Radio Białystok | Wiadomości | Ojciec 3-letniej Amelki już wcześniej próbował sprowadzić córkę do Niemiec

Ojciec 3-letniej Amelki już wcześniej próbował sprowadzić córkę do Niemiec

autor: Ryszard Minko

8.03.2019, 15:06, akt. 18:44

Poszukiwany przez policję ojciec trzyletniej Amelki, którą wraz z matką uprowadzono w czwartek (07.03) w Białymstoku, już wcześniej próbował sprowadzić córkę do siebie. Nie zgodziły się na to białostockie sądy.

Policja poszukuje męża uprowadzonej 25-latki i jej 3-letniej córki, źródło: podlaska.policja.gov.pl
Policja poszukuje męża uprowadzonej 25-latki i jej 3-letniej córki, źródło: podlaska.policja.gov.pl

Poszukiwany przez policję ojciec 3-letniej Amelki już wcześniej próbował sprowadzić córkę do Niemiec - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak informuje wiceprezes Sądu Rejonowego w Białymstoku sędzia Beata Wołosik poszukiwany Cezary R. niemal dokładnie rok temu złożył do sądu wniosek o wydanie wówczas dwuletniej córki. Jako, że na stałe mieszkał w Niemczech powoływał się na przepisy konwencji haskiej, która reguluje postępowanie w sytuacji uprowadzenia dziecka za granicę. Jednak Sąd Rejonowy w Białymstoku, a później także Sąd Okręgowy oddalił wniosek ojca dziecka o wydanie córki, z powodu ryzyka grożącego jej niebezpieczeństwa. Sąd ustalił też, że pobyt matki z dzieckiem w Polsce odbywał się za zgodą ojca, który w pewnym momencie się rozmyślił i zażądał ich powrotu do Niemiec. 

- Te okoliczności nie pozwoliły, by sąd wydał dziecko na podstawie tak zwanej konwencji haskiej – wyjaśnia sędzia Beata Wołosik.

Z informacji sądu wynika, że para poznała się w Niemczech i tam mieszkała. Tam też urodziła się Amelia.

Po tym, jak zapadł prawomocny wyrok w sprawie odmowy wydania dziecka ojcu, matka Amelii wniosła sprawę o rozwód. Ta jest obecnie bezterminowo zawieszona. 

25-latka i jej 3-letnia córka zostały odnalezione w Ostrołęce

25-latka i jej 3-letnia córka zostały odnalezione w Ostrołęce w województwie mazowieckim, zatrzymane zostały dwie osoby podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu -  poinformował  zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń. Szczegóły są na www.radio.bialystok.pl.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura: Za bezprawne pozbawienie wolności może grozić bardzo surowa kara

8.03.2019, 14:31

Bezprawne pozbawienie wolności trwające dłużej niż 7 dni zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a jeśli łączyło się ze szczególnym udręczeniem traktowane jest jak zbrodnia, przy której karą może być nawet dożywocie - przypomina prokuratura.


Policja poszukuje męża uprowadzonej 25-latki i jej 3-letniej córki

8.03.2019, 08:44

Podlaska policja upubliczniła w piątek (8.03) zdjęcia poszukiwanego męża uprowadzonej w Białymstoku 25-latki i ojca ich 3-letniej córki. To on wynajął samochód, który został w czwartek (7.03) użyty do porwania dziewczyny i dziecka, a następnie porzucony w mieście.


Podlaska policja: poszukiwania porwanych trwają, działań nie ujawniamy

8.03.2019, 07:52

Wciąż trwają poszukiwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki, porwanych blisko dobę temu w Białymstoku - zapewnił w piątek rano (8.03) rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Zaznaczył, że dla dobra sprawy nie będzie ujawniał szczegółów działań, prowadzonych również poza regionem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok