Radio Białystok | Wiadomości | Straż graniczna i terytorialsi podpisali umowę o współpracy w regionie

Straż graniczna i terytorialsi podpisali umowę o współpracy w regionie

11.02.2019, 16:51, akt. 17:00

Wymianę informacji, wspólne szkolenia czy wypracowanie procedur reagowania kryzysowego zakłada porozumienie o współdziałaniu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, podpisane w poniedziałek (11.02) w Białymstoku.

Straż graniczna i terytorialsi podpisali umowę o współpracy w regionie, źródło fot. POSG
Straż graniczna i terytorialsi podpisali umowę o współpracy w regionie, źródło fot. POSG

Straż graniczna i terytorialsi podpisali umowę o współpracy w regionie - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Porozumienie pomiędzy strażą graniczną a terytorialsami zakłada też m.in. wymianę instruktorów czy wzajemne korzystanie z infrastruktury szkoleniowej, np. wojska obrony terytorialnej mają w tym regionie mobilną strzelnicę kontenerową, z której mogliby korzystać również funkcjonariusze SG.

Podlascy funkcjonariusze SG oraz żołnierze WOT współdziałali już wcześniej podczas ćwiczeń Anakonda-18 i Brama-18, mają też za sobą jedną wspólną akcję poszukiwawczą, gdy w grudniu ub. roku w powiecie hajnowskim zaginął mężczyzna. W piątek ma zacząć się szkolenie żołnierzy 1. PBOT ze Strażą Graniczną.


- Chodzi o to, by poprzez współpracę budować większy potencjał obronny naszego państwa i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - podkreśla wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który uczestniczył w podpisaniu dokumentu.


Podstawą porozumienia na szczeblu regionalnym jest umowa, zawarta we wrześniu 2018 roku na szczeblu komendanta głównego Straży Granicznej i dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Porozumienie to zakłada współdziałanie formacji - wymianę informacji, udzielanie specjalistycznego wsparcia technicznego, wzajemne świadczenie usług logistycznych oraz wymianę doświadczeń. WOT i SG mają współpracować na ćwiczeniach i w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

źródło: PAP | red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok