Radio Białystok | Wiadomości | Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki liderem listy Konfederacji do PE

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki liderem listy Konfederacji do PE

27.03.2019, 15:32, akt. 15:59

Założyciel i prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki, będzie liderem listy Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki liderem listy Konfederacji do PE, źródło: Facebook Marcina Sawickiego
Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki liderem listy Konfederacji do PE, źródło: Facebook Marcina Sawickiego

Roberta Winnickiego zaprezentowano w środę (27.03) przed południem podczas konferencji prasowej w centrum Białegostoku. Po południu spotkanie z Winnickim zaplanowano także w Ełku.

Winnicki mówił, że okręg, z którego startuje "jest ogromny". "To nie tylko Białystok i Olsztyn, ale i Elbląg i Hajnówka znajdują się w tym naszym okręgu wyborczym" - dodał. Zapowiedział, że podjął wyzwanie i będzie chciał na tym terenie zmobilizować wszystkich "zwolenników niepodległej Polski".


To jest najważniejsza rzecz - w dobie, kiedy próbuje się nam narzucać z Brukseli politykę gospodarczą, politykę dotyczącą państwa prawa, chociażby w obszarze sądownictwa, kiedy forsuje się rozwiązania kulturowe, ideologiczne, mamy teraz ofensywę środowisk LGBT i tym podobnych, w tym momencie trzeba mocnego, zdecydowanego głosu, patriotycznego, niepodległościowego i takim głosem jest koalicja Korwin Braun Liroy Narodowcy - powiedział Winnicki.


Pytany, jak Konfederacja odnosi się do mniejszości zamieszkujących zarówno Podlaskie, jak i Warmię i Mazury, Winnicki powiedział, że "wszelkie mniejszości narodowe w Polsce mają zagwarantowane swoje prawa i my się z tego cieszymy". 


Polska jest dobrym przykładem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej poszanowania praw mniejszości kulturowych, językowych, szkolnych i my jesteśmy za uszanowaniem tego status quo - dodał Winnicki.


Idą po trzeci wynik 

Przypomniał też podczas konferencji, że koalicja powstała na przełomie roku i - w jego ocenie - "już zyskuje bardzo dobrą dynamikę wyborczą". Powiedział, że koalicja "idzie po trzeci wynik". 


W całym kraju będziemy bili się o to, żeby nie tylko wprowadzić naszych reprezentantów do Europarlamentu, ale żeby w tym świecie +duopolu PO-PiSowego+ zrobić naprawdę trzeci wynik, żeby być trzecią siłą nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale i w parlamencie polskim na jesieni - mówił Winnicki.


Powiedział, że kampania dopiero się rozpoczyna. Pełna lista kandydatów będzie zaprezentowana podczas konwencji Konfederacji, która odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie. Winnicki mówił, że postara się odwiedzić każdy powiat.

Na konferencji prasowej zaprezentowano też dwóch innych kandydatów, którzy będą startować z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To szef podlaskich struktur partii Korwin Marcin Sawicki oraz lider Ruchu Narodowego w Warmińsko-Mazurskim Piotr Lisiecki.


Chcą usprawnić komunikację między woj. podlaskim a warmińsko-mazurskim 

Lisiecki mówił, że w kampanii chce zwrócić uwagę na połączenia drogowe między dwoma województwami. Podał przykład, że podróż z Olsztyna do Białegostoku zajęła mu blisko pięć godzin, czyli dwa razy dłużej niż do Warszawy. Dlatego chce, aby Polacy mogli "podróżować do siebie w miarę szybko".

Sawicki natomiast w swojej kampanii chce postawić na interesy Polski, ale też, żeby "ustandaryzować" unijne rozwiązania np. w dopłatach dla rolników.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Eurowybory 2019: Monika Falej będzie "jedynką" partii Wiosna w naszym okręgu

23.03.2019, 18:17

Partia Wiosna zaprezentowała "jedynki" w wyborach do europarlamentu. W okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie listę otworzy prawniczka z Olsztyna - Monika Falej.


Wiceprezes PSL Urszula Pasławska ma być "dwójką" na liście Koalicji Europejskiej do PE

23.03.2019, 14:18

Wiceprezes PSL posłanka Urszula Pasławska ma być "dwójką" na liście Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim. Ma być też jedyną kandydatką PSL w tym okręgu - poinformowano w sobotę (23.03) na konferencji prasowej w Białymstoku.


"Wiosna" Biedronia rozpoczęła zbieranie podpisów pod listami do Parlamentu Europejskiego

20.03.2019, 16:03

Zbiórka podpisów, zachęcanie do udziału w głosowaniu i promowanie kandydatów. Takie plany na najbliższe tygodnie mają podlascy działacze "Wiosny" Roberta Biedronia.


Były piłkarz Jagiellonii Białystok Tomasz Frankowski kandydatem KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego

15.03.2019, 18:06

Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Róża Thun, a także Władysław Kozakiewicz, Andrzej Halicki, Joanna Mucha - są wśród kandydatów na listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarekomendowanych w piątek (15.03) przez zarząd PO.


Karol Karski "jedynką" PiS z województwa podlaskiego w wyborach do europarlamentu - Krzysztof Jurgiel "dwójką"

19.02.2019, 19:39

Karol Karski będzie jedynką Prawa i Sprawiedliwości z województwa podlaskiego w wyborach do europarlamentu. Poinformował o tym na twitterze Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok