Radio Białystok | Wiadomości | 44 propozycje do budżetu obywatelskiego Łomży

44 propozycje do budżetu obywatelskiego Łomży

autor: Adam Dąbrowski

6.08.2018, 10:33, akt. 11:01

Czterdzieści cztery propozycje mieszkańców wstępnie zatwierdzono do głosowania w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Łomży. Jedenaście spośród nich zgłoszono w ramach wyodrębnionego młodzieżowego budżetu obywatelskiego.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Specjalnych niespodzianek nie ma także tym razem. W każdej z trzech tradycyjnie już wyodrębnionych dzielnic, czyli na Łomżycy, w Centrum i na Południu, najwięcej propozycji to poprawa ulic i chodników oraz budowa parkingów. I chcą tego nie tylko dorośli. Zadanie takie na osiedlu Konstytucji 3. Maja zgłoszono także w ramach młodzieżowego budżetu obywatelskiego. 

Młodzież częściej jednak ma nadzieję na nowe boiska, miejsca rekreacji, czy wręcz elementy estetyczne, takie chociażby jak ceramiczne rzeźby. Po raz trzeci wraca też sprawa wybiegu dla psów, który do tej pory nie doczekał się realizacji. Są także propozycje, które można by nazwać życzeniowymi, takie jak ogólnie sformułowane "ograniczenie populacji kawek i kruków" bez wskazania w jaki sposób to zrobić.

Zresztą dorośli mieszkańcy także zgłaszali do budżetu obywatelskiego swoje oczekiwania bez określania ani ich wartości, ani konkretów. Czasem to bardzo poważne inwestycje dotyczące zmiany organizacji ruchu na głównych ulicach miasta, czego ze środków budżetu obywatelskiego raczej nie uda się zrealizować. Dlatego też realnością zgłoszonych propozycji zajmuje się teraz zespół koordynujący budżet. Na co ostatecznie mieszkańcy Łomży będą mogli głosować dowiemy się 31 sierpnia.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 40 propozycji do budżetu obywatelskiego w Łomży

3.07.2018, 17:29

Ponad 40 pomysłów m.in. dotyczących inicjatyw młodzieży, budowy dróg czy placów zabaw zgłosili mieszkańcy Łomży do budżetu obywatelskiego tego miasta na przyszły rok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok