Radio Białystok | Wiadomości | Otwarto nowe centrum magazynowo - przemysłowe w Białymstoku

Otwarto nowe centrum magazynowo - przemysłowe w Białymstoku

13.12.2018, 15:49, akt. 17.12.2018, 14:34

Ponad 41 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej i magazynowej jest do dyspozycji przedsiębiorców w otwartym w czwartek (13.12) Panattoni Park Białystok.

Fotolia.com
Fotolia.com

Obiekt składa się z trzech hal

Obiekt składa się z trzech hal i jest pierwszym w regionie takim parkiem logistycznym oferującym kompleksowe usługi przedsiębiorcom. Inwestycję zrealizowała firma Panattoni Europe, która zajmuje się budową i wynajmem takich powierzchni przemysłowych w Europie. Symbolicznego otwarcia obiektu dokonano w firmie logistycznej Rohlig Suus Logistic, która jest jednym z najemców parku.

Prezes Panattoni Europe Marek Dobrzycki poinformował podczas otwarcia, że wynajętych jest już ok. 60 proc. powierzchni.

Zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz dziękował za zrealizowanie inwestycji w Białymstoku. Podkreślał, że ze względu na swoje położenie geograficzne na wschodzie, Białystok jest dobrym miejscem do lokowania tego typu "nowoczesnych inwestycji".

Nikitorowicz zaznaczył, że w ostatnim czasie poprawiły się połączenia komunikacyjne, np. gotowa jest cała trasa S8 z Białegostoku do Warszawy. Mówił także, że rozpoczęła się procedura uzyskania certyfikacji i odpowiednich pozwoleń na użytkowanie zbudowanego, utwardzonego pasa startowego na lotnisku Krywlany w Białymstoku.

To wszystko się dzieje, to wszystko stwarza tutaj możliwość prowadzenia dobrego biznesu. Tutaj nie kończy się Polska, tutaj się zaczyna w Białymstoku Unia Europejska i jest brama na wschód, który zawsze otwierał wielkie możliwości 

- mówił wiceprezydent.

Dodał, że władze miasta liczą na dalszy rozwój przedsięwzięć i inwestycji w logistykę, bo miasto jest po drodze na rynki nadbałtyckie, Rosję i dalej na wschód. Zachęcał inwestorów do lokowania swoich nowych przedsięwzięć na kilkudziesięciu hektarach terenów inwestycyjnych w mieście, które znajdują się na Krywlanach.

Rohlig Suss Logistic, której nową białostocką siedzibę otwarto w czwartek razem z inauguracją Panattoni Park Białystok, zajmuje się np. kompleksową obsługą firm, które np. prowadzą sklepy internetowe. Prezes tej firmy Tadeusz Chmielewski mówił, że inwestycja Panattoni Europe w Białymstoku ma "pionierski" charakter w Podlaskiem, była przygotowywana od lat, aby Białystok był "ważnym miejscem na mapie biznesu".

Rohlig Suss cały czas szuka nowych pracowników. W Białymstoku działa od dziesięciu lat, zatrudnia ponad 20 pracowników magazynowych. Firma zapowiada w najbliższej przyszłości uruchomienie agencji celnej i dalszy rozwój w związku z wymianą handlową z Chinami.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni przyjęli lokalne standardy urbanistyczne

10.12.2018, 16:19

Rada Miasta Białystok przyjęła w poniedziałek (10.12) uchwałę o lokalnych standardach urbanistycznych przy inwestycjach w oparciu o tzw. specustawę mieszkaniową. Obejmuje ona, m.in. minimalną liczbę miejsc parkingowych przy nowych blokach czy odległości do przystanków.


Podlaskie instytucje i firmy wyróżnione na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

4.10.2018, 16:15

To wyróżnienia za dbałość o pracowników i warunki pracy, otwartość na innowacje czy promocję Polski.


Otwarto pawilon edukacyjny w pokazowym rezerwacie Białowieskiego Parku Narodowego

15.06.2018, 15:26

Pierwsi turyści mogli w piątek (15.06) zwiedzać pawilon edukacyjny w Rezerwacie Pokazowym Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Supraślańska eca-peca" Zenon Gruszewski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok