Radio Białystok | Wiadomości | Już po raz trzeci białostocki sąd uniewinnił oskarżonego o korupcję prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach

Już po raz trzeci białostocki sąd uniewinnił oskarżonego o korupcję prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach

autor: Marta Nazarko

9.10.2018, 10:29, akt. 16:39

Sąd Rejonowy w Białymstoku uniewinnił we wtorek (9.10) oskarżonego o przyjęcie łapówek prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach. Uznał, że są istotne wątpliwości co do wiarygodności kluczowego świadka w sprawie. Wyrok nie jest prawomocny.

fot. PRB
fot. PRB


0:00
0:00
Białostocki sąd uniewinnił oskarżonego o korupcję prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czwarty proces w tej sprawie

To czwarty proces w tej sprawie. Trzy wcześniejsze wyroki sądu rejonowego (pierwszy był skazujący, dwa kolejne uniewinniające) były w II instancji uchylane i sprawa wracała do ponownego rozpoznania. Na razie nie wiadomo, czy apelację złoży Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która chciała wyroku skazującego.

Zarzuciła ona prezesowi spółdzielni mleczarskiej w Mońkach Stanisławowi J. przyjęcie w związku z pełnieniem funkcji publicznej nie mniej niż 347 tys. zł łapówek. Według śledczych miał on – od maja 2002 r. do listopada 2004 r. – dostawać 10 proc. wartości od każdej faktury wystawionej przez firmę, która wygrywała przetargi ogłaszane przez spółdzielnię na wykonywanie prac remontowych.

W tej samej sprawie oskarżony został również były inspektor nadzoru inwestorskiego w spółdzielni (obecnie na emeryturze), któremu śledczy zarzucają, że pośredniczył w przekazywaniu pieniędzy przez przedsiębiorcę – głównego świadka oskarżenia, za co sam też miał dostawać łapówki. Tego oskarżonego sąd również uniewinnił.

źródło: PAP | red: wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zakończył się proces prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach oskarżonego o łapówki

25.09.2018, 13:07

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (25.09) proces prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach, oskarżonego o przyjęcie łapówek. Prokuratura chce dla niego m.in. 4 lat więzienia, obrona - uniewinnienia. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie.


Proces prezesa spółdzielni mleczarskiej oskarżonego o korupcję - nadal bez wyroku

28.08.2018, 14:58

Konieczne jest przesłuchanie na rozprawie jeszcze jednego świadka - zdecydował we wtorek (28.08) sąd w Białymstoku i nie zakończył procesu prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach, oskarżonego o przyjmowanie łapówek od wykonawcy inwestycji.


Sąd jednak nie ogłosił wyrok ws. prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach

22.06.2018, 07:51

Wbrew zapowiedziom białostocki sąd nie ogłosił w piątek (22.06) wyroku w sprawie prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach. Śledczy zarzucają mu przyjmowanie łapówek, on sam zapewnia że jest niewinny.


Prokurator chce 4 lat więzienia dla prezesa SM w Mońkach oskarżonego o korupcję

11.06.2018, 12:26

Najpierw skazany, później uniewinniony - w poniedziałek (11.06) zakończył się trzeci proces prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok