Radio Białystok | Wiadomości | Ile zarabiają białostoccy radni? - zaglądamy do oświadczeń majątkowych

Ile zarabiają białostoccy radni? - zaglądamy do oświadczeń majątkowych

autor: Edyta Wołosik

18.01.2019, 18:01, akt. 18:14

Wykładowcy, nauczyciele, urzędnicy i przedsiębiorcy. M.in. takie zawody wykonują białostoccy radni nowej kadencji. Ale są też wśród nich: rencista, emeryt, organista i sportowiec. W związku z tym, że uzyskali mandaty radnych musieli złożyć oświadczenie majątkowe.

Sesja Rady Miasta Białystok, 29.11.2018, fot. Joanna Szubzda
Sesja Rady Miasta Białystok, 29.11.2018, fot. Joanna Szubzda

Pod względem finansowym na pewno najlepiej być piłkarzem. Rafał Grzyb, który do niedawna grał w Jagiellonii Białystok, ale wykazał dochód również m.in. jako asystent trenera oraz z nagród i najmu zarobił ponad pół miliona złotych.

Pozostali radni wykazali niższy dochód, np. Piotr Jankowski zarobił m.in. jako dyrektor - wiceprezes Białoruskiego Centrum Informacyjnego - ponad 270 tysięcy złotych, a Ksenia Juchimowicz wykazała niecałe 4 tysiące złotych stypendium.

Radni mają mieszkanie lub dom, niektórzy, jak np. Mariusz Gromko i Marcin Moskwa mają więcej niż jedną nieruchomość, ale zdecydowanie przewodzi tu Andrzej Perkowski. Posiada nie tylko dom o wartości ponad półtora miliona złotych, ale też stajnię, mieszkanie, gospodarstwo i kilkanaście innych nieruchomości o łącznej wartości ponad trzech milionów złotych.

Są radni, którzy nie mają oszczędności, ale tymi powyżej stu tysięcy złotych mogą pochwalić się np. Katarzyna Jamróz, Piotr Jankowski, Katarzyna Kisielewska - Martyniuk, Joanna Misiuk, Jarosław Grodzki i Konrad Zieleniecki.

Kilka osób ma akcje i papiery wartościowe, te o najwyższej wartości - około 570 tysięcy złotych należą do Rafała Grzyba. Co ciekawe Marcin Moskwa wykazał w oświadczeniu majątkowym nagrodę 20 złotych w promocji banku, Katarzyna Kisielewska-Martyniuk - londyńską taksówkę, a Andrzej Perkowski - oprócz czterech samochodów, również motor, kosiarkę i urządzenie do szpachlowania.

Oświadczenia majątkowe są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej na www.bialystok.pl.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Rada Miasta Białystok chce rozstrzygnięcia sądu ws. przynależności radnych do komisji

11.01.2019, 14:04

Rada Miasta Białystok zaskarży do sądu rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody podlaskiego w sprawie uchwał o powołaniu składów pięciu komisji nowej kadencji. Wojewoda uchwały unieważnił z oceną, że nie można bez zgody samego radnego, autorytarnie zdecydować o tym, do której komisji ma on przynależeć.


Białostoccy radni krytycznie o nowych zasadach wizowych dla Białorusinów

14.01.2019, 14:02

Głosami radnych KO Rada Miasta Białystok przyjęła w piątek (11.01) krytyczne stanowisko dotyczące nowych zasad wizowych dla Białorusinów. W ich ocenie, wraz z obostrzeniami celnymi wprowadzonymi przez Białoruś, może to doprowadzić do likwidacji turystyki zakupowej w mieście i regionie.


Ile zarabiają suwalscy radni? - Nie mało

24.05.2018, 09:26

Przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe suwalskich radnych miejskich za 2017 rok. Najwięcej w ubiegłym roku zarobił radny Grzegorz Gorlo, który jest weterynarzem. Jego dochód wyniósł ponad 350 tysięcy złotych. Największym majątkiem może pochwalić się natomiast lekarz Zbysław Grajek. Należące do niego dom, cztery mieszkania i dwie działki warte są ponad 2 miliony złotych.


Białostoccy radni złożyli oświadczenia majątkowe - kto zarobił najwięcej?

8.05.2018, 10:50

Białostoccy radni złożyli już oświadczenia majątkowe za ubiegły rok. Najwięcej, bo ponad 400 tys. zł zarobił Marcin Szczudło
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok