Radio Białystok | Wiadomości | Sztafeta short tracku z zawodniczkami Juvenii Białystok z rekordem Polski

Sztafeta short tracku z zawodniczkami Juvenii Białystok z rekordem Polski

10.11.2018, 10:32, akt. 10:43

Polska sztafeta awansowała do półfinałów zawodów Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City.

Kobieca sztafeta: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur (Juvenia Białystok) i Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg) wynikiem 4.10,932 ustanowiła rekord Polski. Polki w wyścigu ćwierćfinałowym na 3000 m uplasowały się na drugiej pozycji, a z Chinkami przegrały o prawie dwie sekundy.

Także na drugiej pozycji, i również za Chińczykami, ale ze stratą ponad trzech sekund, zakończyli zmagania w ćwierćfinale męskich sztafet na 5000 m Rafał Anikiej, Szymon Wilczyk, Paweł Adamski (wszyscy Juvenia Białystok) i Mateusz Krzemiński (AZS KU Politechniki Opole). Oni także na zakończenie sobotnich konkurencji ścigać się będą w półfinale.

Na tym etapie rywalizacji sztafet mieszanych na dystansie 2000 m zaprezentują się też biało-czerwoni, w składzie: Anikiej, Wilczyk i siostry Maliszewskie. W ćwierćfinałowym biegu zajęli drugie miejsce, przegrywając o półtorej sekundy z Amerykanami.

W kwalifikacyjnym wyścigu na 500 m prowadząca w klasyfikacji Pucharu Świata po dwóch startach Natalia Maliszewska była druga i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Polka nieznacznie przegrała tylko z Holenderką Suzanne Schulting.

Patrycję Maliszewską i Nikolę Mazur czeka rywalizacja w repesażach.

We wstępnej fazie są także zmagania na 1000 m. Awans do ćwierćfinału w jednej z dwóch grup wywalczyła Stormowska. Pozostałe biało-czerwone pobiegną w repesażach.

źródło: PAP | red: mak

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok znakomicie rozpoczęła zmagania w Pucharze Świata w short tracku.

Natalia Maliszewska z wizytą u prezydenta Białegostoku

20.03.2018, 15:15

Natalia Maliszewska, która w sobotę (17.03) w Montrealu została wicemistrzynią świata w short tracku na 500 m, we wtorek (20.03) odebrała gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Zawodniczka wraz z trenerką otrzymają nagrody pieniężne.

Historyczny medal Natalii Maliszewskiej w short tracku

18.03.2018, 07:40

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zdobyła w Montrealu srebro mistrzostw świata w short tracku na dystansie 500 m.