Radio Białystok | Wiadomości | Wiemy już jakie kompetencje będą mieć członkowie zarządu województwa podlaskiego

Wiemy już jakie kompetencje będą mieć członkowie zarządu województwa podlaskiego

autor: Renata Reda

14.12.2018, 15:40, akt. 16:07

Wiemy już jakie kompetencje będą mieć niedawno wybrani członkowie zarządu województwa podlaskiego.

Marek Malinowski, Wiesława Burnos, Artur Kosicki, Stanisław Derehajło, Marek Olbryś, fot. Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia
Marek Malinowski, Wiesława Burnos, Artur Kosicki, Stanisław Derehajło, Marek Olbryś, fot. Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia

W piątek (14.12) odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu nowej kadencji. Marszałek rozdzielił nadzór nad jednostkami urzędu marszałkowskiego.

Marszałek Artur Kosicki będzie nadzorował m.in. fundusze unijne, promocję i współpracę z zagranicą oraz Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z wykształcenia jest prawnikiem, wykłada na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracował m.in. przy zmianach Ustawy o krajowym zasobie nieruchomości. Był doradcą ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. 

W kompetencjach wicemarszałka Stanisława Derehajły są rolnictwo i obszary rybackie czy Departament Europejskiego Funduszu Społecznego. Wicemarszałek przez blisko 20 lat był wójtem gminy Boćki. Jest doradcą wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. 

Za ochronę środowiska i Departamenty Infrastruktury i Transportu odpowiada wicemarszałek Marek Olbryś, wieloletni radny wojewódzki. Przez ostatnie lata kierował Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, z którym związany jest od ponad 30 lat. 

Członek zarządu Wiesława Burnos zajmie się sprawami związanymi z geodezją, gospodarką nieruchomościami czy zamówieniami publicznymi. Z wykształcenia jest prawnikiem i geodetą. Ostatnio była dyrektorem wydziału Ochrony Środowiska i Architektury w Starostwie Powiatowym w Sokółce. 

Za edukację, sport, turystykę i zdrowie odpowiada członek zarządu Marek Malinowski, z wykształcenia prawnik, wiele lat był radnym powiatu bielskiego. Pracował m.in. w gabinecie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Ostatnio kierował biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bielsku Podlaskim.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Artur Kosicki [wideo]

12.12.2018, 08:39

"Liczę na współpracę, tutaj na Podlasiu powinniśmy się o tę naszą ojczyznę troszczyć" - mówi marszałek województwa.


Województwo podlaskie ma zarząd nowej kadencji

11.12.2018, 07:30

Województwo podlaskie ma nowy zarząd, stworzony przez - posiadający większość w sejmiku - klub radnych PiS. Wybór dwóch wicemarszałków i dwojga członków zarządu przeprowadzony został na wtorkowej sesji. Niektóre kandydatury poparło też kilku radnych opozycji.


Karol Pilecki [wideo]

5.12.2018, 08:30

"Nikt nie chce doprowadzić do rozwiązania sejmiku województwa" - mówi przewodniczący Karol Pilecki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok