klubu sportowego Jagiellonia. To odpowiedź na propozycję białostockich kibiców piłkarskich.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
6.06.2020, 19:41, akt. 7.06.2020, 00:42

Trener Jagiellonii: mieliśmy dużo szczęściaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok