Radio Białystok | Wiadomości | Jedyny taki triathlon na Suwalszczyźnie - kolejna edycja Predathlonu

Jedyny taki triathlon na Suwalszczyźnie - kolejna edycja Predathlonu

autor: Iza Kosakowska

1.09.2018, 08:50, akt. 2.09.2018, 14:22

Kajakiem, rowerem i w biegu pokonują ponad 50 kilometrów po ścieżkach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. W sobotę (1.09) z siedziby parku w Turtulu wystartowali zawodnicy kolejnej już edycji Predathlonu.

Predathlon na Suwalszczyźnie - Fot. Mariusz Rosłaniec

Bieganie, jazda rowerem oraz pływanie kajakiem

To o jedyny taki triathlon na Suwalszczyźnie. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na rowerach, kajakach oraz biegnąc.

Uczestnicy na głównym dystansie pokonali około 10-14 km biegnąc, 9 km w kajaku po jeziorze Hańcza oraz dwa odcinki rowerowe. Trasa pełna była wzniesień i trudnych podbiegów, jak podkreślają organizatorzy, jedyny płaski odcinek zawodnicy pokonali w kajaku.

Wystartowało około 150 zawodników

Jakub Orłowski wśród mężczyzn i Marzena Łaskowska to zwycięzcy tegorocznej edycji Predathlonu odbywającej się w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

W sobotniej (1.09) imprezie wystartowało około 150 zawodników, dystans główny pokonało 32 zawodników. Do pokonania mieli łącznie niemal 48 km na rowerze, około 9 km w kajaku i około 14 km biegiem.

Zwyciężył Jakub Ołowski z czasem 3:58:10, srebrny medal powędrował do Kamila Ołowskiego, a brązowy do Arkadiusza Dziedzi informuje organizatorka główna zawodów, Iwona Łobasiuk.

Predathorem wśród kobiet okazała się Marzena Łaskowska z czasem  5:47:26, drugie miejsce zajęła Joanna Sputowska a trzecie  Agata Stankiewicz.

Oprócz dystansu głównego na trasie 14 km zorganizowano Predathlon RUN, dodatkowo także Nordik Walking i Predathlon Kids dla najmłodszych.

Każdy z uczestników otrzymał ręcznie robiony, pamiątkowy medal.

| red: rbon, sk

Będą pływać, jeździć na rowerze a na koniec biegać. Kilkaset zawodników wystartuje w zawodach triathlonowych w Białymstoku. Rywalizować będą na i wokół zalewu Dojlidy.

Pływanie, rower i bieg - triathlon w Łomży

29.07.2018, 10:46

47 minut potrzebował najszybszy zawodnik, żeby pokonać trasę łomżyńskiego triathlonu.

Kilkudziesięciu śmiałków wzięło udział w Narwiańskim Triathlonie Bagiennym w Uhowie [zdjęcia]

30.07.2017, 08:14

Rowerem, kajakiem i biegiem - łącznie pokonali około 24 kilometry. W Uhowie kilkudziesięciu śmiałków wzięło udział w Narwiańskim Triathlonie Bagiennym.