Radio Białystok | Wiadomości | Rząd stawia na zrównoważony rozwój, który pomoże takim regionom jak Suwalszczyzna

Rząd stawia na zrównoważony rozwój, który pomoże takim regionom jak Suwalszczyzna

autor: Marcin Kapuściński

12.10.2018, 08:13, akt. 14:15

O szansach i perspektywach, jakie stoją przed samorządami Suwalszczyzny, mówiła wczoraj (11.10) w Suwałkach wicepremier Beata Szydło. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapewniła, że rząd ma szereg projektów, które pomogą rozwijać się tej części kraju.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Wicepremier odpowiedzialna m.in. za sprawy społeczne podkreśliła, że w ostatnich latach wręcz płyną pieniądze na rozwój polski powiatowej. Przypomniała, że polityka poprzednich rządów prowadziła do wyludniania wsi i małych miejscowości. - To była likwidacja wszystkiego w tych małych miejscowościach. Począwszy do posterunków policji, szkół, poczty i możliwości dojazdów do innych części kraju. Dziś stawiamy na zrównoważony rozwój, którego motorami będą programy Czyste Powietrze, Dostępność, Mieszkanie Plus oraz Fundusz Dróg Samorządowych. 

Beata Szydło akcentowała, że w ostatnich latach coraz więcej robi się również dla połączenia Suwalszczyzny z resztą kraju. - Realizujemy kolejne etapy tras Via Baltica, Via Carpatia i Rail Baltica. To sztandarowe inwestycje drogowe o znaczeniu krajowym. Ale zostały ogłoszone również programy lokalne, dzięki którym samorządowcy otrzymają pomoc rządową na drogi powiatowe i gminne. Wicepremier odwiedziła Suwałki, aby poprzeć Grzegorza Mackiewicza, który ubiega się o stanowisko prezydenta miasta, ale też lidera suwalskiej listy do sejmiku Romualda Łanczkowskiego, a także kandydatów PiS na wójtów i radnych.

| red: mik, maj, mag

ZOBACZ TEŻ:


Więcej inwestycji, mniej długów - mówi Grzegorz Mackiewcz

11.10.2018, 11:14

Powstrzymanie zadłużania się miasta, wspieranie inwestycji prorozwojowych, skromność w wydatkach budżetowych i podwyżki dla pracowników firm komunalnych — to niektóre z propozycji kandydata na prezydenta Suwałk Grzegorza Mackiewicza, jakie przedstawił na swojej wczorajszej (10.10) konferencji prasowej.


Premier w Sejnach spotkał się z gospodyniami wiejskimi

10.10.2018, 19:43

Można wymienić piec, docieplić ściany czy zamontować panele fotowoltaiczne. O szczegółach rządowego programu "Czyste powietrze", mówili w Suwałkach premier Mateusz Morawiecki i wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Kamerdyner" Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok