Radio Białystok | Wiadomości | Koalicja Obywatelska ogłosiła kandydata na prezydenta Łomży

Koalicja Obywatelska ogłosiła kandydata na prezydenta Łomży

autor: Paweł Wądołowski

11.07.2018, 15:52, akt. 16:10

Maciej Borysewicz będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Łomży.

Łomża, fot. Wojciech Szubzda
Łomża, fot. Wojciech Szubzda

Podczas spotkania w Łomży ogłosili to Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer. Jak mówił przewodniczący PO, miasto o tak dużej tradycji zasługuje na dobrego gospodarza. Teraz - według Grzegorza Schetyny - go nie ma.


- Łomża to dumne miasto, z wielką historią, miasto królewskie. Miasto, które musi wykorzystać swoją szansę. Nie ma Łomża szczęścia do dobry gospodarzy. To, co dzieje się w urzędzie miasta, jest przywoływane jako przykład złego zarządzania - podkreślał Grzegorz Schetyna.


Jak podkreślał Maciej Borysewicz, decyzja o kandydowaniu na stanowisko prezydenta miasta to jedna z najważniejszych, jakie musiał podjąć. I dodał, że chce być prezydentem, który będzie liderem w mieście.


- Podjąłem najważniejszą decyzje swojego życia. Będę kandydował na urząd prezydenta miasta. Mój program wyborczy, o którym będę bardzo szczegółowo opowiadał w kampanii wyborczej, zamierzam oprzeć na trzech filarach. Po pierwsze gospodarka komunalna i budżet miasta, po drugie edukacja, po trzecie szacunek obywatela do władzy i do samego siebie. Miasto to wspólnota ludzi i jako taka podlega różnym procesom. W takiej grupie właśnie niezwykle ważna jest osoba lidera. Takim liderem powinien być prezydent miasta - zaznaczył Maciej Borysewicz.


Maciej Borysewicz ma 39 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem. Od 12 lat jest miejskim radnym. Pracuje na stanowisku kierownika działu szkoleń i bezpieczeństwa ruchu drogowego w łomżyńskim WORDzie.| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mariusz Szmidt kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Suwałk

11.07.2018, 13:44

Kandydaturę Mariusza Szmidta na prezydenta Suwałk ogłosili liderzy Koalicji Obywatelskiej - Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna.


Prezydent Łomży spotkał się z Miss Polski Nastolatek

9.07.2018, 18:59

Ten tytuł to powód do dumy i promocja miasta - mówił podczas spotkania z Miss Polski Nastolatek prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.


Ponad 40 propozycji do budżetu obywatelskiego w Łomży

3.07.2018, 17:29

Ponad 40 pomysłów m.in. dotyczących inicjatyw młodzieży, budowy dróg czy placów zabaw zgłosili mieszkańcy Łomży do budżetu obywatelskiego tego miasta na przyszły rok.


Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaskoczony decyzją władz PiS-u - nie będzie kandydatem tej partii na prezydenta

27.06.2018, 21:36

Komitet polityczny partii zdecydował, że kandydatem PiS-u w jesiennych wyborach na prezydenta Łomży będzie Agnieszka Muzyk.


Prezydent Łomży dostał absolutorium za wykonanie budżetu

27.06.2018, 17:27

Piętnastoma głosami przeciwko pięciu i przy trzech wstrzymujących się łomżyńscy radni przyznali absolutorium prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu.


Agnieszka Muzyk kandydatką PiS na prezydenta Łomży

27.06.2018, 07:16

Była wiceprezydent Łomży - Agnieszka Muzyk - jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Tak zdecydował Komitet Polityczny partii.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok