Radio Białystok | Wiadomości | Zamieszanie wokół Pucharu Świata - Natalia Maliszewska jeszcze go nie zdobyła!

Zamieszanie wokół Pucharu Świata - Natalia Maliszewska jeszcze go nie zdobyła!

autor: Jerzy Kułakowski

10.02.2019, 11:47, akt. 11:54

Cała Polska gratulowała w sobotę (10.02) Natalii Maliszewskiej zdobycia Pucharu Świata w short tracku na 500 metrów. Okazało się jednak, że łyżwiarka Juvenii Białystok musi o to jeszcze powalczyć z Holenderką Larą van Ruijven.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Przedwczesna radość ze zdobycia Pucharu Świata wzięła się stąd, że polscy trenerzy i działacze zapomnieli o jednym ważnym punkcie regulaminu pucharowej rywalizacji. Mówi on o tym, że w klasyfikacji ogólnej będzie liczyć się 5 najlepszych wyników z 7 startów w całym sezonie.

Natalia Maliszewska w każdych zawodach była w finale, a zatem w ostatecznym rozrachunku straci najwięcej punktów. Holenderka pozwoliła sobie na 2 słabsze występy, a to paradoksalnie zwiększyło jej szanse na zdobycie PŚ.

Wszystko wyjaśni się w niedzielę (10.02) kilka minut po 16:00, kiedy zakończy się finałowy wyścig na 500 metrów zawodów w Turynie. Laura van Ruijven wyprzedzi białostoczankę jeśli zwycięży w finale, a nasza łyżwiarka zajmie 3. lub gorsze miejsce.

| red: wsz

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 500 metrów short trackowego PŚ w Turynie. To oznacza, że zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej w wyścigu na 500 m

3.02.2019, 14:24

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie. Wygrała Włoszka Martina Valcepina. Polka utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie.

Upadek Natalii Maliszewskiej na ostatnim wirażu - była na czele stawki

2.02.2019, 15:30

Natalia Maliszewska upadła na ostatnim wirażu biegu finałowego na 1000 m Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie. W tym momencie Polka była na czele stawki.